Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2012-11-20, 20:58   

Nie wiedziałam czy zrobić to w nowym temacie czy tutaj. Ale jeżeli ktoś nie śledzi tego co się dzieje w blogosferze, to myślę, że w kwestii powyższej dyskusji powinno Was zainteresować całe obecne zamieszanie, a raczej aferka wokół AdTaily.
Blogerka o AdTaily
I odpowiedź na ten post na blogu AdTaily.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-20, 21:31   

udzielam się tam. Ogólnie temat weryfikacji kliknięć nie jest niczym nowym. Google blokuje konta już od lat, przekonało się o tym wielu, także tych uczciwych. Ciężko potem dochodzić swojego z tak wielkim graczem.
Tutaj mamy wojnę na słowa, bo - tak na serio - ciężko przedstawić dowody na obronę z jednej czy drugiej strony. Pani blogerka przyznała się, że klika we własne reklamy. Po części sama jest sobie winna, bo mogła klikać z panelu. Z drugiej strony skoro mają narzędzia to po co zliczają kliknięcia wydawców? Sprawa powinna być zatem wyjaśniana trochę inaczej niż jest. Z kolejnej strony fajnie, że się o tym mówi, będą nauczki na przyszłość.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2012-11-20, 22:47   

Htsz napisał/a:

udzielam się tam. Ogólnie temat weryfikacji kliknięć nie jest niczym nowym. Google blokuje konta już od lat, przekonało się o tym wielu, także tych uczciwych. Ciężko potem dochodzić swojego z tak wielkim graczem.
Tutaj mamy wojnę na słowa, bo - tak na serio - ciężko przedstawić dowody na obronę z jednej czy drugiej strony. Pani blogerka przyznała się, że klika we własne reklamy. Po części sama jest sobie winna, bo mogła klikać z panelu. Z drugiej strony skoro mają narzędzia to po co zliczają kliknięcia wydawców? Sprawa powinna być zatem wyjaśniana trochę inaczej niż jest. Z kolejnej strony fajnie, że się o tym mówi, będą nauczki na przyszłość.

Widziałam gdzieś Twój komentarz :) Ja się tym nie zajmowałam, bo i nie mam u siebie takich reklam. Ale temat wydaje mi się ważny, zwłaszcza dla osób, które chcą wchodzić w taki typ reklam na blogu.
W momencie, w którym takich osób, jak ta blogerka jest więcej, to jednak jestem bardziej skłonna jej uwierzyć. Zwłaszcza, że w tym przypadku ciężko mi uwierzyć w chęć naciągania czy też oszukiwania.
Na pewno powinna być inaczej załatwiona, tylko sam widzisz, że z tą firmą ciężko coś załatwić skoro zasłania się lipnym regulaminem i dokumentami, które ujawni tylko organom ;)
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-11-20, 23:34   

Nie wiem dlaczego na tak wielu blogach wisi ten banner. Połowa nawet nie zmienia standardowego zielonego tła. Za 10-20 gr dziennie chyba nie ma sensu zajmować miejsce, w pasku bocznym. Kiedyś byłam z CPM profit. Zarobki były troszkę wyższe a i tak to wywaliłam. Ostatnio rozmawiałam o tym z blogerką która ma bardzo duży zasięg i mówiła że AdTaily w jej przypadku przynosi 8-10 razy mniejsze dochody niż Adsense.

Co do samej sytuacji to taki wykres do mnie nie przemawia bo mogli sobie sami w każdej chwili narysować. Blogerka przyznała się do sprawdzania reklam ale napisała również że nie były one naliczane. Chyba nie robiłaby afery gdyby zdawała sobie sprawę że AdTaily może w każdej chwili udowodnić jej że sama w nie klikała.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-21, 00:08   

P4uli, bardzo dużo zależy od dopasowania kampanii do strony. Setki takich nietrafionych kreacji odrzucałem lub jak się wyświetlały to nie wygenerowały żadnego kliknięcia. Mam często wrażenie, że wrzucane są "na ilość", bez zastanawiania się nad grupą docelową. Nie wszystkie bannery są rozliczane CPC, są także takie za odsłony a wiele poczytnych stron ładnie to sobie wycenia np. 50zł/dzień (i są chętni).

To jaka forma reklamy sprawdzi się u nas wyjdzie chyba tylko w testach. Są blogi, które nie mają bannerów, ale utrzymują z pisania postów na zamówienie. Niestety nie za często chwalą się tym z czytelnikami (według mnie nie fair).

Jeżeli ktoś wrzuci banner/kod i tylko czeka na uśmiech losu to może grubo się przeliczyć, w praktycznie każdym systemie reklamowym. Z drugiej strony jak ktoś pobiera ode mnie 30% prowizji to oczekuję od niego zapracowania na to - wsparcia, dobierania reklam odpowiednio do tematyki - w moim odczuciu w adtaily tego brak. No chyba, że jestem za malutkim wydawcą a oni współpracują tylko z grubymi rybami ;-)

Tyle, że jak mam nadal wyświetlać dziwne reklamy i dostawać za to 1zł (średnia z 3 lat) dziennie to wolę odsprzedać komuś to miejsce na ciekawą kampanię lub wrzucić coś, gdzie to ja będę decydował jakie treści się pojawiają, szczegółowo (a nie na zasadzie albo/albo).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz