Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-21, 01:42
Autor Wiadomość
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-08-31, 03:29   

Tobiasz, no nie wiem czy ps przeszedlby przez emulator... :zdegustowany:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-08-31, 22:01   

z tego co widzę, to photoshop spokojnie powinien pójść na Linuksie. służą do tego takie narzędzia jak Wine, Winetools, czy CrossOver Office.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-09-04, 21:13   

Ksrystian mi podał strone:

=> https://shipit.ubuntu.com/

można sobie wysłać do domu 1 lub 10 kopii Ubuntu na CD :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-09-08, 20:53   

to ja jeszcze dopiszę:
https://shipit.kubuntu.org/
https://shipit.edubuntu.org/

Kubuntu to wersja Ubuntu z innym menedżerem okien (KDE), zaś Edubuntu to wersja przeznaczona dla szkół, mogąca jednak pracować także na samodzielnym komputerze.

Ja na swoją paczkę czekałem trzy tygodnie. Już niedługo wyjdzie kolejna wersja (Edgy Eft), póki co jest ona dostępna jako niestabilna beta.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-09-15, 20:57   

nie pamiętam czy już o to pytałem, ale która wersja będzie dla laika najlepszą ? tak żeby się rozeznać w linuksie i nie wystraszyć :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-09-15, 22:24   

PLD
robiony przez polakow wiec jest pelna dokumentacja po polsku :hyhy:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-09-19, 14:09   

Htsz napisał/a:

nie pamiętam czy już o to pytałem, ale która wersja będzie dla laika najlepszą ? tak żeby się rozeznać w linuksie i nie wystraszyć :P


właśnie Ubuntu i Kubuntu są dobre na takie rozeznanie - instalacja jest banalnie prosta, a w sieci jest mnóstwo niezłej dokumentacji i forum dyskusyjne.

kiedy ja na blogu zadałem podobne pytanie, padły także takie nazwy jak Fedora Core (dawny Redhat) i OpenSuse. tego drugiego nie udało mi się jednak zainstalować (przynajmniej z instalatora sieciowego). odradzano mi z kolei Mandrivę, która jest nastawiona komercyjnie.

oprócz tego Htsz, gdybyś wybierał dystrybucję dla siebie, to zastanów się nad swoim łączem internetowym. jeżeli masz szybkie stałe, to śmiało możesz próbować choćby z Ubuntu na CD, np. od ShipIt. w przeciwnym razie rozglądaj się za wersjami DVD - jest ich sporo w Empikach i Kolporterach, kosztują ok. 30 zł. jest na nich wszystko, co normalnie musiałbyś pobierać z internetu.

aha, i jeszcze polecam witrynę http://jakilinux.org - nie jest to wyrocznia, ale mi osobiście pomogła w wyborze.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-09-19, 15:33   

łaćze mam szybkie :) '1 mega' ;) , w wolnej chwili sprawdze z czym sie je Ubuntu :)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-09-27, 13:24   

wczoraj pożegnałem się z Ubuntu, wróciłem do Windows. :/

W zasadzie jedyną (ale poważną) wadą Linuksa jest to, że producenci sprzętu wciąż traktują go po macoszemu. może nie jest to wina samego systemu, ale nie zmienia to faktu, że w wielu przypadkach może to być barierą nie do przejścia.

Dla przykładu, moją drukarkę obsługiwał sterownik komercyjny (za 30 euro :/ ) w darmowej wersji - tzn. dodrukowujący potężne logo na każdej stronie. drukarki używam często i gęsto, więc ta opcja jest nie do strawienia dla mnie.

na pocieszenie jednak dodam: większość skanerów jest spokojnie obsługiwana przez Linuksa, za pomocą Sane - na jego stronie można sprawdzić dostępność odpowiedniego sterownika.

z drukarkami różnie bywa - informacje na ten temat są na stronie LinuxPrinting.org. a jeśli nie, to pozostają niestety wspomniane przeze mnie sterowniki Turboprint.

lepiej też nie mieć zintegrowanej dźwiękówki, albo nie liczyć np. na miksowanie dźwięków.

reszta sprzętu nie powinna sprawiać kłopotów. Ubuntu posiada zintegrowane narzędzia do wypalania płyt, z urządzeniami USB radzi sobie IMHO lepiej niż Windows...
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2006-10-21, 20:27   

Słyszałem, że Linux Mandriva (dawniej Mandrake) jest dobry i posiada emulatory do gier i programów windowsowych.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-10-22, 20:45   

emulatory do programów posiada każdy Linux (a jeśli nie, to można je łatwo doinstalować) - są to wspomniany przeze mnie Wine wraz z Winetools. jako ciekawostkę podam, że dzięki temu pod Ubuntu miałem trzy wersje IE naraz: 5.0, 5.5 oraz 6.0.

Mandriva celuje specjalnie w użytkowników, którzy migrują z Windows, zatem jej interfejs jest najbardziej zbliżony do tego znanego z programów Microsoftu. w każdym razie gorąco mi ją odradzano - podając za argumenty choćby jej silnie komercyjny wydźwięk i płatny support techniczny.
 
  podziel si� tym postem na:
Links
[Usunięty]



Wysłany: 2006-10-24, 16:30   

Cytat

pod linuxem nie dziala photoshop i bywa ze duzo programów pod nim nie odpalisz .


Photoshop jest programem Windowsowskim wiec nie ma co sie dziwic, ale dobra alternatywa jest Gimp.

Cytat

a czesc programow mozna przekonwertowac do linuxa


Przekonwertowac? Wow. Jakies bajki.

Cytat

niestabilna beta.


Masło maślane.

Cytat

nie pamiętam czy już o to pytałem, ale która wersja będzie dla laika najlepszą ? tak żeby się rozeznać w linuksie i nie wystraszyć


Ubuntu i inne z tej rodziny, Mandriva, SuSE, Aurox

Cytat

PLD
robiony przez polakow wiec jest pelna dokumentacja po polsku

Widac ze Twoja wiedza na temat Linuksa jest ogromna. PLD jest polska dystrybucja ale przeznaczona dla zaawansowanych uzytkownikow.

Cytat

Dla przykładu, moją drukarkę obsługiwał sterownik komercyjny

A co to za model?


Cytat

Słyszałem, że Linux Mandriva (dawniej Mandrake) jest dobry i posiada emulatory do gier i programów windowsowych.

Boze! Jak chcecie emulowac programy z Windowsa to zostancie na Windowsie! Emulatory nie sa perfekcyjne i lepiej darowac sobie je.

Cytat

Mandriva celuje specjalnie w użytkowników, którzy migrują z Windows, zatem jej interfejs jest najbardziej zbliżony do tego znanego z programów Microsoftu. w każdym razie gorąco mi ją odradzano - podając za argumenty choćby jej silnie komercyjny wydźwięk i płatny support techniczny.


Interfejs nie interfejs nie o to chodzi. Wiecej nauczysz sie przy Ubuntu a jest imho latwiejszy. Mandriva ma cos takiego jak Drakeconf i jest to czyms na wzor Panelu sterowania, choc nie taki jak Yast w Suse, ale nie warto zawracac sobie tym glowe. Dla poczatkujacych polecam Ubuntu lub inne z tej rodziny z powodu dobrego wsparnia, popularnosci i swietnego menadzera pakietow.

A pozniej jak sie podszkoli i chce kontynuowac przygode mozna wybrac Slackware, Debiana czy Gentoo. Ja wybralem tego pierwszego, choc polece Debiana, na ktorym oparte jest Ubuntu.

Pozdrawiam i witam gdyz jest to moj pierwszy post na tym forum, narobilem troche szumu ale nie lubie jak wypowiada sie ktos na jakis temat z zerowa i na dodatek bledna wiedzą. Jesli kogos urazilem to przepraszam, ale czasami warto powstrzymac sie od posta jak nie ma sie wiedzy na dany temat.

Jeszcze raz pozdrawiam :cool:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz