Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-07, 22:14
Autor Wiadomość
slonecko
[Usunięty]



Wysłany: 2008-09-11, 16:32   

drogi Krzysku wiec skoro taki piekny wykład napisałes na ten temat to napisz jeszcze drugi jak sobie radzic z takimi sytuacjami
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-09-11, 19:14   

wiedziałem, że ktoś się do tego przyczepi. Nie pamiętam xD bo ogladałem dokument na Discovery Chanel dość dawno (2-3 lata temu), ale wydaje mi się, że na najmierna aktywnościa mózgu podczas snu, może wpływać stres, depresja, stany lękowe, przeciażenie czy też nerwica. Więc należało by "wyciszyć" i uspokoić swój umysł. Musisz sobie poszukać jakieś metody relaksacyjne i odprężajace (odstesowujace również).
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-09-11, 19:14   

No Krzysiek, teraz to zagiela cie troche.

Słońce tfu, slonecko, lepiej idz do specjalisty, poniewaz na takich forach na pewno ci nikt nie pomoze, nie ma co liczyc na konkretna pomoc, idz na specjalne do tego forum o danej tematyce.

Albo po prostu do psychologa czy kogos tam innego, kto ma pojecie o LD, snach etc.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-09-11, 19:33   

m@tarci napisał/a:

No Krzysiek, teraz to zagiela cie troche.


Nie czuję się specjalnie zagięty. Wpisujac do googli "sen na jawie" znalazłem to w wikipedii

Cytat

Paraliż senny

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z jego istnienia. Jest to pewnego rodzaju klatka, nakładana przez mózg na ciało podczas snu. Powoduje on, że gdy w śnie np. biegniemy, nie wykonujemy ruchów w rzeczywistości. Gdy zasypiamy, nie zdajemy sobie sprawy z jego obecności - rozpoczyna się on, gdy mózg jest pewien, że straciliśmy świadomość. Jeżeli natomiast zachowamy świadomość podczas zasypiania, i dotrwamy wystarczająco długo, aby w niego wejść, możliwe są halucynacje. Od kolorów i prostych kształtów do osób i miejsc. Osoby mające długotrwałe problemy z zasypianiem, mogą niechcący wejść w ten stan.

Paraliż senny jest najczęściej bardzo nieprzyjemny. Występuje uczucie duszenia się i czasami czyjejś obecności. Paraliż senny był źródłem wielu przesądów, nazywano go dusiołkiem, zmorą senną itp. Na szczęście występuje on bardzo rzadko, średnio u 0,041% ludzi doświadczających świadomych snów.

Paraliż senny nie obejmuje nerwów kontrolujących ruchy gałek ocznych, dlatego w czasie marzeń sennych takie ruchy występują. Jest to sposób na stwierdzenie, czy dana osoba śni. Fazę snu, w której występują ruchy gałek ocznych nazwano REM (Rapid Eye Movement).

Fałszywe przebudzenia

Zjawisko związane blisko ze świadomym snem. Szok, który powstaje w momencie uzyskania świadomości, oraz początkowy brak kontroli powodują, że człowiek budzi się. Otwiera oczy, rozgląda po pokoju, czasem zaczyna swoje poranne czynności. Po chwili orientuje się, że to wszystko wciąż jest snem - bardzo rzeczywistym snem. Prawdziwe przebudzenie następuje na ogół kilka chwil później. Niektórzy wykorzystują celowo fałszywe przebudzenia, jako technikę stabilizacji świadomego snu.


czyli to co mówiłem :D jeśli często to Ci się zdarza idź do lekarza i opowiedz mu o swoich dolegliwościach zwiazanych z zaburzeniami snu ;)

[ Dodano: 13-09-2008, 00:11 ]
ehem...
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-01-31, 17:40   

Dzisiaj przeglądałem sobie odpowiedz.pl i znalazłem temat. :)
http://odpowiedz.pl/17674...edys-zmora.html

Jak komuś się będzie w nocy nudziło to może sobie poczytać xD.

Cytat

To nie jest żadna zmora. Cały mechanizm polega na tym, ze nasz mózg jest obudzony i swiadomy a ciało jeszcze śpi.Coś jak odwrotność lunatykowania.Wiemy, że mózg zużywa 1\5tlenu. Gdy spimy i przychodzi zmora nasz mózg jest świadomy pobiera tyle tlenu co w dzień.Niestety ciało pracuje jak podczas snu i nie dostarcza więcej tlenu. Wtedy czujemy uczucie duszenia obecność czyjejś osoby. Można mieć halucynacje wszystko spowodowane niedotlenieniem mózgu.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-02-01, 13:58   

miglu149 napisał/a:

Jak komuś się będzie w nocy nudziło to może sobie poczytać xD.
Cytat
To nie jest żadna zmora. Cały mechanizm polega na tym, ze nasz mózg jest obudzony i swiadomy a ciało jeszcze śpi.Coś jak odwrotność lunatykowania.Wiemy, że mózg zużywa 1\5tlenu. Gdy spimy i przychodzi zmora nasz mózg jest świadomy pobiera tyle tlenu co w dzień.Niestety ciało pracuje jak podczas snu i nie dostarcza więcej tlenu. Wtedy czujemy uczucie duszenia obecność czyjejś osoby. Można mieć halucynacje wszystko spowodowane niedotlenieniem mózgu.
mówiłem ^^
 
  podziel si� tym postem na:
Bielcia 

Dołączyła: 01 Lut 2009
Posty: 1

Wysłany: 2009-02-01, 14:52   

Hej jestem tu poraz pierwszy i mam kilka pytan czytajac to o czym piszecie widze ze nie tylko mnie to dotknelo ale ja nie odczowam wrazenia jakby ktos siedzial mi na klatce piersiowej i uciskal lecz jakby cos we mnie wchodzilo i w tym czasie nie umie sie ruszyc nic powiedziec a mam swiadomosc tego ze to nie sen to jest calkiem realne.Mialam przez kilka dni spokuj ale ostatniej nocy dopadlo mnie to az trzy razy i jedyne co moglam zrobic to wydobyc z siebie lekki jek ktorego nikt nie slyszal a jak sie odcknelam to wszystko mija ale i tak mam takie wrazenie jakby ktos byl obecny w pokoju!!Prosze o odp i jakies rady bede wdzieczna jak sie tego pozbyc!!!!!!! to moj nr gg 6945056

[ Komentarz dodany przez: Htsz: 01-02-2009, 15:15 ]
po to jest forum żeby pisać na nim a nie każdemu z osobna na jego gg ;)
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-02-01, 14:56   

Bielcia, może trzeba iść do kościoła albo

Cytat

Męczyły mnie podobne rzeczy.. [ nie konkretnie zmora] ale też takie nie wytłumaczalne] Albo jesteś płytkiej wiary albo bardzo głębokiej [sredniaczków raczej to nie spotyka. Chodzi po prostu o to ze zło [szatan] jest tak samo wszechobecny jak Bóg[Trójca Przenajświętsza i nasi orędownicy]. Oczywiście duch opiekun powinien nas chronić od takich rzeczy[mam na myśli Anioła Stróża] ale jeśli nie mamy z nim kontaktu, jeśli [jak to kiedyś ładnie ksiądz powiedział] nie mieszka w nas Bóg próbuje zamieszkać szatan. Jeśli jesteś silnej wiary po prostu chodzi o to szatan próbuje zerwać więź z Bogiem. Pokrop łóżko wodą święconą, Wykonaj znak krzyża wodą święconą. Pójdź do spowiedzi i przyjmij Komunie Świętą. I [co u mnie bywa pomocne] porozmawiaj z księdzem [jak się okazuje ksiądz też miewa takie problemy, ale jego wiara i Bóg go ratuje]. I co też jest ważne i mi zawsze pomaga [zawsze] Pomodlić się przed snem do:
Jana Pawła II, do Ducha Świętego[szczególnie [Duch Święty jest duchem rozumu.], do Matki Najświętszej i do Anioła Stróża, Ewentualnie do Michała Archanioła. I nie mam na myśli jakiś regułek tylko prawdziwą modlitwę własnymi słowami.
Pewnie zaraz ktoś na forum mnie wyśmieje, że je taki niby katolik [ a i no bo właśnie jestem taki katolik i wiem co pomaga na takie rzeczy [ jak w temacie]. Powodzenia
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-02-01, 15:02   

Bielcia, idź do lekarza, a nie do księdza...
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-02-01, 15:26   

Bielcia, do księdza (do kościoła)!
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2009-02-01, 22:59   

miglu149 napisał/a:

Bielcia, do księdza (do kościoła)!
a co jej ksiadz pomoże?
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-02-02, 15:28   

Podpowie na przyklad do kogo sie modlic... Albo po prostu do lekarza.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz