Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomo艣膰
Lukem 
Blogowicz.Friend
Noot noot!

Imi: 艁ukasz
Pom贸g艂: 89 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Kwi 2006
Miasto: Warszawa

Wys艂any:    [system] Windows 10 - opinie

WiFiFun napisa艂/a:

Zaraz ma si臋 pojawi膰 Win 10, wed艂ug teorii system powinien by膰 udany, zobaczymy. W ka偶dy razie, maj膮 si臋 pozby膰 kafelek oraz przywr贸ci膰 przycisk start.

Teraz ja od艣wie偶臋 temat, jako 偶e system wyszed艂 dzisiaj i siedz臋 nad nim od jakich艣 2 godzin.

Instalacja "na czysto" na SSD zaj臋艂a jakie艣 10 minut. Nigdy w 偶yciu 偶aden Windows nie zainstalowa艂 mi si臋 tak szybko.

Kafelki s膮 nadal, tylko nie zajmuj膮 ju偶 ca艂ego ekranu - znajduj膮 si臋 wewn膮trz menu Start i w tej formie s膮 ju偶 ca艂kiem u偶yteczne nawet na desktopie (trzeba je tylko dostosowa膰 pod siebie / wywali膰 co zb臋dne). Przycisk Start wr贸ci艂 ju偶 w 8.1, wi臋c tutaj nie ma wielkiej rewolucji. Jest te偶 Windows Store, ale p贸ki co traktuj臋 go jak ciekawostk臋.

Z fajnych rzeczy, kt贸re uda艂o mi si臋 wyklika膰: wirtualne pulpity (do tego przyjemnie dzia艂aj膮ce, gdy si臋 pracuje na 2 ekranach), centrum powiadomie艅 zamiast tych paskudnych dymk贸w w pasku zada艅, 艂adna poczta i kalendarz (jak kto艣 u偶ywa艂 poczty i kalendarza na Outlook.com, to mniej-wi臋cej taka stylistyka), no i przycisk wy艂膮czania komputera z powrotem w sensownym i widocznym miejscu. :D

Nie wiem jeszcze, co my艣le膰 o wymuszonych automatycznych aktualizacjach. Czuj臋, 偶e b臋dzie na to sporo narzekania, zw艂aszcza wtedy, gdy na rynku pojawi膮 si臋 tanie i ma艂o wydajne PCty z preinstalowanym W10. Zapewne da si臋 je wy艂膮czy膰 z poziomu rejestru i lada dzie艅 kto艣 o tym gdzie艣 napisze.

No i jak na pierwszy dzie艅 przysta艂o, nie ma jeszcze aktualnych sterownik贸w do mojej karty graficznej (cho膰 system wykry艂 j膮 i obs艂uguje bez problemu, wi臋c nie przewiduj臋 jakich艣 grubych zgrzyt贸w w moich grach) i nie dzia艂a mi kilka mniej wa偶nych aplikacji. Ale to nie problem, aktualizacje to kwestia czasu. Nie min膮艂 tydzie艅, a ju偶 wszystko, co w dniu premiery u mnie nie dzia艂a艂o, zosta艂o poprawione. ;)

Z Windows 8.1 by艂em zadowolony, zobaczymy jak b臋dzie tutaj.

But we never gonna survive unless we get a little crazy...

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

Ds3 
Blogger.Klub

Pom贸g艂: 1 raz
Do艂膮czy艂/a: 06 Maj 2014
Miasto: RBK

Wys艂any: 2015-08-12, 19:47   

Automatyczne aktualizacje chyba wprowadzili aby utrudni膰 艂amanie systemu. Bo w sumie im nowszy Windows tym 艂atwiej go z艂ama膰. Ale przy okazji utrudni膮 te偶 偶ycie uczciwym u偶ytkownikom. Wed艂ug mnie automatyczne aktualizacje s膮 niepotrzebne. Czasami do komputera pod艂膮czam telefon, kt贸ry robi jako router. Nie wyobra偶am sobie pod艂膮czanie go do komputera, kt贸ry nagle zaczyna 艣ci膮ga膰 aktualizacje - szkoda transferu + zamulenie komputera. Chyba, 偶e aktualizacje nie b臋d膮 cz臋ste, w co raczej w膮tpi臋.

Pozdrawiam!

Alechanted 
WordPress.Klub
Piwowar

Imi: Kamil
Do艂膮czy艂/a: 03 Wrz 2014
Miasto: Gliwice

Wys艂any: 2015-08-12, 22:26   

Jestem bardzo zadowolony. Robi艂em update z si贸demki na hdd. Proces trwa艂 cztery godziny, przesz艂o na dziesi膮tk臋 wszystko w stanie idealnym.
Aktualnie mam problem ze sterownikami do wifi - zassa艂o dedykowane dla 8.1, ale to dzia艂a tak sobie - karta ma zwyczaj si臋 zawiesi膰 i trzeba j膮 wy艂膮czy膰 z poziomu systemu i odpali膰 na nowo. Dzieje si臋 tak mniej-wi臋cej raz na dob臋.
Nowy interfejs czadowy, szybko艣膰 dzia艂ania na + wzgl臋dem windowsa 7
no i windows defender naprawd臋 dzia艂a :P

BlackenedBooks 
Blogger.Klub

Imi: Damian
Do艂膮czy艂/a: 26 Kwi 2015
Miasto: Krosno

Wys艂any: 2015-08-12, 23:13   

Mam pytanie - kto艣 z was zetkn膮艂 si臋 mo偶e z b艂臋dem o kodzie 800703ED przy pr贸bie aktualizacji systemu z Win 7 na Win 10?

missasumay 
WordPress.Klub

Imi: Dorota
Pomog锟絘: 1 raz
Do艂膮czy艂a: 05 Wrz 2015
Miasto: Warszawa

Wys艂any: 2015-09-05, 17:26   

Siedz臋 na Windowsie 10 od dnia jego oficjalnej premiery - no prawie, bo sama instalacja mi si臋 艣ci膮ga艂a z serwer贸w Microsoftu prawie dob臋. Pomijaj膮c te przeci膮偶enia serwera to system jest naprawd臋聽przyjemny - bootuje mi si臋 zdecydowanie szybciej ni偶 8.1 po p贸艂 roku (!) u偶ywania, design systemu jest naprawd臋 艣liczny. No i nie musia艂am rezygnowa膰 z kafelk贸w do kt贸rych ju偶 zd膮偶y艂am przywykn膮膰. Co prawda niekt贸re aktualizacje potrafi膮聽by膰 drzazg膮 w palcu (automatyczny restart kompa 5 razy, bo si臋 wysypuje? Thanks, Bill) to jednak koniec ko艅c贸w jest du偶o lepiej ni偶 bym si臋 spodziewa艂a. Kto wie - mo偶e pewnego dnia w ko艅cu b臋dzie bardzo dobry, stabilny system.

chaos kontolowany 

Do艂膮czy艂/a: 30 Wrz 2015

Wys艂any: 2015-09-30, 10:21   

Jak dla mnie to jeden z lepszych system贸w operacyjnych. Fakt przydaj si臋 dysk SSD by wszystko dzia艂a艂o szybko i sprawnie ale pod wzgl臋dem wygody naprawd臋 du偶y plus

Rothios 

Do艂膮czy艂/a: 09 Lis 2015

Wys艂any: 2015-11-17, 20:20   

Microsoft m臋czy mnie chyba od 2 czy 3 miesi臋cy 偶eby przej艣膰 na Windows 10, wi臋c w ko艅cu si臋 zgodzi艂em. Wyskoczy艂o mi okienko w stylu "Teraz ju偶 nie nie musisz robi膰" czy co艣 takiego. Min臋艂o 5 dni, a dalej aktualizacji brak. Gdy pr贸buj臋 jeszcze raz zaktualizowa膰, to ten launcher si臋 wy艂膮cza. Chyba Windows 10 nie jest mi pisany. Mam z nim styczno艣膰 na uczelni i widz臋, 偶e podobny jest do Windows10, tylko menu Start zrobili w kafelkowym stylu.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 84
Imi: Arkadiusz Narowski
Pom贸g艂: 816 razy
Do艂膮czy艂/a: 01 Sty 2006
Miasto: Wroc艂aw

Wys艂any: 2015-11-22, 03:41   

Ja wy艂膮czy艂em powiadomienia. Niedawno w艂膮czy艂o si臋 nowe w systemie aktualizacji, ale dzisiaj postanowi艂em wygasi膰 tak偶e ten komunikat. Nie za bardzo ci膮gnie mnie do tego by si臋 przesiada膰 z 7 na 10.

Poczekam jeszcze troch臋 i przetrawi臋 wszystkie plusy i minusy. Obecnie wystarczy mi tego 艣ledzenia, kt贸re uprawia ju偶 wujek gugle (szczeg贸lnie teraz, jak zmieni艂em telefon na smartfona z androidem).

Za艂膮czam film, w kt贸rym mo偶na zobaczy膰 jak wiele tego podgl膮dania poupychali w nowym systemie:

Think before you post™ | ^_^ na ka偶dego posta znajdzie si臋 riposta™

Je偶eli nasze posty pomog艂y rozwi膮za膰 Twoje problemy mo偶esz odwdzi臋czy膰 si臋, udost臋pniaj膮c link do tego forum na swoim blogu, fanpejd偶u lub stronie!
Nie zapomnij klikn膮膰
lubi臋 to! na facebooku. :^^:

suvennes 
Blogger.Klub

Imi: Kinga
Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 04 Lis 2012
Miasto: Katowice

Wys艂any: 2015-11-22, 14:11   

Z racji tego, 偶e mam brata, kt贸ry do艣膰 g艂臋boko siedzi w temacie komputer贸w i "艣wiata informatycznego", korzysta艂am z Windowsa 10 ju偶 wtedy, kiedy wysz艂a wersja "beta". Zainstalowa艂am ten system na mojej starej Toshibie i nawet 艣miga艂, mimo 偶e komputer by艂 tak bardzo wydajny, 偶e ogl膮danie film贸w na YT w najni偶szej mo偶liwej rozdzielczo艣ci by艂o zwyk艂ym pokazem slajd贸w. Tak si臋 ci膮艂! I gdyby nie to, 偶e tamten komputer by艂 troch臋 z艂omem, to pewnie nie zdecydowa艂abym si臋 na inny system ni偶 7, bo t臋 wersj臋 te偶 lubi艂am, ale nic do stracenia nie mia艂am, zw艂aszcza 偶e 10 mia艂a dzia艂a膰 lepiej i przyjemniej.
Jaki艣 miesi膮c temu kupi艂am nowy komputer, zdecydowanie lepszy. Na wej艣ciu powita艂a mnie 8, czego jak najszybciej chcia艂am si臋 pozby膰. Znienawidzi艂am te kafle i wieczne ich w艂膮czanie si臋 przy "nieodpowiednim" ruchu palcem na touchpadzie. Ogarn臋艂am 10 i jestem zadowolona. 艁adnie wygl膮da, a to najwa偶niejsze :P

megida 
Blogger.Klub

Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 22 Cze 2013

Wys艂any: 2016-01-20, 14:07   

mam ju偶 10, u偶ywam, nie muli i wreszcie mam normalny w miar臋 dost臋p do aplikacji
Upragniony "start" ;)

pawianfilmuje 
Youtuber

Do艂膮czy艂/a: 26 Lut 2016

Wys艂any: 2016-02-27, 15:32   

Dzi艣 w艂a艣nie robi艂em update z 8.1. Pracuj臋 w takiej bran偶y ze zd膮偶y艂em si臋 przyzwyczai膰 do "nowego" stylu windowsa, cho膰 by艂em podejrzewam 偶e jedn膮 z nielicznych os贸b, kt贸ra dobrze ocenia艂a system 8.1. Sam update na dysku ssd trwa艂 mo偶e jakie艣 20 minut. 呕adnych danych nie utraci艂em, wszystkie projekty zosta艂y, programy w kt贸rych pracuj臋 dzia艂aj膮 bez zarzut贸w, wi臋c p贸ki co nie mam czym si臋 martwi膰 :)

HitFan 
Blogger.Klub

Imi: Damian
Pom贸g艂: 6 razy
Do艂膮czy艂/a: 26 Lut 2016
Miasto: Bytom

Wys艂any: 2016-08-08, 22:22   

Ja zaktualizowa艂em system z 8.1 na jaki艣 tydzie艅 przed ko艅cem darmowej aktualizacji i jestem zadowolony. Dzia艂a bardzo sprawnie i wygl膮da 艂adnie (rzecz gustu). Bardzo podoba mi si臋 centrum powiadomie艅 z prze艂膮cznikami. Wszystkie programy dzia艂aj膮, nic nie straci艂em po update.
Nowe menu start jest ca艂kiem sporo, ale Ekran Start z W8.1 nie przeszkadza艂 mi.
Og贸lnie nowy system wydaje si臋 bardziej sp贸jny i dopracowany. Czekam, a偶 zainstaluje mi si臋 Anniversary Update i chyba b臋d臋 przesiada艂 si臋 na przegl膮dark臋 EDGE, bo nie藕le zasuwa, a jak wprowadz膮 w ko艅cu dodatki (uBlock) to b臋dzie ju偶 idealnie.

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Mo縠sz 禼i眊a za潮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: