Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-02-08, 22:50
Autor Wiadomość
moron 
Administrator
Forum God


Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-04, 00:04   

Cytat

Jak masz lepszy pomysl odnosnie tego, to slucham.
tu nie chodzi o patrole uzbrojone po zeby na kazdym rogu i godzine policyjna
to jest krecenie na siebie bata...

rozwiazanie jest proste - nieuchronnosc kary
co z tego ze zlapia goscia co ukradl torebke jak go wypuszczaja bo niska szkodliwosc spoleczna?
powinien poniesc kare - tak samo kazdy zlodziej bez wzgledu na koszt tego co ukradl

wprowadzajac godzine policyjna sprawiasz ze boja sie uczciwi, to chcesz osiagnac?
powinni sie bac ci co lamia prawo a tym tego nie osiagniesz...
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-11-04, 00:14   

moron napisał/a:

rozwiazanie jest proste - nieuchronnosc kary
co z tego ze zlapia goscia co ukradl torebke jak go wypuszczaja bo niska szkodliwosc spoleczna?
powinien poniesc kare - tak samo kazdy zlodziej bez wzgledu na koszt tego co ukradl

A czy nie placimy i tak juz wysokich podatkow? Z kazda kara, procesem sadowym i tak dalej wiaza sie koszty. Oni nei maja kasy na to, przeciez zawsze chodzi o finanse, widocznie maja jakas hierarchie i wedle niej postepuja ci co ustanawiaja prawa.

moron napisał/a:

wprowadzajac godzine policyjna sprawiasz ze boja sie uczciwi, to chcesz osiagnac?
powinni sie bac ci co lamia prawo a tym tego nie osiagniesz...

Uczciwi nie maja sie czego bac, przeciez policja nie podbiegnie do zwyklego przechodnia i nie zacznie go palowac :/
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-04, 00:23   

Cytat

Uczciwi nie maja sie czego bac, przeciez policja nie podbiegnie do zwyklego przechodnia i nie zacznie go palowac
ehhh...
zauwaz ze kanar ominie napakowanego dresa a przyczepi sie do biednej nastolatki (bylem swiadkiem)
straz miejska nie zwroci uwagi na pijacego menela ale kilku studentom w parku to nie przepusci
nie chodzi o palowanie tylko o to ze zamiast lapac zlodzieja to beda lapac nastolatka ktory wraca od dziewczyny po 22

Frozen Lust napisał/a:

A czy nie placimy i tak juz wysokich podatkow? Z kazda kara, procesem sadowym i tak dalej wiaza sie koszty. Oni nei maja kasy na to, przeciez zawsze chodzi o finanse, widocznie maja jakas hierarchie i wedle niej postepuja ci co ustanawiaja prawa.
kosztami procesu powinien zostac obciazony oskarzony....
poza tym kara nie musi byc wiezienie - kodeksowy zakres kar jest bardzo szeroki - moze to byc nawiazka, grzywna albo prace spoleczne
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-11-04, 00:39   

moron napisał/a:

kosztami procesu powinien zostac obciazony oskarzony....

-_-

OK, jeszcze raz. Przypuscmy ze maja do czynienia z czlowiekiem z marginesu spolecznego, obciaza go kosztami i co, zaplaci je? Nie, wiec nasla na niego komornika, dalej zaplaci? Nie.

Tak samo jest ze sciaganiem alimentow, nie ma bata by ktos kto utrzymuje, ze nie ma kasy zaplacacil koszty procesu :/ Patrz na to realnie, tak czy inaczej obciaza kosztami podatnikow, zarowno za sprawe, jak i place tych ludzi, ktorych trzeba by bylo najac by poradzic sobie z naplywem nowych wnioskow, biurokracja jest strasznie droga, zwlaszcza w Polsce.

moron napisał/a:

moze to byc nawiazka, grzywna albo prace spoleczne

Z pracami sie zgodze, ale o nie ma praktycznie zadnych szans by wegzekwowac grzywna. Pomysl giertycha moze i jest glupi i zrobi wiecej zlego niz dobrego, ale jak sie nie przekonamy to nadal mozemy sadzic, ze byc moze sie uda. Jak to nie wypali to pomysla o czyms innym i na tym sie skonczy. Swiata sie nie naprawi przez prawo, lecz edukacje, wpajanie wartosci, postaw i tak dalej.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-04, 00:52   

Cytat

OK, jeszcze raz. Przypuscmy ze maja do czynienia z czlowiekiem z marginesu spolecznego, obciaza go kosztami i co, zaplaci je? Nie, wiec nasla na niego komornika, dalej zaplaci? Nie.
aha
czyli ktos cie okradnie, zabierze komorke, portfel i powiedzmy czapke
zlapia go ale odzyskasz sama czapke (reszte sprzedal i wydal a ze nie pracuje wiec nie ma z czego cokolwiek oddac) po czym wypuszcza bo to przeciez niska szkodliwosc spoleczna
nastepnego dnia jadac do szkoly spotykasz kolesia co cie okradl ktory ci sie smieje bezczelnie w twarz, fajnie co?

znam kupe kolesi ktorzy nie pracuja, biora zasilek i bmw jezdza...

Frozen Lust napisał/a:

Tak samo jest ze sciaganiem alimentow, nie ma bata by ktos kto utrzymuje, ze nie ma kasy zaplacacil koszty procesu
moge ci pokazac wyrok - koszty procesu ponosi osoba ktora ma placic alimenty

Frozen Lust napisał/a:

Swiata sie nie naprawi przez prawo, lecz edukacje, wpajanie wartosci, postaw i tak dalej.
a dlaczego nie?
zrozm ze tu nie chodzi o wysokosc kary czy surowosc a nieuchronnosc!
popelnisz przestepstwo - ponosisz konsekwencje
wiekszosc powaznych przestepstw popelniaja recydywisci

chodzi o to ze wiekszosc przestepcow zaczyna od drobnych kradziezy czy aktow wandalizmu
lapiac ich i karzac (nie koniecznie wiezieniem - chodzi o negatywny bodziec) wpajamy im ze tego nie wolno
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-11-04, 01:05   

moron napisał/a:

zlapia go ale odzyskasz sama czapke (reszte sprzedal i wydal a ze nie pracuje wiec nie ma z czego cokolwiek oddac) po czym wypuszcza bo to przeciez niska szkodliwosc spoleczna

Ja cie rozumiem, tez bym wolala by wszystko pieknie sie ukladalo, ale nie mam zludzen co do wymiaru "sprawiedliwosci" ktory nie jest zupelnie sprawiedliwy. Fajnie by bylo gdyby to ktos zmienil, ale nie przy tym rzadzie, nie ma szans, skoro nawet tam wystepuje kumoterstwo. Popieram jak najbardziej kary, ale w wypadku gdy jest mala mozliwosc ukarania to oni wybrali tę godzine. Ja sie zgadzam z tym, ze nastolatki nie powinny wloczyc sie po nocy, ich miejsce jest w domu, sa jeszcze za mlodzi by byc na rowni ze starszymi, ich zadaniem na tym poziomie zycia jest glownie edukacja i na tym powinni sie skupic.

moron napisał/a:

chodzi o to ze wiekszosc przestepcow zaczyna od drobnych kradziezy czy aktow wandalizmu
lapiac ich i karzac (nie koniecznie wiezieniem - chodzi o negatywny bodziec) wpajamy im ze tego nie wolno

Ale trzeba tez myslec o zapobieganiu, niekoniecznei droga strasznia czy prawa, ale zwyczajnej edukacji moralnej --- boze ale to brzmi O_o. Chodzi mi o to, ze wierze w ludzi, wierze w te dzieciaki, sadze, ze ich wychowanie bylo do dupy, brak zainteresowania ze strony rodzicow, mozliwe ze patologia, jednak gdyby ktos nad tym popracowal a nie staral sie wynalezc kolejny paragraf, to cos by to dalo.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-04, 01:16   

Frozen Lust napisał/a:

Ja sie zgadzam z tym, ze nastolatki nie powinny wloczyc sie po nocy, ich miejsce jest w domu, sa jeszcze za mlodzi by byc na rowni ze starszymi, ich zadaniem na tym poziomie zycia jest glownie edukacja i na tym powinni sie skupic.
tu troche racji masz ale ja mam inne podejscie do tego
w wieku tych nasty lat 15-19 czlowiek ma burze chormonow i musi sie troche wyszalec
dyskoteki itp wiadomo
owszem musza byc wyrazne granice ale godzina policyjna to grube przegiecie...

od wychowywania dzieci sa rodzice a nie szkola czy prawo
niestety faktem sa wspomniane przez ciebie patologie czy brak zainteresowania ze strony rodzicow... :/
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-11-04, 01:21   

moron napisał/a:

tu troche racji masz ale ja mam inne podejscie do tego
w wieku tych nasty lat 15-19 czlowiek ma burze chormonow i musi sie troche wyszalec
dyskoteki itp wiadomo

Chodzi mi glownie o takich ponizej 15 lat. Mam z nimi do czynienia na codzien i nie sadze by mozna bylo im ufac jezeli chodzi o ich wlane bezpieczenstwo. Wiesz to wyglada tak - skonczylem podstawowke, jestem dorosly.

moron napisał/a:

od wychowywania dzieci sa rodzice a nie szkola czy prawo

Mylisz sie, szkola powinna wychowywac, lecz niestety stracila te funkcje, a rodzice maja ją bardzo ograniczoną.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-11-04, 01:27   

ponizej 15 to sie zgodze;p koncze za 1,5 miesiaca;p
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-04, 01:28   

Cytat

Chodzi mi glownie o takich ponizej 15 lat. Mam z nimi do czynienia na codzien i nie sadze by mozna bylo im ufac jezeli chodzi o ich wlane bezpieczenstwo. Wiesz to wyglada tak - skonczylem podstawowke, jestem dorosly.
co do <15 w 100% sie zgadzam :) od 15 do 18 dalbym troche swobody - ale troche
wg mnie nalezy wyksztalcic wiez z dzieckiem i coraz bardziej pozwalac sie jej opierac na zaufaniu

Frozen Lust napisał/a:

Mylisz sie, szkola powinna wychowywac, lecz niestety stracila te funkcje, a rodzice maja ją bardzo ograniczoną.
szkola ma uczyc - rodzice wychowywac
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2006-11-04, 01:46   

moron napisał/a:

szkola ma uczyc - rodzice wychowywac

Wiesz, chyba troche bardziej orientuje sie w zadaniach szkoly ;)
Szkoła ma funkcje wychowawcza, chociaz oczywiscie nizsza niz rodzice, ale tak czy inaczej... Misja szkoly jest nie tylko ksztalcic, bo gdyby tak bylo to bylaby to tylko zimna instytucja nie dbajaca w ogole o zadne wiezi spoleczne, a skupiajaca sie tylko na wykladaniu wiedzy, bez rozwijania zainteresowan, tworczosci, poszerzania horyzontow, ksztaltowania innego spojrzenia na swiat, empatii i tak dalej. To sa zadania szkoly, miedzy innymi, a zobacz ze nie jest to tylko wyksztalcenie i nic innego.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2006-11-16, 20:12   Re: Godzina policyjna dla nieletnich.

Z jednej strony dało by to skutek dla małoletnich rozrabiaków :)

Ale ja również lubię pochodzić po 22-ej ;]


Więc to zależało by od tego , że np podczas imprez w centrum godzina była by umorzona
Albo w ogóle zlikwidowana dla centrum miast
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz