Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2012-05-23, 00:45
Autor Wiadomość
Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-29, 09:27   

Promocja bloga w Polsce może odbywać się w następujące sposoby:

1. Wyszukiwarka Google - daje największy ruch :) Piszę oczywiście o darmowym, organicznym pozycjonowaniu.

2. Facebook - czyli posiadanie fanpage z nazwą bloga.

3. Youtube - czyli wideomarketing, posiadanie własnego kanału wideo.

4. Goldenline - branie udziału w dyskusjach w naszej tematyce. Chociaż tutaj ciężko znaleźć wartościowe treści: dużo postów to jakieś reklamy, ogłoszenia - co moim zdaniem szkodzi temu portalowi.

5. Dyskusje w Internecie: fora, blogi - w interesującej nas tematyce.

Pozdrawiam :)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-08-29, 18:39   

Paweł Stachyra napisał/a:

Promocja bloga w Polsce może odbywać się w następujące sposoby:


A zagranicą? Znając życie to co jest popularne tam wcześniej czy później będzie u nas ;)

Generalnie fajne zestawienie, ale brakuje mi jakże popularnego ostatnimi czarny Twitter'a, czy Instagram'a (o nim Natalia Hatalska pisała ostatnio ciekawy artykuł link ).
 
  podziel si� tym postem na:
Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-29, 22:13   

diawol napisał/a:



A zagranicą? Znając życie to co jest popularne tam wcześniej czy później będzie u nas ;)


Hehe, no tak, ale za granicą Goldenline nie istnieje (chyba, że o czymś nie wiem). ;)

A właśnie jakoś Twitter (na razie? hmm...) nie jest tak powszechny jak na Zachodzie.
Przyznaję, że o Instragramie właściwie (prawie) nic nie wiem - dlatego ta forma promocji jest mi zupełnie obca.

chomik21m napisał/a:


Nie masz pojęcia, jak mało ludzi interesuje się motoryzacją do tego stopnia, by przeglądać blogi o tej tematyce. A tym bardziej ciężko o czytelnika, gdy poruszasz dość ważne tematy techniczno-motoryzacyjne, a nie te związane z newsami samochodowymi.


Hmm, ja myślałem, że blogi o motoryzacji to fajna nisza. :niepewny:
O czym tak konkretnie traktuje Twój blog?
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-30, 16:26   

Czy Twitter daje dzisiaj jakieś wymierne korzyści, jak wygląda u Was sprawa w statystykach? Warto bawić się w ten kanał w ogóle?
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
Paweł Stachyra 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 28 Sie 2013
Posty: 31

Wysłany: 2013-08-30, 17:05   

Wojciech W. napisał/a:

Czy Twitter daje dzisiaj jakieś wymierne korzyści, jak wygląda u Was sprawa w statystykach? Warto bawić się w ten kanał w ogóle?


Ja się w ten kanał nie bawię.
Na razie, być może zacznę, gdyż widzę, że na Zachodzie jest on bardziej popularny niż w Polsce. Podobnie było z Facebookiem. :)
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Pomógł: 9 razy
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-08-30, 18:55   

Wojciech W. napisał/a:

Czy Twitter daje dzisiaj jakieś wymierne korzyści, jak wygląda u Was sprawa w statystykach? Warto bawić się w ten kanał w ogóle?

Na Twitterze chodzi o to, by dzielić się informacjami. Wprawdzie wejść na bloga z niego nie jest dużo, niemniej ja tych wejść nabijam dużo innym :) .

Ja niestety nie odpowiem na pytanie, czy w TT warto się bawić... cóż, jeżeli będziesz miał dużą liczbę obserwujących, których zainteresuje tematyka Twojego bloga, to możesz mieć spore korzyści odnośnie swojej strony.

Ja mogę powiedzieć tyle, że do 80% artykułów, jakie czytam w ciągu dnia, trafiam poprzez Twittera. A zatem jeżeli będziesz miał takich obserwujących, jak ja - sukces murowany :D
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Wojciech W. 
WordPress.Klub


Imię: Wojciech
Wiek: 33
Dołączył/a: 08 Lut 2013
Posty: 82
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-08-30, 19:03   

No właśnie - ja też używam twittera jako szybki przegląd tego, co mnie interesuje i w tej roli spełnia się wyśmienicie. W jednym miejscu wszystkie treści, które są mnie w stanie potencjalnie zainteresować. Natomiast nie bardzo potrafię znaleźć sposób jak wykorzystać serwis z korzyścią dla bloga.
______________________________________________________
praKreacja.pl - prawo dla kreatywnych
Myślę i czuję - blog osobisty
 
  podziel si� tym postem na:
anianarowerze 
Blogger.Klub


Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 03 Wrz 2013
Posty: 24

Wysłany: 2013-09-07, 19:26   

Ja na razie mam tylko fanpage na facebooku, udostępniam nowe posty i część znajomych udostępnia u siebie i widzę, że stąd mam najwięcej wejść. Na razie nie mam za dużo odwiedzin ani dużo lubiących na fb, ale chcę najpierw jeszcze trochę rozbudować bloga, mieć więcej postów i dopracować go od strony graficznej. Ja myślę w przyszłości o outdoorowej reklamie, na jakiś imprezach rowerowych dawać naklejki czy coś takiego (mój blog jest poświęcony głównie jeżdżeniu rowerem) Na razie ciągle zostawianie swoich linków w róźnych miejscach wydaje mi się nachalne, i że nie zapewni mi odwiedzających.
 
  podziel si� tym postem na:
Andrzej87 
Blogger.Klub


Wiek: 36
Dołączył/a: 09 Paź 2013
Posty: 65

Wysłany: 2013-10-19, 09:51   

Nie tylko GoGiel daje sporo wejść, u mnie sporo nowych gości zawdzięczam np. wyszukiwarce BING która ma lepsze wyniki wyszukiwania niż wyszukiwarka G. No i Facebook oczywiście.
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-19, 10:54   

Wpadł mi do głowy ostatnio pomysł, by zrobić charakterystyczne wizytówki z nazwą i logiem bloga i przy wolnej chwili gdzieś je zostawiać, np. dołączać do pieniążków gdy płacę za obiad w restauracji. Co o tym myślicie? : >
Jest to po prostu pomysł, nic na razie w tym kierunku nie zamierzam robić.
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-10-19, 12:36   

lordK napisał/a:

Co o tym myślicie? : >
a czytałeś poprzednią stronę? albo temat o ulotkach i promocji poza internetem? Mam wrażenie, że nie ;-) nie jesteś pierwszym z takim pomysłem. Wypowiadałem się już w tej kwestii, dla mnie zostawianie reklam osobom, które nie są bezpośrednio związane z tematem danej strony (rozrywka to co innego) wydaje się stratą czasu i pieniędzy.

Ten wątek ciągnie nam się głównie o internecie. Mamy Twitter, Facebook, Google+, Instagram, Pinterest, Bloglovin, co dalej?

jesteście na wszystkich, czy może tylko wybranych? powielacie tam treści czy każdą ze społeczności wykorzystujecie w innym celu? która przynosi najlepsze efekty, fejs?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-10-19, 13:37   

Htsz, wybacz, w tym temacie posty czytałem pobieżnie.

Temat ulotek i wizytówek zależy też od tego w jakie grono ludzi chce się trafić : ) Jeśli chce się zaszczepić ziarenko zainteresowania wśród ludzi to w sumie pomysł niezły, ale tak jak wspomniałeś: czasochłonny i kasochłonny.

Co do społeczności.. Ja zdecydowałem, że nie będę się pchał w inne niż Facebook. I tak na razie jestem na etapie rozwijania bloga poprzez pisanie regularne postów, na reklamę w postaci fanpage'a przyjdzie czas.
Wiem, że statystycznie pewnie jeśli korzystałbym z większej ilości społeczności to rozwój powinien być większy, a treść powinna trafiać do szerszego grona, jednak moim zdaniem jak ktoś jest do wszystkiego to jest do niczego : P

Reklama bloga musi być mądra i przemyślana, a nie napaćkana na każdej stronie. Ja tak rozpowszechnionych stron nie ogarniam. Jak coś mnie przytłacza, jest tego za dużo to rezygnuję.
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz