Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Forum Blogowe :: Strona Główna
pomoc Blogspot
[blogger] jak wyśrodkować nagłówek ze zdjęciem?
Witam, moja dziewczyna zalozyla sobie niedawno bloga a ze jest kompletnie zielona poprosila mnie o pomoc... Prawde mowiac tez sobie poki co z tym nie radze bo jezyk HTML jest dla mnie narazie mala tajemnica...
Prosba moja wyglada tak...

http://m-nicole-m.blogspot.com/

tu jest blog mojej dziewczyny, zdjecie profilowe jest jakos smiesznie umieszczone... jak zmienic zeby to zdjecie bylo umieszczone centralnie tak jak chociazby tutaj:

http://wardrobe-told-me.blogspot.com/

Zeby nie bylo tych paskow w kolo zdjecia tylko od razu tlo oraz zeby tutuł moza bylo przesunac na srodek nad zdjeciem albo pod zdjeciem albo nawet na zdjeciu na dole ?

Z gory wielkie dzieki !
Pozdrawiam.

[ Dodano: 28-03-2011, 18:40 ]
Nikt nie potrafi pomoc ?

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-06-03, 17:12 ]
zobacz także => jak wyśrodkować nagłówek bloga?
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogger] jak zrobić skróty postów na blogspocie?
Witam , ściągnąłem taki szablon http://simplexdesign.blog...mplate-for.html , tylko mam problem bo na screenie tam ładnie są skróty postów, a ja nie wiem w ogóle co zrobić by tam pokazały się moje posty.... Niewiem dziwne to troche...

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-05-13, 14:27 ]
nowszy wątek => Tworzenie podsumowań z funkcją zwijania tekstu
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogspot] Jak założyć hasło na bloga ?
Witam . Chciałabym się dowiedzieć jak założyć hasło na bloga na witrynie blogger.com . Jeśli jest taka możliwość prosiłabym o dokładne opisanie czynności .
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogspot] Menu z linkami ukrytymi pod grafiką.
To mój pierwszy tutaj post, więc chciałbym się serdecznie przywitać.
A teraz do rzeczy. Otóż, mam prośbę o pomoc w utworzeniu menu, w którym pod umieszczonymi grafikami będą linki prowadzące do różnych stron.

Najlepiej zilustruje to przykład:
http://szyciejestpiekne.blogspot.com/

Chodzi mi o menu zatutułowane "Tu znajdziesz moje prace" (po prawej stronie strony).
Z góry dziękuje i miłego wieczoru życzę.
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[slideshow] pokaz slajdów PowerPoint w nagłówku bloga
Chciałbym do nagłówka na blogu zamiast zdjęcia wrzucić pokaz slajdów, który zrobiłem w Power Point i niestety nie wiem jak je tam umieścić, przy każdej mojej próbie wyskakuje błąd pliku :( jak mam to zrobić abym miał te slajdy na blogu!!

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 17-12-2011, 06:22 ]
zobacz także:
pokaz slajdów w nagłówku za pomocą gadżetu Blogger
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogspot] Nie mogę komentować wpisów na blogu
Po krótce w czym problem: nie mogę komentować na Blogerze. Ani ze swojego konta na guglu, ani będąc wylogowanym i jako 'anonimowy'. Dotyczy to zarowno własnego bloga, jak i innych.
Dalej, nie jest to kwestia przeglądarki (sprawdzałem na kilku), ani tez samego konta na guglu (wszystko jest w porządku na innym kompie). Problem zatem tkwi, jak się domyślam, w różnych tych rzeczach/aplikacjach co obsługują Bloggera, a co ja się na nich nie znam. Co to może być? W sensie, co odpowiada na moim kompie za obsługę Bloggera?

Helpunku!
Byłbym bardzo wdzięczny.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-05-06, 01:55 ]
zobacz także => Jak włączyć i wyłączyć komentarze pod wpisami
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogspot] grafika przy etykietach i postach
Witam , mam dwa pytania zacznę od mniej ważnego , zrobiłem sobie etykiety i u góry mam takie menu , ładnie pogrupowane posty, czy da się zmienić te naciski menu na własne? Tzn chciał bym do każdego dać jakąś grafikę kojarzący się z danym tematem. a drugie to jak mam posty pogrupowane i dodane do rożnych etykiet , to chciał bym aby post dodany do etykiety X był otoczony np niebieska ramką, albo ugory przed tytułem dodać jakąś grafikę .
do celowo chciał bym aby właśnie te naciski etykiet współgrały z ramka i grafiką przed tytułem. np nacisk z koniczynką i przed każdym postem z tego działo przed tematem była tez koniczynka:) chyba trochę namieszałem , mam nadzieje że rozumiecie mnie:P
Ostatni post Odpowiedzi: 3
Ramka iframe pod linkami do stron na bloggerze
Cześć,
chciałbym wkleić ramkę pod linkami do podstron, gdzie powinienem wkleić kod?
Czy ten kod będzie w porządku?

<Iframe src = " adres URL witryny, którą chcesz zamieścić "width =" 100% "height =" 300 ">
<p> Twoja przeglądarka nie obsługuje ramek. </ p>
</iframe> </ Iframe>

W ramce ma być zdjęcie - link do jednego z tagów.

Chodzi mi o stronę endurovoyager.pl -m endurovoyager.blogspot.com

o divach nie mam pojęcia :)

[ Dodano: 10-02-2011, 22:03 ]
sorry za trucie d...! , ale nie zauważyłem że po prostu można tam wstawić obrazek.

[ Dodano: 10-02-2011, 22:03 ]
sorry za trucie d...! , ale nie zauważyłem że po prostu można tam wstawić obrazek.

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2015-05-04, 03:35 ]
Masz podobny problem i nie możesz go rozwiązać? Zadaj pytanie w dziale: zapytaj (wystarczy się zalogować).
Odpowiedzi: 0
[blogspot] Jak przystosować reklamy od adsense?
Witam , właśnie dziś jestem już w adsense, Tylko mam pytanie, bo na blogu moge tylko ustawić położenie reklam. A wyświetla mi się taka kwadratowa reklama graficzna. Chciał bym mieć reklamy tekstowe , gdzie można to ustawić, czy w ogóle się da ?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogspot] Wielkość obrazka
Mój obrazek ma 16x16 pikseli, lecz gdy wstawiam go, to wartości zwiększają się przynajmniej dwukrotnie, lecz obrazek zostaje taki sam, a pojawia się biała ramka. Co mam zrobić, żeby usunąć tą białą ramkę?

EDIT: To jednak nie blogspot, a wszystkie uploady obrazków. U mnie na kompie jest 16x16, po czym dodaje gdzieś i wymiary są te same podane, ale jest otoczony białą ramką, której nie da się usunąć. :(
Ostatni post Odpowiedzi: 12
[blogspot] jak poszerzyć w szablonie pole na tekst ? (+inne)
Witam.

Założyłem bloga i mam pewien problem... chciałbym poprawić kilka rzeczy... a mianowicie:

1. Jak rozszerzyć bloga? by prawie maksymalnie dać tekst do lewej? (w projektowaniu szablonów szerokość jest już na maksa)
2. Jak zrobić by pisany tekst był równy od I do I anie każda linijka różniej długości...
3. Jak zmienić tą czcionkę? (standardowe mi się nie podobają)

http://img571.imageshack.us/i/demo2h.jpg/ << tu zdjęcie ukazujące o co mi chodzi...

http://img831.imageshack.us/i/przykd.jpg/ << a tu przykład gdzie zauważyłem bloga gdzie tak jest jak ja bym chciał....


Pozdrawiam :)
Ostatni post Odpowiedzi: 21
Przeróbka kodu na menu rozuwane
Znalazłam u Was ten kod:

Kod

<DIV ALIGN="center">
<script type="text/javascript" language="JavaScript1.2">
var ns6=document.getElementById&&!document.all?1:0
var head="display:''"
var folder=''
function expandit(curobj){
folder=ns6?curobj.nextSibling.nextSibling.style:document.all[curobj.sourceIndex+1].style
if (folder.display=="none")
folder.display=""
else
folder.display="none"
}
//-->
</script>
<h6 style="font-size:8pt" onClick="expandit(this)">Tytuł działu</h6>
<span style="display:none;">
<BR>1.wiersz
<BR>2.wiersz
<BR>3.wiersz
<BR>4.wiersz
</span>
</DIV>


Nie chcę rozgrzebywać starych tematów więc pozwólcie że w tym napiszę o co mi chodzi.
Czy można przerobić kod tak, aby 1,2,3 i 4.wiersz były odnośnikami tekstowymi?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Emotki w komentarzach
Chciałabym zastosować hack z tej strony: emotki do komentarzy z tymże nie wiem w jaki sposób umieścić emotkę w komentarzu. Gdy używam kodu emotki wyświetla mi tylko ten kod a nie obraz graficzny. Może potrzebne są jakieś tagi?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Problem z konfiguracją meta tagów
Mam tego typu problem. Wpisałam ręcznie meta tagi po tym fragmencie kodu:

Kod

<b:include data='blog' name='all-head-content'/>


Dodałam serwis do wyszukiwarek e.t.c. Zauważyłam, że blog nie jest prawidłowo indeksowany w Google. Nie indeksuje mi podstron tylko stronę główną. W tym dodanym przeze mnie kodzie nie ma części:

Kod

<META NAME="robots" CONTENT="all">


Może to należy dopisać tylko że nie wiem w którym miejscu.
A może wystarczy wywalić moje meta tagi i wkleić tylko weryfikację meta tagów? Proszę o radę.

ADRES MOJEGO BLOGA
Za pomoc z góry dziękuję. :padam:
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogspot] jak zrobić link czytaj więcej?
Takie cos ooo , że widać tylko kawałek posta i jak sie kliknie na czytaj wiecej to wychodzi cały. Tutaj gość ma cos takiego http://www.spisekdziejow.blogspot.com/
Ostatni post Odpowiedzi: 1
Jak pogrupować tematycznie posty?
Witam, chcial bym pogrupować tematycznie posty , i niewiem jak to zrobić, da się jakoś zrobić tak aby lista tematów była jako nowe strony pod nagłówkiem?
Ostatni post Odpowiedzi: 2
Własna grafika w nagłówku. Problem
Witam. Ja mam problem z nagłówkiem ponieważ przez przypadek skasowałem adres zdjęcia.
Teraz jak wrzucam w projekcie to zdjęcie w nagłówku, to zdjęcie wyświetla się z lewej tylko strony na napisach. Nie chce wyświetlić się jak dawniej, od prawej strony.Tytuł bloga i opis mam z lewej. Czy macie jakiś pomysł o co chodzi?
Ostatni post Odpowiedzi: 5
Brak zamieszczania postów na dodanych stronach do bloga
Witajcie

Niedawno w moim blogu dołożyłem stronki Galeria, Konkursy itd.
Wszystko się udało (jak widać) ale mam problem, bo nie mogę dodawać nowych postów tak jak na stronie Głównej.
Na przykład w Galerie wszystko się dopisuje w jednym poście. Muszę oddzielać to <hr>
Czy jest możliwość dodawać oddzielne posty ( z oddzielnym okienkiem do komentarzy itp)
Nawet nie mogę w ten sposób przesłać pojedynczych wpisów na Facebook (bo nie jest aktywne Podziel się
Jest to możliwe, ale poleci całość.

Mam jedenaście lat i proszę o pomoc ...i nie :rotfl: się

Kapi1000
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogspot] Kreator / edytor strony?
Istnieje gdzieś w otchłani internetu instrukcja, poradnik, czy inny kreator strony (cuś jak Myspot), który pomógłby laikowi zabawić się na Bloggerze bez uprzedniego wyrywania włosów z głowy i tracenia czasu, który mógłby poświęcić na trzy cholerne kolokwia? :looka:
Ostatni post Odpowiedzi: 6
Nie widać tytułów moich notek w listach blogów u innych
Witam,

zauważyłem, że w listach blogów (gadżet) u zaprzyjaźnionych autorów nie pojawiają się tytuły moich notek lecz tylko nazwa bloga przez co spadam w tym listach na sam dół. Czy jest to spowodowane jakimiś moimi ustawieniami czy jest to zależne od tych autorów?

Bardzo proszę o pomoc.
Ostatni post Odpowiedzi: 13
Jak zmienić żeby w archiwum nie pojawiały się daty?
Jak zmienić żeby w archiwum nie pojawiały się daty, tylko nazwy moich artykułów?

Na obrazku jest podziała na: 2010 -> grudzień -> 10 grudzień -> (dopiero moje artykuły z tego dnia)
A ja chcę żeby moje artykuły były na równym poziomie, bez tych dat.
Wie ktoś jak to zmienić?
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogger] problemy z obrazkiem i edytorem
Niedawno założyłam bloga, na początku wszystko było w porządku i działało bez problemów.
Potem nie mogłam wstawić obrazka w postach i stronach ani przy ich edytowaniu. W końcu zaznaczyłam w ustawieniach opcje starego edytora i w postach pokazała sie ikona do wstawienia fotek. Natomiast w stronach dalej nie ma. Poza tym nagle nie mogę edytować tytułu posta, jakiś bląd html. Nie wiem o co chodzi.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki i pomoc. Blog jest na blogger.com
Ostatni post Odpowiedzi: 2
[blogpost] Własne zdjęcie jako tło bloga
Drodzy blogowicze :D
Chciałabym użyć swojego zdjęcia jako tło na blogu.Niestety nie mam kompletnie pojęcia czy jest taka możliwość.Dlatego też proszę Was o pomoc :D
Ostatni post Odpowiedzi: 3
[blogspot] jak usunąć autora na zawsze?
Witam wszystkich bardzo serdecznie,

walczę od wczoraj z blogiem Pracownia Rozmaitości. Graficznie doszłam mniej więcej do założonych celów, nie mam jednak pojęcia jak pozbyć się paska z autorem, godziną i ikonkami. Jeśli się da to zrobić, to pewnie okaże się banalnie proste, jednak tak się na tym zapętliłam, że płakać mi się chce, a że babsko w ciąży jestem to łzy raczej niewskazane. Czy moglibyście mi pomóc?

Drugą, już mniej palącą, acz równie drażniącą kwestią, jest ustawienie w poście obok siebie w poziomie np. trzech zdjęć. Cudowałam, kombinowałam, szukałam, ale wygląda na to, że blogspot mnie nie lubi i moje "zachciewajki" są mu absolutnie obojętne... Czy da się to wyczarować?

Z góry dziękuję wszystkim Dobrym Duszom, które zechcą pomóc... :)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2014-05-01, 09:42 ]
=> kasowanie etykiet i autora ze stopki wpisu
Ostatni post Odpowiedzi: 15
Jak zmienić logo bloggera w pasku adresu na własne ?
Jak zmienić logo bloggera w pasku adresu na własne ? Czy jest to możliwe? Chodzi mi o tego bloga endurovoyager.blogspot.com
Ostatni post Odpowiedzi: 4
czcionka
Jak zmienić czcionkę tekstu takiego jak np. mój profil, lista blogów itp, itd
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogspot]
już działa
Ostatni post Odpowiedzi: 1
[blogger] dlaczego mojego bloga nie ma w Google?
Nie jestem dobra w sprawach blogowych ale udało mi się założyć bloga niestety gdy wpisuję w google mój adres wyskakuje wiadomość że nie znaleziono takiego adresu nie wiem co mam zrobić? Pomóżcie

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2019-02-02, 01:00 ]
UWAGA, zajrzyj do nowszego wątku => Jak sprawdzić czy blog jest indeksowany i widoczny w wyszukiwarce Google?
Ostatni post Odpowiedzi: 12
[blogspot] jak usunąć bloga?
TO ZNOWU JA NIE WIEM JAK TO ZROBIŁAM ALE MAM PRAWIE DWA IDENTYCZNE BLOGI SAM JE STWORZYŁA ALE MYŚLAŁAM ŻE TEGO PIERWSZEGO NIE UDAŁO MI SIĘ UTWORZYĆ WIĘC STWORZYŁAM 2 A PO CO MI 2 TAKIE SAME JAK USUNĄĆ BLOGA HELPPPP PROSZĘ NIE MYŚLCIE O MNIE ŹLE JA JUŻ :wstyd: TAK MAM WSZELKIE DRUKARKI SKANERY I KOMPUTERY DRŻĄ NA MÓJ WIDOK
Ostatni post Odpowiedzi: 4
[blogspot] Przerwa między pierwszym, a drugim postem
Witam,
już myślałem, że problemy związane z moim blogiem mam za sobą, a tutaj mam jeszcze jedno pytanie.

Czy można jakoś wyłączyc tą przerwę miedzy pierwszym, a drugim postem ?
Między drugim, a trzecim już takiej nie ma...

Pozdrawiam
Ostatni post Odpowiedzi: 6
1 - 2 ... 30 - 31 - 32 ... 181 - 182


Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz