Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 02 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany:    Trening w domu

Moi Drodzy, wielu z Was pisze, że trenujecie w domu. Sam też wybieram to rozwiązanie, choć moim zdaniem ma i zalety, i wady.
A Wy co o tym sądzicie? Stosujecie jakieś konkretne plany treningowe? Ćwiczycie ze sprzętem, czy bez? Widzicie efekty?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

angi 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Lut 2013
Posty: 26

Wysłany: 2013-06-08, 00:15   

Najlepszym trenerem do ćwiczenia w domu jest xbox z kinectem
Polecam
 
  podziel si� tym postem na:
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 02 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-06-08, 15:54   

No tak, ale większość z nas ćwiczy w domu dla oszczędności, więc jeśli ktoś jeszcze xboxa nie ma, to raczej nie będzie go kupował tylko dla treningu ;)

Może ktoś ma jakieś tańsze propozycje? :)
______________________________________________________
http://pioroisiekiera.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-06-08, 21:08   

Ja ostatnio ćwiczyłam Aerobiczną 6 Weidera, ale po jakimś czasie musiałam przerwać (bardzo obciążała kręgosłup i zabierała coraz więcej czasu), to tak jeśli interesowałoby Cię trenowanie mięśni brzucha. U mnie efekty były już po ok. 10 dniach - fajnie zarysowane mięśnie, damski odpowiednik lekkiego kaloryferka.

A tak na warunki domowe, to zawsze polecam bieganie (oczywiście nie w domu!) :P
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-08, 21:51   

tyle, że A6W strasznie obciąża kręgosłup.. i czy przypadkiem nie wymusza ciągłego stosowania tych ćwiczeń? bo mam wrażenie, że szybki efekt to tymczasowy efekt.

Moja siostra ćwiczy sporo w domu => Niebieskoszara, możesz poczytać na jej blogu jakie ćwiczenia stosuje :-) Ze sprzętów jakie widziałem to skakanka, piłka, hantle.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-06-08, 22:00   

Htsz napisał/a:

tyle, że A6W strasznie obciąża kręgosłup..


A czy ja tego wyżej nie napisałam? :D Pewnie, że obciąża, dlatego trening trwa tylko (aż) 42 dni i nie jest to coś, co można ćwiczyć ciągle. Zalety są, owszem, wady również. Ćwiczenie jak każde inne, ale jeśli chodzi o efekty, to warto się przemęczyć te parę tygodni jak ktoś zbytnio na kręgosłup nie narzeka. Osobom z dolegliwościami zdecydowanie odradzam, odcinek szyjny i lędźwiowy jest mocno przeciążony.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-06-08, 22:09   

Kinga napisał/a:

A czy ja tego wyżej nie napisałam? :D
zorientowałem się po opublikowaniu, ale warto to podkreślić.

Kinga napisał/a:

Zalety są, owszem, wady również. Ćwiczenie jak każde inne, ale jeśli chodzi o efekty, to warto się przemęczyć te parę tygodni
Też tego próbowałem i jak dla mnie było więcej wad niż zalet.

Swoją drogą to ciężko radzić coś w temacie ogólnym, bo każdemu potrzeba innego treningu. Będzie ćwiczył inne partie, w innym tempie, odstępach czasu i przy różnym obciążeniu.

Jeżeli miałbym wymienić zalety: oszczędność czasu i pieniędzy na ewentualne siłownie.
minus: potrzeba trochę miejsca i grubych ścian żeby nie przeszkadzać sąsiadom w bloku
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kinga 
Blogger.Klub

Wiek: 34
Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 47

Wysłany: 2013-06-08, 22:39   

Htsz napisał/a:


minus: potrzeba trochę miejsca i grubych ścian żeby nie przeszkadzać sąsiadom w bloku


Matko a dlaczego ja pomyślałam o czymś całkiem z siłownią nie związanym? Bo Ty @Htsz tak to zdanie formułujesz, że wiesz co :zawstydzony:
 
  podziel si� tym postem na:
diawol
[Usunięty]



Wysłany: 2013-06-08, 23:38   

A tak lajtowo podejść do tematu i po prostu samemu sobie zrobić plan: x pompek, y przysiadów, z brzuszków? Tym samym ćwiczymy trzy partie mięśni, a jak to za mało to dokładamy xyz+n i gitara...
 
  podziel si� tym postem na:
szymson 
Blogger.Klub

Imię: Szymon
Wiek: 31
Dołączył/a: 02 Kwi 2013
Posty: 38
Miasto: Katowice

Wysłany: 2013-06-09, 13:35   

Htsz napisał/a:

minus: potrzeba trochę miejsca i grubych ścian żeby nie przeszkadzać sąsiadom w bloku


No właśnie, mnie też to trochę zastanawia ;)

A zanim dostałem pierwszą odpowiedź w tym temacie, zaopatrzyłem się w książkę "Nagi wojownik" Pavla Tsatsoulina. Trening nastawiony przede wszystkim na siłę, więc masy się nie zrobi, ale trening na masę trochę mnie już znudził. Gość proponuje dwa ćwiczenia: pompki na jednej ręce i przysiady na jednej nodze. Póki co przysiady sobie odpuściłem ze względu na kontuzję, ale pompki już wprowadziłem. Oczywiście na razie z dość wysokim podparciem i max 3 powtórzenia, bo z ziemi nie ma szans.
 
  podziel si� tym postem na:
kulten 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył/a: 02 Lip 2013
Posty: 25
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-04, 18:58   

diawol napisał/a:

A tak lajtowo podejść do tematu i po prostu samemu sobie zrobić plan: x pompek, y przysiadów, z brzuszków? Tym samym ćwiczymy trzy partie mięśni, a jak to za mało to dokładamy xyz+n i gitara...


Dokładnie. A gdy dodać jeszcze do tego dbanie o "czystość" powtarzanych ćwiczeń, powolne ruchy pod obciążeniem i wzbogacimy nasze ćwiczenia o wygibasy na placu zabaw dla dzieci, gdzie często są jakieś drążki/rurki to sięgniemy ideału.

Pęd za muskulaturą od dawna mnie bawi gdy wszystkie klocki po 50tce wyglądają mało sportowo, a o kondycji nie wspomnę. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły ale dość nieliczne.

Podstawa to stosunkowo zdrowe żywienie się czynna aktywność fizyczna i będzie dobrze.

Dla mnie ideałem jest powtórzenie kilku pompek na jednej ręce oraz pełne przysiady tylko na jednej nodze. Gdy ktoś to potrafi zrobić znaczy się jest właściwie wysportowany :) .
 
  podziel si� tym postem na:
ultraman23 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 19 Kwi 2013
Posty: 97

Wysłany: 2013-08-19, 15:02   

angi napisał/a:

Najlepszym trenerem do ćwiczenia w domu jest xbox z kinectem
Polecam


Taa, dla kobiet w ciąży chyba tylko...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz