Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-21, 01:58
Autor Wiadomość
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany:    Inwigilacja tego co sciągamy

Właśnie zobaczyłam w Faktach, ze policjanci zaczna inwigilowac wszystko co sciagamy z netu, czy to muzyke czy filmy i beda zglaszac przestepstwa. Myslicie, ze to prawda?
Wedlug mnie jest to sranie w banie :P ale nie chcialabym na przyklad byc przylapana na posiadaniu nielegalnych mo3 na dysku :luka: Jak sie zabezpieczyc przed takim czyms? :luka:
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-10-17, 19:26   

chcemy żeby policja spełniała swoje zadanie i łapała przestępców a z drugiej strony nie chcemy być przyłapani - ostro ^^

nie pozostaje ci nic innego jak wyłączyć wtyczke od neta. Kiedyś oglądałem filmik o polakach, którzy wykryli ważną lukę w windowsie i babka się tam wypowiadała, że tylko taka opcja zabezpiecza kompa przed inwigilacją hakera, a najlepiej to jeszcze wyciągnąć wtyczke z prądu. :cwaniak:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-10-17, 21:54   

Frozen Lust napisał/a:

ale nie chcialabym na przyklad byc przylapana na posiadaniu nielegalnych mo3 na dysku
co przez to rozumiesz?
polskie prawo nie zabrania posiadania muzyki w formacie mp3 na dysku...

Frozen Lust napisał/a:

Jak sie zabezpieczyc przed takim czyms?
czym?

Htsz napisał/a:

chcemy żeby policja spełniała swoje zadanie i łapała przestępców a z drugiej strony nie chcemy być przyłapani - ostro ^^
praktycznie kazdy przestepca zaczynal od malych przestepstw
statystycznie zbrodnie (przestepstwo zagrozone powyzej 3. latami wiezienia) popelniaja glownie recydywisci
egzekucja istniejacego prawa, a przede wszystkim wymuszanie nieuchronnosci kary prowadzi do spadku przestepczosci :cwaniak:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
mur
[Usunięty]



Wysłany: 2006-10-17, 22:17   

moron napisał/a:

praktycznie kazdy przestepca zaczynal od malych przestepstw



dobre daje Ci plusika pomógł

[ Dodano: 17-10-2006, 22:18 ]
o kurcze nie ma :rotfl:

[ Komentarz dodany przez: moron: 17-10-2006, 22:18 ]
bo to nie twoj temat...
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-10-17, 22:24   

moron napisał/a:

czym?

Inwigilacja. Ogladales dzisiaj Fakty? Mowili cos o tym, ze co miesiac beda jakos tam sprawdzac costam i lapac ludzi posiadajacych nielegalnie muzyke i tak dalej. Ogolnie mowiac mnie to wali, ale nie chcialabym miec przyslowiowego zonka. Nie chcialabym tez, zeby ktos bez mojej wiedzy monitorowal to co sciagam z sieci. Ani tez nie chce miec wjazdu na chate.
To jest Polska, tu wszystko wolno, ale nagle komus zachcialo sie zmieniac prawo, jak wiemy do niczego dobrego to nie prowadzi, wiec po co? Co mnie obchodzi, ze jakis ktos sprzedal zaledwie 2000 egzemplarzy jakiegos albumu. Siostry Bronte sprzedaly swoja ksiazke w nakladzie dwóch i nie robily z tego takiego wielkiego halo :rotfl:
Widocznie album jest na tyle slaby, ze ktos kto go posluchal dzieki sieci nie mial ochoty go zakupic.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-10-17, 22:32   

Frozen Lust napisał/a:

Ogladales dzisiaj Fakty?
niestety od jakis 2 tygodni nie mialem czasu zeby obejzec pelne wydanie jakichkolwiek wiadomosci

Frozen Lust napisał/a:

posiadajacych nielegalnie muzyke
mozesz zdefiniowac co oznacza nielegalna muzyka?

Frozen Lust napisał/a:

Nie chcialabym tez, zeby ktos bez mojej wiedzy monitorowal to co sciagam z sieci.
w pewnym stopniu jest to robione od wielu lat ale to nie narusza twojej prywatnosci

Frozen Lust napisał/a:

komus zachcialo sie zmieniac prawo
i bardzo dobrze :super:
to co jest jest do bani... :dobani:

Frozen Lust napisał/a:

jak wiemy do niczego dobrego to nie prowadzi, wiec po co?
bo robia je kryminalisci i rolnicy...
zreszta czego spodziewac sie po prawie skoro jege egzekucje nadzoruje prokurator generalny ktorym jest totalny nieuk ktory nie dostal sie na aplikacje i zalatwil sobie stolek w inny sposob... :/

Frozen Lust napisał/a:

Co mnie obchodzi, ze jakis ktos sprzedal zaledwie 2000 egzemplarzy jakiegos albumu. Siostry Bronte sprzedaly swoja ksiazke w nakladzie dwóch i nie robily z tego takiego wielkiego halo
Widocznie album jest na tyle slaby, ze ktos kto go posluchal dzieki sieci nie mial ochoty go zakupic.
tego wogole nie kapuje... :zdegustowany:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-10-17, 22:56   

moron napisał/a:

mozesz zdefiniowac co oznacza nielegalna muzyka?

Nielegalnie, a nie nielegalną, to jest duża różnica. Posiadać nielegalnie znaczy sciągnąć z internetu bez żadnych opłat. Akurat teraz sie muzykę kupuje, a sciąganie oznacza nie kupowanie, czyli potocznie mówiąc złodziejstwo.

moron napisał/a:

tego wogole nie kapuje...

To akurat był argument jednego producenta za tym, żeby uregulować prawo związane ze sciąganiem muzyki przez internet. Uważał on, że przez to iż sciągnięto tę muzykę przez internet artysta osiągnął fiascko wydawnicze, co jest absurdem. Ludzie nigdy nie kupują w ciemno, a jak komuś bardzo spodowa się wydawnictwo to idą po nie do sklepu.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-10-17, 23:04   

Frozen Lust napisał/a:

Posiadać nielegalnie znaczy sciągnąć z internetu bez żadnych opłat.
mi sie wydaje ze cos jest nielegalne jesli jest sprzeczne z prawem a nie sciagniete z neta...
polskie prawo nie zabrania sciagania muzyki... :ok:
podziekuj polskim rolnikom z sejmu za genialna ustawe o prawach autorskich i pokrewnych ktora zabrania tylko jej bezprawnego rozpowszechniania :kwasny:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-10-18, 20:09   

wiecie co... nie widziałem wczorajszych "Faktów" i żałuję - może usłyszałbym konkrety na ten temat - tzn. np. w jakich okolicznościach by się to odbywało...

bez uraz Koledzy i Koleżanki, ale takie dyskusje przypominają czasem Radio Erewań - ktoś coś usłyszał, puścił dalej, kto inny dośpiewał swoje i powstaje wersja zdarzeń granicząca z niemożliwością.

"Fakty" mają to do siebie, że często zapychają dziury w czasie pseudo-sensacjami typu rozebrana uczennica w internecie (to było dzisiaj) czy oszukaństwo z polskimi znakami w komórkach (no to akurat był wymysł Wyborczej).

a tak na marginesie - wiecie, że sporo komercyjnej muzyki można ściągnąć z jak najbardziej legalnych źródeł? Popatrzcie na stefę MP3 Wirtualnej Polski. Po lewej jest ramka "Znani i lubiani", gdzie znajdziemy linki do podstron wykonawców - często pojawiają się tam popularne piosenki tychże...
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-10-18, 20:45   

a przypadkiem nei ma cos takiego ze mozna sciagnac muzyke na dysk ale po 24 godiznach trzeba ja usunac?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2006-10-18, 20:51   

kiedyś specjalnie szukałem takiej klauzuli i nie znalazłem...

w ogóle wszystko z tą Wirtualną jest w porządku, tylko się zamula :(
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-10-18, 21:12   

Artur napisał/a:

a przypadkiem nei ma cos takiego ze mozna sciagnac muzyke na dysk ale po 24 godiznach trzeba ja usunac?
jest...
..ale za siedmioma gorami i za siedmioma rzekami...
rownie dobrze mozesz ukrasc samochod i oddac go przed uplywaem 24h :rotfl:

muzyke (ale nie oprogramowanie) mozesz sciagnac i miec na kompie zgodnie z polskim prawem
nie mozesz jej za to rozpowszechniac (w calosci lub w kawalkach)
wiec uzywajac programow typu kaza/emule gdzie od razu to co sciagasz jest udostepniane dalej lamiesz prawo
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz