Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Miasto: Katowice

Wysłany:    Trening w domu

Moi Drodzy, wielu z Was pisze, że trenujecie w domu. Sam też wybieram to rozwiązanie, choć moim zdaniem ma i zalety, i wady.
A Wy co o tym sądzicie? Stosujecie jakieś konkretne plany treningowe? Ćwiczycie ze sprzętem, czy bez? Widzicie efekty?

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

angi 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-06-08, 00:15   

Najlepszym trenerem do ćwiczenia w domu jest xbox z kinectem
Polecam

szymson 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-06-08, 15:54   

No tak, ale większość z nas ćwiczy w domu dla oszczędności, więc jeśli ktoś jeszcze xboxa nie ma, to raczej nie będzie go kupował tylko dla treningu ;)

Może ktoś ma jakieś tańsze propozycje? :)

Kinga 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-06-08, 21:08   

Ja ostatnio ćwiczyłam Aerobiczną 6 Weidera, ale po jakimś czasie musiałam przerwać (bardzo obciążała kręgosłup i zabierała coraz więcej czasu), to tak jeśli interesowałoby Cię trenowanie mięśni brzucha. U mnie efekty były już po ok. 10 dniach - fajnie zarysowane mięśnie, damski odpowiednik lekkiego kaloryferka.

A tak na warunki domowe, to zawsze polecam bieganie (oczywiście nie w domu!) :P

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-08, 21:51   

tyle, że A6W strasznie obciąża kręgosłup.. i czy przypadkiem nie wymusza ciągłego stosowania tych ćwiczeń? bo mam wrażenie, że szybki efekt to tymczasowy efekt.

Moja siostra ćwiczy sporo w domu => Niebieskoszara, możesz poczytać na jej blogu jakie ćwiczenia stosuje :-) Ze sprzętów jakie widziałem to skakanka, piłka, hantle.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Kinga 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-06-08, 22:00   

Htsz napisał/a:

tyle, że A6W strasznie obciąża kręgosłup..

A czy ja tego wyżej nie napisałam? :D Pewnie, że obciąża, dlatego trening trwa tylko (aż) 42 dni i nie jest to coś, co można ćwiczyć ciągle. Zalety są, owszem, wady również. Ćwiczenie jak każde inne, ale jeśli chodzi o efekty, to warto się przemęczyć te parę tygodni jak ktoś zbytnio na kręgosłup nie narzeka. Osobom z dolegliwościami zdecydowanie odradzam, odcinek szyjny i lędźwiowy jest mocno przeciążony.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-08, 22:09   

Kinga napisał/a:

A czy ja tego wyżej nie napisałam? :D
zorientowałem się po opublikowaniu, ale warto to podkreślić.

Kinga napisał/a:

Zalety są, owszem, wady również. Ćwiczenie jak każde inne, ale jeśli chodzi o efekty, to warto się przemęczyć te parę tygodni
Też tego próbowałem i jak dla mnie było więcej wad niż zalet.

Swoją drogą to ciężko radzić coś w temacie ogólnym, bo każdemu potrzeba innego treningu. Będzie ćwiczył inne partie, w innym tempie, odstępach czasu i przy różnym obciążeniu.

Jeżeli miałbym wymienić zalety: oszczędność czasu i pieniędzy na ewentualne siłownie.
minus: potrzeba trochę miejsca i grubych ścian żeby nie przeszkadzać sąsiadom w bloku

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się dodając link do tego forum na swoim blogu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Kinga 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-06-08, 22:39   

Htsz napisał/a:

minus: potrzeba trochę miejsca i grubych ścian żeby nie przeszkadzać sąsiadom w bloku

Matko a dlaczego ja pomyślałam o czymś całkiem z siłownią nie związanym? Bo Ty @Htsz tak to zdanie formułujesz, że wiesz co :zawstydzony:

diawol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-08, 23:38   

A tak lajtowo podejść do tematu i po prostu samemu sobie zrobić plan: x pompek, y przysiadów, z brzuszków? Tym samym ćwiczymy trzy partie mięśni, a jak to za mało to dokładamy xyz+n i gitara...

szymson 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-06-09, 13:35   

Htsz napisał/a:

No właśnie, mnie też to trochę zastanawia ;)

A zanim dostałem pierwszą odpowiedź w tym temacie, zaopatrzyłem się w książkę "Nagi wojownik" Pavla Tsatsoulina. Trening nastawiony przede wszystkim na siłę, więc masy się nie zrobi, ale trening na masę trochę mnie już znudził. Gość proponuje dwa ćwiczenia: pompki na jednej ręce i przysiady na jednej nodze. Póki co przysiady sobie odpuściłem ze względu na kontuzję, ale pompki już wprowadziłem. Oczywiście na razie z dość wysokim podparciem i max 3 powtórzenia, bo z ziemi nie ma szans.

kulten 
Blogger.Klub

Imię: Marcin
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-04, 18:58   

diawol napisał/a:

A tak lajtowo podejść do tematu i po prostu samemu sobie zrobić plan: x pompek, y przysiadów, z brzuszków? Tym samym ćwiczymy trzy partie mięśni, a jak to za mało to dokładamy xyz+n i gitara...

Dokładnie. A gdy dodać jeszcze do tego dbanie o "czystość" powtarzanych ćwiczeń, powolne ruchy pod obciążeniem i wzbogacimy nasze ćwiczenia o wygibasy na placu zabaw dla dzieci, gdzie często są jakieś drążki/rurki to sięgniemy ideału.

Pęd za muskulaturą od dawna mnie bawi gdy wszystkie klocki po 50tce wyglądają mało sportowo, a o kondycji nie wspomnę. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły ale dość nieliczne.

Podstawa to stosunkowo zdrowe żywienie się czynna aktywność fizyczna i będzie dobrze.

Dla mnie ideałem jest powtórzenie kilku pompek na jednej ręce oraz pełne przysiady tylko na jednej nodze. Gdy ktoś to potrafi zrobić znaczy się jest właściwie wysportowany :) .

ultraman23 
Blogger.Klub

Wysłany: 2013-08-19, 15:02   

angi napisał/a:

Najlepszym trenerem do ćwiczenia w domu jest xbox z kinectem
Polecam

Taa, dla kobiet w ciąży chyba tylko...

::
Odpowiedz do tematu