Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-22, 23:45
Autor Wiadomość
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany:    Reklamowanie bloga przez pisanie na forach

Jakie mechanizmy i triki wykorzystywać , jakich patentów używać by dla wypromowania naszego bloga maksymalnie wykorzystać zbiorowiska czytelnicze - fora internetowe ?

Macie jakieś doświadczenia , rady, pomysły, podzielcie się ;]
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-18, 02:34   

Mało blogów w swoim życiu prowadziłem, udzielałem się też tylko na kilku forach - i tu słowo kluczowe - były to fora, które dotyczyły blogów lub moich zainteresowań (odwiedzam wiele, ale rejestracji dokonywałem tylko wtedy kiedy musiałem lub chciałem).

Napiszę zatem czego nie lubię i sugeruję unikać.

Staram się nie zakładać kont w miejscach, gdzie nie będę miał do powiedzenia nic ciekawego. Wydaje mi się, że jak piszesz ciekawie i na temat to ludzie bardziej się tobie przyglądają, interesują tym czy gdzieś jeszcze można cię poczytać.

Nie lubię spamu. Bardzo przeszkadza mi jak w tematach ważnych (dotyczących problemów) trzeba wertować wiele stron, bo 2-3 osobom wzięło się za nabijanie głupot. Stąd takie restrykcje w działach pomocy na Blogowiczu. Posty z pomocą mają być tylko na temat, tak żeby osoby szukające rozwiązań dostawały 100% trafione treści.

Nie lubię jak ktoś na siłę wciska adres swojej strony lub bloga gdzie się da. Na przykład odpowiada na czyjś temat czy post i reklamy jego blogów zajmują 90% treści wypowiedzi.

Kolejna sytuacja: to tuż po rejestracji reklama własnej strony, już w pierwszym poście. Taka osoba z automatu jest na celowniku a jej posty moderowane lub kasowane.
Nie lubię jak ludzie nie czytają opisów i piszą nie na temat. Często w dziale powitalnym zamiast o sobie piszą o swoich blogach. W temacie "o czym jest Twój blog" zostawiają perfidne reklamy z linkami zamiast w kilku zdaniach zaciekawić innych do odwiedzenia (moderuję te wypowiedzi kasując linki i reklamy). Wystarczy dobry tekst (własnymi słowami, kilka zdań) lub odpowiednia tematyka bloga a linka sami znajdziemy w podpisie i żadne "zapraszam" nie będzie potrzebne.

Podpis! istotna sprawa na forach. Pisanie ciekawych postów to jedno. Druga sprawa to podpisy. Trzeba się dobrze zastanowić co w nim umieścić i jak to ma wyglądać. Od tego zależy czy będzie zauważalny a nie potraktowany jak farma linków, najlepiej ograniczać się do kilku odnośników i opisać je odpowiednim anchorem. Można też użyć bannera, należy pamiętać, że większy wcale nie oznacza lepszy. Radzę też unikać wszystkiego od czego można dostać epilepsji.

Wspominałem o wciskaniu linków. Oczywiście nie jestem przeciwnikiem linkowania do swoich stron. Należy to robić umiejętnie a odwołania muszą dotyczyć tego o czym piszemy (czyli dotyczyć tematu). Przykładem są linki użyte w tej wypowiedzi. Nie rażą w oczy (bo są maskowane słowami a nie wrzucane bezpośrednio) a jak ktoś będzie zainteresowany czymś więcej na dany temat to sobie przejdzie i tam poczyta.

Po rejestracji na forum sugeruję rozglądnąć się i zapoznać z zasadami. Większość for ma takie działy, unikniemy nieprzyjemności i nie skażemy się z góry na porażkę. Potem możemy przywitać się z innymi, napisać parę postów testowych. Jeżeli atmosfera (klimat) nam się podoba to sugeruję udzielanie w dyskusjach popularnych i/lub pozwalających na popisanie się naszą wiedzą - oczywiście nie traktujemy innych jako gorszych od siebie, nie stajemy się chwalipiętami tylko dyskutujemy na argumenty. Im więcej postów piszesz - tym lepiej. Zwiększa to powierzchnię reklamową (twój podpis).

Dobrze jest też wybierać tematy, na które ludzie wchodzą z wyszukiwarek. Tylko część z nich się loguje a przecież wiele może tylko przeglądać forum. To są potencjalni czytelnicy naszego bloga. Właśnie w ten sposób budowany jest tutaj dział pomocy, tematy formowane są tak jak pytania do wyszukiwarek, w ten sposób ludzie szybciej odnajdują to czego szukają, bo przecież "mam problem, pomocy" niewiele nam powie ;)

Wszystko na bieżąco obserwujemy w statystykach. Jeżeli są wejścia to mamy profity. Jeżeli wejść nie ma to testujemy inną formę reklamy w podpisie. Przy braku jakichkolwiek wizyt można poważnie zastanowić się nad sensem dalszego egzystowania w danym miejscu. Może złą grupę docelową wybraliśmy ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
A. Monteprata 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 15 Maj 2012
Posty: 171

Wysłany: 2012-05-18, 07:44   

Cytat

Można też użyć bannera, należy pamiętać, że większy wcale nie oznacza lepszy. Radzę też unikać wszystkiego od czego można dostać epilepsji.

Tu się zgadzam, zbyt szybkie animacje lub migające pobudzające kolory np czarny i żółty na przemian, szybciej i mocniej spowodują rozdrażnienie u odbiorcy, niż dadzą nam efekt że zapozna się z naszym blogiem.

Cytat

Oczywiście nie jestem przeciwnikiem linkowania do swoich stron. Należy to robić umiejętnie a odwołania muszą dotyczyć tego o czym piszemy (czyli dotyczyć tematu). Przykładem są linki użyte w tej wypowiedzi. Nie rażą w oczy (bo są maskowane słowami a nie wrzucane bezpośrednio)

Dobra rada, ŚWIETNA ! :]

Cytat

wybierać tematy, na które ludzie wchodzą z wyszukiwarek. Tylko część z nich się loguje a przecież wiele może tylko przeglądać forum.

Jaki jest najprostszy i skuteczny sposób
na wybieranie tych konkretnych tematów
______________________________________________________
'
Miejsca które inspirują zdumiewającym pięknem.
https://www.facebook.com/MILIONPIEKNYCHMIEJSC
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-18, 09:02   

A. Monteprata napisał/a:

Jaki jest najprostszy i skuteczny sposób na wybieranie tych konkretnych tematów
Bez dostępu do statystyk może być ciężko, ale wydaje mi się, że liczba wyświetleń to najszybszy sposób na sprawdzenie jakie tematy są oblegane. Jeżeli w tych tematach nadal przybywa postów to nic nie stoi na przeszkodzie by się udzielić. Trzeba jednak zwracać uwagę na daty wątków. Nie na każdym forum lubią jak się odgrzebuje coś starego ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2012-05-21, 22:03   

Ja staram się utrzymywać liczbę wyświetleń na jednym poziomie. Kiedyś dzięki pisaniu na forach osiągałam 1600 wyświetleń dziennie. Dzisiaj bez tego mam dużo więcej. Przyznam że link w stopce jest dobry. W ten sposób zyskałam dużo stałych czytelników.
Ostatnio zmieniony przez P4uli 2012-10-26, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-05-22, 00:11   

a jaki czas i współczynnik odrzuceń masz na tych konkretnych odwołaniach (na wejściach z tematów na forach)? w statystykach blogowicza wiele razy miałem sporą liczbę wejść ze stron, na których zostawiłem linka, ale czas spędzany przez odwiedzających był różny od 5-15 sekund (czyli prawie bezwartościowa wizyta) do kilku minut z przejściami na inne podstrony.

wejścia i reakcje sprawdzisz w zakładce źródła odwiedzin -> źródła -> odesłania

to są fora ściśle powiązane z Twoją tematyką (udzielasz się w odpowiednich tematach) czy zakładasz wątki i piszesz o tym co dodałaś na blogu?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-07-09, 02:04   

zauwazylam ze gdy tu pisze mam troche wiecej wejsc. nie jest to to samo co zostawienie linka na fb ale zawsze cos.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2012-07-09, 10:23   

egejta napisał/a:

nie jest to to samo co zostawienie linka na fb ale zawsze cos.
znajomi i fani to zupełnie coś innego. Znajomi wchodzą z uwagi na relacje z Tobą. Fani, bo podoba im się to co piszesz a za pomocą fanpage'a subskrybują publikowane przez Ciebie treści.
Wejścia z for internetowych to wizyty od osób, które są niezidentyfikowane i mogło je zainteresować to co napisałaś w jakimś poście :) zatem im więcej ciekawych wypowiedzi - tym większa powierzchnia reklamowa bloga i liczba potencjalnych czytelników ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
egejta 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 13 Maj 2012
Posty: 34
Miasto: Kraków

Wysłany: 2012-07-13, 19:09   

to racja. mysle ze wiele osob ktore odwiedzaja moj blog przez fb nie tyle sa jakos osobiscie zwiazane ze mna ale sa ciekawe co ta "kolezanka" "znajoma z pracy" itp stworzyla. zdecydowanie wejscia poprzez forum sa bardziej znaczace bo swiadcza o tym ze ktos faktycznie jest zainteresony i zapewne przegladnie w mniejszym lub wiekszym stopniu mojego bloga a nie tylko wpadnie i zaraz zamknie.
 
  podziel si� tym postem na:
StudioSekret 
WordPress.Klub
Suitcik

Imię: Robert
Wiek: 34
Dołączył/a: 15 Wrz 2012
Posty: 151
Miasto: Suwałki

Wysłany: 2012-12-19, 10:19   

No cóż, widzę, że mądre rzeczy tutaj piszecie więc z chęcią dołączam się do dyskusji. Mam też doświadczenie w kwestii promowania stron. Zauważyłem, że spamem nic się nie zdziała. Da on nam wyświetlenia, ale przeważnie tylko jednorazowe i nic nie znaczące. Czasem może ktoś z tych, którzy kliknęli w link zainteresują się naszą stroną, ale w większości przypadków jest to na nic. O wiele lepiej jest zarejestrować się na kilku forach o tematyce, czy blogowej czy jakiejś nas interesującej i tam się udzielamy bo chcemy i mamy temat do rozmów. Podpisy, jak już wspomnieli ludzie nade mną, są istotne i przykuwają wzrok innych forumowiczów jeśli pisze się dość ciekawie i z sensem.

To tyle ode mnie na ten moment :)
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2012-12-21, 13:03   

To jedyne forum na którym mam w podpisie zalinkowany tytuł bloga. Korzystałam z wielu forów, ale wolałam poinformować znajomych o blogu, albo założyć osobny temat np. na dieta.pl o naszych blogach i "pamiętnikach" poza portalem. Trochę to pomagało. Najlepsze są spisy blogowe.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
StudioSekret 
WordPress.Klub
Suitcik

Imię: Robert
Wiek: 34
Dołączył/a: 15 Wrz 2012
Posty: 151
Miasto: Suwałki

Wysłany: 2012-12-21, 13:13   

a jak dojść do takiego spisu? Mogę np. swój blog na takim spisie zamieścić? Podaj jakiś adres to chętnie tam zaglądnę
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz