Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Blackemma02 
Blogger.Klub

Wiek: 24
Dołączyła: 27 Paź 2014
Posty: 7

Wysłany:    Co sądzicie o blogach o "wszystkim i o niczym"

Ostatnio założyłam bloga o temacie... podanym w temacie posta xDD Kiedyś miałam bloga o książkach, ale szkoła spowodowała u mnie brak wolnego czasu, a co się za tym ciągnie, brak czasu na książki. Teraz, gdy mam trochę wolnego czasu , postanowiłam założyć bloga o wszystkim, bo tak szczerze nie mogłam wybrać jednego tematu. Byłoby to dla mnie zbyt krępujące. A więc? Co o nich sądzicie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ielgrey 
WordPress.Klub


Imię: Aneta
Wiek: 30
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 49
Miasto: Katowice

Wysłany: 2014-10-28, 00:36   

Powinnaś określić tematy jakie będziesz podejmować na blogu, nawet jeśli jest ich bardzo dużo. Czytelnik, który trafi na Twój blog chce widzieć, co się może ewentualnie pojawić na nim i w związku z tym podejmie decyzję czy warto obserwować.
______________________________________________________
Szukasz czegoś ciekawego ? Wpadaj na www.ielgrey.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2014-10-28, 01:14   

Tak jak poprzedniczka uważam, że powinnaś sprecyzować, chociaż ogólnie, o czym to będzie, bo stwierdzenie "blog o wszystkim i o niczym" nie zachęci zbyt wielu osób do zapoznania się z jego zawartością, o ile pierwszy post jaki znajda nie trafi w jego gusta.
Po prostu większość stwierdzi, że szkoda czasu na przeglądanie bloga, skoro nie wiadomo nawet co można w nim znaleźć.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-10-28, 01:25   

O wszystkim i o niczym, czyli lifestyle :yay: To zły pomysł zaczynać o tej strony, bo raczej celebrytką nie jesteś by obcych ludzi w ilości masowej interesowało Twoje życie prywatne?

Słuszne uwagi powyżej. Blog może poruszać wiele tematów, ale niech to będzie ograniczona liczba, skupiona na tym, na czym masz coś do powiedzenia (znasz się, opowiesz ciekawie).

Red-Angel napisał/a:

skoro nie wiadomo nawet co można w nim znaleźć.
raczej nie wiadomo czego się spodziewać następnym razem. Nawet jak trafisz na ciekawy wpis, to może się okazać, że kolejny z tej kategorii pojawi się dopiero za miesiąc czy dwa. To zmniejsza liczbę chętnych na subskrybowanie.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-28, 18:07   

Przede wszystkim nazywanie czegokolwiek "o wszystkim i o niczym" jest mało zachęcające. Osobiście uciekam od takich blogów, bo zioną niezdecydowaniem, a to mało pociągająca cecha. Trudna zresztą do wypromowania.

Najlepiej usiądź i wypisz sobie, jakie tematy będziesz/chcesz poruszać, a potem wybierz z nich jakiś wspólny mianownik i już będziesz miała coś bardziej precyzyjnego. Wiadomo, że raz na jakiś czas zdarzy Ci się odskok, ale ogólna tendencja będzie znana. Przy okazji określisz sobie wyraźny target, czyli publiczność, a to na pewno ułatwi Ci pisanie.

Blogi "lifestylowe" są ciekawe, jeśli są prowadzone przez ciekawych ludzi. Ostatnio często wchodzę na bloga faceta, który w jednym poście napisał, że a) robi ser i chleb; b) czyta skandynawskie kryminały i kilka zrecenzował; c) kilka słów napisał o jesieni i jak ładnie jest na dworze; d) skrytykował pokrótce nasz cyfrowy wiek; e) wrzucił playlistę Tomasza Nalepy i innego artysty z podobnego okresu, chyba Bellona. OK, sama bym takiego misz maszu nie popełniła, ale na jego bloga wchodzę bardzo często, bo doładowuje mnie, gdy ludzi stać na taki pozytywny rozrzut. Poza tym, wbrew pozorom jego blog ma konkretną tematykę i konkretny target. Zresztą widać to już po powyższych tematach.
 
  podziel si� tym postem na:
Futbolowa 
Blogger.Klub
Złośnica


Imię: Klaudyna
Wiek: 36
Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 98
Miasto: Częstochowa

Wysłany: 2014-10-28, 18:54   

'Wszystko i nic' to taki synonim bylejakości - nie zachęca w żaden sposób. Wydaje mi się, że nawet czołowi blogerzy podciągani pod 'lifestyle' zamykają się w kilku głównych kategoriach - dlatego łatwo domyślić się, jakie treści znajdą się na ich blogach.

Zaczynanie od klepania o 'niczym' naprawdę może Ci się nie przysłużyć - raz napiszesz o jogurcie, raz o książce, innym o papierze toaletowym i lakierze do paznokci, a potem jeszcze o sytuacji ekonomicznej kraju i kolejkach w Biedronce. Z tym właśnie kojarzy się 'wszystko i nic' - i jak tu wychować sobie jakiegokolwiek czytelnika? ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Tomek 

Imię: Tomek
Dołączył/a: 12 Gru 2014
Posty: 13

Wysłany: 2015-01-02, 21:38   

Mam podobnie, że mimo finansów ciekawi mnie jeszcze kilka innych rzeczy. Zastanawiam się właśnie, czy stworzyć kolejną stronę, czy po prostu pisać na jednym. Ale nie chciałbym, aby osoby z innego zainteresowania czytali to co ich nie interesuje...
 
  podziel si� tym postem na:
vetti 
WordPress.Klub

Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-01-04, 13:49   

Dla mnie blogi "o wszystkim i o niczym" nie są całkiem pozbawione sensu. Niektórych ludzi interesuje życie innych i lubią o czymś takim czytać :D Ja osobiście wolę blogi tematyczne z jednym lub kilkoma tematami, ale dokładnie sprecyzowanymi :)
______________________________________________________
http://kostrzewa.cba.pl <== mój fotoblog :)
 
  podziel si� tym postem na:
paula.es 
Blogger.Klub

Imię: Paula
Wiek: 32
Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 26

Wysłany: 2015-01-15, 11:08   

Według mnie coś takiego jak "o wszystkim i o niczym" w ogóle nie ma racji bytu, bo nawet te słynne blogi lifestylowe też mają jakąś określoną tematykę. O wszystkim czyli oznacza to, że jednego dnia poruszysz zagadnienia fizyki kwantowej, drugiego makijażu na oficjalne wyjście, a trzeciego opowiesz o swojej wizycie na siłowni? No raczej nie, bo na WSZYSTKIM się nie znasz jak my wszyscy. Zresztą już z zasady nazywanie bloga "o wszystkim i o niczym" mnie by zniechęciło do czytania, bo skoro jest o niczym to po co go czytać? Można poruszać wiele tematów, ale według mnie powinny one być chociaż ze sobą odrobinę powiązane. Siłownia - zdrowy styl życia - diety. Książki - filmy - komiksy - muzyka. Tak ja widzę zakres tematów poruszanych na blogu i z pewnością nie zaglądałabym na bloga z takim totalnym misz maszem, bo skoro i tak nie wiedziałabym o czym będę czytać to szkoda byłoby mi czasu na przekopywanie się przez posty, które do mnie nie będą tematycznie trafiać.
Ale się rozpisałam, sorry :D
 
  podziel si� tym postem na:
Martin222 


Wiek: 37
Dołączył/a: 02 Lut 2015
Posty: 32
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2015-02-03, 12:59   

wg mnie lepiej jest pisać na konkretny temat do konkretnych odbiorców
 
  podziel si� tym postem na:
Panna K 
WordPress.Klub


Imię: Kornelia
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Mar 2014
Posty: 98

Wysłany: 2015-02-03, 23:53   

Żaden blog nie jest i nie powinien być tak na prawdę o wszystkim, ani tym bardziej o niczym. Przecież każde takie miejsce w sieci to cząstka blogera, który je tworzy. Nikt z nas nie zna się na wszystkim, choćby jego zainteresowania były bardzo szerokie i ciągle próbował nowych rzeczy. Ale nie wydaje mi się, że żeby o czymś napisać, trzeba być ekspertem z danej dziedziny. Zawsze można stworzyć post o zgłębianiu wiedzy tajemnej np. z gotowania (na którym się nie znam i które jest dla mnie polem do eksperymentów). Lub w inny sposób zasygnalizować jakiś temat.
 
  podziel si� tym postem na:
rodi 


Dołączył/a: 22 Sty 2015
Posty: 22

Wysłany: 2015-02-04, 09:34   

Zwróćcie uwagę na to, jak użytkownik miał by trawić na takiego bloga o wszystkim. Nie da się wypozycjonować jednej domeny/strony pod różnorakie hasła dotyczące różnych dziedzin. Zawsze należy obrać pewną konkretną drogę/temat. Dodatkowo gdybym szukał informacji o sprzęcie na pewno nie szukał bym jej w miejscu w sieci o wszystkim, tylko wybrał bym stronę nakierowaną tylko na ten temat.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz