Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 37
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
DavidDreamer

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3721

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2017-09-14, 19:34   Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
Heh, jak ja uwielbiam ludzką ignorancję... Ale po kolei ;)

Po pierwsze, na łopatki rozłożyło mnie stwierdzenie, że "wpisy literackie nie przyciągają uwagi, bo nie mówią o niczym wprost". Em... Chyba o to chodzi w literaturze, żeby język był jak najbardziej złożony, by miał wartość estetyczną i żeby czytelnik sam mógł dzięki niej rozwijać swój zasób słów, prawda? Poza tym, jeśli człowiek nie potrafi pojąć czegoś, co jest choć trochę bardziej złożone, to chyba niezbyt dobrze świadczy to o jego inteligencji i oczytaniu, prawda?

Po drugie, przytoczyłeś totalnie wyrwany z kontekstu fragment i na jego podstawie oceniłeś moją twórczość. Gratuluję. Jaki człowiek, posiadający choć odrobinę obiektywności i będący choć odrobinę inteligentny, postępuje w ten sposób? To zupełnie tak, jakby ocenić całą książkę po przeczytaniu jednego akapitu. Jeszcze na dodatek jest to akurat, zdaje się, przedostatni post, jaki tam wrzuciłem. Czyżbyś był za leniwy, żeby przejrzeć większą część mojego bloga i na TEJ podstawie się wypowiedzieć? Mało tego - wygląda na to, że nie przeczytałeś opisu, jaki zamieściłem do tego fragmentu. A napisałem tam, że jest to wersja robocza. ROBOCZA. I w dodatku sprzed kilku lat. Jest zatem chyba oczywiste, że nie będzie ona dopracowana, a także, że styl, jakim wtedy pisałem, różni się od mojego obecnego, prawda?

Po trzecie: "jakieś półki z przedmiotami, ale nie wiadomo dokładnie". A od kiedy to twórca musi dokładnie wszystko opisywać? Zresztą, czy nie wyłapałeś klimatu, który polegał na tym, że ta babeczka przyjechała tam, nie bardzo rozumiejąc, po co tam jest i nie wiedząc, czego się spodziewać? Wątpię, żebyś i Ty w takiej sytuacji rozglądał się uważnie po pomieszczeniu i akurat wyłapał, co np. leży na biurku, półce, czy gdziekolwiek. Trochę wczucia się w tekst i realistycznego podejścia do postaci, człowieku.

I po czwarte: "(...)wpisy literackie nie przyciągają uwagi". Trudno. Ja blog poświęcam głównie swojej twórczości i nie zamierzam tego zmieniać. Tyle w temacie ;)

Wybacz za ton mojej wypowiedzi, ale po prostu nie znoszę, gdy ktoś spojrzy na coś powierzchownie i się wielce wypowiada, i to nie tylko nie będąc w temacie, ale nawet nie znając istoty rzeczy (piję tu do tego, że nie zauważyłem, żebyś Ty prowadził bloga). Nie cierpię, jak ktoś jest ignorantem. Nie cierpię. Konstruktywną krytykę jak najbardziej przyjmuję, ale nie taką, która wynika ze skrajnie subiektywnego podejścia czytelnika i najwyraźniej braku podstawowej wiedzy lub znajomości wyznaczników dobrego tekstu oraz rzetelnej recenzji.

Tak na zakończenie - zgodzę się z Xenusiową, że nie powinno się dostosowywać swojego stylu pod kogoś (zwłaszcza, gdy jest to osoba niezbyt mądra i subiektywnie patrząca na tekst). To bardzo złe, gdy pisarz coś takiego robi. Pisarz przede wszystkim powinien realizować siebie i dążyć do tego, choć oczywiście warto, by raz na jakiś czas zastosował się do pewnych sugestii czytelników. Takich, które wynikają z konstruktywnej krytyki ;) A, jest jeszcze to:

Cytat

To przykre, że ludzie w tych czasach muszą mieć wszystko podane na tacy, bo inaczej snują teorie spiskowe i doszukują się dwuznaczności...

Niestety jest to zjawisko, które coraz bardziej postępuje i TO jest przykre.
  Temat: [współpraca] Wymiana linków - na czym polega?
DavidDreamer

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2482

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2017-09-09, 01:05   Temat: [współpraca] Wymiana linków - na czym polega?
Htsz, wielkie dzięki za wszystkie informacje :) Wciąż jestem dość zielony, jeśli chodzi o blogowanie i ciągle się uczę. Zastanawia mnie tylko jedno - dlaczego umieściłeś mój nick w swoim opisie i to obok linku do przewodnika po forum? Czy aż tak bardzo nabroiłem? xd

Zaciekawiony, zdaję sobie z tego wszystkiego, co napisałeś w drugim akapicie, nie mniej dziękuję za pozostałe informacje ;)

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 2017-09-09, 01:10 ]
odsyłam do tematu wyjaśniającego => skąd mój nick w cudzym podpisie? i nie offtopujmy już ;-)
  Temat: [współpraca] Wymiana linków - na czym polega?
DavidDreamer

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 2482

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2017-09-04, 13:43   Temat: [współpraca] Wymiana linków - na czym polega?
No w zasadzie to działa w taki sam sposób. A wyczytałem to tutaj (punkt 5):

Kod

https://tipy.interia.pl/artykul_3120,jak-reklamowac-bloga,2.html#bcGo


Cytat

Dołącz do programu wymiany linków. To bardzo łatwy sposób na promowanie swojego bloga. Ty zamieszczasz na swojej witrynie linki znajomych a oni w zamian za to umieszczają link twojego bloga na swoich witrynach. W ten sposób stale powiększa się liczba ludzi, którzy czytają twoje posty.
  Temat: J. R. R. Tolkien - rozmawiamy o dziełach wielkiego mistrza
DavidDreamer

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 4399

PostForum: Biblioteka   Wysłany: 2017-09-03, 14:29   Temat: J. R. R. Tolkien - rozmawiamy o dziełach wielkiego mistrza
Haha, dziękuję :D Mam wrażenie, że Twoja wypowiedź nie jest w zasadzie wypowiedzią na temat samego Tolkiena, tylko mojego posta ;D Ale miło mi, a żeby nie było, że odchodzę od tematu - zapraszam do zapoznania się z twórczością omawianego pisarza ^ ^
  Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
DavidDreamer

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3721

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2017-08-31, 21:18   Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
Rozumiem. Mimo wszystko jest to dla mnie jeszcze większa motywacja do tego, by nad blogiem popracować ;) Coś czuję, że najbliższy miesiąc będzie bardzo intensywny dla mojej strony...
  Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
DavidDreamer

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3721

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2017-08-29, 12:38   Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
I tak wiesz o wiele więcej, niż ja - ja kompletnie nie znam się na HTML-u xd A tak swoją drogą - co myślisz o zawartości merytorycznej?
  Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
DavidDreamer

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3721

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2017-08-28, 00:25   Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
Xenusiowa, jestem pod wrażeniem tego, jaką masz wiedzę techniczną o blogach :O I przyznam, że na kodzie HTML kompletnie się nie znam - chcąc ustawić wszystkie szczegóły tego, co teraz widzisz, poprosiłem o pomoc koleżankę ;P Ale dziękuję za wszystkie wskazówki - prawdopodobnie do Ciebie także się zgłoszę w najbliższym czasie.

oscarro_11: Każdy ma inny gust ;) A jednak nad tym wyjustowaniem rzeczywiście muszę pomyśleć, bo widocznie stanowi to problem :/
  Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
DavidDreamer

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3721

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2017-08-25, 14:15   Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
A, no dobra - umknęło mi centrowanie, bo to pojęcie jeszcze jest mi znane :P Ale dzięki za wyjaśnianie pozostałych :) Co do tej linii, którą zaznaczyłaś na screenie - niestety jest to część tzw. podkładu i zrobienie jej przezroczystą było wszystkim, co mogłem zdziałać. Jeśli bym ją usunął, usunąłby mi się też tytuł, a wtedy musiałbym w ogóle zmieniać szablon.

Co do całości - muszę przyznać, że całkiem ciekawie to wygląda. Będę musiał pomyśleć o tych zmianach w najbliższym czasie ^ ^
  Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
DavidDreamer

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 3721

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2017-08-25, 00:11   Temat: [OPINIA] David Dreamer - marzący pisarz
Cieszę się, że wreszcie ktoś skomentował mojego bloga :) Powiem tak - brak wyjustowania jest akurat celowy, bo uznałem, że wtedy tekst nie będzie wyglądał jak tzw. blok tekstu i będzie sprawiał wrażenie bardziej swobodnego. Co do minimalizmu i kolorystyki, to właśnie najbardziej skupiałem się na tych dwóch aspektach, niestety pozostałe pojęcia, które wymieniłaś... są mi obce xd Mam prośbę - czy mogłabyś wysłać screena, żebym mógł zobaczyć, jak wygląda mój blog u Ciebie? Oczywiście zakładając, że korzystasz z komputera - na telefonie wygląda on zupełnie inaczej ;)
  Temat: Na czym grasz?
DavidDreamer

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13489

PostForum: Muzyka   Wysłany: 2017-08-12, 22:35   Temat: Na czym grasz?
Ja, z racji swoich zainteresowań muzycznych, ciągle próbowałem czegoś nowego - najpierw grałem na gitarze basowej, potem na elektrycznej, a w międzyczasie próbowałem swoich sił na keyboardzie. Ostatecznie stwierdziłem, że instrumenty mnie nie pociągają i właśnie wtedy... zacząłem śpiewać. Całkiem nieźle mi to wychodziło, ale z czasem uznałem, że muzyka nie jest tym, czym chciałbym się zajmować w życiu i w końcu przestałem to robić ;P
  Temat: Skąd się wzięła nazwa Twojego bloga?
DavidDreamer

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 41116

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2017-08-12, 22:29   Temat: Skąd się wzięła nazwa Twojego bloga?
Nie wiem, czy już gdzieś o tym nie pisałem, ale nazwa mojego bloga wzięła się z dwóch rzeczy. Po pierwsze, "David Dreamer" to mój pseudonim artystyczny. Co on z kolei oznacza? Otóż "Dawid" to moje ulubione imię męskie, z kolei "Dreamer" wzięło się z tego, że... po prostu jestem marzycielem ;) Określenie "marzący pisarz" zaś ma podwójne znaczenie, bo z jednej strony również odnosi się do marzenia, ale z drugiej nawiązuje do pewnej mojej cechy, jaką jest... niezbyt estetycznie pisanie, stąd "mazać". A "pisarza" zawarłem, ponieważ musiałem w nazwie zaznaczyć, że blog dotyczy pisania.
  Temat: O czym jest Twój blog?
DavidDreamer

Odpowiedzi: 454
Wyświetleń: 1868191

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2017-08-12, 22:18   Temat: O czym jest Twój blog?
Mój blog z kolei poświęcony jest mojej twórczości - wstawiam tam wszystko, co sam napiszę, tj. opowiadania, różnego rodzaju wiersze, czasem jakąś złotą myśl, a nawet teksty piosenek. Od zawsze lubiłem pisać, a jednocześnie nie miałem problemu z publikowaniem swoich "dzieł", a że niektóre wrzucałem tylko na fora tematyczne, stwierdziłem, że stworzę miejsce, gdzie zbiorę wszystko do kupy i które będzie dostępne dla każdego internauty. Serdecznie zapraszam do czytania i udostępniania ;)
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2022 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz