Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
LelandGaunt 
Blogger.Klub

Imię: Leland
Wiek: 66
Dołączył/a: 10 Sie 2011
Posty: 3

Wysłany:    Stephen King

Witam!
Jestem wielkim fanem mistrza grozy.
Jestem ciekaw czy czytacie lub czytaliście jego dzieła.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Fraa 
Blogger.Klub

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 113

Wysłany: 2011-08-10, 14:37   

Czytałam - Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika. :D Napisane miejscami zabawnie, miejscami mądrze, ogólnie bez wywyższania się, lekko i przyjemnie. Bardzo zacna lektura i wiele porad sobie stamtąd wynotowałam lub po prostu zapamiętałam. :P

...że niby to nie jest najbardziej popisowe dzieło tego pisarza? Oj tam, oj tam. :oczami:
______________________________________________________
– A fella I knew in El Paso took all his clothes off and jumped on a cactus. I asked him same question: „why?”.
– And...?
– He said: „It seemed to be a good idea at the time”.

[Vin, "The Magnificent Seven"]
 
  podziel si� tym postem na:
szczesliwygosc 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 06 Paź 2011
Posty: 29

Wysłany: 2011-10-07, 10:05   

Ja również jestem fanem Stefana. "Jak pisać" dobre, zarówno autobiografia w pierwszej części, jak i poradnik w drugiej. Jeśli chodzi o takie "niepowieściowe" książki Kinga, to polecam "Danse Macabre", jeśli ktoś lubi horror - przygotowywałem w oparciu o to prezentację maturalną, bardzo ciekawe studium grozy ostatnich kilkudziesięciu lat.

Poza tym uwielbiam "Smętarz dla zwierzaków", "Lśnienie" i zbiór "Nocna zmiana", czyli jego starsze dzieła. Cykl Mrocznej Wieży też jest zacny, chyba najbardziej podobał mi się drugi tom.
 
  podziel si� tym postem na:
Calcium 

Dołączył/a: 23 Lut 2012
Posty: 8

Wysłany: 2012-02-23, 14:02   

Czytałem jedną jego książkę. "Carrie" to było rok temu a nadal mam ten dreszczyk na samą myśl.
 
  podziel si� tym postem na:
yellowobsession 
WordPress.Klub

Imię: Kamil
Dołączył/a: 07 Lut 2012
Posty: 31

Wysłany: 2012-05-12, 12:27   

Czytałem kilka jego książek.
Ksiązki ktore wyrózniłbym:
- Miasteczko Salem
- Smentarz dla zwierzaków
- To
- Serca Atlantydów
- Desperacja
- Worek kości
- Ziemie jałowe
- Czarnoksiężnik i kryształ
- Ręka mistrza
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2012-07-04, 20:19   

Aż spojrzałem na swoją skromną biblioteczkę Mistrza. Uwielbiam - szczególnie Wielki Marsz. Z resztą - co by nie wyszło z jego pióra zawsze będzie dziełem.

Polecam również Grahama Mastertona - podobny styl.
Jak i Dana Browna.
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
PannaNienaganna 
Blogger.Klub
Szukam męża


Imię: Dominika
Pomogła: 2 razy
Wiek: 32
Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 149
Miasto: Wrocław / Bristol

Wysłany: 2012-07-04, 20:22   

Dan Brown jest fajny na początku. Po jakimś czasie zaczynasz przypuszczac co sie stanie. Podobają mi sie rozdziały u niego, szybko sie czyta.
______________________________________________________
[you] , a Ty kim, kim dla mnie...?
 
  podziel si� tym postem na:
Silaqui 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 49
Miasto: Chorzów

Wysłany: 2012-08-06, 22:23   

Stephen King zajmuje dość wysokie miejsce w mym osobistym rankingu pisarzy ulubionych, jednak, niestety, im więcej Kinga się czyta, tym bardziej rozczarowuje.
Uważam, że Stephen jest dobrym rzemieślnikiem, ma niezłą wyobraźnię i fajnie łączy wątki z różnych swoich powieści, ale mistrz grozy ma jedną, zasadniczą wadę: jest straszny do momentu, w którym zaczyna ujawniać "tego złego".
Zarówno w "To" jak i w "Stukostrachach" straszydła wywleczone na światło dzienne okazały się żałośnie groteskowe.
I o ile w "Mrocznej Wieży" pewna groteska pasowała (cała seria jest dziwna, i chyba dlatego ją wielbię), tak w innych książkach Kinga finały skutecznie rozwalają cały nastrój.

Za to zbiór opowiadań Wszystko jest względne to jeden z moich ulubionych :)
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2012-10-27, 15:07   

Nie zgodzę się, że "wywleczone straszydło" w "To" było groteskowe, aczkolwiek owo ujawnienie było dziwaczne, spodziewałam się czegoś innego :P jednak i tak uważam tę książkę za najlepszą Kinga, fabuła jest rewelacyjna, świetnie skonstruowani bohaterowie, tajemnicze zło, chronologiczne przeplatanki...mistrzostwo.
King ma wadę - jest mimo wszystko schematyczny. Przeważnie mamy podane małe miasteczko, zło w nim tkwiące, w kimś lub czymś, grupę ludzi dobrych + lidera, dorosłego lub nie, osaczonych lub uciekających, etc. Co nie zmienia faktu, że cholernie lubię te czytadła, są znakomite. Bardzo lubię styl pisarski Kinga i jego zaparte dążenie do szczegółów czy to w opisie miasteczka, czy podróży, czy kopania ogromnego dołu na autostradzie.
Jeśli chodzi o tomy opowiadań - mój ulubiony to "Marzenia i koszmary" oraz "4 po północy".
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Czarna* 
Blogger.Klub

Wiek: 44
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 10
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2012-10-27, 18:12   

Uwielbiam Kinga, styl w jakim pisze, jego poczucie humoru i dystans do siebie jaki pokazał pod koniec cyklu Mroczna Wieża. Nie przeczytałam jeszcze wszystkiego, ale zostało mi zaledwie kilka pozycji i z tych co już za mną, najlepsze moim zdaniem książki to: "Miasteczko Salem" - od niego się u mnie wszystko zaczęło jeszcze w podstawówce :) , "Misery", "Lśnienie", "Cmętarz dla zwieżąt", "To", "Wielki marsz", "Christine" - mam jakiś sentyment do tej książki, "Czarny dom" napisany z Peterem Straubem - mistrzostwo, "Rose Madder" i genialna "Mroczna wieża", choć tom "Ziemie jałowe" ciągnął mi się niemiłosiernie.

Jeśli chodzi o jego tomy opowiadań, to w każdym znajdują się lepsze i gorsze kawałki, chyba najbardziej lubię "Szkieletową załogę".

Z ekranizacji oczywiście "Misery", "Lśnienie", "Zielona mila", "Skazani na Shawshank", "Cmętarz", "To" - btw Pennywise zepsuł mi dzieciństwo, do dziś nienawidzę clownów ;)

Najgorszą jego książką ever jest dla mnie "Historia Lisey", nie mogłam wyjść z podziwu, że taki shit napisał King.

Z książek nie horrorów polecam "Oczy smoka" - fajna bajka w stylu fantazy i "Blaze" którego King wydał pod pseudonimem Richard Bachman.

Teraz w ramach doskonalenia języka kupiłam sobie Czarny dom i Buicka 8 po angielsku, ale jakoś się nie mogę ciągle za to zabrać ;)
 
  podziel si� tym postem na:
skrzatix 
Blogger.Klub

Imię: Kaśka
Dołączyła: 27 Paź 2012
Posty: 56

Wysłany: 2012-10-28, 14:30   

Miasteczko Salem trochę mnie zawiodło, oczekiwałam czegoś więcej i mocniejszej dawki grozy, ale czytało się oczywiście z podekscytowaniem. Z ekranizacji polecam gorąco raczej mniej znanego "Ucznia szatana" - oczywiście odbiega w pewnym stopniu od opowiadania Zdolny uczeń, ale film sam w sobie jest rewelacyjny.
Mi najmniej się podobały Stukostrachy - męczyłam tę książkę ponad miesiąc. Nie podobał mi się zamysł, a bohaterowie nieziemsko mnie irytowali. I za nieporozumienie uważam cienką książeczkę Rok wilkołaka. :P
______________________________________________________
http://www.skrzatowisko.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
wendigo 


Pomógł: 4 razy
Dołączył/a: 18 Lis 2012
Posty: 307

Wysłany: 2012-11-18, 12:51   

To mój ulubiony pisarz :) Mam większość jego książek, większość przeczytałem. Moje ulubione to "Zielona mila" i "Wielki marsz". Ogólnie lubię większość, jego książki mogą być lepsze lub gorsze ale nigdy nie żałowałem że jakąś przeczytałem :)

szczesliwygosc napisał/a:

Jeśli chodzi o takie niepowieściowe książki Kinga, to polecam Danse Macabre, jeśli ktoś lubi horror - przygotowywałem w oparciu o to prezentację maturalną, bardzo ciekawe studium grozy ostatnich kilkudziesięciu lat.

Ale nie polecam tego na początek, zwłaszcza właśnie ludziom, którzy wolą powieści. Ta książka jest zabawna i podobała mi się, ale jednak trzeba mieć chęć na przeczytanie takiej książki, to nie to samo co powieść :)

RayGarraty napisał/a:

Polecam również Grahama Mastertona - podobny styl.

Niee no, tego bym nie powiedział :D Aczkolwiek i tak też bardzo lubię Grahama :)

Silaqui napisał/a:

Stephen King zajmuje dość wysokie miejsce w mym osobistym rankingu pisarzy ulubionych, jednak, niestety, im więcej Kinga się czyta, tym bardziej rozczarowuje.
Uważam, że Stephen jest dobrym rzemieślnikiem, ma niezłą wyobraźnię i fajnie łączy wątki z różnych swoich powieści, ale mistrz grozy ma jedną, zasadniczą wadę: jest straszny do momentu, w którym zaczyna ujawniać tego złego.

Hehe, wszyscy mówią że King ma problem z zakończeniami :D
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz