Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2016-04-08, 17:00
Autor Wiadomość
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-03-09, 22:15   

LimakXRobczuk, widzę, że pośród nas jest kobieta w płaszczu mężczyzny... Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale właśnie przez takie "metody planowania rodziny" jest najwięcej wpadek (lub, jeśli ktoś sobie życzy, niewpadek).

LimakXRobczuk napisał/a:

Nie trzeba mieć regularnych miesiączek. Trzeba tylko mierzyć temperaturę w pochwie, zbadać śluz i zaznaczyć ważne wydarzenia w ciągu dnia. To są raptem trzy czynności, takie duperele każdy mógłby zrobić.

Tak, Ty pierwszy. A każda kobieta ma głowę do tego, żeby sobie badać śluz, mierzyć temperaturę w pochwie... ku**a... gdybym miała to robić codziennie to już wolałabym wstrzemięźliwość seksualną, bo zwariować idzie od takich czynności. Niektóre kobiety (w tym ja) nie mają głowy, żeby sobie w kalendarzyku zaznaczać dni, kiedy się miało miesiączkę a co dopiero te inne czynności. Tak gadasz, że mógłby to robić każdy... Tobie łatwo mówić.
Poza tym... Kobieta NIE JEST w stanie w stu procentach (czy nawet w 90, 80...) stwierdzić czy danego dnia jest płodna czy niepłodna, więc co to za metoda? Ja rozumiem jeśli komuś zależy na ciąży... To co innego. Ale czy wtedy zamiast skupiać się na wpychaniu w pochwę termometru nie można po prostu codziennie przyjemnego seksiku sobie uprawiać? :D Przecież to miliard razy lepsze :P . No ale powiedzmy, że niektórzy są bardziej pruderyjni...

LimakXRobczuk napisał/a:

Gówno prawda. Dobrze jest wiedzieć o czym się pisze.

Dobrze wiedzieć DO KOGO się pisze... :>
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-03-10, 00:25   

Inez napisał/a:

Dobrze wiedzieć DO KOGO się pisze... :>
Możliwe, sorry. Poniosło mnie.
 
  podziel si� tym postem na:
zuzzi 
Blogger.Klub


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 35
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-03-10, 20:24   

Ale czy wtedy zamiast skupiać się na wpychaniu w pochwę termometru nie można po prostu codziennie przyjemnego seksiku sobie uprawiać? :D Przecież to miliard razy lepsze :P . No ale powiedzmy, że niektórzy są bardziej pruderyjni...




Może to taki nowy rodzaj gry wstępnej?? :hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-03-11, 17:38   

Czas wyczekiwania na owulację jest czasem dodającym smaczku do współżycia. Seks nie staje się szybko nudny. Ma to szczególny wpływ na potencję męską, mężczyznom po 40 latach praktycznie codziennego seksu zaczyna to powszednieć i przestaje być podniecające. Trzeba się potem przed stosunkiem rozbudzać innymi paniami z internetu, lub czasopism [co na pewno nie wpłynie dobrze na relacje z partnerką], albo zażywać farmakologiczne środki wspomagające wzwód [które, jak każda substancja oprócz działań pożądanych, ma więcej niepożądanych].

A badania stanu płodności kobiety mogą też w jakiś sposób jednoczyć małżonków, kiedy mężczyzna także się w to zaangażuje. Będzie przypominał, podczas rozmowy z żoną sam wpisze czynniki stresogenne do tabelki.

Dodatkowo temperaturę można badać również pod językiem, a wydzielinę przy porannym siusiu. Naprawdę z mojego punktu widzenia nie wygląda to na męczeńskie poświęcenie.
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-03-11, 21:08   

Smaczku też może dodać wibrator i prezerwatywa z wypustkami ;>
Ale przecież to szataństwo ;p Ten termometr może faktycznie lepszy :D
 
  podziel si� tym postem na:
Laleczka 


Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 245

Wysłany: 2010-03-11, 21:27   

Strelicja napisał/a:

Może to taki nowy rodzaj gry wstępnej??

Taka ironia jest zupełnie niepotrzebna.

A Limak (wybacz, że nie stosuje całej nazwy) ma wiele racji, gdyż tak samo jak w nawyk wchodzi łykanie pigułek, czy jakichkolwiek innych tabletek, tak samo w nawyk wchodzi mierzenie temperatury i badanie śluzu czy zapisywanie w kalendarzyku tych różnych rzeczy. Jednak ciało kobiece bywa bardzo nieprzewidywalne i aby je dokładnie poznać, zaobserwować jak się zachowuje w różnych sytuacjach potrzeba bardzo wiele czasu i nie jestem pewna czy pół roku jest wystarczające. A nawet gdy wydaje się nam, że je znamy i przewidujemy jego zachowania, to potrafi nam spłatać figla w postaci podwójnej owulacji, która może występować nie tylko jednocześnie. (Potwierdzone info. Moja najmłodsza siostra pochodzi właśnie z tego jajeczka. I nie są to jedynie moje domysły czy domysły rodziców, a potwierdzona informacja przez ginekologa prowadzącego ciążę.

Ja, osobiście, bardzo cenię sobie wygodę i komfort, poza tym :znudzony: żyję w biegu. Dlatego nie widzę sobie, gdy stosuję naturalne planowanie rodziny. Ale w żaden sposób tego nie potępiam.;-)
______________________________________________________
Ale on zmartwychwstał i wiedział o tym, czuł to całym swym odnowionym jestestwem,
a ona – ona żyła przecież tylko jego życiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Strelicja 
Blogger.Klub


Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 177
Miasto: Kraków

Wysłany: 2010-03-11, 22:07   

Ekhym...Podpisujesz mnie nie nad moimi słowami ;p
 
  podziel si� tym postem na:
mistic 

Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 3

Wysłany: 2010-11-28, 23:04   

ja stosuję antykoncepcje (tabletki) od paru lat i jestem zadowolona.
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 1 raz
Wiek: 31
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2011-03-16, 19:05   

osobiście, po ponad roku obserwowania swojego ciała i dość regularnych miesiączkach, mogę stwierdzić kiedy mam dni płodne. zawsze odliczam pięć dni po okresie [który trwał nie więcej niż cztery dni] jako dni niepłodnie, potem osiem dni płodnych [to moje tak zwane "trzy dni przed, trzy dni po, bo plemniki są niesamowite i żyją 72 godziny" - między tymi trójkami dwa dni, w których może wystąpić owulacja]. zazwyczaj właśnie w tych ośmiu dniach zwracam szczególną uwagę na ciało, czyli na wydzielinę i oczywiście na temperaturę, która od owulacji aż do końca cyklu utrzymuje się przy 37 stopniach. niby proste, ale wiele dziewczyn w moim wieku np. na sprawdzianie z biologii nie potrafiły wyznaczyć nawet daty kolejnego cyklu, pozostawię to może bez komentarza.

Oczywiście co do tej metody, to zdarzają się różne anomalie, to już zależy od organizmu. U mnie wszystko dobrze działa, nie potrzeba mi tabletek, po prostu w tym jednym tygodniu można sobie odpuścić. I to już nawet nie chodzi o współżycie, ale po prostu o dobrą znajomość swojego ciała, o wyznaczanie daty kolejnego cyklu, uprzedzenie partnera o burzy hormonów i takie tam ;p
______________________________________________________
p o r t f o l i o
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-16, 20:47   

emm, to jesteś w gronie niewielu szczęściar (młodych) :)
u mnie np. metoda kalendarzykowa może by i się sprawdziła, ale naście lat temu, kiedy dopiero mi się cykle uregulowały na tyle, bym mogła powiedzieć, że przy 31-dniowym cyklu wstrzemięźliwość trwałaby do 2 tygodni + czas okresu.
teraz ta metoda nie jest dla mnie ani "koncepcją" ani "antykoncepcją" - cykle mam tak rozregulowane, że nie jestem w stanie powiedzieć kiedy będę miała następny okres - nawet w przybliżeniu :/ nie wspomnę o owulacji, której w 90% cyklów nie mam i innych problemach natury kobiecej, które utrudniają mi realną ciążę, dlatego cieszę się, że mam już jedno dziecko o które się staraliśmy kilka miesięcy.

poza tym metoda kalendarzykowa to metoda na poczęcie dziecka, a nie forma antykoncepcji - to tak gwoli ścisłości, bo niektórzy myślą, że jest anty.
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2011-03-17, 12:10   

teneniel napisał/a:

cykle mam tak rozregulowane, że nie jestem w stanie powiedzieć kiedy będę miała następny okres - nawet w przybliżeniu
Bo sam "kalendarzyk" nie wystarczy. Trzeba jeszcze sprawdzić kiedy ma się owulację (;. I po problemie.
 
  podziel si� tym postem na:
teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer


Pomogła: 30 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 01 Maj 2008
Posty: 875
Miasto: z DNA

Wysłany: 2011-03-17, 16:30   

LimakXRobczuk, czy ty chociaż DOCZYTAŁEŚ mój post?

w moim przypadku NIE DA SIĘ sprawdzić kiedy mam owu, chyba, że non stop bym latała i robiła badania (z mizernym skutkiem -_-), które niestety KOSZTUJĄ. Testy na owu wychodzą mi negatywne, więc się schowaj, jeśli nie wiesz o czym mówisz, tym bardziej, że niejednokrotnie udowodniłeś, że brak ci elementarnej wiedzy na ten temat -_-
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz