Blogerzy wszystkich platform, 艂膮czcie si臋!

Dyskusje Bloger贸w, Fotobloger贸w i Vloger贸w, fora blogowe, graficzne, og贸lnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomo艣膰
damian6184 
Blogger.Klub

Imi: Damian
Do艂膮czy艂/a: 01 Kwi 2013
Miasto: Dolny 艢l膮sk

Wys艂any: 2013-04-16, 19:19   

Jestem u偶ytkownikiem Windows 8 od listopada. Poni偶ej przedstawi艂em elementy, na kt贸re g艂贸wnie zwr贸ci艂em uwag臋.

Bardzo szybkie (po zaledwie kilku sekundach ukazuje si臋 ekran logowania) uruchamiania systemu operacyjnego.

Interfejs Modern UI. Moim zdaniem jest to 艣wietne rozwi膮zania pozwalaj膮ce na szybki dost臋p do ulubionych aplikacji, skr贸t贸w, folder贸w, stron internetowych itp. Zalety tego typu rozwi膮zania odczuwa si臋 przede wszystkim na urz膮dzeniach mobilnych.

Grupa Charms umo偶liwiaj膮ca dost臋p m.in. do wyszukiwarki aplikacji oraz podstawowych ustawie艅 systemu.

Mo偶liwo艣膰 utworzenia konta u偶ytkownika na podstawie identyfikatora us艂ugi Windows Live. Po uruchomieniu tego typu konta zostajemy automatycznie zalogowani do wszystkich us艂ug platformy (np. Hotmail, Sky Drive, Live Messenger - nied艂ugo zostanie zintegrowany z komunikatorem Skype).
Warto mie膰 stworzone w "obwodzie" konto lokalne. W przypadku braku dost臋pu do Internetu (np. awaria po艂膮czenia) najprawdopodobniej nie zalogujemy si臋 do systemu operacyjnego z wykorzystaniem konta us艂ugi Windows Live...

Kompatybilno艣膰 z du偶膮 liczba program贸w. Nie ma tu syndromu systemu Windows Vista.

Jedynym drobnym rozczarowaniem jest dla mnie wykorzystanie trybu pulpitu praktycznie identycznego jak w Windows 7. Liczy艂em na innowacje w tej kwestii. Zlikwidowanie sekcji Menu Start to dla mnie za ma艂o.

podziel si tym postem na:

Utw贸rz darmowe konto na forum --- Zaloguj si臋 --- Polub Blogowicza na FB!
Do艂膮cz do grupy Blogger贸w na FB

KryBor_BK 
Blogger.Klub

Imi: Krystian
Do艂膮czy艂/a: 17 Lip 2013
Miasto: Pozna艅

Wys艂any: 2013-07-23, 13:59   

Kompletnie nie rozumiem tych pocisk贸w na W8- ten system jest fantastycznie zrobiony pod ka偶dym wzgl臋dem, jedyny pow贸d, dla kt贸rego wole W7 to to, 偶e na W8 nie dzia艂aj膮 jeszcze niekt贸re programy tak jak powinny...

wendigo 

Pom贸g艂: 4 razy
Do艂膮czy艂/a: 18 Lis 2012

Wys艂any: 2013-09-08, 21:26   

damian6184 napisa艂/a:

Jestem u偶ytkownikiem Windows 8 od listopada. Poni偶ej przedstawi艂em elementy, na kt贸re g艂贸wnie zwr贸ci艂em uwag臋.

Bardzo szybkie (po zaledwie kilku sekundach ukazuje si臋 ekran logowania) uruchamiania systemu operacyjnego.

Zastanawiam si臋 czy tam samo b臋dzie na komputerze je艣li zrobi臋 upgrade z Windows 7? i ten komputer nie b臋dzie "pusty" (bo taki 艣wie偶o po formacie, to nawet W7 szybko si臋 uruchamia).
Szukam w艂a艣nie sposobu na przyspieszenie mojego komputera...

ann0018 
Blogger.Klub

Imi: Ania
Do艂膮czy艂a: 06 Lut 2012

Wys艂any: 2014-03-26, 21:24   

jak dla mnie kwestia przyzwyczajenia, 艣migam od ponad roku nie ogarniam nawet po艂owy ale ujdzie, wola艂am 7

Dora17 
Blogger.Klub

Pomog锟絘: 1 raz
Do艂膮czy艂a: 06 Mar 2014

Wys艂any: 2014-04-21, 20:54   

Mam od jakiego艣 miesi膮ca, z pocz膮tku trudno by艂o go ogarn膮膰, a teraz to spokojnie mog臋 go ka偶demu poleci膰, jest super :D

WiFiFun 
WordPress.Klub

Do艂膮czy艂/a: 23 Lip 2015
Miasto: Gda艅sk

Wys艂any: 2015-07-24, 08:18   

od艣wie偶臋 temat. Jak kto艣 tu napisa艂 co drugi system Microsoftu jest udany. a ostatnim by艂a WIN 7. Niestety 8 to istny koszmar, zastosowanie kafelek to by艂a najwi臋ksza pomy艂ka. Mo偶e na smartfonach mia艂o to jakie艣 wzi臋cie tak na kompach to tragedia. W pracy mam na laptopie 8 a w domu 7. I cz臋sto g臋sto odpalam sprz臋t domowy aby na nim zrobi膰 co艣 do roboty. Mo偶e moja wypowiedz nie jest merytoryczna, ale to s膮 moje subiektywne odczucia. Ten kto wymy艣li艂 8 mo偶e chcia艂 dobrze ale mu niestety nie wysz艂o. Cho膰 ja my艣l臋 偶e tu ogromne znaczenie ma polityka Microsoftu. Oni chc膮 zrobi膰 jedn膮 platform臋 na kompy i smartfony czy tabletu a pod to co艣 w stylu Markietu (co艣 w stylu jak na Androida). Zaraz ma si臋 pojawi膰 Win 10, wed艂ug teorii system powinien by膰 udany, zobaczymy. W ka偶dy razie, maj膮 si臋 pozby膰 kafelek oraz przywr贸ci膰 przycisk start.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-07-30, 09:31 ]
o nowym systemie tutaj => opinie o Windows 10.

wojtek-art 
WordPress.Klub

Do艂膮czy艂/a: 23 Pa藕 2015
Miasto: Warszawa

Wys艂any: 2015-10-27, 09:44   

WiFiFun napisa艂/a:

Niestety 8 to istny koszmar, zastosowanie kafelek to by艂a najwi臋ksza pomy艂ka. Mo偶e na smartfonach mia艂o to jakie艣 wzi臋cie tak na kompach to tragedia

Winda 8 jest dedykowana dla komputer贸w z ekranem dotykowym, wi臋c jaka艣 logika w tym jest. A 偶e komputery z ekranami dotykowymi s膮 jak na razie 艣rednio popularne, to inna sprawa. Od biedy mo偶na sobie 艣ci膮gn膮膰 dodatki, kt贸re troch臋 upodabniaj膮 winde 8 do systemu OSX :D

szymonp 
WordPress.Klub

Do艂膮czy艂/a: 10 Pa藕 2013

Wys艂any: 2015-10-28, 12:58   

Tak jak powy偶ej - Win 8 by艂 dedykowany pod tablety, ultrabooki. Po przyswojeniu pewnych mechanizm贸w mo偶na si臋 do niego przyzwyczai膰, a najlepsz膮 alternatyw膮 jest aktualizacja do Win10, w kt贸rym upro艣cili interfejs u偶ytkownika ;)

suvennes 
Blogger.Klub

Imi: Kinga
Pomog锟絘: 2 razy
Do艂膮czy艂a: 04 Lis 2012
Miasto: Katowice

Wys艂any: 2015-10-28, 23:18   

Wraz z kupnem nowego komputera dosta艂am w pakiecie Windowsa 8 i w艂a艣nie czekam, a偶 Asus przemieli te wszystkie aktualizacje i b臋d臋 mog艂a u偶ywa膰 dyszki. Stara Toshiba by艂a zaopatrzona w Windowsa 10 i mimo, 偶e nie pokocha艂am tamtego systemu na zab贸j, to teraz nie mog臋 si臋 doczeka膰 a偶 moja 8 uaktualni si臋 do 10.
W przysz艂o艣ci zaszalej臋 i sprzedam dusz臋 diab艂u, prosz膮c brata o zrobienie mi OS X. Ch臋tnie przetestuj臋 co艣, na co ludzie si臋 nie skar偶膮.

HitFan 
Blogger.Klub

Imi: Damian
Pom贸g艂: 6 razy
Do艂膮czy艂/a: 26 Lut 2016
Miasto: Bytom

Wys艂any: 2016-08-08, 22:25   

Na 8.1 Update przesiedzia艂em ponad 2 lata i bardzo zachwala艂em ten system. Kafelki po zabawie programem OblyTile naprawd臋 potrafi艂y 艂adnie wygl膮da膰. Do tego troch臋 bardziej minimalistyczny interfejs, wst膮偶ka i szybkie uruchamianie. To zdecydowane zalety wed艂ug mnie. Szkoda tylko, 偶e interfejs Metro (Modern) by艂 tam skopany i przez to si臋 nie przyj膮艂

taniu 
Blogger.Klub

Imi: Pawe艂
Do艂膮czy艂/a: 26 Lut 2012
Miasto: Ostrowiec 艢wi臋tokrzyski

Wys艂any: 2016-08-12, 11:13   

Jak pracuj臋 na laptopie siostrze艅ca to wszystko wydaje si臋 dla mnie sporym krokiem w ty艂 wobec Windows 10. Jedyne co jest duzo lepsze to kafelki, ale doceni膮 je Ci, kt贸rzy maj膮 urz膮dzenie konwertowalne.

Wy艣wietl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie mo偶esz pisa膰 nowych temat贸w. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach. Zobacz szczeg艂y.
Nie mo偶esz zmienia膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz g艂osowa膰 w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Mo縠sz 禼i眊a za潮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: