Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 18
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Spodnie czy spódnica/sukienka ?
Szabla

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 32401

PostForum: Kobiece rozmówki   Wysłany: 2015-02-17, 16:21   Temat: Spodnie czy spódnica/sukienka ?
Radek dobrze ujął sprawę. Grunt to umiejętny dobór do okoliczności. Fakt pozostaje jednak faktem, że jak dla mnie spódnice częściej lepiej wyglądają niż spodnie. Może poza takimi, które mają nawiązywać do dzieci kwiatów czy innej kolorowej pstrokacizny ;)
  Temat: Co sądzicie o blogach o "wszystkim i o niczym"
Szabla

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 7621

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-02-17, 15:45   Temat: Co sądzicie o blogach o "wszystkim i o niczym"
Myślę, że wiele zależy od tego, po co blogujemy.
Jeśli chcemy mieć coraz więcej czytelników, społeczność tworzącą się wokół naszego pisania, to wydaje się, że tylko sprecyzowanie poruszanych tematów pozwoli na wytworzenie chociaż szczątkowego przywiązania innych ludzi na zasadzie ciągle podkreślanej wspólnoty zainteresowań.
Z drugiej jednak strony, jeśli blog ma dla nas stanowić coś w rodzaju internetowego pamiętniczka, pisanego głównie dla siebie z powodu jakiejś potrzeby, to wtedy trzymanie się określonych tematów będzie występować o tyle, o ile będą się powtarzać nasze przeżycia czy przemyślenia. Ale nie powinno nas to w ogóle zajmować, bo w tym założeniu piszemy dla siebie, a nie dla innych.
Oczywiście, możliwa jest też jakaś mieszanina obu podejść, bo czemu nie?
Sadzę, że pytanie "czy blog o wszystkim i o niczym ma sens?" samo w sobie ma sens tylko wtedy, kiedy jest zadawane równolegle z pytaniem: "co chcę poprzez bloga osiągnąć?".
  Temat: Papierosy
Szabla

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 56638

PostForum: Społeczeństwo   Wysłany: 2015-02-10, 08:16   Temat: Papierosy

pequeninha napisał/a:

Ale błagam: Kawa i papierosy Jarmuscha? Aż człowiek chce się przy tym sztachnąć. (Choć potrzebę zaspokaja mocna kawa :)


"Kawa i papierosy" wielkim filmem jest ;) Faktem również jest, że jak na jakimś filmie bohaterowie dużo palą, to automatycznie też się włącza ochota. Zabawne to trochę :)
  Temat: Miłość - skąd wiadomo że to to?
Szabla

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 25990

PostForum: Sex, Miłość i przyjaźń   Wysłany: 2015-02-09, 18:54   Temat: Miłość - skąd wiadomo że to to?

Oleandrra napisał/a:

słyszałam na mieście, że miłość ma to do siebie, że albo ją czujesz i jesteś tego pewien, albo zastanawiasz się, czym jest i jak ją rozpoznać :)


Koleżanka pozamiatała jak dla mnie ^^. Mój problem polega na tym, że łatwo popadam w zauroczenie, które jeszcze łatwiej potrafi zniknąć/zostać zastąpione następnym. A w sumie z chęcią bym się w końcu zakochał i był pewien, że to ta najwłaściwsza. No i był jej najwłaściwszym też, bo bez wzajemności to żadna przyjemność.
  Temat: Czy jest możliwa przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną?
Szabla

Odpowiedzi: 168
Wyświetleń: 50158

PostForum: Sex, Miłość i przyjaźń   Wysłany: 2015-02-09, 18:42   Temat: Czy jest możliwa przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną?
Generalnie zgadzam się ze sceptycznymi głosami w dyskusji.
Chociaż dla mnie ideałem byłoby najpierw dziewczynę dobrze poznać, zaprzyjaźnić się z nią właśnie, a dopiero potem się pakować w jakieś związki. Sprawa jednak jest dość karkołomna. Raz spróbowałem i... nie mam ani dziewczyny ani przyjaciółki ;)
  Temat: Hash.fm - opinie - ktoś coś wie?
Szabla

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4078

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2015-02-09, 13:05   Temat: Hash.fm - opinie - ktoś coś wie?
Błądząc sobie po zakamarkach internetów trafiłem na w/w stronkę. Ktoś może coś o niej napisać poza tym, co jest oficjalnie na niej przedstawione? Nie to, żebym bardzo miał parcie na zarabianie, bo ani nie ma z czym do ludu ani moje klimaty chyba się za bardzo nie nadają. Ciekaw jestem jednak, czy dla blogerów też to funkcjonuje. Zawsze mi się wydawało, że youtuberzy mają z taką współpracą odrobinę prościej ;)
  Temat: Jak sprawdzacie swoje teksty przed opublikowaniem na blogu?
Szabla

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 9172

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-02-09, 12:48   Temat: Jak sprawdzacie swoje teksty przed opublikowaniem na blogu?
Ja wole najpierw w wordzie napisać tekst, a dopiero później wklejać go do wordpressa. Mam wrażenie szerszego oglądu sytuacji, bo widać więcej niż w okienku tworzenia posta. Zawsze sobie czytam raz czy dwa przed publikacją. Zwracam głównie uwagę na powtórzenia (nie lubię bardzo!), przecinki (nigdy nie wiem gdzie postawić) i wspomniane też już wcześniej ogonki. Nie staram się jako długo bardzo nad tym rozwodzić, żeby nie przekombinować i samemu się nie zniechęcić utwierdzaniem się w złudnym (mam nadzieję) przekonaniu, że to jednak jest stek bzdur co ponawypisywałem ;)
  Temat: Jaką temetykę bloga najbardziej lubisz?
Szabla

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 37609

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-02-08, 19:11   Temat: Jaką temetykę bloga najbardziej lubisz?
Z racji tego, że jestem w blogowaniu świeżakiem aż piszczy, to jeszcze nie do końca wiem co lubię. Na pewno spodobało mi się już kilka z mojej dziedziny, to znaczy szeroko pojęte pisanie i literatura. Tak ludzie, którzy piszą jakieś utwory jak i ci, co "piszą o pisaniu". Dla mnie to wszystko są bardzo cenne informacje i doświadczenia. Poza tym, dobrze wiedzieć, że się da :)
  Temat: Dlaczego zaczęliście prowadzić bloga?
Szabla

Odpowiedzi: 213
Wyświetleń: 43357

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-02-08, 18:58   Temat: Dlaczego zaczęliście prowadzić bloga?
Ja założyłem swojego bloga z trzema głównymi myślami:
Po pierwsze, żeby mieć motywację do w miarę regularnego pisania i szlifowania warsztatu.
Po drugie, żeby stworzyć sobie okazję do poznawania nowych ludzi zainteresowanych podobnymi sprawami.
Po trzecie, żeby się zająć czymś kreatywnym w ramach czegoś w rodzaju terapii.
Póki co to, to są moje główne cele. Nie ukrywam jednak, że w dalszej perspektywie byłbym mega zajarany, gdyby się okazało, że mogę dzięki temu w jakiś sposób coś zarobić. Póki co poszerzam swoje horyzonty na przykład poprzez podpatrywanie ludzi, którzy dzięki swojej determinacji zdołali wydać książki :)
  Temat: Papierosy
Szabla

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 56638

PostForum: Społeczeństwo   Wysłany: 2015-02-08, 18:49   Temat: Papierosy
Akurat w pomieszczeniach palić też nie lubię. Chyba, że chodzi o palarnię w jakimś lokalu. Akurat pomysł rozdzielenia stref dla palących i nie rozumiem, a nawet popieram :)
Chociaż czasami wychodzą z tego zabawne kwiatki. Przykładowo w jednym z krakowskich barów palarnia ma postać przeszklonego pokoiku wydzielonego z korytarza. Wygląda to trochę tak, jakby palacze siedzieli w jakimś akwarium czy innym terrarium ku przestrodze reszty :)
  Temat: Papierosy
Szabla

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 56638

PostForum: Społeczeństwo   Wysłany: 2015-02-08, 15:21   Temat: Papierosy

Htsz napisał/a:

Ostrzeżenia powinny być, byś nikomu potem nie wciskał kitu, że nie znałeś konsekwencji. Cena to już kwestie biznesowe i dziwne podejście rządów. Natomiast ja nikomu nie bronię palić nawet całych wagonów każdego dnia. Skoro na to lubi wydawać pieniądze, to jego sprawa, ale potem niech nie płacze, że mu na inne rzeczy nie starcza i nie zmusza mnie do wąchania tego smrodu ;-)


Nie no, jasne, masz rację. Generalnie jesteśmy dorosłymi ludźmi (prawda...?) i powinnismy się liczyć z konsekwencjami naszych działań. Dlatego nie płaczę, że nie ma kasy bo fajki, ani nie mam zamiaru ściemniać nikogo. Tylko że czasem mam wrażenie, że są ludzie, którzy z krucjaty przeciw fajkom (albo z krucjaty na rzecz fajek chociaż to rzadziej) uczynili jakąś swoją idee fix. Żyjmy i dajmy żyć innym po prostu :)

A co do tego, co napisała vet: jakoś nie mogę zrozumieć ludzi palących przy swoich dzieciach. Na szczęście mi rodzicielstwo raczej nie grozi póki co :)
  Temat: Papierosy
Szabla

Odpowiedzi: 236
Wyświetleń: 56638

PostForum: Społeczeństwo   Wysłany: 2015-02-08, 13:08   Temat: Papierosy
A ja pod tym względem trochę chyba wbrew powszechnej opinii idę. Długi czas byłem przeciwnikiem fajek, ale przekonałem się jakieś 2-3 lata temu, że zapalenie od czasu do czasu jest całkiem przyjemne. Zwłaszcza, jeśli ma miejsce w towarzystwie palaczy, z którymi można sobie porozmawiać przy okazji.
Dość mnie jednak irytuje powszechna w moim odczuciu nagonka na palaczy. Momentami nachalna propaganda zdrowia, kosmiczne akcyzy i inne podatki w cenie paczki papierosów...
Nikogo nie przekonuję, żeby zaczął palić i byłoby miło, gdyby nikt nie przekonywał mnie do rzucenia. Jeśli się na to zdecyduję, to będzie moja decyzja. Prawdopodobnie podyktowana cenami wybijającymi sufity sklepów ;)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2022 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
snapchat blogowicz instagram blogowicz