Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany:    Co robisz kiedy nie masz natchnienia?

Co robisz, kiedy od kilku dni nie wiesz o czym napisać? Olewasz to i mówisz sobie, że nie można robić nic na siłę, bo z tego nic dobrego nie wyjdzie? Wymyślasz temat, choćby słaby, aby zachować ciągłość i coś opublikować? Może coś innego? Walcie. Jestem ciekawy jak sobie z tym radzicie, bo ja się borykam z tym od jakiegoś miesiąca. Mam swoją taktykę, której się trzymam, ale zastanawia mnie co robią inni.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

matpilch 


Wiek: 34
Dołączył/a: 03 Lis 2013
Posty: 40
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-11-12, 20:07   

ja przeważnie czekam aż się coś konkretnego urodzi albo mimo wszystko piszę ale szczególnie przykładam się potem do kontroli jakości :D

choć też u mnie takie teksty 'okołomotoryzacyjne' pojawiają się raz, może dwa razy w miesiącu, reszta to testy - tam natchnienia raczej nie potrzeba.
______________________________________________________
Podwójna Ciągła
 
  podziel si� tym postem na:
Catherinne_ 
Blogger.Klub


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 24

Wysłany: 2013-11-12, 20:56   

Należę do grupy nielicznych szczęściarzy, którzy mają problem zupełnie innej natury - o czym pisać, gdy w głowie tysiące pomysłów, a każdy doprasza się realizacji. Zazwyczaj, gdy mam coś napisać, po prostu siadam przed ekranem, a słowa nagle "wylewają" się same. Bardzo rzadko borykam się z problemem braku weny. Niekiedy jedynie dopada mnie niechęć do robienia czegokolwiek, taki ogólny leń. Mi zazwyczaj pomaga słuchanie jakichś motywujących piosenek, czytanie własnych tekstów, z których jestem dumna. Czasem zwykły spacer na świeżym powietrzu, podczas którego staramy się wyciszyć, pozwala na odblokowanie przypływu weny. ;)

Ale moim ewenementem się nie przejmujcie - więcej czytam i piszę niż śpię w ciągu doby. :D
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-12, 21:04   

No, ja też co jakiś czas tak mam, że pełno tematów mi przychodzi do głowy, ale czasami są straszne spadki tych pomysłów. Spada też motywacja.
Zależy też jakiego bloga się prowadzi.
 
  podziel si� tym postem na:
chalupczok 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 55
Dołączył/a: 10 Lis 2013
Posty: 29
Miasto: Wolsztyn

Wysłany: 2013-11-12, 21:07   

Dla mnie "nie wiedzieć o czym napisać" to raczej abstrakcja. Uważam, że trzeba jasno i wyraźnie samemu sobie określić ramy bloga (tematyka, forma, styl). Do tego systematyczność a "reszta" a więc wspomniana przez ultramana23 wena przyjdzie sama. Zapewniam.
______________________________________________________
Miss Świata Balonów
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-12, 21:44   

Nie zrozumiałeś. "Nie wiedzieć o czym napisać" nie polega na tym, że nie wiesz jak i w jakiej tematyce pisać. Polega na tym, że nie możesz znaleźć sobie tematu na dany tekst. Mam określoną tematykę - technologia. I raz na jakiś czas jest tak, że nie mogę znaleźć żadnego zagadnienia, które byłoby warte poruszenia.
Post wyżej napisałem, że dużo zależy od rodzaju bloga. Jedni mogą mieć większe problemy, drugie mniejsze, trzeci wcale. Nie można generalizować blogerów.
 
  podziel si� tym postem na:
chalupczok 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 55
Dołączył/a: 10 Lis 2013
Posty: 29
Miasto: Wolsztyn

Wysłany: 2013-11-12, 21:48   

No tak. Faktycznie masz rację. Może zatem tematyka którą zamierzasz poruszyć w danym poście jest za ogólna albo może warto "rozbić" ją na kilka postów. Czas czyni cuda mawiają :) pozdrawiam.
______________________________________________________
Miss Świata Balonów
 
  podziel si� tym postem na:
Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-11-12, 22:14   

Teraz staram się przeczekiwać, jednakże na początku pisałam na siłę, właśnie po to, by zachowa ciągłość i bardzo odbijało się to na jakości moich tekstów, z żadnego, który został napisany 'na siłę' nie jestem w pełni zadowolona.
Szukanie inspiracji też niewiele pomagało, doszłam więc do wniosku, że to musi przyjść samo.
 
  podziel si� tym postem na:
Maggie90 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 46

Wysłany: 2013-11-13, 11:44   

Ja mam dość sporo rezerwowych tematów, które chciałabym poruszyć na blogu, ale zawsze jest coś ważniejszego. Z braku weny piszę właśnie o tych "mniej ważnych" i problem z głowy.
Wcześniej, kiedy takiej "bazy" tematów nie miałam, wolałam przeczekiwać niemoc twórczą.
______________________________________________________
ILoveHowItFeels.pl: Fit blog - sport, zdrowe odżywianie, pielęgnacja naturalna
 
  podziel si� tym postem na:
panhajlajf 
WordPress.Klub


Dołączył/a: 30 Mar 2013
Posty: 16
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2013-11-17, 16:01   

Ciężko jest tworzyć mając w głowie pustkę, ale jeśli konwencja bloga na to pozwala, zawsze można dać jakieś ciekawe zestawienie (jakieś TOP 5 itp.).
______________________________________________________
www.hajlajfstajl.pl
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-11-18, 14:34   

Jak nie mam natchnienia to nie piszę. Albo zajmuję się innymi rzeczami, ważniejszymi od blogowania. Pisanie ma być przyjemnością a nie obowiązkiem. No chyba, że na blogu zaczyna się zarabiać. Wtedy to inna bajka.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-11-18, 16:11   

@panhajlajf

ciekawe jest to co mówisz (odnośnie top 5, 10 itp), bo takie zestawienia są najbardziej czasochłonne

@mariolinux

To nie jest tak, że jak zarabiasz to zaczynasz pisać regularnie. To dzięki temu, że pisałeś nawet jak nie miałeś natchnienia, zacząłeś zarabiać.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz