Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2014-09-20, 18:36   

Czasem ktoś wytknie literówkę, czasem zwróci uwagę na błąd - wtedy poprawiam. Parę razy w komentarzach zwrócono moją uwagę na ciekawe tematy, dzięki czemu potem powstały nowe wpisy.

Są jednak komentarze, przy których nie wiem czy się śmiać czy płakać, wskazujące że ludzie w ogóle nie czytają wpisów ale myślą że wiedzą o czym jest. Wpis obalający mit szkodliwego benzoesanu - komentarz "bardzo dobrze ze piszesz o szkodliwych dodatkach"; wpis o ałunie jako antyperspirancie, tym że zawiera aluminium ale nie jest szkodliwy bo się nie wchłania - komentarze: "to który ałun jest szkodliwy".
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ModnyStyl2013 
Blogger.Klub


Imię: ModnyStyl2013
Wiek: 32
Dołączył/a: 19 Wrz 2014
Posty: 34
Miasto: Skoczów

Wysłany: 2014-09-20, 21:36   O widzę, że coś ciekawego

[//fragment nie na temat//wymoderowano]

A wracając do komentarzy to ludzie po prostu nie potrafią czytać ze zrozumieniem, nie wszyscy ale duża część.

Podobnie sytuacja wygląda przy konkursach, robimy sobie regulamin, prosimy o udostępnienie wpisu o konkursie a następnie wklejenie odpowiedzi na pytanie konkursowe pod postem na naszej stronie, to niektórzy udostępnią a odpowiedzi nie wpiszą :P
 
  podziel si� tym postem na:
Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-09-20, 23:06   

ModnyStyl2013 napisał/a:

[//fragment nie na temat//wymoderowano]


taki spam byście sobie na priva zostawili ;)

Zaciekawiony napisał/a:

nie wiem czy się śmiać czy płakać,


ja ostatnio przy wpisie o przekłuwaniu uszu niemowlakom dostałam komentarz o lewakach :zdziwko:
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-10-13, 19:04   

Komentarze traktuję jak przedłużenie moich postów. Tak jakbym rozmawiała z kimś, kto po mojej tyradzie wreszcie wciął się z jakąś refleksją :) Zawsze odpowiadam.

Ale też nie daję się zwariować brakiem komentarzy, zwłaszcza przy tematach trudniejszych, bo i takie czasem poruszam. Kiedy piszę o tym, że jakiś facet wystrzelał w salonie całą swoją rodzinę, to jak to skomentować? "Ojej"?

Myślę, że prościej jest uzyskać komentarz przy blogu typu poradnik. Natomiast przy blogach bardziej "lifestylowych" czy literackich, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Zresztą widzę po sobie: trudno mi skomentować jakiś głębszy artykuł. Jeśli rzecz jest dobrze napisana, to reakcja też nie powinna być oczywista. Wolę przeczytać kilka razy i pozastanawiać się nad nim w cichości ducha :P

Poza tym, tak jak pisze @motyw kobiety: niestety czasem czytelnicy mają nastawienie bardzo konsumenckie. No i nie winię ich za to; też zdarza mi się przeglądać blogi po dniu ciężkiej pracy i nie stać mnie na zostawianie wymyślnych komentarzy, chcę sobie tylko coś fajnego poczytać.
 
  podziel si� tym postem na:
kalmah
[Usunięty]



Wysłany: 2014-10-15, 21:28   

Nie przywiązuję zbyt dużej wagi do komentarzy, może dlatego, że sama rzadko takie komentarze zostawiam.
Jednak jakby nie było, miło jest, gdy ktoś zostawi kilka zdań po swoich odwiedzinach, że chciało mu się poświęcić tych kilka minut na przeczytanie wypocin.
 
  podziel si� tym postem na:
herbivi-cus 
Blogger.Klub


Wiek: 26
Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 33

Wysłany: 2014-10-19, 14:27   

Przywiązuję dużą wagę do komentarzy, które widać są szczere, odnoszące się do treści postu i są po prostu wyrażeniem opinii czytelnika na dany temat. Cieszę się, że kogoś zainteresował mój wpis i że zdołał się na podjęcie dyskusji.
 
  podziel si� tym postem na:
PrzemyślNiki 


Imię: Niki
Wiek: 29
Dołączyła: 25 Wrz 2014
Posty: 51
Miasto: Opole

Wysłany: 2014-12-16, 13:48   

U siebie na blogu mam napisane: "Każda opinia ma znaczenie. Pozytywna cieszy, krytyczna pozwala coś poprawić, hejt pozwala się przyzwyczaić do życia." I takie właśnie mam podejście do komentarzy :) Każdy komentarz też akceptuję i na każdy odpisuję, bo każdy jest ważny :)
 
  podziel si� tym postem na:
apows 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 17 Lis 2014
Posty: 18
Miasto: Szczawnica

Wysłany: 2014-12-30, 16:40   

Większość komentarzy pisane jest po to aby umieścić w nim linka czy to w treści czy tez w nicku. Udostępniając taka możliwość skazujemy się na spam i walenie komentów automatami.
Z drugiej strony ilość i jakość komentarzy świadczy o tym że blog żyje i treść budzi zainteresowanie. ten drugi powód jest dość ważny i na niego warto zwrócić uwagę, a że czasami ktoś przemyci linka to nic złego.
 
  podziel si� tym postem na:
petiteolive 
Blogger.Klub


Imię: Dominika
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 56

Wysłany: 2014-12-31, 13:59   

Każdy ma prawo do swojego zdania, jedyne co mnie denerwuje to komentarze kopiuj wklej z reklamami - i to najlepiej wysłane pod tym samym postem kilka razy.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-12-31, 14:22   

Kasujcie komentarze, które nic nie wnoszą do dyskusji lub linki i reklamy są dłuższe niż właściwa treść. Nic na tym nie stracicie. Serio, nie ma się czego obawiać. Spamer sobie pójdzie lub zmieni nastawienie i sposób komentowania, same zyski.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
vetti 
WordPress.Klub

Wiek: 27
Dołączył/a: 04 Sty 2015
Posty: 31
Miasto: Kraków

Wysłany: 2015-01-04, 14:25   

Bardzo lubię, jak ktoś zostawi miły komentarz pod postem. Bardzo motywuje to do dalszego prowadzenia bloga. Czasem jednak zdarzy się jakiś hejt i on również potrafi pomóc jeśli jest dobrze sformułowany :)
______________________________________________________
http://kostrzewa.cba.pl <== mój fotoblog :)
 
  podziel si� tym postem na:
ila pop 
Blogger.Klub


Imię: Ilona
Wiek: 38
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 30
Miasto: Rudaw

Wysłany: 2015-01-11, 00:44   

Komentarze to taki motor do dalszego pisania. Fajnie jak ktoś przeczyta, wypowie się. Można pogadać, pomyśleć, podzielić się pomysłami. Ja jestem głównie czytelnikiem, nie komentatorem więc to pewnie się odbija u mnie, że sporo osób czyta a komentarze nikłe.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz