Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 1669
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co teraz czytasz?
Lukem

Odpowiedzi: 374
Wyświetleń: 61072

PostForum: Biblioteka   Wysłany: 2018-01-29, 07:35   Temat: Co teraz czytasz?

Krakowski Stańczyk napisał/a:

Głową o mur Kremla Krystyna Kurczab-Redlich, świetna seria reportaży o życiu w Rosji, jej władzach, czystkach w Czeczenii, akcji w Biesłanie... Pokazująca też ile było przemilczane i jak działała Rosyjka propaganda.


O, zanotuję sobie. Ja mam w kolejce coś z grubsza podobnego tematycznie.
  Temat: który Anty Wirus najlepszy ?
Lukem

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 34330

PostForum: IT - Komputery i Oprogramowanie   Wysłany: 2018-01-15, 11:45   Temat: który Anty Wirus najlepszy ?

havocboy napisał/a:

zabezpieczanie kamery w laptopie:)

A to nie lepiej po prostu zakleić? :P
  Temat: [Gry] Mikropłatności w grach
Lukem

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4114

PostForum: Gry   Wysłany: 2018-01-04, 16:58   Temat: [Gry] Mikropłatności w grach
Zastanawiam się, czy ktoś ma coś do powiedzenia na temat EA i Star Wars Battlefront II. Mikropłatności w darmowych grach mobilnych to pikuś przy tytule, za który płaci się przy zakupie, a potem drugi/trzeci/piąty w celu odblokowania komponentów wpływających na rozgrywkę. ;)

Sprawa trochę okrzepła po interwencji Disneya, ale wcale nie zdziwię się, jeśli w 2018 ktoś spróbuje przećwiczyć ten schemat jeszcze raz, tylko z nieco niższą ceną produktu na wstępie.
  Temat: Onet zamyka Blog.pl
Lukem

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13156

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2017-12-19, 20:10   Temat: Onet zamyka Blog.pl

Htsz napisał/a:

Starym hostingom dali więcej czasu niż blogerom... porażka.

Kurcze, faktycznie. Słabo.

Na Republice (i nieco wcześniej Interii) stawiałem swoje pierwsze kroki z WWW, jeszcze w kafejce internetowej w okolicach 2000-2001 r. Tworzyłem strony w domu, kopiowałem na dyskietki i w kafejce kopiowałem na FTP przez Total Commandera. Mieli naprawdę przyzwoitą usługę jak na cenę 0 zł i nienatrętne reklamy w kodzie strony.

Dwa razy zaczynałem to pisać, potem sobie odpuszczałem, ale tym razem chyba dojadę do końca.

Otóż boli mnie fakt, że Onet nawet nie spróbował zrobić czegoś sensownego z Blog.pl, tylko się prostacko wytłumaczyli social mediami (źródło). Mając serwis oparty o otwartoźródłową platformę (a co za tym idzie wiedza niezbędna do utrzymania i rozwoju platformy nie jest nie wiadomo jak bardzo trudnodostępna) i grono wiernych (pewnie nielicznych, ale jednak przywiązanych do marki) użytkowników mogli chociażby spróbować pójść w podobną stronę, co Medium.com - z naciskiem na dobre treści i ich wygodną konsumpcję na każdym urządzeniu + model oparty o reklamy lub płatne konta. A mieli coś z grubsza podobnego wiele lat temu, nazywało się toto debata.blog.pl i chętnie zobaczyłbym podejście do podobnego projektu jeszcze raz, ale w roku 2017. WordPress.com, mimo że ma określoną rolę do spełnienia w całym ekosystemie WordPressa i w sumie ciężko go wpasować w to porównanie, też znalazł ciekawy pomysł na siebie - jest usługodawcą dla dużych zagranicznych serwisów typu TechCrunch.

Z drugiej strony jednak Onet przejmujący Blog.pl (wtedy własność ITI, w której rękach był też TVN) oraz Onet zamykający tenże serwis (dziś własność RASP, m.in. wydawcy Faktu) to dwa różne światy. Nie mam dostępu do danych, które widzi ich dział biznesowy i które spowodowały taką, a nie inną decyzję. Rozumiem, że nie można wiecznie dokładać do interesu tylko z powodu sentymentu i nie jesteśmy jako Polacy tak dużym rynkiem, jak USA, żeby ambitne pomysły "żarły" tak samo dobrze, jak tam.

Mimo wszystko smutno mi o tym wszystkim pisać i czytać.
  Temat: Onet zamyka Blog.pl
Lukem

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13156

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2017-12-07, 11:45   Temat: Onet zamyka Blog.pl
Wyciągnąłem dzisiaj coś takiego z folderu ze spamem. Przyszło na adres e-mail, którego używam tylko na blog.pl, czyli niestety jest potwierdzone.



Info ze stron Onetu:

Cytat

Kiedy serwis Blog.pl zostanie zamknięty?
Serwis Blog.pl zostanie zamknięty do dnia 31.01.2018 roku. Do tego czasu można pobrać treści notek, stron i komentarzy z bloga oraz zdjęcia z Biblioteki mediów.

Gdzie można przenieść treści bloga?

Wszystkie wpisy, strony i komentarze z bloga można pobrać do pliku danych XML i przenieść do innego serwisu obsługującego system Wordpress (np. bezpłatnie na wordpress.com) bądź na własny serwer, gdzie będziesz mógł zainstalować Wordpress'a.

Czy można zachować dotychczasowy adres bloga?

Niestety nie ma możliwości zachowania dotychczasowego adresu bloga jak również ustawienia automatycznego przekierowania na adres innego bloga/strony.

Obecny adres bloga będzie działał do dnia 31.01.2018 roku.


Oraz instrukcja pobrania zawartości bloga.
  Temat: Blog BBLOG.PL - stary ale czy jary?
Lukem

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1645

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2017-11-15, 19:05   Temat: Blog BBLOG.PL - stary ale czy jary?
Znam. O autorach nic nie myślę, bo nikogo stamtąd nie kojarzę. Kilka znanych osobistości, które tam kiedyś pisały, ewidentnie zapomniały o jego istnieniu. Sama platforma wygląda i działa dokładnie tak samo, jak w 2006 r. Na stronie nie widać żadnych reklam, jedynie kod Gemiusa - a więc Wirtualna Polska (właściciel Money.pl od 2014 r.) trzyma go tylko dla podbudowywania statystyk.

[ Dodano: 2017-12-07, 12:32 ]
A właściwie to już go zamykają. Taka ramka pojawia się na wejściu:

Cytat

Drodzy Użytkownicy,
informujemy, że po szczegółowej analizie, podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszego serwisu z dniem 14 grudnia 2017.

Zgodnie z postanowieniami Regulaminu, nie zapewniamy archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie.
Zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które dotychczas umieścili Państwo w serwisie.
Po 14 grudnia 2017 serwis przestanie funkcjonować i wszystkie treści zostaną automatycznie usunięte.
Przepraszamy za niedogodności związane z zamknięciem serwisu i liczymy na zrozumienie z Państwa strony.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub przez formularz na stronie http://pomoc.wp.pl/formularz.html
  Temat: [Wordpress, wtyczka] Sierotki zwane wiszącymi literkami
Lukem

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4699

PostForum: Forum WordPress   Wysłany: 2017-11-04, 14:07   Temat: [Wordpress, wtyczka] Sierotki zwane wiszącymi literkami
Wtyczki tego typu zazwyczaj działają w identyczny sposób: znajdują słowa podatne na bycie "sierotkami" na podstawie własnej listy albo naiwnego sprawdzenia ilości znaków w wyrazie i doklejają po nich twarde spacje, które nie łamią połączonych nimi słów przy przenoszeniu do następnej linijki. Taki sam efekt możemy uzyskać ręcznie w HTML poprzez doklejanie

Kod

 

przy każdym wiszącym spójniku.

Wtyczki w WordPress mogą to zrobić automatycznie już na etapie zapisu tekstu w bazie bloga, a można też odpalić takie "odsierotkowywanie" po załadowaniu strony za pomocą JavaScriptu (co jednak przy dłuższych tekstach może być dość kosztowne wydajnościowo). Ale w obu przypadkach zastosowana jest dokładnie ta sama metoda. Nie da się tu wymyślić nic sensowniejszego, co jednocześnie nie byłoby czasochłonne w realizacji.

Do tego, co napisała dve bodky, dorzucę jeszcze jedną kwestię: w dobie smartfonów i mediów społecznościowych mało kto czyta teksty w internecie od deski do deski, nie wspominając już o dostrzeganiu niedociągnięć w typografii. Granica pomiędzy pobieżnym przeskanowaniem tekstu a myślą "za długie, nie czytam" i zamknięciem okienka jest bardzo cienka. Dodatkowo, istnieją narzędzia typu Pocket czy Instapaper, które i tak sformatują teksty po swojemu i w przypadku ich użycia odwiedzający może w ogóle nie wiedzieć, jak wygląda Wasz blog. Warto oczywiście dbać o wygląd tekstów (np. rozsądne dzielenie na akapity, rozmiary czcionek, odstępy między wierszami), ale też nie ma sensu przesadzać w drugą stronę. :)
  Temat: Z jakiej sieci komórkowej korzystasz i dlaczego?
Lukem

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 53425

PostForum: Telefonia   Wysłany: 2017-10-30, 17:19   Temat: Z jakiej sieci komórkowej korzystasz i dlaczego?
Historia zatacza koło. Po kilku latach w Playu wracam z dwiema kartami SIM do Plusa. :szok:
  Temat: PROBLEM Z PRZENIESIENIEM BLOGA NA DOMENĘ
Lukem

Odpowiedzi: 134
Wyświetleń: 9433

PostForum: Forum Blogger   Wysłany: 2017-10-26, 23:15   Temat: PROBLEM Z PRZENIESIENIEM BLOGA NA DOMENĘ
Travel.pl nie jest subdomeną, lecz normalną domeną (tak jak .com, .net czy .com.pl).

Tym niemniej, OVH ma opcję ustawiania przekierowań z subdomeny na dowolny adres WWW w panelu domeny. Zaloguj się do panelu, wybierz swoją domenę, potem link 'Przekierowanie' i następnie "Dodaj przekierowanie", jako nazwę subdomeny wpisz www.blog1, wybierz 'na adres www', potem 'za pomocą przekierowania widocznego', 'Stałe (301)' i wreszcie wprowadź adres swojego bloga bez www (http://blog1.domena.pl).

Podobny efekt możemy osiągnąć poprzez dodanie rekordu CNAME o nazwie www.blog1.domena.pl i z adresem docelowym blog1.domena.pl.
  Temat: [porada] nonstopdoprzodu, co poprawić? Jak Wam się podoba?
Lukem

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3109

PostForum: Porady blogowe   Wysłany: 2017-10-09, 21:28   Temat: [porada] nonstopdoprzodu, co poprawić? Jak Wam się podoba?
Usiadłem właśnie, żeby się przyjrzeć i widzę zmieniony wygląd w stosunku do zrzutu ekranu. Niemniej, zobaczmy.

Cytat

Co sądzicie o ogólnym wyglądzie strony? Co można poprawić, zmienić, dodać, usunąć...?


- Problemem pierwszej wersji wyglądu była nijak niewyeksponowana informacja o autorze oraz brak jakiegokolwiek linka "O mnie". Teraz widzę ramkę w pasku bocznym i wygląda to w miarę okej.

- nagłówek: podoba mi się pomysł ze strzałką i ogólnie czuję zamysł, choć przeszkadza mi ucięty czubek góry na krawędzi kadru. Pomysł, który mi się nasuwa, to wycięcie nieba i gór pod logo (zostawiając białe tło pod spodem) i zostawienie tylko tego pagórka po prawej. Dobry grafik mógłby to zrobić naprawdę fajnie w photoshopie.

- tutaj, linki do poprzedniego/następnego wpisu między treścią a komentarzami. Ogranicz im szerokość i pozwól nagłówkom przejść do nowej linii, a następnie wyrównaj je do lewej (ten po lewej) i do prawej (ten po prawej). Wydaje mi się, że tak wyglądałoby ciut lepiej.

Generalnie jest przyjemnie dla oka i czytelnie.

Cytat

Co myślicie o moim stylu pisania? Jest ciekawy, nudny, przeciętny, można sporo zmienić?


Niespecjalnie czuję się grupą docelową, ale wpisy o podróżach całkiem przyjemnie się przegląda, a nawet jak nie przeczytam, to pooglądam zdjęcia. Powiem tak: o ile styl pisania można mieć lepszy lub gorszy i to jest kwestia praktyki, o tyle dobre zdjęcia są w stanie ratować statystyki.

Jeśli coś mogę doradzić, to próbuj robić zdjęcia pod teksty, które planujesz napisać. Jak we wpisie o Hiszpanii wspomniałeś o dzieciach grających w piłkę niczym profesjonaliści, to bardzo liczyłem na jakiś fajny portrecik jednego z takich dzieciaków albo dynamiczne ujęcie z tymi dzieciakami w akcji. A tu smuteczek. :(

Cytat

Czy jest na nim dużo błędów? Literówki, ortografia...?


Gdzieś widziałem jakieś przekręcone słowo (z gatunku takich, które nawet ze sprawdzaniem pisowni ciężko jest wychwycić), ale nie mogę go teraz znaleźć. Rażącej ortografii czy innych problemów tego typu nie stwierdziłem.

Także ciśnij dalej. :)
  Temat: Kiedy mieliście pierwsze wejście na bloga z wyszukiwarki?
Lukem

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1762

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2017-10-05, 22:05   Temat: Kiedy mieliście pierwsze wejście na bloga z wyszukiwarki?
Tak dokładnie pierwszego wejścia z wyszukiwarki nie pamiętam w żadnym ze swoich projektów, ale pamiętam szok i niedowierzanie, jak po raz pierwszy zobaczyłem hasła wyszukiwane w swoim pierwszym blogu (chyba ok. 2005-2006 r., gdy Google jeszcze nie stosowało SSL i hasła z wyszukiwarek dało się łatwo czytać zewnętrznymi narzędziami do statystyk). Okazało się, że na mojego bloga (tematyka prywatna z lekkim skrzywieniem technologicznym) trafiały nastolatki na hasło... "ubieranie dollsów". :przestraszony:
  Temat: Książki o biznesie i finansach. Co polecacie?
Lukem

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2398

PostForum: Biblioteka   Wysłany: 2017-09-15, 13:01   Temat: Książki o biznesie i finansach. Co polecacie?
W sumie dobre pytanie, bo miałem kilka lat temu okres fascynacji tematyką tego typu i dziś spoglądam na tę półkę z dużym dystansem. Ale pomyślmy, do czego bym dzisiaj chętnie wrócił.

Robert Kiyosaki - maksymalnie jedna-dwie pozycje z jego katalogu, w szczególności te, które opisują kwadrant przepływu pieniędzy (m.in. Bogaty ojciec, biedny ojciec, ale była jeszcze jedna, której tytułu nie mogę sobie przypomnieć). Reszta w moim odczuciu to zbijanie kapitału na popularnym nazwisku. Niespecjalnie wierzę w historyjki dochodzenia do bogactwa oraz poradniki "jak szybko i łatwo się wzbogacić", ale jego spojrzenie na temat pieniędzy jest interesujące i prowokujące do myślenia.

David Allen - ja czytałem "Making it all work", jest też "Getting Things Done".

Steven Covey - 7 nawyków skutecznego działania - ten pan, razem z Davidem Allenem, w zasadzie ukształtowali moje spojrzenie na produktywność i efektywne zarządzanie pracą. Nie przesadzę, jeżeli napiszę, że ogromna część poradników na podobny temat na rynku czerpie garściami z obu pozycji.

Dale Carnegie - Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi. Ponadczasowy klasyk, niejako instrukcja obsługi człowieka.

Malcolm Gladwell - Tipping point (Punkt Przełomowy) oraz Blink. Jest tego więcej, ale nie sprawdzałem.

wszystkie pozycje Pawła Tkaczyka, choć te są bardziej zorientowane na marketing, z czego moim zdaniem najciekawsza jest Narratologia.

Obecnie, jeśli chodzi o okolice biznesu, to bardziej interesuję się historiami znanych firm i ludzi - lubię czytać o tym, co oni zrobili źle (albo dobrze) i próbować wyciągać z tego wnioski. I tak:

Nick Bilton - Twitter. Prawdziwa historia o bogactwie, władzy, przyjaźni i zdradzie. O Marku Zuckerbergu i Facebooku wiedzą prawie wszyscy, ale historia Twittera jest równie interesująca, a znacznie mniej znana.

Walter Isaacson - Steve Jobs oraz Steve Wozniak - iWoz. W takim tandemie. Książka o Jobsie jest znana i polecanie jej to banał, ale dopiero połączenie jej z książką o Woźniaku daje jako-tako obiektywne spojrzenie na historię Apple i całego tego szału z jabłkiem w tle.

Nicholas Carlson - Marissa Mayer and the Fight to Save Yahoo. To z kolei o byłej szefowej Yahoo i jej wcześniejszej pracy w Google. Też ciekawa i miejscami burzliwa historia.

I na razie chyba tyle. Mam też sporo do polecenia na temat psychologii oraz tego, jak działa internet, społeczeństwo informacyjne i gdzie to wszystko zmierza, ale nie wiem, czy chcemy aż tak bardzo poszerzać definicję książki o biznesie. :)

[ Dodano: 2017-09-29, 14:47 ]
Na prośbę Krzyśka przejrzałem moje zbiory nieco dogłębniej. Poniższe pozycje, w odróżnieniu od poprzedniego zestawienia, czytałem dość niedawno i pamiętam w miarę na świeżo.

Wojciech Orliński - Internet, Czas się bać - od tej książki zacząłem trochę bardziej zastanawiać się nad kwestiami prywatności, bezpieczeństwa czy wpływu internetu na ekonomię i politykę. O ile sama pozycja jest dość powierzchowna, o tyle jej wartością są odnośniki do innych, bardziej szczegółowych pozycji. Polecam wszystkie inne książki, które są tam cytowane.

Eli Pariser - Filter Bubble. Jest też prezentacja TED na ten sam temat. 'Bańki informacyjne' to coś, co po części zraziło mnie do Facebooka i nieco zmieniło sposób, w jaki przeglądam internet (choć nie zawsze mi to wychodzi).

Scott Adams - How to Fail at Almost Everything and Still Win Big. Książka twórcy Dilberta. Takie skrzyżowanie biografii z poradnikiem motywacyjnym, z dużym przymrużeniem oka.

Daniel Kahneman - Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym. O tym, jak działa ludzki mózg i jak bardzo racjonalne (lub nie) są nasze wybory. Jest tam trochę rzeczy, które mnie osobiście mocno zaskoczyły, a które faktycznie się sprawdzają.

Cathy O'Neill - Broń matematycznej zagłady, Jerry Kaplan - Humans Need Not Apply. Obie są trochę na pograniczu rzeczywistości i przyszłości (a może nawet science-fiction), ale i tak dają do myślenia - prezentują świat z robotami i algorytmami jako podstawą naszego codziennego życia i próbują zwrócić uwagę na konsekwencje tego faktu.

Jaron Lanier - Who owns the future? Tu również o ekonomii i polityce, a w szczególności wpływie internetu (z naciskiem na dużych graczy jak Facebook, Google czy Amazon) na nią.

cokolwiek, co opisuje mechanizm rajów podatkowych (tax havens). Wyjątkowo nie polecę tu żadnej konkretnej pozycji, gdyż wybór jest dość spory. Natomiast to, co czytałem osobiście, z różnych powodów nie zasługuje na polecenie.

Mam jeszcze więcej w kolejce oczekujących, m.in. 'Influence' Roberta Cialdini czy 'Eating the big fish' Adama Morgana, ale jeszcze nie mam wyrobionej opinii na ich temat.
 
Strona 1 z 140
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz