Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Ill 
Blogger.Klub


Dołączyła: 26 Wrz 2012
Posty: 48
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-12-06, 15:04   

Co Wy robicie z obiektywami, że:

Cytat

bo inaczej będziesz kolejną osobą ktora potrafi w 5 minut rozebrać i złożyć plastikowa 50'tkę


Mam tę beznadziejną, plastikową 50tkę i (odpukać :D ) nie musiałam jej rozbierać i potem składać, a używam jej od bodajże 4 lat + kupiłam ją jaką używaną, w dobrym stanie, ale co wcześniej przechodziła nie mam pojęcia. Wiadomo, są lepsze szkła, jednak 50 1.8 kosztuje takie pieniądze, że chyba nie można się po niej nie wiadomo czego spodziewać.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-12-29, 20:24   

Święta święta i po świętach.

Miałem kupca na aparat, jednak [kupiec] okazał się oszukistą! : ) W związku z tym postanowiłem nie sprzedawać Sonego, uznając sprawę za pewną przestrogę.
Wróciłem do korzeni swoich rozmyślań na temat rozbudowy ekwipunku i zdecydowałem się "na razie" na zakup obiektywu Tamron 70-300.

Wiele dobrego poczytałem na temat tego szkła. Wydałem niewiele bo 499zł i po pierwszym spacerze jestem z niego bardzo zadowolony. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to obiektyw wysokich lotów, a nawet bym powiedział że wśród innych to ledwo lewituje nad obornikiem, jednak za tak niską kwotę niczego lepszego nie dostanę a zestaw z kitem zostanie idealnie uzupełniony dzięki wspomnianemu tele.

Poniżej zamieszczam próbną fotkę dla ciekawskich. Braki sprzętowe będę się starał nadrabiać kombinatorstwem i zapałem : )

KLIK:
Tamron 70-300 TEST FOTO
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
Ostatnio zmieniony przez lordK 2014-01-04, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
AlicjaJestem 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 41

Wysłany: 2014-01-04, 00:40   

Najlepszy i niezastąpiony przy tym w przystępnej cenie 50mm 1.8
 
  podziel si� tym postem na:
dagsoon 
Blogger.Klub

Dołączyła: 02 Lut 2014
Posty: 25

Wysłany: 2014-02-02, 15:15   

Tak, 50 najlepsza! Kocham i polecam :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-02-05, 22:44   

No dobra. O ile pamiętam, było tu kilka osób z lustrzankami, zatem chętnie usłyszę opinię.

Mam taką zagwozdkę. Na półce leży sobie następujący zestaw:

a) Sigma 10-20/4-5.6
b) Tamron 17-50/2.8
c) Nikkor 35/1.8

Jeden z nich musi w ciągu najbliższych paru miesięcy pójść do odstrzału. Bo potrzebuję gotówki, chciałbym też odłożyć na porządny długi tele albo przyzwoity monitor.

Opcje są dwie:

a) sprzedaję Tamrona, przez co tracę jeden z najbardziej funkcjonalnych i wygodnych obiektywów, jakie miałem w rękach - zostaje mi szerokokątna Sigma (którą może też puszczę wolno, skoro mam 17mm w Tamronie) i genialna stałka Nikona;

b) sprzedaję Nikkora, który wciąż nie ma sobie równych w słabym świetle (i nawet na starym tanim pudle wyczynia cuda), ma świetny i cichy AF i ładnie rysuje nawet na najwyższych wartościach przysłony;

Lubię fotografię uliczną, fotoreportaż i krajobraz, ale zdarzało mi się także fotografować w trakcie wydarzeń w lokalach. Mam swoje przemyślenia na ten temat, ale chętnie przeczytam głos z zewnątrz. ;)

Co byście sobie zostawili na moim miejscu i dlaczego? Dobrego jasnego zooma czy dobre szkło stałoogniskowe?
 
  podziel si� tym postem na:
nittka 
Blogger.Klub


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2014
Posty: 53

Wysłany: 2014-02-19, 17:22   

Trudny wybór co zostawić. Chyba przejrzałabym zdjęcia, które zrobiłabym w ciągu np. roku i zobaczyła czy faktycznie z tego zoomu korzystałam czy nie. Tym bym się chyba kierowała. Użytecznością, czyli jakich zdjęć z którym obiektywem robiłam najwięcej. Czy masz określony temat w który chcesz iść? Jeśli tak, to może pod takową tematykę dopasować wybór.
______________________________________________________
Pozdrawiam cieplutko,
kobaltowa-sowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-02-21, 13:28   

No trudny wybór. ;) Problem w tym, że znam oba obiektywy niemal na wylot i każdym potrafię zrobić przyzwoity materiał. Oba wymagają innego sposobu obsługi (ze stałką muszę więcej się poruszać i szukać kadrów - w zoomie często wystarczy przekręcenie pierścienia i to się przydaje, gdy nie mogę już podejść bliżej). Ale coraz bardziej skłaniam się ku pozostawieniu stałki.
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2014-02-24, 01:10   

Dla mnie, chociaż to nie mój system a patrząc wyłącznie na ogniskową i światło zostawiłbym 35 1.8, resztę mógłbym bez większego żalu poświęcić. To tak moim zdaniem. Pozdro!
 
  podziel si� tym postem na:
spec_johny 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 22 Lut 2014
Posty: 161
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-02-24, 01:20   

Lukem, ja na Twoim miejscu zostawił bym Tamrona 17-50/2.8 i Nikkora 35/1.8.


Lukem napisał/a:

zostaje mi szerokokątna Sigma (którą może też puszczę wolno, skoro mam 17mm w Tamronie)
I tym bym się kierował.

Masz zoom 17-50 co jak pisałeś ''jeden z najbardziej funkcjonalnych i wygodnych obiektywów''. Do tego zostaje stałka, która wypośrodkowuje zoom.

Zadaj też sobie pytanie do jakich zdjęć potrzebujesz obiektywów i czy spełnisz z tym wariantem swój zakres obowiązków/zainteresowań.
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-04-13, 22:35   

Zagwozdka z lutego praktycznie się rozwiązała. Używam na zmianę 10-20 i 35/1.8 i w zasadzie przyzwyczaiłem się do tego zestawu. Zoom Tamrona niedługo idzie w świat. ;) Jak będę potrzebował takiego obiektywu, to kupię Tamrona 28-75/2.8 - który "pyknie" też na pełnej klatce - ale to może za lat parę.

Szukam teraz jakiejś sensownej sztuki Sigma 70-200/2.8. Na nową mnie nie stać, a na używki trzeba polować. Czasem wisi ich po kilka naraz, a czasem nie ma ani jednej, tak jak teraz. :(
 
  podziel si� tym postem na:
spec_johny 
WordPress.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 22 Lut 2014
Posty: 161
Miasto: Polska

Wysłany: 2014-04-14, 21:34   

Poszukaj na allegro albo zajdź na giełdę fotograficzną do Stodoły, jeśli ona jeszcze żyje :)
______________________________________________________
http://specjalsi.wordpress.com/
http://analogss.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-04-14, 23:40   

Śledzę Allegro, Tablicę i Gumtree. Na Tablicy jeszcze wczoraj była jedna sztuka za przystępną cenę, ale starszy model i trochę wytłuczony. Poza tym pusto. :(

O tej giełdzie słyszałem i muszę kiedyś się wybrać, choć opinie o tym miejscu nie nastrają zbyt pozytywnie. Do tego ostatnie teksty pochodzą z 2012-2013, więc trochę mam wątpliwości, czy jeszcze działa. :/

No nic. Siedzimy czekamy, będzie dobrze.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz