Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 23:18
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    [Smeet chat 3D] prawdziwi ludzie, wirtualny Świat

Dwa lata temu zamknięto The Sims Online (EA Land) z uwagi na słabą sprzedaż i słabe wyniki nawet po ogłoszeniu wersji darmowej tego produktu. Niedawno Lukem pisał na swoim blipie, że chodzi sobie po Second Life i widzi pustki. Rzeczywiście dawno nie słyszałem nic na temat tej strony nowego.

W wirtualnym Świecie chyba jednak nie dano za wygrana w tym temacie i ostatnio za sprawą jednej z polskich stron internetowym wiele osób mogło zapoznać się z grą sMeet.




W podstawowej wersji gra dostępna jest w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Z tego co widzę jest to produkcja niemiecka.

oficjalna strona gry => smeet.com

Smeet oferuje partnerstwo stronom z dużym ruchem, wśród partnerów są/były Bravo, Orange, Big Brother czy RTL. Serwisem, który wypuścił polską wersje językową tej strony jako nową grę online u siebie jest fotka.pl. Polska wersja dostępną jest jedynie dla posiadaczy konta na fotce. Portal nazwał swoją grę "Miasto fotki".

polska wersja smeet => http://www.fotka.pl/miasto

Co oferuje nam smeet? na początek zmarnowane dziesiątki godzin o ile nas to wciągnie i lubimy tego typu sprawy (sprawdzone na własnej skórze :D ).

Skupię się głównie na polskiej wersji.
Na początku wybieramy sobie płeć i wygląd bohatera, następnie dostajemy ciuszki a inne można kupić za coins. Coinsy zdobywamy za wykonywanie zadań oraz można je doładować, ale o tym niżej ;)
W polskiej wersji językowej konta z gry powiązane są z kontami na fotka. Można więc wyszukać swoich znajomych z fotki i sprawdzić czy mają już konta a następnie wysłać im zaproszenie. Możemy również odwiedzić ich pokoje czy dać im prezent.
Każdy standardowo posiada swój mały pokój, który może umeblować i przemeblować w każdej chwili (np. kupić telewizor, w którym można wstawiać klipy z youtube), to samo z ubraniami, kiedy znudzi nam się aktualne to wchodzimy do sklepu i kupujemy nowe.

Jak ma się sprawa całego miasta/świata smeet? Otóż dostępne jest kilka miejsca na mapie jak: Strefa Komercji (centra handlowe), Strefa Nastolatków (z pokojami dla osób w wieku do 18 lat), Strefa Gier (Quizy, testy wiedzy i matematyczne), Strefa Muzyczna (kluby techno, rock, hip-hop z telewizorami do puszczania muzyki i filmów), Strefa +18 (rynek, kawiarnia, kino), Strefa Użytkowników (pokoje userów).



Oczywiście samo chodzenie po pokojach, puszczanie klipów i odwiedzanie miejsc na mapie szybko by się znudziło, dlatego każdy użytkownik ma możliwość wykonywania zadań, które podnoszą jego poziom (0-50). Są to min. granie z innymi w gry(flirt, 4 w linii, kamień-papier-nożyce), dzielenie się klipami, rozwiązywanie quizów i testów (wygrana gwarantuje punkty), przemeblowania czy dodawanie zdjęć do albumów. Dodatkowo, aby podnieść swój level można zapraszać ludzi do odwiedzania pokoju poprzez zorganizowanie eventu. Rozdawanie i otrzymywanie prezentów także go podnosi. Na ilość punktów wpływa także to jak się ubieramy i jakie meble mamy w pokoju - im lepsza jakość - tym lepiej ;)



Wspominałem o Coins. To oficjalna waluta w grze. Za nią kupujemy przedmioty do pokoju i ubrania a także prezenty. Trochę coins można uzbierać za wykonanie zadań (np. dodanie fotek), ale głównym sposobem na ich zdobycie jest opłata. Do wyboru SMS premium, przelew bankowy lub paypal.
Fotka zapewne płaci za licencję więc te opłaty są idą po części także na to. Dodatkowo w wielu miejscach na mieście widać bannery reklamowe (np. na tych czarnych polach w pokoju matematycznym). Całkiem dobry sposób na reklamę. Na razie widziałem jedynie radio fotkowe, ale zapewne jak miasto fotki zyska popularność zaczną tam się pojawiać także inne ;)

Jakie są minusy polskiej wersji? jak na razie nie do końca przetłumaczono wszystko i są pytania, które wyświetlają się po angielsku, także sama ich ilość nie jest zadowalająca. Wiele osób siedząc tam przez parę godzin wygląda jakby miała hacki, bo odpowiada w chwilę po pojawieniu się pytania, ale to raczej kwestia kilku dni kiedy uzupełnią bazę nowymi żeby się ludzie nie zanudzili i nie zniechęcili.

Minus ogólny to za mało animacji miedzy postaciami. Można kogoś rzucić poduszką czy bukietem kwiatów, albo zaprosić do imprezowania, jednak nie ma opcji znanych np. z Sims, gdzie postaci mogły się pocałować czy przytulić.

Jeżeli chodzi o wersję oryginalną to na razie ją porównuję (ale dopiero zacząłem). Zauważyłem już pewne różnice. W wersji angielskiej jest możliwość wykonywania połączeń telefonicznych a opłacamy je Coinsami (w filmiku po niemiecku widziałem, że nawet darmowe w wybranych godzinach).

jak wam się to widzi? spotkaliście się z tą grą? macie swoje konto w wersji polskiej lub angielskiej?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-03-23, 15:52   

Po maturze się zobaczy :D
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2010-03-23, 20:01   

Może to i nie jest głupie? Obadam temat w wolnej chwili.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-24, 22:28   Miasto Fotki

powoli zbliżam się do 12 lvl. Ostatnio wygrałem 50 coins. Fotka Team żeby zachęcić ludzi do odwiedzania miasta zorganizował konkurs na zabawny/śmieszny screen z gry i się udało ;)

Wystarczyło to niestety tylko na najmniejszy telewizor z możliwością odtwarzania klipów. Ekskluzywne prezenty dodają dużo do poziomu gracza.

W pomieszczeniach (sklep) dostępny jest też niestandardowy pokój terminatora. Zrobiłem małe przemeblowanie i dzisiaj siedziało w pokoju nawet 18 osób jednocześnie - taka mała imprezka ;) Za każdego odwiedzającego dostaje się 5 frame points, więc się opłacało :P



Wiele osób już ma level powyżej 30 i zastanawiam się co ekipa fotki przygotuje dla nich na potem, bo z tego co się dowiedziałem maksymalny poziom to 50.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 25-03-2010, 14:28 ]
p.s.

rano gra była niedostępna a oto efekty przerwy (nagość w grze :D ):



:yay: zapewne to lag w ładowaniu ubrań, bo mój avatar miał bokserki jak był bez spodni :D
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
FOX 


Imię: Piotr
Wiek: 36
Dołączył/a: 26 Mar 2010
Posty: 1

Wysłany: 2010-03-26, 10:47   

Jak pewnie część z was zauważyła pojawiła się nowa opcja V.I.P.
Dzięki której towary będą tańsze. Szybciej podbijecie punkty LV. czy pokolorujecie swój profil...

Gra jest jeszcze w wersji testowej ale już odnotowujemy sporą ilość odwiedzin. Gra przyciąga fajnych ludzi ale zdarzają się tacy którzy bawić się nie potrafią.
Fakt nie ma tu wodotrysków jak na Second Life czy The Sims Online ale to co przeważa za miastem fotki to nie trzeba jej instalować.

Nowości niestety na razie nie mogę zdradzić ale FT szykuje dla naszych użytkowników parę niespodzianek których nie a w orginalnym sMeet ;) Warto już teraz podbijać poziomy bo potem będzie trudniej ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-26, 12:09   sMeet / Miasto fotki w pełnym oknie

przemeblowałem trochę swój pokój i po osiągnięciu 12 levelu okazało się, że wygrana w konkursie (50coins) została przeze mnie źle wydana. Za osiągnięcie tego poziomu podarowano mi plazmę. Szkoda, że nie ma jakiejś rozpiski (a może nie zauważyłem) co się kiedy dostaje.
Nie widzę także opcji sprzedaży czy możliwości podarowania komuś tego starego tv - i innych niepotrzebnych już mebelków...



Cytat

Jak pewnie część z was zauważyła pojawiła się nowa opcja V.I.P.
Dzięki której towary będą tańsze. Szybciej podbijecie punkty LV. czy pokolorujecie swój profil...
widzę, że obniżyli opłaty za VIP, bo te pierwsze były nieco kosmiczne (2000 coins za 6mies.). W tej chwili v.i.p. to koszt 300 (1 miesiąc), 800 (3 miesiące) lub 1400 (6 miesięcy) coins.
Nie zmienia to jednak faktu, że mimo wszystko drogo. Miesięczna ranga to koszt 3xSMS za 7.32PLN, czyli 21.96PLN a w przypadku wykupienia 1500 coins za 99.99PLN (przelew/paypal), możemy mieć rangę na 6 miesięcy i zostanie nam coś na jeden towar luksusowy ;)
Sama ranga nie uzupełnia stanu pieniążków w grze i trzeba je dodatkowo doładować ;P Jak ktoś nie ma co zrobić z pieniędzmi to będzie dla niego raj.

p.s. (małe haki ;P)

Jak ktoś chce mieć miasto fotki na pełnym ekranie monitora to jest na to pewien sposób, przynajmniej u mnie działało wszystko dobrze. Należy zalogować się na konto fotki, następnie przejść na stronę gry i ze źródła wyciągnąć link z ramki.
Nie jest to proste (bo widok -> źródło nie pokaże nam całego kodu), najlepiej użyć do tego jakiegoś narzędzia webmasterskiego np. firebug (badamy element strony - ramkę z grą - div_iframe) i wyciągniemy z niego coś na wzór tego:

Kod

http://fotka.smeet.com/smeet-web/partner/fotka/sso.do?identifier=[tutajsesjagry]&onClose=http://www.fotka.pl/gry/multiplayer
[tutajsesjagry] to miejsce się zmienia (ciąg cyfr i liter), dlatego najlepiej pobierać ten link po każdym logowaniu na fotkę, ale skopiowanie go i wklejenie w to samo okno przeglądarki powinno dać taki efekt jaki widać na zrzucie ekranu powyżej.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz