Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2009-01-21, 02:00
Autor Wiadomość
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany:    Mnogość forów internetowych

Będę się streszczać, a jednocześnie spróbuję wyjaśnić o co chodzi.

Zauważyłam, że ludzie mają różne poglądy, i powstaje rozdźwięk w obsłudze jednego forum internetowego dajmy na to o tematyce akwarystycznej i postaje drugie forum. Mamy teraz dwa fora, przy czym następuje kolejny rozdźwięk, ktoś zostanie zjechany z góry na dół, ktoś powie - ja zrobię, nowe lepsze i zabiorę wam userów, ktoś inny powie - nie lubię dajmy na to usera Josefa K. więc zakładam forum bez niego, bez niego będzie lepiej, i w ten o to sposób otrzymujemy około czterdzieści forów internetowych o tematyce akwarystycznej, z czego pierwsze nadal wiedzie prym, na to drugie idą pogniewani na pierwsze, a reszta to: kilkudziesięciu userów max, zdublowane informacje, przekopiowane bez zgody i wiedzy autorów w innych serwisów, kółka wzajemnej adoracji i jedna wielka rybia kupa.

Inny przykład - fora ezoteryczne. Już trochę ich przeżyłam i standard rozpadów był ten sam co w przypadku akwarystycznym.

Czy to aż tak trudno mimo wszystko czasem zrobić jeden wielki, ale za to dobry serwis?

Do nikogo nie piję, po prostu jak pomyślałam o kolejnej stronie w internecie, za każdym razem kiedy słyszę o kolejnym forum, kolejnej stronie - w tym przypadku ezoteryczna, i widzę znowu te same obrażone twarze, te same nielegalnie skopiowane teksty z innej strony bez podania autora tekstu... ręce opadają.

Czy to aż tak trudno czasem siąść cicho i uczyć się od lepszych, zamiast obrażać się, nie uczyć, tylko mówić - zabieram swoje zabawki i idę do swojej piaskownicy!

Spotkaliście się z czymś takim? Jak widzicie temat poruszony przeze mnie?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-10-09, 16:01   

szczerze mówiąc, ja nie widzę tego. dopiero Ty zwracasz moją uwagę na takie zdarzenia.
ja osobiście nie skaczę po forach i nie szukam 'miejsca idealnego' tylko staram sie zaklimatyzować w jednym miejscu. zawsze mówię, że lepiej być najlepszym w jednej grupie niż nikim w setce grup.

poza tym kwestia otwierania for opiera się na wytrwałości. kiedy serwis zostaje założony przez nastoletnią osobę, to wiadome jest, że w końcu zainteresowanie autora strony spadnie. żeby uniknąć przebywania w takich miejscach ja wybieram forum po dokładnej selekcji. blogowiczowi się przyglądałam jakiś czas zanim się zapisałam (na nicku którego nie pamiętam i teraz jestem jako Amira :P ) bo szukałam czegoś porządnego.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-09, 16:13   

nevada menthol napisał/a:

Czy to aż tak trudno mimo wszystko czasem zrobić jeden wielki, ale za to dobry serwis?
jakieś dwa lata temu w czasach świetności próbowałem takiego zabiegu jednak ludzie często unoszą się dumą i twierdzą, że im to niepotrzebne, że wolą sami, bo widocznie uważają, iż zrobią to lepiej. Mają oczywiście do tego prawo, ale także nie rozumiałem...

Amira napisał/a:

blogowiczowi się przyglądałam jakiś czas zanim się zapisałam (na nicku którego nie pamiętam i teraz jestem jako Amira :P ) bo szukałam czegoś porządnego.
i okazał sie porządny :P ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-10-09, 18:11   

Cytat

i okazał sie porządny ?
- a jak myślisz? :P P

Ja osobiście po forach nie "latam", bo to głupie i bez sensu. Na ostatnim forum, na jakim byłam zadawano tylko pytania i oferowano pracę. A zakładanie nowych for... Heh, jak kto chce. Chociaż lepiej jest pozostać na jednym forum, burdel robi się we łbie.
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-09, 18:17   

Najlepiej do jednego forum? To jeszcze zależy, ja uważam, że można zapisywać się do kilku for, pod warunkiem, że każde z nich porusza inną tematykę. Ale po co udzielać się w tysiącach innych?

Ja znam przykłady takich forów, ale nie będę pokazywać palcami i mówić kto, co i jak :wstyd:
Ostatnio zmieniony przez Inez 2007-10-09, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
nevada menthol 
N.N.

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 507
Miasto: Sos/Chrz/Krk

Wysłany: 2007-10-09, 19:04   

ja kiedyś siedziałam na jednym akwarystycznym i obserwowałam ten rozpad właśnie, dostawałam zaproszenia od ludzi - chodź do nas, my będziemy lepsi... a z ezoterycznymi było podobnie, wciąż te same nicki, wciąz ci sami ludzie, ale pod nowymi szyldami, niby próbowali robić coś nowego, ale powstawała jedna wielka wtórna kupa. Sama jakiś czas temu wzięłam się na ambit z koleżanką, żeby reaktywować i zmienić charakter pewnego forum ezoterycznego, ale zmiany musiałyby objąć - wywalenie dotychczasowego admina, moderatora, usunięcie połowy userów i zmiana układu i tematów na forum... nie chciało nam się, zresztą, nie miałam już siły bawić się w roszady i zawieranie paktów z ludźmi.
ja nie rozdrabniam się na tysiące for o tej samej tematyce - od 2005 roku jestem na czterech stałym bywalcem i wolę ulepszać i wspierać rozwój tego co dobre.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-10-10, 00:12   

nevada menthol, ja nie miałam takich wrażeń... aż się dziwię, że taki cuś w ogóle ma miejsce. pewnie kwestia tego, że ogólnie jestem obecna na 3 forach, z czego jeden to blogowicz, drugie to klasowe (jeszcze licealne), a 3 to graficzne :) są tak tematycznie poukładane, że nikt nie widzi sensu rozwalania tego na części pierwsze :)

Htsz napisał/a:

i okazał sie porządny ?

nie, jestem tutaj, żeby podokuczać :P
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-10-10, 14:52   

Amira napisał/a:

nie, jestem tutaj, żeby podokuczać


Już dawno to zauważyłam! :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-10-10, 17:19   

Zzielona napisał/a:

Już dawno to zauważyłam!

to aż tak widać ? :luka:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Cashee 
Blogowicz.Friend


Zaproszone osoby: 2
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 1397
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2007-10-13, 12:40   

Amira, takich wrednych zamiarów nie da się ukryć ;]
 
  podziel si� tym postem na:
bimas
[Usunięty]



Wysłany: 2007-11-16, 20:35   

Osobiście uważam tworzenie nowego forum za wręcz konieczne jeśli jest tego sens. Tworzenie forum dla pokazania komuś że jest się lepszym jest idiotyczne, tak samo tworzenie forum celem zapchania go czymkolwiek, wstawienia reklamy i żeby zarabiał.

Na tym forum również nie podoba mi się to, że nowi użytkownicy którzy chcieliby [tak jak ja] złożyć ofertę w dziale webbazar [IMO pisanie postów na tym forum powinno być udostępnione także dla gości] muszą najpierw trochę popisać w innych wątkach. To jest sztuczne nabijanie postów na własnym forum.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-11-16, 22:44   

bimas napisał/a:

Na tym forum również nie podoba mi się to, że nowi użytkownicy którzy chcieliby [tak jak ja] złożyć ofertę w dziale webbazar [IMO pisanie postów na tym forum powinno być udostępnione także dla gości] muszą najpierw trochę popisać w innych wątkach. To jest sztuczne nabijanie postów na własnym forum.
stawiamy na stałych userów, którzy bedą tutaj powracać, planuję zwiększyć nawet limit webbazaru do nawet 50 postów, aby ograniczyć liczbę przypadkowych osób zgaszających tam swoje oferty, webbazar jest dla użytkowników forum a nie dla przypadkowych/jednorazowych gości :) a w tej chwili 10 postów łatwo nabić czego jesteś przykładem ;) ciekawe czy i ile razy tu jeszcze zawitasz.

co do osób niezalogowanych-gości -> zwiększa to ilość spamu robionego przez ludzi (reklamy ect., głupie posty) oraz tego produkowanego przez roboty. Ja nie mam ochoty sprzątać codziennie stosów bezwartościowych postów i tematów ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz