Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2012-06-03, 00:12
Autor Wiadomość
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany:    [Pomoc] Wybór laptopa do około 5000 pln

Nie mam konkretnych wymagań, bo ani się na tym nie znam, ani nie będę udawać, że jest inaczej ; )

Jedynym moim problemem jest to, że jeśli miałabym się zdecydować na zakup, to na taki, który nie "zestarzeje" się zbyt szybko, żebym za rok nie powiedziała, że laptop jest za stary, za wolny, za głośny i chcę nowy ; )
Cena: do 5000zł.

Wygląd zewnętrzny to rzecz gustu, więc to zostawmy w spokoju.

Proooszę ładnie o pomoc :D :help:

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2016-08-02, 23:24 ]
Zaglądasz do tego tematu w 2016 roku lub później?
sprawdź aktualne oferty laptopów DELL i noteboków Toshiba.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-12-19, 13:03   

Ja miałem Acera, ale rozpadł mi się pod dwóch latach (a wymiana części po tym czasie tylko na specjalne zamówienie :wstyd: ) - więc tę markę na pewno skreśl sobie z listy.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2009-12-19, 13:52   

OK :D
Skreśliłam też na wstępie HP, bo - o ile mnie pamięć nie myli - Teneniel psioczyła na tą firmę, więc sobie to wzięłam do serca :P Chyba, że znów mnie ktoś przekona (jestem bardzo podatna na opinie innych :luka: ).
A koleżanka ma Fujitsu-Siemens i jej DDR nie działa, więc tą firmę w ogóle ominę szerokim łukiem.

A tak przy okazji - wiecie coś na temat lapików Samsunga i Sony? Bo te białe Vaio są takie krejzi, że aż chce się mieć XD
 
  podziel si� tym postem na:
Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-12-19, 15:04   

Samsunga też nie bierz.
Moja koleżanka kupiła sobie MSI i ogólnie poleca tę firme. Słyszałam jeszcze że Toshiby są dobre, ale różnie z tym jest, chyba.
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2009-12-19, 15:16   

Ogromna ilość znajomych ma Toshiby i głównie nastawiam się na tą firmę (w końcu chyba trochę z tych ludu wiedziało, co bierze :niepewny: ). Ale chce znać jeszcze opinie i propozycje innych :D

Sabinsien56, czemu Samsunga nie? :D Możesz rozwinąć temat podając przyczyny? :D

A MSI nawet się nie zainteresowałam, idę naprawić błąd.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-19, 17:17   

masz do dyspozycji dość sporo pieniędzy. Na początek polecam jednak zastanowić się do czego najczęściej używany będzie komputer, potem jakie czynności, które będziesz wykonywać na nim mogą go najbardziej obciążać, następnie jak dużego ekranu potrzebujesz. Chcesz laptopa do podróżowania z nim, czy komputera do domu? Jeżeli to drugie to fajnie mieć ekran większy niż 15,4".

Po takiej analizie warto skupić się na częściach i dopiero potem na podstawie tego oraz opinii użytkowników danych modeli, które spełniają te oczekiwania dobrać sobie komputer dla siebie. Nie sugeruj się wyborami znajomych, jeżeli znają się tyle co ty, to zapewne wybrali coś w promocji a to nie zawsze gwarantuje dobry sprzęt ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Sabinsien56 
Ownlog.Klub


Imię: Sabina
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Sie 2008
Posty: 517
Miasto: Z południa

Wysłany: 2009-12-19, 18:51   

mój brat ma samsunga i nie bardzo jest z niego zadowolony, bo coś z baterią mu nie grało, czy z ramem nie pamiętam już zbyt dobrze.
______________________________________________________
Nie ma podpisu. Uciekł
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2009-12-19, 19:39   

Według pomocy Htsz dodam swoje 'wymagania' ;P

A więc: potrzebuję komputera, który będzie mi służył i w domu, i po części w podróży. W październiku mam zamiar zacząć studia, stąd podróż - a raczej transportowanie komputerka ze sobą, a nie umilanie sobie czasu w pociągu ;) Więc żywotność baterii nie musi być zaskakująca, choć oczywiście byłoby miło :D (wszak notatki komputerowe robi się znacznie szybciej niż długopisem w zeszyciku). A w domu - żeby nie obciążać mojego 10-letniego dziadzia ;)
Zresztą nie znam dnia ani godziny, kiedy mój komputer odmówi mi posłuszeństwa, więc to oczywiste, że rozglądam się za nowym sprzętem. A że - jak w/w - chciałabym wyjechać na studia, to laptop jest napewno lepszym rozwiązaniem.

Wymagania sprzętowe... Heh, Photoshop CS3 ma po prostu śmigać jak marzenie :D I oczywiście Simsy, które czekają chyba na nowy komputer bardziej niż ja (dziadzio nie podołał). Więcej - nic :D No bo co więcej mogę dodać - nie mam wiedzy na ten temat. A w gry to też nie gram, oprócz banalnych Simsów ;)
Zapomniałabym - duży dysk to podstawa. Anime gdzieś trzymać trzeba, a rzadko kiedy zabieram się za przegrywanie tego na płyty, więc magazynować gdzieś trzeba.

No a ekran... Raczej duży, bo chyba wygodniejszy i do obróbki grafiki, i do filmów... (za tv chyba też będzie mi służył). No niby może laptop być wielkości kloca, ale coś za coś.
A co do ważniejszych wymagań ekranu, to wolałabym żeby był 'kwadratowy', a nie 'prostokątny'. O ile rozumiecie, o co mi chodzi (i o ile dostrzegacie te subtelne różnice w szerokościach i wysokościach ekranu XD).

Przetrząsałam Ceneo i wpadły mi w oko Toshiba Satellite A500-138 i Toshiba Satellite L505-110.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-19, 20:09   

duży ekran to teraz głównie panorama, więc tu może być problem i ja pisząc duży ekran miałem na myśli raczej taki 17-19 cali ;) na 15natkach da się oglądać filmy i pracować, ale po 2 latach pracy na takim ekranie głównie w domu zaczynam rozglądać się za czymś o wiele większym. Tobie sugeruję minimum 16"

Przydałby się dobry procesor, sporo ramu, system operacyjny, i wydajna grafika, zaznaczyłem tez dyski od 320GB do 500GB. Ceneo pokazało 12 modeli laptopów (reszta się powtarza). Wybrałem firmy takie jak Dell, Toshiba, Sony, Apple i Asus. Stawiałbym na Sony lub Dell.

=> laptopy dell
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2009-12-19, 20:47   

Widzę, że zaznaczyłeś Win7. Może od razu z niego zrezygnujmy? ;) Visty w życiu w rączkach nie miałam, a co dopiero skok na głęboką wodę i od razu 7? Achhh... Najbardziej cieszyłabym się ze starego, wszystkonanimdziałającego XP-eka...
OMG, jeszcze MAC? Tego to ja w życiu nie widziałam XD Jeszcze dobrze, że Linuxa nie zaznaczyłeś XD Zaraz wprowadzę korektę i od razu będę miała więcej do wyboru :D
Nie, nadal tyle samo xD

Z tego, co jest, to już wcześniej wyłapałam Dell 1747. To byłby kawał potężnego zakupu :D Tylko jak to zrobić, żeby rodzice się nie dowiedzieli XD
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2009-12-19, 20:48   

Rododendron, gdybym miała brać coś pod siebie to musiałabym wziąć to:
http://www.ceneo.pl/Lapto...=83386&pid=7630
dla mnie najważniejsze to duża przekątna (pow. 17 cali) i sporo ramu, reszta jest owszem ważna, ale nie na pierwszym miejscu :)
ten laptop to tzw. desktop replacement - w założeniu, gdyby stacjonarny mi się gdzieś tam popsuł...

co do samego HP - to są fajne lapki, jednak problematyczne jest "wożenie" na gwarancję (może firma kurierska jest do kitu, ja tam nie wiem, porostu sie wściekłam i trzeba było zawieźć samemu lapka do serwisu gdzieś hen...)
Mój brat posiada wypasionego Toshibę (informatyk i to z manią wielkości, więc musi mieć wsio co najlepsze) i jego lapek już 3 krotnie był serwisowany, aktualnie wymienili mu płytę główną po awarii i dysk twardy, ale okazuje się, że ten niby "nowy" HD też jest uszkodzony... i bądź tu mądry -_-
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2009-12-19, 20:51   

zaznaczyłem dwa systemy a wiele z zaznaczonych elementów w ogóle nie pojawiło się w zestawieniu, były jako ewentualności. Ten Dell też przypadł mi do gustu, teraz kwestia poczytania opinii o tym modelu ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz