Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Bardzo_biedny_pisarz 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 15 Kwi 2013
Posty: 23
Miasto: Kraków

Wysłany:    Jak wypromować bloga niszowego?

Cześć, chcę spopularyzować mojego bloga o tematyce fantasy. Wiem, że jest to raczej niszai chciałbym się dowiedzieć jak trafić do celowego odbiorcy. Oczywiście pierwszym moim "punktem werbunkowy" powinny stać się wszelakiego rodzaju fora o tej tematyce. Jakieś inne pomysły?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-15, 16:32   

rozumiem, że przeglądałeś już ten dział i jesteś po lekturze uniwersalnych metod promocji?

Jak wszędzie, tak i w tym przypadku najważniejsza będzie treść. Skoro to temat niszowy musisz postawić na jakość, by stać się ekspertem. Wtedy Twój blog będzie cytowany na innych stronach a to darmowa reklama.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-04-16, 19:56   

Bardzo_biedny_pisarz napisał/a:

Jak wszędzie, tak i w tym przypadku najważniejsza będzie treść. Skoro to temat niszowy musisz postawić na jakość, by stać się ekspertem. Wtedy Twój blog będzie cytowany na innych stronach a to darmowa reklama.


Dobra treść ma się - praktycznie - nijak do reklamy strony. Co z tego, że XYZ będzie pisał rewelacyjne artykuły, skoro nikt nie będzie znał danej strony (nie będzie na nią wchodził), a co za tym idzie - nie będzie czytał jej treści, nie mówiąc o cytowaniu treści na innych portalach.

Zgodzę się, dobre pisanie to podstawa, dlatego też najpierw trzeba napisać kilka artykułów na stronę, a dopiero potem wszcząć postępowanie reklamowe - samo dobre pisanie to za mało.

Jedynym znanym mi sposobem to wymiana banerami - ze stronami o tej samej tematyce.

Owszem, można zapłacić parę ładnych złotych i wykupić gdzieś reklamę, ale tutaj moje doświadczenie wynosi zero, tak więc nie drążę tego tematu.

Kolejna sprawa to blog i treść na nim, czyli na czym Ci zależy. Ludzie chcą za wszelką cenę rozpowszechnić swojego bloga, zapominając o tym, że to nie on jest w całym serialu najważniejszy. Zastanawiałeś się, czy przypadkiem nie nawiązać współpracy z innymi blogami o tej samej tematyce? Należy napisać do autora prowadzącego znanego bloga fantasy z pytaniem, czy nie zechciałby publikować twoich dzieł na łamach swojego portalu.

Ja uważam, że to jest najlepsze rozwiązanie. Mnie nie zależy na tym, aby prowadzić bloga, ale na tym, aby moje artykuły były masowo czytane. A gdzie się będą znajdować nie ma dla mnie znaczenia.

Może nie odpowiedziałem na twoje pytanie, ba, na pewno tego nie zrobiłem, ale uważam, iż moja porada jest na tyle słuszna, by poświęcić kilka sekund cennego czasu i ją przeczytać.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-16, 21:32   

chomik21m napisał/a:

Dobra treść ma się - praktycznie - nijak do reklamy strony. Co z tego, że XYZ będzie pisał rewelacyjne artykuły, skoro nikt nie będzie znał danej strony (nie będzie na nią wchodził), a co za tym idzie - nie będzie czytał jej treści, nie mówiąc o cytowaniu treści na innych portalach.

Zgodzę się, dobre pisanie to podstawa, dlatego też najpierw trzeba napisać kilka artykułów na stronę, a dopiero potem wszcząć postępowanie reklamowe - samo dobre pisanie to za mało.
Masz rację, ale trzeba mieć co reklamować. Jego blog jest świeży i ma w tej chwili trzy wpisy. Po co reklamować witrynę, na której nie ma za wiele do przeczytania? Najpierw trzeba trochę treści naprodukować by ściągnięty reklamą potencjalny czytelnik został / subskrybował / dzielił się naszą treścią z innymi.

Zakładamy fanpejdż, dodajemy lubię to pod postami w formie gadżetu lub ręcznie. Pytamy znajomych czy ich to interesuje lub znają kogoś kogo może zainteresować - zapraszamy do obserwowania i komentowania - wszelkie uwagi są istotne, potem robimy poprawki.

Wspomniane fora, o fantasy powinno być kilka, nie śledzę. Warto sprawdzić, które z nich nadal są aktywne. Szkoda czasu na uśpione czy porzucone miejsca -> temat o pisaniu na forach (był tam też poruszany wątek spamu).

Cytat

Jedynym znanym mi sposobem to wymiana banerami - ze stronami o tej samej tematyce.
odradzam wszelakie zakładki (podstrony), znikomy procent zagląda w takie miejsca. Najlepsze miejsca to panele boczne i opisane jako "rekomendacje" autorów danej strony.

Jak przygotować własne bannery? najlepiej coś prostego, co będzie kojarzyło się z tematyką. Niedługi tekst i obraz skupiający uwagę. Nie pisz nic w stylu "zapraszam na bloga", bo to zazwyczaj blokuje wbudowany w oczy adblock.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz