Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
chillsoundsgoodmusic 
Blogger.Klub


Wiek: 34
Dołączył/a: 13 Sty 2013
Posty: 26
Miasto: Opole

Wysłany: 2013-01-13, 23:57   

Oj, Stefan zajmuje dużą część mojej biblioteczki. W swoim zbiorze posiadam (oczywiście wszystkie przeczytane): To, Ręka mistrza, Pod kopułą, Szkieletowa załoga, Dallas '63, Rose Madder, Bastion, Cztery pory roku, 4 po północy, Po zachodzie słońca, Chudszy, Sklepik z marzeniami, Ostatni bastion Barta Dawesa. Swego czasu przeżywałem prawdziwe Kingomaniactwo, które dziś już osłabło, jednak ciekaw jestem co moglibyście mi polecić (Lśnienie i Miasteczko Salem również przeczytane). Za to ostatnio zafascynowała mnie książka Justina Cronina - Przejście. Pomimo sporych gabarytów dosłownie ją połknąłem, na okładce znajduje się informacja, że sam King ją poleca i według mojej, pewnie dość kontrowersyjnej opinii, jest to najlepsza książka w postapokaliptycznym klimacie, jaką czytałem i Bastion Kinga zjada na śniadanie. Kilka tygodni temu w Stanach wydano drugą cześć (planowana jest trylogia), u nas premiera dopiero w czerwcu, co przyprawia mnie o nagłe napady złości, gdy sobie przypomnę ile jeszcze muszę czekać :D
______________________________________________________
http://chillsoundsgoodmusic.blogspot.com/

...nie ma nic lepszego od dobrej muzyki...
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Yep 
Blogger.Klub

Imię: Damian
Dołączył/a: 14 Sty 2013
Posty: 50

Wysłany: 2013-01-14, 13:40   

Cóż, autora nie znam, ale wiem jaki jest popularny, dlatego postanowiłem niedawno zacząć przygodę z tym pisarzem, a na pierwszy ogień poszedł Cmętarz Zwieżąt :)
 
  podziel si� tym postem na:
Juliab3 
Blogger.Klub


Imię: Julia
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 36

Wysłany: 2013-01-24, 14:18   

Jestem zakochana w filmie "Zielona mila" na podstawie jego książki, ale... no właśnie. Zapoznałam się z "Uciekinierem", książka nie była zła, ale nie była też rewelacyjna. Jego twórczość (kolokwialnie mówiąc) mnie nie jara. Jest u mnie skreślony od momentu, gdy sięgnęłam po młodzieżową powieść z gatunku paranormal romance, którą on tak zachwalał, polecał (inf. na okładce). Okazało się, że jest to książka tragicznie przeciętna, nic ciekawego. Potem dowiedziałam się, że Stephen King tak ma - poleca książki, które są chłamem.
______________________________________________________
http://pokoj-ksiazek.blogspot.com/ - Recenzje przeczytanych przeze mnie książek.
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2013-01-25, 03:25   

Juliab3 napisał/a:

Zapoznałam się z Uciekinierem, książka nie była zła, ale nie była też rewelacyjna.

Dla mnie była świetna :) Rewelacyjna to może nie (bo rewelacyjna to jest właśnie "Zielona mila" czy "Wielki marsz" :P ) ale "Uciekinier" jest prawie rewelacyjny :D
 
  podziel si� tym postem na:
sztuka dizajnu 
WordPress.Klub

Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 11

Wysłany: 2013-01-28, 20:23   

king ma tak niesamowicie specyficzny styl pisania, ze jego dzielo mozna rozpoznac po jednym malym akapicie, jesliczasami nawet nie - po jednym zdaniu.
kiedy bylam mlodsza czytalam go namietnie, teraz juz mniej. pewnie dlatego, ze te jego ksiazki im starsze tym lepsze.
polecam oczywiscie takie znane tytuły jak lśnienie, zieloną milę, skazanych na shawshank (PRZED oglądnięciem filmów) i moją ulubioną chyba do dziś książke - wielki marsz, napisana przez kinga pod pseudonimem richard bachman. doskonala!
______________________________________________________
www.sztukadizajnu.pl

https://www.facebook.com/sztukadizajnu?ref=hl
 
  podziel si� tym postem na:
Lekkochaotyczna 
Blogger.Klub

Imię: Aleks
Wiek: 33
Dołączyła: 30 Sty 2013
Posty: 34

Wysłany: 2013-01-31, 00:37   

Zdecydowanie jeden z ciekawszych pisarzy- zwłaszcza jeśli ktoś lubi takie klimaty. Ja najbardziej byłam zachwycona ręką mistrza ;)
 
  podziel si� tym postem na:
cyro-graf 
Blogger.Klub

Dołączyła: 21 Gru 2011
Posty: 26
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-02-02, 21:10   

Przestałam lubić Kinga po przeczytaniu "Cujo" i przede wszystkim "Colorado Kid". Od tego czasu obiecałam sobie, że będę tylko oglądała filmy na podstawie jego powieści. King jest bardzo utalentowanym pisarzem, ale niestety czasami myślę, że zatraca się w tej masowej "produkcji" thrillerów. To wprost niewiarygodne, że potrafi w ciągu roku napisać opasłą książkę, a w kolejnym roku produkuje kolejne potężne tomisko. Jego twórczość jest w mojej opinii bardzo nierówna.
 
  podziel si� tym postem na:
kulten 
Blogger.Klub


Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył/a: 02 Lip 2013
Posty: 25
Miasto: Poznań

Wysłany: 2013-07-04, 19:09   

- Miasteczko Salem
- Smentarz dla zwierzaków

Najlepsze książki grozy jakie kiedykolwiek miałem przyjemność przeczytać i nie raz do nich powrócić.

Mimo, że jestem zagorzałym maniakiem fantastyki to te 2 powyższe pozycje zajmują szczególne miejsce wśród moich ulubionych.
 
  podziel si� tym postem na:
Kulturoznawca 
Blogger.Klub
Nyahahaa!


Dołączył/a: 06 Sie 2013
Posty: 64
Miasto: Barlinek

Wysłany: 2013-08-09, 18:17   

Uwielbiam jego książki acz muszę przyznać, że te starsze są o wiele lepsze od "nowości" bo te same w sobie, zaczynają jedna po drugiej mieć coraz mniej polotu i przede wszystkim grozy. Najlepszym tego przykładem będzie chyba przeczytany przeze mnie dosyć niedawno "Joyland".

Z ulubionych utworów wymieniłbym "Smętarz dla zwierzaków" (acz tytuły różnią się zależnie od wydawnictwa) i "Ręka Mistrza" - chyba moja ulubiona książka w ogóle. Trafiła we mnie tym mocniej że sam jestem domorosłym artystą i wiele opisanych tam sytuacji waliło prosto we mnie, że się tak wyrażę :) .
______________________________________________________
Nie wchodź! Możesz doznać szoku! Wpaść w zakłopotanie i nie wiedzieć co czytać!
http://zkulturybezcenzury.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
truuo 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 10 Sie 2013
Posty: 22

Wysłany: 2013-08-10, 02:22   

Przeczytałem kilka książek Kinga i są świetnie! Napisać tyle książek na poziomie to jest coś ;) Pod kopułą mówili mi, że jest nudne, a mnie wciągnęło. Czytałem jeszcze: Ręka mistrza, Cmętaż Zwieżąt, Wielki wyścig, Christine, Miasteczko Salem i kilka innych :)
______________________________________________________
zapomnialempocozyje.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Pomogła: 1 raz
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-08-10, 16:29   

Dzieła Kinga są jak wino - im starsze, tym lepsze. Nowe? Są dobre na letnie wieczory, ale to już nie to samo, co było kiedyś.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Kulturoznawca 
Blogger.Klub
Nyahahaa!


Dołączył/a: 06 Sie 2013
Posty: 64
Miasto: Barlinek

Wysłany: 2013-08-10, 17:12   

Cytat

Dzieła Kinga są jak wino - im starsze, tym lepsze. Nowe? Są dobre na letnie wieczory, ale to już nie to samo, co było kiedyś.


A dodatkowo gorzej smakują bez cytrynki (grozy).
______________________________________________________
Nie wchodź! Możesz doznać szoku! Wpaść w zakłopotanie i nie wiedzieć co czytać!
http://zkulturybezcenzury.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz