Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-19, 15:49   

Oj, często mnie to spotyka. Najczęściej zmuszam się do pisania. Mam też awaryjny notes z tematami, więc staram się coś "nabazgrolić".
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Agneskowa 
Blogger.Klub


Imię: Agnieszka
Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 53
Miasto: Legnica

Wysłany: 2014-10-20, 13:03   

Ja gdy nie mam weny to po prostu nie piszę. Nie lubię pisać na siłę bo nie sprawia mi to wtedy przyjemności. A cała idea blogowania powinna opierać się na tym, aby prowadzić bloga i pisać z przyjemnością a nie na siłę.
______________________________________________________
http://pocztowki-ag.blogspot.com/ > Blog o mojej pasji.
 
  podziel si� tym postem na:
goshka 
Blogger.Klub


Imię: Gosia
Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 60
Miasto: Bydgoszcz

Wysłany: 2014-10-31, 15:03   

Kiedy nie mam natchnienia, to odchodzę od komputera i idę zrobić sobie coś dobrego do zjedzenia! :eat:
W sumie obiecuję sobie, że zacznę spisywać pomysły na następne przepisy. Nawet specjalny zeszyt sobie założyłam... na blogowe potyczki. Ale zawsze mi coś innego wypada.
______________________________________________________
zapraszam na Moje Pyszne Siódme Niebo i na fanpage na Facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
larossa 
Blogger.Klub

Imię: Karolina
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lis 2014
Posty: 21

Wysłany: 2014-11-19, 01:55   

U mnie problem pojawia się zazwyczaj przy pierwszym zdaniu. Mam mnóstwo pomysłów, ale nie wiem jak zacząć. Wówczas oszukuje samą siebie, udając, że wstęp już mam za sobą i powoli kreślę całą resztę, a na końcu wracam do początku ;) Natomiast w momencie tzw "kryzysu twórczego" zazwyczaj czekam, aż natchnienie przyjdzie samo. Mi "pisanie na siłę" nie wychodzi na dobre, nigdy nie jestem zadowolona z efektu końcowego, choć zazwyczaj, gdy już zacznę pisać to wena sama przychodzi :) spróbuj też pisać z muzyką, ale tą "filmową", bez tekstu, lub klasyczną. Mi pomaga :)
 
  podziel si� tym postem na:
Mjocik 
Blogger.Klub

Imię: Piotr
Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Poznań

Wysłany: 2015-01-04, 23:52   

Ja biorę książkę o mitologii egipskiej. Jest na tyle obszerna, że zawsze jest co z niej wyciągnąć ;) . Ew. kawa jest świetna. Często komponuje muzyke przy kawie
 
  podziel si� tym postem na:
Janina 
WordPress.Klub


Dołączyła: 24 Paź 2014
Posty: 42
Miasto: Irlandia

Wysłany: 2015-01-06, 22:29   

larossa napisał/a:

U mnie problem pojawia się zazwyczaj przy pierwszym zdaniu. Mam mnóstwo pomysłów, ale nie wiem jak zacząć. Wówczas oszukuje samą siebie, udając, że wstęp już mam za sobą i powoli kreślę całą resztę, a na końcu wracam do początku ;)


Też tak robię! Kiedyś na jednym szkoleniu (nie z blogowania, a szkoda!) usłyszałam bardzo proste, ale w gruncie rzeczy bardzo mądre zdanie: "jeśli nie wiesz gdzie zacząć, to zacznij gdziekolwiek". Bardzo mi to pomogło - zamiast siedzieć i dumać nad idealnym zdaniem piszę cokolwiek mam głowie, nieważne że chwilowo nie ma sensu, rąk, nóg ani gramatyki. A potem powoli, powoli szlifuje to w coś trochę bardziej sensownego.
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2015-01-07, 00:30   

Mjocik napisał/a:

Ja biorę książkę o mitologii egipskiej. Jest na tyle obszerna, że zawsze jest co z niej wyciągnąć ;) . Ew. kawa jest świetna. Często komponuje muzyke przy kawie


Znasz zespół Nile? również siedzą głęboko w mitologii egipskiej ;)

A co do tematu: jak nie mam natchnienia to nie piszę. Po co robić coś na siłę?
 
  podziel si� tym postem na:
beatryczebe 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 35

Wysłany: 2015-01-07, 18:05   

ja natchnienie mam. niestety brak dostępu do laptopa, paru godzin dla siebie - to mój problem. ostatni czas ciąglę się przemieszczam, jeżdżę, zyję z walizką. i dziś mam wolny czas na pisanie i czytanie internetu :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-01-09, 16:42   

Janina napisał/a:

larossa napisał/a:


U mnie problem pojawia się zazwyczaj przy pierwszym zdaniu. Mam mnóstwo pomysłów, ale nie wiem jak zacząć. Wówczas oszukuje samą siebie, udając, że wstęp już mam za sobą i powoli kreślę całą resztę, a na końcu wracam do początku ;)

Też tak robię! Kiedyś na jednym szkoleniu (nie z blogowania, a szkoda!) usłyszałam bardzo proste, ale w gruncie rzeczy bardzo mądre zdanie: jeśli nie wiesz gdzie zacząć, to zacznij gdziekolwiek.

Popieram. Też mam ten kompleks pierwszego zdania. Tym bardziej, że mój idol Hemingway twierdził właśnie, że wszystko się zaczyna od jednego prawdziwego zdania... Czasem racja, ale jak to się trzeba nad tą klawiaturą nakiwać, czasem godzinami!!!

Gdy absolutnie mam zator, sama prowokuję jakąś głupią sytuację i ładuję się spontanicznie w tarapaty. Jak to mówią, człowiek, który umie się śmiać z siebie, zawsze będzie miał powód do rozbawienia (a także pisania :)
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2015-01-09, 19:11   

Ja mam ten plus w blogu lifestylowym, że wystarczy wyjść do sklepu/wsiąść do autobusu/wejść na jakąś dyskusję w Internetach i pomysły same wpadają do głowy :D Później tylko zapisuję sobie roboczy tytuł i kilka zdań o tym co chcę ująć i piszę. Jak mam nadmiar weny to robię kilka notek w jeden dzień, zapisuję w szablonach i w razie kryzysu mam co publikować :D
 
  podziel si� tym postem na:
dve bodky 
WordPress.Klub


Imię: Ewelina
Wiek: 34
Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 38
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2015-01-10, 14:08   

Również moim zdaniem lepiej nie pisać na siłę. Jak się nie ma pomysłu to lepiej odłożyć pisanie (ogólnie tworzenie) na później. Jako czytelniczka nie chciałabym, aby autorzy blogow, które czytam pisali z poczucia obowiązku. Czulabym się tak troszkę oszukiwana. A zresztą i tak przeważnie widać, czy ktoś piszę z prawdziwą pasją i zaangażowaniem. ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2015-01-10, 23:46   

dve bodky napisał/a:

A zresztą i tak przeważnie widać, czy ktoś piszę z prawdziwą pasją i zaangażowaniem. ;)


A po czym to stwierdzić jeżeli można wiedzieć? :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz