Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-03-26, 13:14
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany:    15.03.2011 - blog.pl ma już 10 lat!

Happy BirthDay Blog.pl


Blog.pl obchodzi dzisiaj swoje 10 urodziny - 15 marca 2001 jest dniem, który Adam Wojtkiewicz (twórca) uważa za start serwisu.
Pierwszy wpis, który znalazłem pojawił się koło 27 marca (może są gdzieś wcześniejsze).
Nie jest to pierwszy serwis blogowy w Polsce, ale jednak jeden z bardziej rozpoznawalnych.

W czasie tych 10 lat trochę się wydarzyło.
Najpierw koszt założenia rósł z 0 do 10.98pln (SMS, rosło stopniowo) - nic dziwnego, popularność blogów rosła a domena do dzisiaj jest bardzo atrakcyjna, lepszej końcówki dla bloga mieć chyba nie można :D

Na początku 2007 roku firma Onet przejęła serwis blog.pl zyskując jednocześnie największy zasięg blogerów w Polsce (onet blogi + tenbit + blog.pl).

Pod koniec 2007 roku ponownie można było zakładać blogi za darmo, przy okazji nastąpiły zmiany w wyglądzie serwisu. Odświeżono szablon portalu oraz logo (tutaj info).

w połowie 2009 roku, śladem blogów na Onecie blog.pl zyskał szarą belkę, która narobiła trochę szumu, niektórzy blogerzy porzucili przez to ten serwis. Wraz z belką pojawiły się reklamy kontekstowe (kiedyś emitowano czasem bannery flash) oraz możliwość zarabiania na reklamach emitowanych na powierzchni blogów (info).

Jak się serwis miewa obecnie? Niestety nie widzę ilu użytkowników skupia blog.pl (kiedyś były takie informacje na głównej, po zmianie wyglądu zniknęły). Ciężko więc się odnieść jak popularny w stosunku do innych jest blog.pl
Głównym motorem napędowym są teraz debaty, wydaje mi się, że to taki temat zastępczy dla forum dyskusyjnego, którego blog.pl nigdy nie posiadał.
Serwis stał się także patronatem konkursu na bloga roku organizowanego co roku przez Onet.

Jeżeli chodzi o edytor to niestety tutaj zmieniło się niewiele od czasów kiedy ja zakładałem swojego bloga. Doszło kilka nowych gotowców (szablonów) oraz zmienna od tagów. Na dzień dzisiejszy w tej kwestii blog.pl nie jest atrakcyjny, wiele mniejszych serwisów posiada o wiele większe możliwości administratorskie.

A wy mieliście kiedykolwiek bloga na blog.pl? kiedy założyliście tam konto?
Ja swojego założyłem w listopadzie 2002 i był moim pierwszym blogiem, można by powiedzieć, że jedynym, no ale mój fotoblog to także blog - tylko w innej formie ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Alienmaster 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 11 Mar 2011
Posty: 66

Wysłany: 2011-03-15, 17:56   

No proszę :D
Alienkomix jest moim pierwszym blogiem i założyłem go właśnie na blog.pl.
Prawdą jest jednak, że blog.pl nie jest tak atrakcyjny jak inne właśnie ze względu na niewielkie możliwości ingerencji w szablon.
Mimo wszystko nie zamierzam na razie zmieniać serwisu.

Sto Lat! :D
______________________________________________________

 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz