Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-21, 01:42
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-10-24, 18:37   

co do aplikacji Windowsowych to wcale nie jest tak z nimi źle - Photoshop POWINIEN ruszyć na Linuksie, tzn. są na to duże szanse.

programów rzeczywiście nie można PRZEKONWERTOWAĆ, ale URUCHOMIĆ - owszem. a że nie odbywa się takim samym trybem jak w Windows, no to niestety...

emulatory nie są idealne - i dlatego lepiej je sobie darować? gdyby wszyscy tak myśleli, to sam Linux nie poszedłby za bardzo do przodu...

niestabilna beta - wcale niekoniecznie takie masło maślane. obecnie mnóstwo aplikacji jest mieni się mianem bety, co wcale nie oznacza że nie da się ich używać (a tak przeważnie rozumiem słowo "niestabilna") - vide choćby Gmail oraz wiele i serwisów internetowych i aplikacji pod linuksa. konkretnych przykładów nie pamiętam.

chociaż z drugiej strony "niestabilna" może oznaczać "bez gwarancji działania" - w tej sytuacji rzeczywiście to wodolejstwo. ;)

a moja drukarka to Canon i350. sprawdzałem też sterowniki na chińskiej oraz nowozelandzkiej stronie Canona, ale nic nie znalazłem.

również pozdrawiam i witam na pokładzie. :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

katoda
[Usunięty]



Wysłany: 2006-10-24, 20:27   

Photoshop działa - sam go odpaliłem :P

Mam pytanko: czy mogę prosić o kontakt via mail lub PW przez kogoś kto używał PLD przez dłuższy okres czasu?

Cytat

emulatory nie są idealne - i dlatego lepiej je sobie darować? gdyby wszyscy tak myśleli, to sam Linux nie poszedłby za bardzo do przodu...

brecht brecht brecht brecht brecht brecht (...) brecht :rotfl:
Linux idzie baaaaaardzo do przodu bez "emulatorów" (WINE - Wine Is Not Emulator) i innego tego typu "CuDoFfNyH" programów :) :P
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-10-24, 20:48   

nie miałem na myśli samych emulatorów, bo rzeczywiście to nie one napędzają Linuksa, ale o sam sposób myślenia. uważam, że jak ktoś zechce, to odpali Wine i skorzysta na tym. wciąż są jeszcze sfery, gdzie pingwin zwyczajnie sobie nie radzi - Gimp to nie to samo co Photoshop, a OpenOffice to nie port MS Office.

aczkolwiek sam dzięki temu zmieniłem przyzwyczajenia - używam OpenOffice pod Windowsem i chwalę to sobie.
 
  podziel si� tym postem na:
katoda
[Usunięty]



Wysłany: 2006-10-24, 21:16   

Cytat

Gimp to nie to samo co Photoshop

Wymagaj od darmowego programu możliwości komercyjnej aplikacji wartej 3,5k... Ciekawi mnie też to, czy ludzie używający Photoshopa mają na niego licencję i czy na pewno potrzebują aż tak potężnego narzędzia do tworzenia layów na "SłItAsHnE rUsHoFfE bLoGaSkI" - w GIMPie też można zrobić bardzo ładne obrazki czy szablony

Cytat

a OpenOffice to nie port MS Office.

j/w - a różnice zaczynają się tak naprawdę dopiero przy makrach.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-10-24, 21:45   

no widzisz. a są ludzie, którzy mimo wszystko korzystają z więcej niż 5% funkcji Photoshopa i Gimp im może nie zapewnić wszystkiego. skoro odrzucamy Wine'a, to nie wiem czy jest pod Linuksem aplikacja, która choć w części jest takim kombajnem jak PS.

poza tym jak już wspomniałem - kwestie przyzwyczajenia. a te czasem trudno zmienić.

ale zgadzam się, że "95% ludzi używa 5% funkcji" i o to się rozchodzi cała rozmowa...
 
  podziel si� tym postem na:
katoda
[Usunięty]



Wysłany: 2006-10-24, 22:09   

Luke, te 5% to zawodowi graficy komputerowi którzy nie przejdą na Linuksa z konkretnego powodu - brak im narzędzia pracy. Namów programistę aplikacji pod Windowsa aby przeniósł się na Linuksa :D .

Jak napisał Links:

Cytat

Jak chcecie emulowac programy z Windowsa to zostancie na Windowsie!

Podpisuję się pod tym oboma ręcami (chyba że chodzi o Settlersy, które perfekcyjnie chodzą pod DosBoxem :P ) ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Tobiasz 

Imię: Tobiasz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył/a: 11 Wrz 2006
Posty: 955

Wysłany: 2006-11-03, 07:32   

Jak rozpakować plik z Ubuntu? A wogóle gdzie to można kupić w wersji polskiej?
 
  podziel si� tym postem na:
katoda
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-03, 08:42   

Musisz skorzystać z dowolnej wypalarki obrazu (strzelam, ze ściągnąłeś *.iso) - np. nero czy Alcochol 120% (jest gdzieś do popbrania 30-dniowy trial - wygooglaj).

Linuksa kupić? Po co, jak jest LEGALNY dostępny za darmo? Chyba że mówisz o Mandrivie i wersjach komercyjnych... Ubuntu akurat takowych nie posiada ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-11-04, 18:56   

można kupić Ubuntu - jak już powiedziałem wcześniej - za 30 zł, w Empiku albo Kolporterze. zawiera on wszystkie dostępne pakiety z repozytoriów na DVD. opcja raczej dla tych, którzy nie mają łącza internetowego.
 
  podziel si� tym postem na:
Links
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-04, 19:27   

Luke Mica, wszystkie? To sa jakies nowe duze plyty dvd? Pakietow w repo jest okolo 20000 mowiac o repozytoriach z forum Ubuntu.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-11-04, 19:43   

Links napisał/a:

Luke Mica, wszystkie? To sa jakies nowe duze plyty dvd? Pakietow w repo jest okolo 20000 mowiac o repozytoriach z forum Ubuntu.


nie wiem czy wszystkie, bo nie kupowałem nigdy tej wersji - powtarzam co jest napisane na okładce (wszystkie albo większość oficjalnych, łącznie z komercyjnym). a jeśli chodzi o DVD, to chyba są 3-4 szt. w zestawie, jak się nie mylę.
 
  podziel si� tym postem na:
Aduś 
Ownlog.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 04 Lip 2007
Posty: 38
Miasto: Wieluń

Wysłany: 2007-07-18, 20:20   

mam mandrive i nawet nie najgorsza :) 3 tygodnie instalowałam linuksa z tatą (najpierw Ubuntu, później Knopixx, Kubutnu, SUse, a na końcu Mandriva) i poprę moich przedmówców, że ten system jest dla tych którzy przesiadają się z Windowsa, i jest prosty oraz ma ładny wygląd (nie mam na nim NEO, ale pracuję nad tym :)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz