Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu


Znalezionych wyników: 29
Forum Blogowe :: Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interia zamyka platformę Znajomi wraz z blogami i galeriami
theodoros

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9205

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-08-22, 22:02   Temat: Interia zamyka platformę Znajomi wraz z blogami i galeriami
Masz dużo racji, bo sam zauważyłem, że w zasadzie niewiele się tam zmienia. Z drugiej strony już od dłuższego czasu widzę jakiś szerszy trend w odchodzeniu ludzi od platform blogowych. I zapewne moja obserwacja nie jest niczym nowym. Trochę szkoda, bo platformy blogowe zawsze dawały duże możliwości poznawania blogerów i zacieśniania więzi między nimi. Poza tym na takiej platformie blogowej było często dużo łatwiej o zyskanie popularności bloga. Tym niemniej trzeba iść do przodu... :)
  Temat: Interia zamyka platformę Znajomi wraz z blogami i galeriami
theodoros

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9205

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-08-22, 20:33   Temat: Interia zamyka platformę Znajomi wraz z blogami i galeriami
Cóż... obawiam się, że większość platform blogowych prędzej czy później czeka upadek. Obecnie większość ludzi woli nagrywać filmiki na Youtube, ale również ci blogerzy, którzy wolą pisać, w większości wypadków wybierają już własne domeny... :)
  Temat: Rola mediów społecznościowych
theodoros

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 5428

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2015-05-03, 02:01   Temat: Rola mediów społecznościowych
Udzielanie się w mediach społecznościowych zawsze pomaga. Myślę jednak, że czasem nawet ważniejsze może być udzielanie się na innych blogach. Najczęściej blogerzy starają się działać na co najmniej kilku polach :)
  Temat: Czy blog to zawsze tyle pracy?
theodoros

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 6427

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2015-05-03, 01:58   Temat: Czy blog to zawsze tyle pracy?
Oczywiście na początku jest najtrudniej, później już jakoś łatwiej idzie. Tym niemniej nie chce mi się wierzyć w te magiczne pięć minut, nawet po dłuższym czasie. I nie chodzi tu tylko o samo pisanie notek, ale również o promocję na różnych serwisach (Facebook, Instagram, Twitter), czytanie i komentowanie u innych blogerów, ewentualne prowadzenie i moderowanie dyskusji u siebie, odpowiedzi na maile. To zawsze zajmuje czas, a popularny bloger raczej dba o takie sprawy. :)
  Temat: Czy blog to zawsze tyle pracy?
theodoros

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 6427

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2015-05-01, 00:51   Temat: Czy blog to zawsze tyle pracy?
Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jeśli na przykład piszesz na jakimś portalu blogowym (typu blog.pl, blox.pl, itp.), albo po prostu masz dużo szczęścia, czasem zdarzy się, że ten portal albo ktoś bardziej znany poleci gdzieś Twojego bloga i wtedy rzeczywiście może nagle pojawić się tysiące odsłon. Często opłaca się również pisanie na tematy drażliwe. One zawsze przyciągają więcej ludzi.
Z drugiej strony nie wierzę jakoś, żeby tysiące odsłon były efektem pięciu minut pracy. W pięć minut można napisać komentarz na forum, ale nie stworzyć dobrego bloga. W niego zawsze trzeba włożyć trochę pracy. Im więcej, tym lepiej...
  Temat: [serial] The Flash
theodoros

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4189

PostForum: Filmy i seriale   Wysłany: 2015-04-24, 10:37   Temat: [serial] The Flash
Masz rację, jest po studiach kryminalistycznych i pracuje w policji. Trochę uprościłem sprawę, choć w gruncie rzeczy Barry ma w sobie dużo z naukowca. Po prostu wykorzystuje wiedzę naukową do pracy w policji. Trochę jak Dexter, który podczas pracy w policji też był uważany przez kolegów bardziej za jajogłowego niż za policjanta.
Przy okazji: w intro serialu sam Barry używa słów "To the rest of the world I am the ordinary forensic scientist". :)
Poszczególne odcinki są dość nierówne, jednak w porównaniu do "Arrowa", którego "The Flash" jest spin-offem, serial prezentuje się znacznie lepiej. Mam nawet wrażenie, że scenarzyści ciągną "The Flash" kosztem "Arrow". :)
  Temat: [serial] The Flash
theodoros

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4189

PostForum: Filmy i seriale   Wysłany: 2015-04-24, 01:20   Temat: [serial] The Flash
Serial "The Flash" jest tworzony od 2014 roku i jest dość luźnym spin-offem serialu "Arrow". Opowiada on historię naukowca, który w wyniku eksplozji w laboratorium i porażenia piorunem zyskuje niesamowity dar, wyjątkową szybkość. Próbuje ją wykorzystać do walki z przestępcami, szczególnie tymi, którzy tak jak on zostali obdarzeni różnymi mocami.
Czy oglądaliście ten serial? Co o nim myślicie?
Dla mnie ten serial jest zaskoczeniem. Twórcy zaczęli z przytupem i pierwszy sezon jest bardzo dobry. W przeciwieństwie do "Arrowa", który ostatnio bardzo stracił w moich oczach, "The Flash" z odcinka na odcinek coraz bardziej się rozkręca...
  Temat: Co sądzicie o blogach z opwiadaniami
theodoros

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9679

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-04-23, 23:51   Temat: Co sądzicie o blogach z opwiadaniami
Na pewno nie każdy blog z opowiadaniami się przebije, ale myślę, że przy krótkich tekstach, ciekawych pomysłach i w miarę dobrym języku zawsze jest na to szansa. Im dłuższe tworzymy opowiadania, tym niestety będzie trudniej...
  Temat: Zatwierdzanie obraźliwych komentarzy
theodoros

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 11593

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-04-23, 23:39   Temat: Zatwierdzanie obraźliwych komentarzy
Jest takie znane przysłowie "Mój dom jest moją twierdzą". Myślę, że można je bardzo dobrze zastosować również do bloga. Każdy z nas wprowadza swoje własne zasady w swoim własnym domu i na swoim własnym blogu i nikomu innemu nic do tego. Jeśli komuś nie podoba się "łamanie wolności słowa" na cudzym blogu, zawsze może znaleźć miejsce na nią gdzieś indziej. A bloger nie ma obowiązku męczenia się z hejterskimi wpisami tylko i wyłącznie w imię cudzej wolności :)
  Temat: Czy warto promować swojego bloga na Wykop.pl?
theodoros

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 9946

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2015-04-21, 13:59   Temat: Czy warto promować swojego bloga na Wykop.pl?
Witryna o filmach "sprzeda się" zawsze i wszędzie, o ile jest dobrze zrobiona. Wiadomo, że wszyscy lubią oglądać filmy. Gorzej, jeśli tworzysz bloga o wędkowaniu albo o filatelistyce. Wtedy najlepiej uderzać prosto w swój target. Wszystko jest kwestią tego, o czym chcesz pisać i w jakiej tematyce czujesz się najlepiej. Wiadomo, zawsze można uderzać konkretnie pod Wykop. Jest wtedy szansa, że będąc na dłużej gwiazdą portalu zdobędziesz stałych widzów. Zawsze pozostaje jednak pytanie, czy lepiej jest pisać zawsze pod publikę, czy tylko na tematy, które nas pasjonują. W końcu brak pasji i zaangażowania blogera też można wyczuć. :)
  Temat: [2014+] Gdzie najlepiej założyć bloga?
theodoros

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 66976

PostForum: Ogólnie o blogach   Wysłany: 2015-04-20, 22:24   Temat: [2014+] Gdzie najlepiej założyć bloga?
Powiem z własnego doświadczenia:
Kiedyś, jak dopiero zaczynałem swoją przygodę z blogowaniem, pisałem bloga na portalu OnetBlog i w tamtych czasach okazało się to dobrym strzałem. Dość łatwo osiągalna popularność bez żadnego wysiłku w promowaniu bloga z mojej strony. Dla początkującego blogera może być to ważne.
Niedawno postawiłem na własną domenę. Wiem, że będzie mi trudniej zdobyć czytelników niż kiedyś na portalu. Chcę jednak zdobyć trochę praktyki w prowadzeniu blogów i stron na własnych domenach, co może mi się przydać w przyszłości. Myślę, że warto się rozwijać. :)
Jeżeli zaś chodzi o kradzieże haseł, to niestety zdarzają się one wszędzie. Jakiś czas temu była afera, bo wyciekły hasła z Gmaila. Wcześniej wyciekły hasła z portalu Filmweb. Nawet na OnetBlogu była kiedyś afera z kradzieżą bloga. Niestety wszędzie może się to wydarzyć, więc zawsze trzeba być czujnym.
  Temat: Czy warto promować swojego bloga na Wykop.pl?
theodoros

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 9946

PostForum: Promocja Bloga   Wysłany: 2015-04-20, 14:17   Temat: Czy warto promować swojego bloga na Wykop.pl?
Jeśli dla kogoś szczytem marzeń jest zyskanie sławy na Wykopie, to wtedy pisanie specjalnie pod ten portal rzeczywiście ma sens :)
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2023 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz