Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany:    Który z mniejszych operatorów reklam najlepszy ?

| - NOVEM performance - | - Blogvertising - | - Admatik - |

Który z wymienionych najlepszy i dlaczego , jakie masz z nimi doświadczenia ?

Może poza tymi tu wymienionymi znajduje się świetny dystrybutor reklam dający świetne warunki z którym świetnie się pracuje i który daje naprawdę dobrze dopasowane reklamy , jeśli takiego znasz to o nim napisz
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-06-03, 14:47   

Blogvertising - chyba nikt już się tym nie zajmuje

Ja używam CPM profit - który płaci za wyświetlenia bloga + dodatkowo za kliki. Zarabia się w zależności od ilości uzyskanych punktów. około 12-15 gr bez klików do 1 zł dziennie. przy ruchu około 1 tys wyświetleń dziennie

Net Sales - ma bardzo dobre stawki ale często za 1 osobę zarejestrowaną na stronie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-06-03, 16:04   

P4uli napisał/a:

Blogvertising - chyba nikt już się tym nie zajmuje
też mam takie wrażenie. Widziałem kilka blogów z boksem tej firmy i były puste. Wydaje mi się, że adtaily ich zjadło albo jakieś inne firmy.

P4uli napisał/a:

CPM profit
zerknąłem w sieć i znalazłem kilka informacji. Pierwsza to taka, że niektóre kreacje przez nich wyświetlane są niezgodne z polityką Google i można dostać bana na AdSense. Trzeba raczej unikać wyświetlania boksów obu firm w tym samym czasie. Kolejna informacja to, że czeka się bardzo długo na wypłaty a po przelaniu środków na paypal pobierana jest prowizja (przez paypal, np. z 10$ zabrali 10centów). Wydaje mi się, że nie mają ustawione tego dobrze albo to wina ich lokalizacji - USA. Środki wypłacane z adtaily nie są obarczone żadną prowizją.

Firmy, które oferują prowizje za zarejestrowanych użytkowników raczej nie nadają się na małe blogi, chyba że kreacje będą dopasowane w 100% do tematyki i odpowiednio wplecione w treść wpisów. W takim przypadku równie dobrze można skorzystać z zabawki Google -> info jak się już ma u nich konto reklamowe.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-06-03, 16:50   

Cytat

kreacje przez nich wyświetlane są niezgodne z polityką Google i można dostać bana na AdSense. Trzeba raczej unikać wyświetlania boksów obu firm w tym samym czasie.
dobrze że to nadmieniłeś, warto żeby właśnie było wiadome (reklamy jakich wydawców) mogą iść w parze z AdSense, a jakie nie. Dla laika to zagadka.
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-06-10, 00:04   

A w ogóle jakiekolwiek reklamy mogą być wyświetlane razem z Adsense?
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-11-02, 23:12   

Pytanie odnośnie potencjalnych reklamodawców.
Oczywiście póki co daleko mi do ewentualnego zarabiania na blogu, myślę, że jeszcze nie mam takiej siły przebicia w sieci, ani popularności.
Aczkolwiek powoli zaczynam o tym myśleć i czytać co nieco w sieci.
Dzisiaj czytałem o AdTaily i Blogvertising. I szczerze nie wiem co myśleć.
Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem reklam czy też sponsoringu - w zasadzie już odmówiłem jednemu sklepowi z feromonami. Jednak z czasem może to być jakieś tam źródło może nie tyle co dochodu, co zapłaty za coś co i tak robię.
Z tego co czytałem jest jeszcze AdSense (od Googli?) i wymienione wyżej w tym temacie. Co niesie ewentualne większe korzyści, a kogo na starcie odrzucić?
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-02, 23:30   

Blogvertising - nie znam obecnie warunków, musiałbym poczytać, kiedyś mnie do siebie nie przekonali. Teraz więcej słyszę o Adtaily, z którego sam korzystam, ale mam wrażenie, że nie jest już godne polecenia. Za bardzo skupiło się na wielkich stronach z ogromnym ruchem.
Wprowadzili ostatnio zmiany (Admeta), które mi się nie podobają. Podobno mają polepszyć zarobki i dopasowywanie się reklam do każdego użytkownika. Zobaczymy jak to będzie. W chwili obecnej, w przypadku reklam CPC (za kliknięcia) mamy dwie możliwości: blokowania wszystkiego lub niczego. Co mam na myśli? Jeżeli nie podoba nam się jakaś kampania (banner) to musimy zablokować wszystko co dany reklamodawca chce wyświetlać na stronach, nie można wybrać tylko tej jednej kreacji. Dlatego min. w boksie na forum pojawiają się w tej chwili dwie identyczne kreacje ;)
Jeżeli zarobki się rzeczywiście nie poprawią to zrezygnuję z Adtaily i też będę szukał ciekawej alternatywy. Pewnie w postaci Google Adsense.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-11-03, 17:15   

Ja, szczerze nie słyszę o niczym - ale czytając FAQ czy Regulamin jednego i drugiego - Blogvertising wydał się bardziej konkretny niż AdTaily. AdTaily ma plusa w postaci tej kobitki na facebooku, która cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania użytkowników.
Co do ich skuteczności - to nie mogę się wypowiadać.
Postaram się bardziej zgłębić temat i dowiedzieć się nieco więcej także o innych reklamodawcach.
Htsz - dzięki za odpowiedź.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-11-03, 22:06   

Htsz napisał/a:

Pewnie w postaci Google Adsense


Ja nie jestem zadowolona z google Adsense, przy małej ilości klików jest ok ale już przy większej stawki są np po 0,03 - 0,04 euro

np listopad około 240 klików - około 15,50 euro
październik około 155 klików - około 13,60 euro

więc myślę że ciężko mieć wypłatę częściej niż co 4 - 5 miesięcy
Ostatnio zmieniony przez P4uli 2012-11-04, 02:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-04, 01:31   

Twój blog ma pewnie więcej odsłon niż powierzchnia Blogowicza, ale średnia miesięczna kwota z adtaily (na podstawie trzech lat) wynosi u mnie 28zł. Na 70Euro muszę zatem zbierać ~10 miesięcy ;) czyli dwa razy dłużej.

W przypadku Google Adsense wiele zależy od tematyki. Ważne jest też wpasowanie reklam w odpowiednie miejsca - metodą prób i błędów - żeby generowały jak najwięcej. Pamiętam, że kiedyś z Adsense miałem jakieś 20-25 i wiedziałem, że jak przysiądę do tego to da się wyciągnąć o wiele więcej, ale pojawiło się Adtaily i zaryzykowałem. Teraz wiem, że to był średnio opłacalny krok. Rzadko trafiają się ciekawe bannery, dobrze płatne lub kampanie za wyświetlenia. Od kiedy weszło CPC firmy skupiają się głównie na nim, bo za wyświetlenia nic Ci nie płacą, dopiero za przejście użytkownika - dlatego ja wywalam wszystkie durne kreacje, takie za mniej niż 14 groszy czy z adresami stron.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-11-07, 23:19   

Htsz napisał/a:

Twój blog ma pewnie więcej odsłon niż powierzchnia Blogowicza,


Ale chyba odsłony się nie liczą tylko CTR strony które u mnie wynosi 0,15 %

Co do miejsca to koło czerwca zmieniłam i faktycznie zarobki poszły do góry. Zastanawiam się jeszcze czy to że zablokuje odpowiednie reklamy i zostawi te które najbardziej pasują do tematyki coś pomoże.

Od listopada stawki poszły trochę w górę po 0,12 0,16 0,20 więc chyba już nie mam co narzekać.

28 zł zł to faktycznie słaby wynik i chyba już lepszy jest Adsense

Pewnie za jakiś czas i tak wywalę wszystkie reklamy z bloga. Zarabianie zarabianiem ale nie wyglądają dobrze.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-11-08, 11:35   

Cytat

Ale chyba odsłony się nie liczą tylko CTR strony które u mnie wynosi 0,15 %
na stronie adtaily w ich sklepiku jest tylko CPC: 0.02 - 1.00 zł i CPM: 0.95 zł - czyli średni koszt za kliknięcie mocno rozbity pomiędzy 2 groszami a 1zł a średnia za 1000 wyświetleń bannera kosztuje kogoś 95 groszy.

Cytat

Pewnie za jakiś czas i tak wywalę wszystkie reklamy z bloga. Zarabianie zarabianiem ale nie wyglądają dobrze.
Blogom z odpowiednim ruchem chyba lepiej wyjdzie jedna akcja w miesiącu z ciekawym produktem. Można wziąć X stówek i przy okazji coś do rozdania dla czytelników ;-) Tyle, że to wymaga większego zaangażowania niż wklejanie kodów bannerów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz