Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
lordK 
Blogger.Klub
Just a dreamer


Imię: Karol
Wiek: 31
Dołączył/a: 29 Maj 2013
Posty: 64
Miasto: Śląsk

Wysłany: 2013-11-18, 17:02   

Odbiegliście troszeczkę od tematu, więc postaram się do niego wrócić ^^

Co robić gdy brak natchnienia? Odpowiem paradoksalnie - PISAĆ.

Nie ma nic gorszego niż zastój. Pisanie regularne jest jedną z najważniejszych wartości, dla których potencjalni czytelnicy odwiedzają bloga.
Jeśli nie ma natchnienia, zawsze da się napisać gorszy tekst - taki, który nie ma sprawdzonych wiadomości, szerokich opisów, czy też jest słabszy składniowo. Moim zdaniem jednak gorszy tekst jest lepszy niż żaden.
Zawsze rzucasz jakiś temat do dyskusji, do przemyśleń. Zawsze blog się aktualizuje, a w miejscach zbytu treści zdobywasz przyłożenie - może nie takie za dużą liczbę punktów, ale jednak.

Warto czasem zastanowić się nad tym, czy autor danego bloga nie ogranicza się sam? "Ciasną" tematyką na przykład lub brakiem otwartości na nowe.
______________________________________________________
I'm just a dreamer but I'm hanging on.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-11-19, 02:41   

Do ultraman23
Może tak, a może nie... nie ma reguły.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2013-11-19, 13:03   

lordK napisał/a:

Odbiegliście troszeczkę od tematu, więc postaram się do niego wrócić ^^

Co robić gdy brak natchnienia? Odpowiem paradoksalnie - PISAĆ.

Nie ma nic gorszego niż zastój. Pisanie regularne jest jedną z najważniejszych wartości, dla których potencjalni czytelnicy odwiedzają bloga.
Jeśli nie ma natchnienia, zawsze da się napisać gorszy tekst - taki, który nie ma sprawdzonych wiadomości, szerokich opisów, czy też jest słabszy składniowo. Moim zdaniem jednak gorszy tekst jest lepszy niż żaden.
Zawsze rzucasz jakiś temat do dyskusji, do przemyśleń. Zawsze blog się aktualizuje, a w miejscach zbytu treści zdobywasz przyłożenie - może nie takie za dużą liczbę punktów, ale jednak.

Warto czasem zastanowić się nad tym, czy autor danego bloga nie ogranicza się sam? Ciasną tematyką na przykład lub brakiem otwartości na nowe.


Dokładnie. Do tej pory stwierdzałam, że skoro nie mam weny to nie piszę i tyle. Kończyło się to paromiesięcznymi przerwami na blogu, albo pojawianiem się 2 postów na miesiąc. Teraz spięłam się i wg rad Kominka, którego książka bardzo mnie zainspirowała i dała pozytywnego kopa - posty pojawiają się co 2-3 dni, nawet jeśli miałyby być pisane na siłę (swoją drogą sama zauważyłam, że te pisane na siłę, z których nie byłam zadowolona zdobywały największą popularność)

Piszcie, nawet jeśli to boli ;)
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-19, 19:06   

Ja również wyznaję taką ideologię, że nie można sobie popuszczać.

Może ma ktoś jakąś inną taktykę na brak natchnienia? Ja jeszcze robię tak, że jak załapię doła to chwytam za "Blogera" i sobie kartkuję, czytam kartki, które pozaginałem i fragmenty, które pozaznaczałem. Wtedy często nasuwają mi się pomysły i jestem zmotywowany. Ktoś ma swoją unikalną taktykę?
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-11-19, 22:58   

Dobra, ja pomijam temat weny i natchnienia, ale mam jeszcze inne obowiązki i czasami poczytam komentarze które zostawili mi czytelnicy, popatrzę co na social mediach, a nagle budzi się dziecko. Ok, jest na tyle duże (2 latka), że samo się sobą zajmie, ale tu mnie ciągnie za rękę, żebym wyciągnęła samochód z pod łóżeczka, tu nagle pada zasilanie w laptopie i morduje się, by kabel zaskoczył (wiem, wiem, po wypłacie ide po nowy). Nie wspominam już o tym, że nie mam podzielności uwagi, nawet przy tworzeniu prostej i banalnej grafiki :P
I tu nagle dzień za dniem mija, a coś trzeba pisać. Statystyki mam... nie mam właściwie, bo sukcesem jest jak liczba odwiedzin wychodzi ponad 100, ale wiem, że to tylko wina mojego braku pracy.
Dodam jeszcze, że zorganizowana jestem po same pachy. Mam zeszyt, w którym wszystko notuje o czym napisać (np będąc w parku gdzie zapala mi się żarówka piszę notatkę w telefonie, po czym przepisuje wszystko do zeszytu, gdy mąż siedzi na kompie) i nawet zaryzykowałabym, że niektóre przygotowane w głowie posty mam na prawdę dobre i co z tego, jak brakuje mi czasu do zebrania się. Pomijam już to, że wieczorami mam fatalne oświetlenie w pokoju i padnięty łeb... :/
ale pisać trzeba i staram się wypocić coś z siebie co 2-3 dni.
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-20, 16:34   

No, obowiązki rodzinne zabijają blogerów. Trzeba się rozwieść :D
 
  podziel si� tym postem na:
Ewe-Linka 
Prezes w Mamspired


Zaproszone osoby: 3
Imię: Ewelina
Wiek: 32
Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 154
Miasto: Northampton

Wysłany: 2013-11-20, 18:13   

ultraman23 napisał/a:

No, obowiązki rodzinne zabijają blogerów. Trzeba się rozwieść :D

co to to nie! jeszcze dam(y) czadu! :D może to ta jesień jest taka mało produktywna :kwasny:
______________________________________________________
Mamspired- parentingowy blog lifestyle.
 
  podziel si� tym postem na:
fred93 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 12 Lis 2013
Posty: 55

Wysłany: 2013-11-20, 18:21   

Podziwiam ludzi którzy w tak podłą pogodę są w stanie napisać coś co ma jakikolwiek sens. :)
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2013-11-20, 18:39   

Mi sie lepiej pisze, jak szaro, brzydko i zimno - nie myślę wtedy, że poszłabym na spacer i nie żałuję siedzenia w domu ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Niebieskoszara 
Blogowicz.Friend


Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 19
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-20, 19:43   

Ja w zasadzie stosuję się do zasady, żeby pisać- zawsze mogę tego nie opublikować, prawda? ;)

Jak nie pisałam to była dziura miesięczna, teraz mam 5/6 postów tygodniowo (ale zmierzam do 3/4) i statystyki ciągle rosną.

Faktycznie mam podobne doświadczenie- posty spontaniczne były lepiej odbierane niż te długo planowane i dopracowywane ;)

Też prowadzę zeszyt tylko do bloga, zapisuję w nim pomysły i mam kilka tzw. serii na blogu, które świetnie sprawdzają się w niedoczasie lub braku weny :)
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-11-25, 13:22   

Ja prowadzę bloga z recenzjami książek - więc ktoś mógłby stwierdzić, że automatycznie przez tematykę strony mam łatwiej, bo przecież cały czas coś czytam, a jak skończę, to piszę recenzję. Czasami jednak zdarza się, że jedna książka zabiera mi i 2 tygodnie czasu. Bo studia, bo jakieś rodzinne zobowiązania czy zwyczajny brak ochoty na czytanie przez jakiś czas. Wtedy staram się, w miarę możliwości, napisać tekst z cyklu Kolumna dyskusyjna, czyli dyskusja na określony temat związany z literaturą. Kiedy i to nie wychodzi, bo nie mam pomysłu, weny - radzę się czytelników, o czym chcieliby podyskutować. Bo kto lepiej może to wiedzieć niż oni? Jak się zdarzy, że nie dadzą żadnych propozycji - po prostu nie piszę nic, no chyba że jednak coś wymyślę. Ale nie ma mowy o pisaniu na siłę w moim przypadku. Nie chcę zaniżać sobie poziomu. Wolę nie pisać nic przez kilka tygodni niż pisać byle co, byleby było regularnie. Życie jest jakie jest, wielu z nas uczy się, pracuje, ma rodzinę, obowiązki - a to regularności nie sprzyja. Jak ktoś da radę znaleźć jednak chwilę czasu co 2-3 dni i napisać coś dobrego - jestem pełna podziwu. Ale jeżeli ktoś pisze regularnie byleby pisać, nawet za cenę upadnięcia na jakości - gratuluję, naprawdę. Patrzę na to bardzo złym spojrzeniem.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Sowa 
Blogger.Klub


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2013
Posty: 20
Miasto: Łódź

Wysłany: 2013-11-30, 10:57   

Zgadzam się z poprzedniczką - lepiej nie wstawiać czegokolwiek, byle tylko "zapchać" bloga. Lepiej stawiać na jakość, nie ilość.

Co do recepty na brak weny? W takim przypadku należy po prostu odpocząć, wyłączyć się, coś obejrzeć, coś przeczytać, nie myśleć o tym, że się zacięliśmy.
Czasem mam tak, że palce mi się kręcą nad klawiaturą - ale nic nie wypływa... Za inspirację może służyć wszystko - audycja w radiu, artykuł, sytuacja wzięta z życia, zdjęcie, które nas urzekło.... Co prawda wiele zależy od tego, o czym piszemy ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz