Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::

Czy licznik na blogu jest potrzebny?
Tak (HOT)
23%
 23%  [ 35 ]
Nie (NOT)
57%
 57%  [ 86 ]
Nie mam zdania / Obojętnie
19%
 19%  [ 29 ]
Głosować: 150
Wszystkich Głosów: 150

Autor Wiadomość
krzabr 

Imię: Krzysztof
Wiek: 35
Dołączył/a: 06 Sty 2015
Posty: 7
Miasto: Szczecin

Wysłany: 2015-01-19, 17:05   

@htsz -

Cytat

ale co wnosi taki licznik odsłon w Twojej tematyce? W jaki sposób demaskuje oszustów i o jaką szczerość chodzi, skoro można go nabić? i co ten licznik ma do portfela?


Pokazuje ilu czytelników ma dany blog, mówiąc licznik miałem na myśli informację analityczną o odwiedzinach np. z google analytics. Niektórzy blogerzy finansowi w przypadku wymiany linków czy artykułów gościnnych o to proszą.
A portfel to inna sprawa dająca wiarygodność i pokazująca że ma się trafne pomysły inwestycyjne ;-)

Cytat

Według archiwum bloga piszesz od 16 miesięcy a wygenerował 17 tysięcy odsłon. To troszkę więcej niż tysiąc odsłon miesięcznie, ale nadal nie wiemy ilu użytkowników widziało bloga, jak długo przebywali i jak często wracają (procent nowych do powracających). Równie dobrze mogło to być 3-6-10 osób dziennie, które przeglądały kilka podstron, albo 34 osoby dziennie, które nie przeglądały nic.
Mam bloga, którego nie aktualizuję od prawie 2 lat a mimo wszystko miał ponad 2000 wizyt w zeszłym miesiącu (78% nowych). Mam też stronę, której nie aktualizuję dłużej a w grudniu odwiedziło ją ponad 2800 osób (90% nowych).


Fakt mało mam czytelników póki co, dlatego nad tym pracuję i czytam twoje porady na tym forum. Są bardzo cenne i w pokazały mi co w blogu jest istotne oprócz treści. - Wygląd i pozycjonowanie.

Cytat

Jak już napisałem wyżej. Można mieć dobrze wypozycjonowaną stronę, wymieniać się odwiedzinami, chwalić tysiącami wizyt, ale to nie jest wyznacznik jakości.
Strona z milionem odsłon może być tak samo wartościowa jak taka co ma 100 miesięcznie, bo np. ta druga trafia do bardzo wąskiej grupy, ale jest wręcz niezbędnikiem.


Prawda, jednak w grupie blogów o podobnej tematyce zasięg ma znaczenie. Choćby ze względu na sponsorów czy "opiniotwórczość"
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-19, 18:36   

Cytat

Pokazuje ilu czytelników ma dany blog, mówiąc licznik miałem na myśli informację analityczną o odwiedzinach np. z google analytics. Niektórzy blogerzy finansowi w przypadku wymiany linków czy artykułów gościnnych o to proszą.
A portfel to inna sprawa dająca wiarygodność i pokazująca że ma się trafne pomysły inwestycyjne ;-)
ale co ten portfel wnosi do tego tematu? Poza tym piszemy tutaj o wizualnym liczniku odsłon pokazywanym przez wielu jako gadżet na stronie a nie raporcie odwiedzin z profesjonalnego narzędzia.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Elviska 
Blogger.Klub


Imię: Dorota
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2013
Posty: 75
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2015-01-31, 18:36   

Po przeczytaniu kilkunastu postów w tym wątku usunęłam taki licznik ze swojego bloga. Pamiętam, że na początku jarałam się rosnącą liczbą odsłon.Prawdę mówiąc kiedyś miałam wrażenie, że jest on na prawie każdym blogu. Teraz nawet zapomniałam o tym, że mam to u siebie. Argumenty na "nie" do mnie trafiły. Po co zaśmiecać miejsce? Idąc za ciosem wywalę też Feedjit, bo moim zdaniem również tylko zaśmieca.
______________________________________________________
http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
luk 
WordPress.Klub


Wiek: 35
Dołączył/a: 30 Sty 2015
Posty: 25

Wysłany: 2015-02-03, 15:16   

Nie miałem, nie mam i miał nie będę.
______________________________________________________
www.niepoddawajsie.pl - prowadzenie restauracji i kariera w Polsce
 
  podziel si� tym postem na:
Witkacy 
Blogger.Klub

Imię: Wiktor
Wiek: 26
Dołączył/a: 22 Gru 2014
Posty: 25
Miasto: Siedlce

Wysłany: 2015-02-03, 20:36   

Moim zdaniem licznik nie jest potrzebny, bo mało kogo obchodzi ile osób wchodzi na bloga o ile treści są wartościowe. Jeśli ktoś ma potrzebę dzielenia się statystykami bloga to może raz w miesiącu robić podsumowanie swoich osiągnięć w formie wpisu.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-02-03, 22:25   

Witkacy napisał/a:

Jeśli ktoś ma potrzebę dzielenia się statystykami bloga to może raz w miesiącu robić podsumowanie swoich osiągnięć w formie wpisu.
Czasami mam wrażenie, że takie wpisy są gdzieś pomiędzy "chwalę się" a "nie mam o czym pisać, to będą statystyki bloga" :D Wydaje mi się, że jak ktoś decyduje się na takie posty, to lepiej podsumowywać dany miesiąc w inny sposób (skupić się na tym, co może czytelnika zainteresować) a kwestie odwiedzin umieścić tylko jako jeden z akapitów.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ruda Niemaruda 
Blogger.Klub


Imię: Katarzyna
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 19
Miasto: Dublin

Wysłany: 2015-04-06, 20:54   

ufff dobrze że trafiłam na ten wątek. licznik won! przekonaliście mnie ;)
______________________________________________________
Myślę więc jestem, jestem więc piszę. Chcesz wiedzieć o czym?
Zajrzyj tu - http://ruda-niemaruda.blogspot.ie/
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-06, 21:00   

Dobrze, że przeczytałem ten wątek, bo wahałem się przez chwilę nad takim licznikiem.
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-04-08, 20:13   

Ja nie dałam. Nie mam jakiejś niesamowitej liczby wejść i myślę, ze niska liczba odwiedzin może zniechęcić nowe osoby do czytania strony.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
Maritra Films 
Blogger.Klub


Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył/a: 13 Lut 2015
Posty: 87
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-04-09, 11:30   

Moim zdaniem to ile kto ma wyświetleń jest tylko i wyłącznie sprawą danego blogera. Czytelnicy czytają jeśli im się podoba a statystykami nie powinni zawracać sobie głowy. Ja czytając jakiegoś bloga nie zwracam uwagi na liczbę wyświetleń jeśli ktoś ma ustawiony takowy licznik.
______________________________________________________
www.maritrafilms.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
werkoz 
WordPress.Klub


Dołączyła: 12 Wrz 2014
Posty: 6

Wysłany: 2015-04-17, 17:00   

Powiedzmy, że liczniki są mi zupełnie obojętne. Zwykle jak odwiedzam jakiegoś bloga, to nie wlampiam się w liczniki, ale czytam posty.
Choć wielu tak twierdzi, to liczniki nie zawsze zaśmiecają i oszpecają stronę. Można znaleźć różne liczniki, a nie tylko brać to, co nam oferuje Blogspot. Niektóre liczniki mogą się ładnie wpasować w motyw strony albo bloga i naprawdę wygląda to bardzo elegancko. Fashionable...
Jeżeli ktoś czuje potrzebę informowania swoich czytelników o liczbie wyświetleń/odwiedzin to ja jestem na TAK.
Ale jeśli nie, to nie! W sumie macie rację, że czytelnika raczej nie powinno to interesować. :|
 
  podziel si� tym postem na:
Emilia156 


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 7
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-04-27, 21:49   

Kiedyś, w odległych czasach, licznik przez chwilę miałam. A potem bardzo szybko go usunęłam. Bo potrzeba nabijania kolejnych cyferek zaczęła wywierać na mnie presję i wywoływała myśl ,,no i jak tu dociągnąć do 5000 wejść, przecież 49857 jakoś tak dziwacznie wygląda".

To dla mnie jak zbieranie lajków pod profilowym na fejsbuku. Bo inni ludzie zobaczą, ile masz, a po liczbie ocenią cię, czy jesteś fajny czy może jednak nie. I nawet jeśli to nieprawda lub prawda bardzo połowiczna, to i tak nerwowe napięcie rośnie. A przecież chyba nie o to w prowadzeniu bloga chodzi.

Dlatego licznika nie używam. A zdjęcia na fejsie blokuję :p
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz