Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 20
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3007

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2017-05-18, 14:20   Temat: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?

Htsz napisał/a:

Cytat

Czy to komentarz do mnie? Jeśli tak, to szkoda. Nie jestem spamerką. W temacie zadawałam konkretne pytania, a dostaje moralizatorstwo. Troszkę to nieprzyjemne.
To nie jest przecież wątek jedynie o Tobie a linkowaniu w komentarzach ;-) Mam nadzieję, że przeczyta go więcej osób niż nasze grono, zatem postanowiłem uzupełnić go o dodatkowe wyjaśnienia - skąd takie a nie inne podejście do sprawy.

Korzystasz z disqus, więc tam trochę trudniej przegapić komentarze spamerskie u siebie, ale blogerzy mają różne systemy komentowania i warto żeby byli świadomi tego jak wiele z nich nie jest naturalnych / szczerych (bo są pisane na przykład za pieniądze firm).

//o, oscaro opublikował podobnego posta kiedy ja tworzyłem swojego


Pewnie jestem trochę nadwrażliwa, ale poczułam się tak, jakbym "na wszelki wypadek" została potraktowana jako potencjalna spamerka. :P Wątek nie jest tylko o mnie, ale jako że go zapoczątkowała, odebrałam wątek "spamerski" personalnie. Tymczasem naprawdę daleko mi do spamera i choćby cień takiego zarzutu to dla mnie policzek. :D

W każdym razie koniec końców uważam (również dzięki Waszym sugestiom), że adres widniejący obok imienia komentującego nie jest do niczego potrzebny. W zupełności wystarcza nazwa bloga, bez końcówki .pl. Zwłaszcza jeśli sugeruje tematykę strony.
  Temat: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3007

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2017-05-18, 08:58   Temat: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?

Htsz napisał/a:

Miej na uwadze, że na to forum zaglądają głównie osoby początkujące, szukające odpowiedzi na pytania. Jesteśmy tutaj taką mamą, która próbuje przekazać dziecku dobre wzorce, bo w blogosferze bywa różnie, często nieciekawie. Stosowanie się do takich porad ma zatem sens, jeżeli wymagasz podobnych zachowań także u siebie, czyli: Ja nie spamuję u Ciebie, więc nie pozwalam na podobne praktyki u siebie. W przeciwnym razie będziesz pokrzywdzona, bo wiele blogerek podgląda inne spamerki (myśląc, że to jedyna droga do popularności) i dokleja do swoich komentarzy co się da. Są to także osoby zza granicy, więc proceder dość masowy i ciężki do wyplewienia.

Jakość komentarzy wypływa również na odbiór Twojej strony, więc robienie śmietnika w tym nie pomoże a zapewne przyciągnie jeszcze więcej słabych wypowiedzi. Z drugiej strony wiem jak ciężko zachęcić kogoś do napisania paru słów pod postem, więc warto zastanowić się nad jakimś kompromisem (dobrze mieć regulamin komentowania). Dzisiaj treści jest więcej niż ogarniamy, więc trzeba się wykazać sporym sprytem i zaangażowaniem by się przebić.

Jednym ze sprytnych rozwiązań jest wyszukiwanie blogów, na których można w komentarzach zaprezentować swoją wiedzę (uzupełniasz dany wpis o wartościowy komentarz) i przy okazji zalinkować do posta u siebie, w którym też coś konkretnego na ten temat było (lub jest ściśle z nim powiązane).


Czy to komentarz do mnie? Jeśli tak, to szkoda. Nie jestem spamerką. W temacie zadawałam konkretne pytania, a dostaje moralizatorstwo. Troszkę to nieprzyjemne.
  Temat: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3007

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2017-05-16, 08:13   Temat: Re: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?

Niebieskoszara napisał/a:

W formularzach jest zazwyczaj osobne miejsce na url, który linkuje się pod nazwą, jaką wpiszesz.

Tak, wiem, ale to nie wykluczało mojego pytania. :)

Niebieskoszara napisał/a:


Według Ciebie to nienachalna reklama, a według innych może taka być i będą kasować Twoje komentarze, dlatego uważam, że szkoda czasu na coś, co może przez tak błahy powód zostać nieopublikowane.

Nigdy nie wstawiam komentarzy "na odwal", a najczęściej wręcz przeciwnie i myślę, że usuwanie z powodu adresu w nazwie mi nie grozi, ale faktycznie postanowiłam z tego zrezygnować. Zamierzam podawać imię, nazwisko + Dekozdrowia i myślę, że zainteresowani bez problemu trafią na mojego bloga. A linki nofollow tego typu nie są aż tak bezcenne, żeby zbierać je w ten sposób.

Niebieskoszara napisał/a:

Zgadzam się z Arkiem, żebyś podawała samą nazwę Dekozdrowia lub samo imię i nazwisko, chociaż, jeśli chcesz, aby Twój komentarz był bezpośrednio kojarzony z blogiem to zostawiaj nazwę. Kto będzie chciał zajrzy pod link, niezależnie od nazwy - na pewno, jeśli treść komentarza zachęci go, aby poznać więcej Twoich opinii/rad.

Dokładnie tak zamierzam robić.
  Temat: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 3007

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2017-05-11, 15:18   Temat: [Blogi] Komentarze z linkami - kasować czy zostawiać?
Hej, może moja wypowiedź będzie luźno związana z tematem, ale nie chciałam dla takiego drobiazgu zakładać nowego wątku (zresztą chyba nawet nie mogę).

Chciałabym zapytać Was, czy praktykujecie wpisywanie adresu strony w komentarzach na cudzych blogach, ale nie w treści komentarza, tylko w podpisie, łącznie ze swoim nazwiskiem/pseudonimem.

Ja osobiście uważam, że ma to sens, bo jeśli nazwa bloga coś znaczy, sugeruje tematykę, to osoba czytająca komentarz może z ciekawości na bloga zajrzeć. Nie odbieram tego jako nachalnej promocji. Oczywiście obok adresu (bez www) podaję - w pierwszej kolejności - swoje imię i nazwisko.

I teraz ważniejsza kwestia: jak roboty wyszukiwarek traktują takie bądź co bądź linki? Czy duża ilość komentarzy z adresem jest traktowana jako linki pozycjonujące bloga? Czy może w tym kontekście dodawanie do nazwiska/pseudonimu nazwy bloga nie ma najmniejszego sensu?

Dla przykładu: swoje posty podpisuję Agnieszka Iksińska - dekozdrowia.pl Dokładnie tak to wygląda.

Jakie są Wasze doświadczenia?
  Temat: blogspot vs zwykła domena
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 2656

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2017-05-11, 09:13   Temat: blogspot vs zwykła domena
Intuicyjnie bardziej ufam stronom ze zwykłą domeną - chciałabym, żeby było inaczej, ale to podświadome. Choć zdarzają się naprawdę marne strony z domeną .pl i mnóstwo perełek na blogspocie czy darmowym wordpressie. Niemniej jednak przejście na własną domenę było dla mnie związane z naturalną ewolucją mojego bloga i nie żałuję tego kroku. Natomiast trudno mi się odnieść do tego, czy własna domena utrudnia pozycjonowanie w porównaniu z blogiem na blogspocie - dosyć szybko kupiłam domenę .pl i nie mam porównania. Ale przyznam, że póki co wejść z wyszukiwarek mam niewiele. Może to dlatego, że na blogu są dopiero 34 wpisy, a sam blog działa intensywnie od grudnia 2016.
  Temat: Co myślicie o serwisie GoldenLine? Macie tam konto?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 33112

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2017-05-11, 09:07   Temat: Co myślicie o serwisie GoldenLine? Macie tam konto?
Mam konto od wielu lat, jednak nie poznałam tam nikogo nowego, nie znalazłam też pracy za pośrednictwem goldenline. Za to lubiłam kiedyś czytać toczące się tam dyskusje, znalazłam też odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie, np. na jednej z grup radzono mi rzetelnie, jaki laptop kupić. :) Ogólnie traktowałam goldenline jako forum specjalistyczne, na przykład chętnie zaglądałam na grupę dla dziennikarzy/freelancerów/korektorów (niewiele było wtedy w sieci forów dotykających tej tematyki). Potem zaczęłam obserwować stopniowe umieranie goldenline'a i od jakiegoś czasu tam nie wchodzę... Ale ten temat natchnął mnie do tego, żeby zerknąć, co tam się aktualnie dzieje, hehe. :)
  Temat: Do jakich "społeczności" na google+ należycie ?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5959

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2017-05-11, 09:03   Temat: Do jakich "społeczności" na google+ należycie ?
Należę do grup związanych ze zdrowym stylem życia i przyznam, że niewiele się tam dzieje. Pojawiają się głównie linki do artykułów, ale niekoniecznie spam. Obserwuję kilka osób, ale część z nich jest nieaktywna. Podsumowując - cicho na tym google plus. I szczerze mówiąc, nie wiem, jak zacząć tam działać intensywniej.
  Temat: Rok 2017/16 - co robicie w internecie?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 1759

PostForum: Internet   Wysłany: 2017-05-11, 08:59   Temat: Rok 2017/16 - co robicie w internecie?
Hmm, prowadzę bloga, jestem na facebooku, google plus i w szeroko pojętej blogosferze. No i przeglądam fora tematyczne oraz portale informacyjne. W sumie jestem w całkiem wielu miejscach. No i przez to trochę za dużo czasu spędzam przez ekranem komputera, trzeba to zmienić.
  Temat: Jesteście od czegoś uzależnieni?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 16696

PostForum: Społeczeństwo   Wysłany: 2017-05-11, 08:55   Temat: Jesteście od czegoś uzależnieni?
Ja na szczęście uzależniona nie jestem. Za to byłam - od słodyczy. Okropny nałóg, bo wydaje się... taki niegroźny. A w rzeczywistości jest niewiele mniej groźny niż np. palenie papierosów. Słodycze to cichy zabójca, niestety.
  Temat: Jakie książki czytasz ?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 413
Wyświetleń: 91960

PostForum: Biblioteka   Wysłany: 2017-05-05, 09:44   Temat: Jakie książki czytasz ?
Najchętniej literaturę faktu i prasę. Rzadko przemawia do mnie fikcja, beletrystyka, po prostu tego nie czuję. Lubię czuć w książce pełen autentyzm. Moja biblioteka to w dużej mierze Kapuściński, Jagielski i inni polscy reportażyści. :) No i sama popełniłam w życiu trochę tekstów reportażowych.
  Temat: Grupa facebookowa jako pomysł na kontakty blogerskie.
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2878

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2017-05-05, 09:35   Temat: Grupa facebookowa jako pomysł na kontakty blogerskie.
Grupa tematyczna to dobry sposób na promocję bloga, ale ważne, żeby nie zakładać grupy wyłącznie w celu promowania wpisów, wtedy to nie wypali. Grupa powinna być osobnym tworem, a bloga można na niej promować z wyczuciem, niejako przy okazji. Ludzie się wykruszą, widząc nachalny spam. Generalnie jednak grupy uważam w tej chwili za skuteczniejszy (!) rodzaj promocji niż Fan Page bloga.
  Temat: Czy według Ciebie Google plus może konkurować z Facebookiem?
AgnieszkaBlogerka

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 16444

PostForum: Serwisy społecznościowe   Wysłany: 2017-05-03, 14:52   Temat: Czy według Ciebie Google plus może konkurować z Facebookiem?
Powiem szczerze, że Facebook zaczął mnie totalnie irytować jako platforma do promowania treści na Fan Page'u. Piszę do ludzi, a w rzeczywistości trafiam w próżnię. Jeśli kilka osób na 151 widzi mój post, to coś jest nie tak. Ta niemoc doprowadziła mnie do tego, że odświeżyłam swoje konto na Google Plus i chociaż nie spodziewam się po tym medium cudów, to chcę sprawdzić jego potencjał.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz