Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:56
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany:    Uczysz się do egzaminów?

W dzisiejszych czasach każdy młody człowiek musi zdać dwa egzaminy, żeby otrzymać pełnie, średnie wykształcenie. Starsza część blogowiczowej braci zapewne wie o czym mowa, ale i ci młodsi też się domyślają, choć nie przeżyli tego jeszcze na własnej skórze.

Otóż mowa tu o egzaminie gimnazjalnym (a dla tych, którzy nie mieli zaszczytu poznać tej placówki edukacji chodzi o egzamin do szkoły średniej) i maturalnym. Często bywało tak, że jak zadawaliśmy jakiemuś koledze pytanie pokroju: "Uczyłeś się coś do egzaminu?" odpowiadał, że w ogóle. A jak to jest z Wami? Uczyliście się coś? Według mnie trochę ciężko tydzieć przed maturą lub egzaminem gimnazjalnym siąść i powtórzyć wszystko, czego uczyło się przez poprzednie kilka lat... Czy to nie jest tak, że tak naprawdę uczymy się przez całą szkołę...? Czy może lepiej jest się przez trzy lata (ew. cztery) opieprzać a potem nauczyć się wszystkiego miesiąc przed... Ale czy to jest bardziej efektywne?

Co o tym wszystkim sądzicie? Jak jest najlepiej, a jak jest naprawdę?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-11-10, 12:32   

Przed egzaminem (tydzień przed?) gimnazjalnym przejrzałem sobie chemię, powtórzyłem wzory z fizyki i poszedłem zdawać. Z matematyki facet nas tak wymęczył z swoimi dodatkowymi teścikami, że nie było później zbyt dużego problemu.
Nie wiem jak to będzie przed matura, ale pewnie gdzieś koło stycznia wezmę się do roboty - jak dobrze pójdzie ;)
Z doświadczenia wiem, że jeśli nie będę się stresował i przejmował, to szybciej i łatwiej sobie coś przyswoję, więc z takim podejściem chyba nie będzie problemu z powtórka do matury... Jedynie co, to będę musiał ćwiczyć zadania z maty.... wrrr...
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-11-10, 15:14   

Najlepiej to jest chodzić do szkoły i na bieżąco powtarzać materiał.
Ale to opcja 'najlepiej', raczej zapomniana przez większą grupę młodzieży.

Naprawdę to się robi wielkie nic w czasie LO (mówię o liceum, bo egzamin gimnazjalny jest już zapomniany przeze mnie) i nagle, w marcu, pada pytanie 'nauczona?' ... panika w oczach, konwulsje i dreszcze. a w takim stanie uczyć się przecież nie można :D do szkoły też za bardzo chodzić się nie powinno.
rekonwalescencja trwa miesiąc i nagle okazuje się, że to już koniec LO! zakończenie roku szkolnego oznacza tydzień do matury! to czas aby wziąć się ostro do nauki. w tym czasie odizolowujemy się od społeczeństwa, nie jemy i nie śpimy.
kiedy przychodzi czas egzaminów, zaopatrzeni w propranolol i coś na powstrzymanie się od omdlenia wchodzimy do sali. drzwi się zamykają, nasze umysły też.
dzięki Bogu, kiedy przychodzą wyniki, okazuje się, że jednak mamy szczęście i znowu się coś udało! :D

tak wygląda egzamin maturalny. podejrzewam, że gimnazjalny przebiega bardziej... regulaminowo. w końcu to taki 'pierwszy raz'.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-11-10, 15:19   

Amira to już mam się zaczać bać, tak? jeść nie muszę... ale sen to obowiazek bez którego niczego się nie nauczę :P
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-11-11, 18:58   

Zzielona napisał/a:

Czy to nie jest tak, że tak naprawdę uczymy się przez całą szkołę...?

Wlasnie dlatego nie rozumiem nazwy tematu, jak mozna uczyc sie do egzaminu, ktory bedzie zawierac caly material, ktory przerabialo sie przez ~3 lata i nie wie sie dokladnie co na nim bedzie, czyli w sumie nie wiedzac czego sie uczyc. ...przeczytac wszystkie podreczniki?

[ Dodano: 11-11-2008, 19:01 ]
Zreszta do egzaminu gimnazjalnego nie trzeba sie uczyc i nie trzeba byc dobrym uczniem, tacy jak ja, czyli leniwi, olewajacy wszystko, ale zdolni, stawiajacy na logike, poradza sobie bez problemu, zazwyczaj lepiej nawet od najlepszych(czyt. kujonow).

Dopiero na maturze wyjdzie to, kto olewal wszystko, a kto wbijal sobie tony podrecznikow do glowy.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-11-11, 20:17   

m@tarci napisał/a:

Dopiero na maturze wyjdzie to, kto olewal wszystko, a kto wbijal sobie tony podrecznikow do glowy.


nieprawda. matura w tym momencie to dowcip. nie mówię, że jest łatwa. chodzi raczej o to, że nie daje możliwości wykazania się swoją wiedzą. masz farta to Ci się poszczęści i zaliczysz na wysokich wynikach.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-11-11, 21:06   

No nie wiem Amira, na forach 95% ludzi twierdzi, ze na maturze wychodza lenie, a jak nie, to nic nie zmienia faktu, ze egzamin gimnazjalny jest zalosnie latwy, nawet nie trzeba posiadac jakiejs wiedzy, wystarczy myslec. Odpowiedzi mozna znalezc w innych pytaniach/zadanich, przynajmniej moj znajomy z forum znalazl dwie, z tegorocznego egzaminu.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2008-11-11, 22:58   

m@tarci napisał/a:

na forach 95% ludzi twierdzi, ze na maturze wychodza lenie


trochę z ludźmi rozmawiałam o tym i generalnie więcej opowiada się za moją tezą. na maturze musisz trafić na swoje pytania.. jak nie trafisz to leżysz. poza tym (i to jest chyba najgorsze) musisz trafić z odpowiedzią ;) bo jak wytłumaczyć osobę, która ma średnią ponad 5.0 w 3LO a maturę zdaje na śmiesznie niskich wynikach z niektórych przedmiotów? wiedzy nie sprawdzisz wg klucza ustalonego przez stare wygi pedagogiczne.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
m@tarci 

Pomógł: 4 razy
Wiek: 25
Dołączył/a: 16 Sty 2008
Posty: 1500

Wysłany: 2008-11-11, 23:20   

Amira, troche zboczylas z tematu, ja po prostu twierdze, ze nic nie robiac przez caly okres szkoly sredniej, lejac na wszystko i nie uczac sie, mozesz byc najwekszym cwaniakiem, a i tak wyjdzie to czy cos robiles czy nic, a na egzaminie gimnazjalnym nie trzeba nawet chodzic do szkoly, wysatrzy posiadac jakas tam wiedze i mozg, moze nie bedzie sie mialo duzej sumy pkt,. jednak lepsze to niz nic, lecz matury juz nie zdasz.
Po prostu zwykle chodzenie do szkoly i sluchanie, a w domu nic nie robienie, wyjdzie to na maturze, a w gimnazjum nie, tak samo jak w tescie dla 6 klasistow, mialem 36 bodajze pkt na 40 mozliwych, a srednia ponizej 3.0 i o czym ma to swiadczyc?

Jednak teraz sie ucze i probuje miec przynajmniej powyzej 4.0, koniec obijania sie, juz nie mam 10/12 lat.
______________________________________________________
BRAVERY CALLS MY NAME
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Pomógł: 30 razy
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2008-11-12, 21:14   

m@tarci napisał/a:

a na egzaminie gimnazjalnym nie trzeba nawet chodzic do szkoly, wysatrzy posiadac jakas tam wiedze i mozg
Trzeba tylko przerobić sobie odpowiednie lektury (czyt. Syzyfowe Prace). Ja na przykład przed testem gimnazjalnym powtórze sobie wszystkie wiadomości, szczególnie z polskiego, a reszta jakoś się sama ułoży :P .
 
  podziel si� tym postem na:
rashell 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 33
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 875
Miasto: katowic

Wysłany: 2008-11-12, 21:29   

zgadzam się, do części usupełniającej z polskiego wystarczy mózg i podstawowa wiedza. (miałam tylko jedno źle :D nie znałam czegoś takiego jak obiady czwartkowe [*]) do części pisemnej znajomość motywów w lekturach i dziełach innych się bardzo bardzo przydaje, często są ogólne motywy typu miłość nienawiść patriotyzm OGRODY == matematyczny jest gorszy
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Pomógł: 17 razy
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2008-11-14, 19:45   

rashell napisał/a:

matematyczny jest gorszy
nie koniecznie [o ile tak ja ja nie pomylisz wschodu z zachodem xD ]

rashell napisał/a:

miałam tylko jedno źle :D nie znałam czegoś takiego jak obiady czwartkowe [*])
a to było jedyne pytanie z historii :P

[ Dodano: 14-11-2008, 19:47 ]

miglu149 napisał/a:

Ja na przykład przed testem gimnazjalnym powtórze sobie wszystkie wiadomości, szczególnie z polskiego,
i powinieneś poćwiczyć pisanie dłuższych prac, typu rozprawka...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz