Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany:    "Bloger" - książka Kominka - czytaliście?

http://wydaje.pl/e/bloger-poradnik-dla-blogerow

Znacie Kominka (Tomek Tomczyk)? Zapewne. ;) Wydał książkę, która jest dość nietypowym poradnikiem dla blogerów i częściowo podsumowuje kilka lat jego pracy w tym temacie. Akurat kończę swoją kopię i jestem ciekawy, co sądzicie.

Czytaliście?
Planujecie przeczytać?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2012-09-28, 23:42   

Nie lubie Kominka. Czytałam kilka jego postów baardzo dawno temu ale więcej nie wróciłam bo nie lubie rozwiązłych ludzi i takich z wielkim ego również.
Po książkę możliwe, że jednak sięgne bo ciekawi mnie marketing, ten w sieci również, a dla mnie nieodłącznym jej elementem są blogi :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-09-29, 00:48   

Powiem tak - o marketingu nie ma tam AŻ TAK wiele (przynajmniej do momentu, do którego dotarłem), jak można byłoby oczekiwać. Są ogólne wskazówki, co robić, jak pisać angażujące teksty, jak rozmawiać z reklamodawcami. Natomiast warstwę treściową (co mówić/pisać, jak i kiedy to robić) trzeba niestety ogarnąć samemu.

Do Kominka mam mieszane uczucia - nie zawsze zgadzam się ze wszystkimi poglądami, za to podziwiam za determinację i konkretny pomysł na życie. I to jest to, co można od niego kopiować.
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-09-30, 15:20   

Ja jestem przy końcu i również mam mieszane uczucia. Napiszę coś więcej po przeczytaniu całości
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-10-09, 15:15   

Ja się zastanawiałam, zastanawiałam - i stwierdziłam, że mnie jednak nie stać. Chciałam poczekać na jakąś recenzję, znalazłam dwie ale jakieś takie... to można byłoby napisać o każdej książce.
Nie wiem. Czy to jest bardziej o nim (Kominek-bloger) czy faktycznie o blogowaniu? To chyba faktycznie pierwsza książka tego typu więc w pewnym momencie pewnie kupię ją i tak choćby z czystej ciekawości, ale... Ile byście jej dali w skali od 1 do 10 (gdzie "jeden" to Grochola i Meyer a "dziesięć" Irving, Kipling i Hemingway)?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-10-15, 05:29   Re: Książka "Bloger" Tomka Tomczyka - opinie

Vashta_Nerada napisał/a:

Nie wiem. Czy to jest bardziej o nim (Kominek-bloger) czy faktycznie o blogowaniu? To chyba faktycznie pierwsza książka tego typu więc w pewnym momencie pewnie kupię ją i tak choćby z czystej ciekawości, ale... Ile byście jej dali w skali od 1 do 10
to raczej poradnik pisany na podstawie własnych doświadczeń, można przeczytać jakich błędów nie popełniać, ale nie warto brać też wszystkiego dosłownie ;)

Promowana przez Onet na blog.pl Aleksandra Radomska tak podsumowała swoją jednodniową lekturę => http://mamwatpliwosc.blog...-jestes-idiota/
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2012-10-15, 11:29   

A ja powiem tak - ludzie, olejcie recenzje, przeczytajcie książkę i wyróbcie sobie własne zdanie. Skoro recenzje są subiektywnymi opiniami osoby je piszącej, to jak one mają przekładać na Waszą opinię? Nie macie takiego samego mózgu, gustu ani światopoglądu jak piszący je autor. Chyba że szukacie potwierdzenia lub zaprzeczenia z góry założonej opinii, ale to też jest IMO bez sensu.

Kominek (ani żaden inny autor czegokolwiek) nie zadowoli wszystkich. Będą czytelnicy rozczarowani, będą też czytelnicy zachwyceni. Ale czytanie cudzej opinii nie pomoże Wam w określeniu, do której grupy należycie.
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-10-15, 15:16   

A ja lubię czytać recenzje. Większość książek za które się zabieram została wydana w poprzednim tysiącleciu więc przyzwyczaiłam się, że mogę w nie zerknąć przed przeczytaniem książki. O filmach też najpierw czytam (pobieżnie).
Po konsumpcji utworu jestem ciekawa jak odebrały go inne osoby. Co z tego, że najczęściej inaczej niż ja? Nie czytam ich po to, żeby mieć czyjeś zdanie tylko po to by je poznać o czym zresztą już wcześniej wspomniałam.

Jak na razie to tylko jeden się taki trafił co mnie zadowolił, to nie spodziewam się pojawienia kolejnego w ciągu najbliższych trzydziestu lat.
 
  podziel si� tym postem na:
Fraa 
Blogger.Klub

Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2012-10-15, 20:01   

Ej, ale dlaczego właściwie ludzie tak się jarają tym Kominkiem...? W sensie: co w nim takiego wybitnego? Tysiące blogerów jest i pewnie dziesiątki z nich mogłyby napisać ciekawą książkę o blogowaniu. :|

Książki nie mam w planach - a na pewno nie będę za nią płacić. :P Może kiedyś od kogoś pożyczę, to tyle.
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2012-10-15, 21:19   

Fraa napisał/a:

Ej, ale dlaczego właściwie ludzie tak się jarają tym Kominkiem...? W sensie: co w nim takiego wybitnego? Tysiące blogerów jest i pewnie dziesiątki z nich mogłyby napisać ciekawą książkę o blogowaniu. :|

Książki nie mam w planach - a na pewno nie będę za nią płacić. :P Może kiedyś od kogoś pożyczę, to tyle.

Między jaraniem a zauważeniem faktu, że chłopina się wybiła a taka np. ja nie jest jeszcze bardzo dużo emocji. Czy się nim jaram czy nie - co za różnica? Zaryzykowałabym, że co najmniej połowa osób które kupiły książkę wcale się nim nie jara lub jara się umiarkowanie (tzn. uznaje dokonania).

Tysiące blogerów jest. Ale czy tysiące ciekawych blogów? Nie powiedziałabym - czytam, szukam, oglądam wszystkie tematyki i kategorie a nie naliczyłabym pewnie nawet trzystu naprawdę dobrych (w swojej kategorii i temacie) które istniałyby od co najmniej roku i nie składały się z <20 notek.
Dziesiątki blogerów mogłyby napisać ciekawą książkę o blogowaniu? (wymień pierwszych trzydziestu z tej listy?) Może by i mogli. Ja też bym mogła, parę lat nie w kij dmuchał. Ja mogłam, Ty mogłaś, oni mogli - napisał i wydał tylko on więc...
Jakie tytuły miałyby te książki? "Jak w pięć lat stworzyć dobrego, niepopularnego bloga"? "Pisałem wtedy kiedy miałem ochotę i mam 157 lajków na facebooku"? "Kup moją książkę, bo brakuje mi na cukier do herbaty - mam też bloga"?

Ma czytelników, ma reklamodawców, ma doświadczenie - no to zapragnęli przeczytać. Czytelnicy - z sympatii. Reszta - z ciekawości, bo to pierwsza taka książka.
 
  podziel si� tym postem na:
Masquerade 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 04 Lis 2012
Posty: 47
Miasto: z Pokoju Życzeń

Wysłany: 2012-11-05, 16:04   

Nie przepadam za Kominkiem. To po prostu dobrze wypromowany blog i przez to chyba zbyt rozbuchane ego. Nie podoba mi się kominkowe podejście do życia i innych ludzi. Bez wątpienia chłop jest inteligentny i umie się wysłowić, ale odnoszę wrażenie, że jest strasznie płytki. Zupełnie inną kwestią są te pożal się Boże panny, które wdzięczą się w komentarzach i napiszą cokolwiek, byle tylko Kominek odpisał, byle tylko zauważył, byle tylko pokazać, że one są inne niż wszystkie... Ohyda.
______________________________________________________
http://czytam-wiec-zyje.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Benzoman 
WordPress.Klub


Imię: Kamil
Wiek: 38
Dołączył/a: 17 Paź 2012
Posty: 32

Wysłany: 2012-11-10, 11:17   

mam ją na czytniku, kupiłem z ciekawości... :)

Książką tego bym nie nazwał, to raz. Poradnik owszem, ale raczej przeznaczony dla osób w przedziale wiekowym od 15-17 lat, głownie tych, co wklejają wierszyki i aniołki na blogu.

Czytam głównie, gdy nie mogę zasnąć. Kilka stron i śpię, jak zabity :rotfl: Jak już mam coś czytać, to wolę zdecydowanie coś bardziej interesującego. Choćby to była bibliografia nimfomanki.

Ogólnie za dużo w życiu liznąłem tematów związanych z reklamą, psychologią i marketingiem więc do tego tematu podchodzę z pewnym dystansem.

Jeżeli ktoś przeczytał do końca; ja jestem w ok 45% to dajcie znać, czy coś ciekawego się później dzieje :D
______________________________________________________
Benzomana gramatyka nie obowiązuje ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz