Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
moniska1k 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 7

Wysłany:    Problem z usunięciem obserwowanych blogów na blogerze

Witam, mam problem z obserwowaniem na blogerze.
Chcialam zaobserwować bloga jednak niestety okazalo sie że przekroczylam maksymalna liczbe 300 obserwowanych blogów.
Czesc z nich juz wcale nie istnieje i chcialam je usunac niestety gdy staram sie wejsc w funkcje "Zarzadzaj blogami, które obserwuje" wyskakuje mi komunikat bledu

Cytat

Nie możemy w tej chwili załadować danych sieci znajomych. Przepraszamy za niedogodności. Spróbuj ponownie wkrótce.

Problem nie jest od dzis bo próbuje juz nie pierwszy raz jednak dopiero ostatnio zainteresowalam sie tym i chcialam pousuwac nieaktualne blogi wiec nie wiem od jak dawna ten problem istnieje.
Czy jest jakikolwiek sposób aby mimo to usunac obserwowanego bloga ze swojej listy czytelniczej ?
* Chodzi o obserwatorów blogera, nie o obserwatorów google.
Korzystam akurat z blogera poniewaz latwiej mi tu przegladac najswiezsze posty.

Nie wiem czy ta funkcja zostala usunieta na stale czy po prostu trwaja nad nia jakies prace.
Czy ktos wie cos na ten temat ?

Jesli taki temat juz istnial prosze i o przekierowanie bo przez wyszukiwanie nie znajdywalo mi zadnych wyników.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-08-08, 01:44   limit 300 obserwowanych blogów - jak skasować nieaktywne

moniska1k napisał/a:

Nie wiem czy ta funkcja zostala usunieta na stale czy po prostu trwaja nad nia jakies prace.
Czy ktos wie cos na ten temat ?
Gadżet obserwatorzy działa w oparciu o zamkniętą już usługę Google Friend Connect (po naszemu Sieć znajomych).
Nawet główna strona:

Kod

https://www.google.com/friendconnect/
przekierowuje aktualnie do artykułu pomocy bloggera "Obserwowanie blogów" => https://support.google.co...er/104226?hl=pl

Z Twojego posta wnioskuję, że stroną do zarządzania, na której otrzymujesz komunikat jest ta: https://www.blogger.com/manage-blogs-following.g ?

Korzystasz z kokpitu pod adresem blogger.com czy draft.blogger.com? Ten drugi pokazuje wiele rzeczy zanim pojawią się globalnie, ale równocześnie nie wszystko może na nim działać prawidłowo.

Drugim sposobem na zarządzanie blogami jest odwiedzenie konkretnego adresu i wypisanie się poprzez gadżet obserwatorów. Napisałaś jednak, że wiele z tych blogów już nie istnieje, więc ciężko to wykonać kiedy blog został usunięty z blogspota lub przełączony w prywatny tryb.

Jak zatem skasować bloga z listy czytelniczej blogspota?

Jest jeszcze trzecia opcja. Mimo, że usługa GFC jest już niedostępna, to na jedną z podstron o nazwie "Witryny, których jestem członkiem" => http://www.google.com/friendconnect/user/overview można się dostać. Znajdziesz tam te same blogi, które powinny wyświetlić się w zarządzaniu obserwacjami. Przy każdej nazwie jest adres oraz link "ustawienia", który otworzy okienko do zarządzania subskrypcją.



Zostaniesz poproszona o zalogowanie się na odpowiednie konto (google). Gdyby się zamknęło, to wystarczy kliknąć na ustawienia jeszcze raz. Pod awatarem będzie odnośnik "Przestań obserwować tę witrynę", kliknij na niego a potem na "gotowe". W ten sposób powinnaś pozbyć się niedziałających blogów i zmniejszyć listę z 300 do takiej by odblokować sobie dodawanie kolejnych, aktywnych.


////
inne wątki dotyczące tej usługi:
=> posty nie są widoczne na listach czytelniczych obserwatorów
=> czy warto umieszczać gadżet obserwatorów na blogu?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
moniska1k 
Blogger.Klub

Dołączyła: 14 Maj 2015
Posty: 7

Wysłany: 2015-08-08, 02:11   Re: obserwujesz już maksymalną liczbę blogów

Chodziło dokładnie o tę stronę którą podałeś. Tam wyskakiwał ten komunikat.

Na całe szczęście strona do której podałeś mi link poniżej działa i faktycznie mogę z tego miejsca pousuwać nieistniejące już blogi :)

Pomogłeś mi po raz kolejny. Bardzo dziękuję :*
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-08-08, 14:38   Re: anulowanie obserwacji blogów na bloggerze

Jeszcze jedna rzecz w temacie dotycząca subskrypcji. Pokazywałem kiedyś => jak przygotować banner zachęcający do obserwowania bloga. Jeżeli możemy jakoś namierzyć IDentyfikator bloga (w wątku opisałem o co chodzi), to wystarczy wtedy wywołać specjalny adres w domenie blogger.com (follow-blog.g) i na wczytanej stronie wyświetli się komunikat z pytaniem w jaki sposób chcemy obserwować danego bloga lub - to co nas interesuje w przypadku powyższego problemu - przycisk "zakończ obserwację".

przykład: https://www.blogger.com/f...504673501963861
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz