Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Neramide Stern 
Blogger.Klub


Imię: Patrycja
Wiek: 27
Dołączyła: 22 Cze 2013
Posty: 33
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-06-24, 20:31   

Kościół to wspólnota ludzi wierzących, choć teraz większość chodzi do "świętego miejsca", bo musi. Nigdy nie chciałam uczestniczyć w mszach, bo ludzie się gapili i to dostarczało mi niepotrzebnego stresu. Księży osobiście nie lubię, ale w Boga wierzę.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ared 
Blogger.Klub

Wiek: 33
Dołączył/a: 26 Lip 2013
Posty: 41
Miasto: Polska

Wysłany: 2013-07-27, 20:19   

Nie chodzę do kościoła od kilku lat z różnych powodów. Wiara to coś osobistego i nie trzeba się z nią obnosić. Nie zgadzam się z wieloma poglądami KK(aborcja, in vitro, antykoncepcja) i uważam że KK znacznie oddalił się od Biblii i nauk kościoła. Mam nadzieję że Papież Franciszek coś zmieni w Kościele a zwłaszcza w Polskim.( jednak przerost formy nad treścią, tylko mówi,mówi a mało robi)
______________________________________________________
http://meskakosmetyczkaa.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Ared 2014-12-27, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
Daria. 
Blogger.Klub


Imię: Daria
Wiek: 29
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 115
Miasto: Polska - Gdańsk

Wysłany: 2013-07-29, 13:48   

Nie chodzę do Kościoła ani nie odbywam żadnych praktyk religijnych już od kilku ładnych lat.
Nie podoba mi się zakłamanie tej instytucji. Jej wtykanie nosa w życie prywatne innych. A także uważam, że uczęszczanie na msze jest pewnego rodzaju obnoszeniem się ze swoją wiarą, a ja obnoszenia się z czymkolwiek nie znoszę. Jestem zdania, że prawdziwy katolik odnajdzie Boga wszędzie i wcale nie jest mu do tego potrzebna jakakolwiek świątynia.
______________________________________________________
Wszystkich moli książkowych zapraszam na
www.internetowa-biblioteczka.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Jestem_Marcel 
WordPress.Klub


Imię: Marcel
Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 17

Wysłany: 2013-07-30, 10:28   

Cytat

A także uważam, że uczęszczanie na msze jest pewnego rodzaju obnoszeniem się ze swoją wiarą, a ja obnoszenia się z czymkolwiek nie znoszę
- obnoszenie się? Błagam...

W imię idei, które kościół faktycznie zatracił ostatnimi laty, chodzimy do kościoła BO CHCEMY. Piszesz, że prawdziwy Katolik odnajdzie Boga wszędzie i nie potrzebuje chodzić do kościoła. No tak, szukajmy Boga w szklance piwa w sobotni wieczór i czekajmy, aż Muzułmanie wybudują nam meczety pod balkonami. Tu nie chodzi o to, że Bóg jest wszędzie - bo jest. Chodzenie do kościoła, samo przygotowanie się, ubranie się w ładniejsze ciuchy to swego rodzaju okazanie szacunku i ofiara z samych siebie. To MY mamy możliwość przyjścia do Boga, raz w tygodniu, na godzinę, bo ON jest z nami codziennie w każdej sekundzie.

Papież Franciszek ostatnio dokonał "rewolucji" w Kościele. Kazał wyjść księżom, duchownym do ludzi. Ot się zdziwili. Oni zawsze powinni przy ludziach być, zawsze wspomagać biednych i potrzebujących. To tutaj się zatracili. W miliardach euro w watykańskich skarbcach.
 
  podziel si� tym postem na:
LuckyDevil 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 20 Lip 2013
Posty: 40

Wysłany: 2013-07-30, 12:00   

Nie chodzę do kościoła, bo nie mam na to najmniejszej ochoty, ani czasu. Nie specjalnie podoba mi się też system w jakim tworzeniu są ludzie, którzy tam się wypowiadają i kierują słowa do innych - księża.

Są rzeczy i miejsca, które wywołują przyjemne emocje. Kościół nie należy do takich miejsc, betonowe mury, obrzędy rodem średniowiecza, pieśni, które wprowadzają grobowy nastrój. Starzy schorowani ludzie. Ludzie z kamiennymi twarzami i bez jakiegoś wyrazu, czy uśmiechu na nich.
Ostatnio zmieniony przez LuckyDevil 2013-07-30, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
  podziel si� tym postem na:
PioMro 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 30 Lip 2013
Posty: 49

Wysłany: 2013-07-30, 14:43   

Wydaje mi się, że w stosunku do Kościoła powinniśmy wykazać się, tak potrzebnym w każdej dziedzinie życia, zdrowym rozsądkiem.
Nie rozumiem argumentu, że księża są oddzieleni jakimś murem od wiernych. U nas w parafii po mszy księża zawsze rozmawiają z wiernymi na schodach pod kościołem. Są różne grupki, które prowadzą księża, jak oaza, czy ruch młodych. Grupki te organizują z księdzem wyjścia na pizzę, rajdy rowerowe, czy wieczorki filmowe. Sam, gdy byłem ministrantem w tym uczestniczyłem.
Jako były ministrant znam wielu księży i tylko o jednym z nich były plotki, że podobno zalecał się, czy próbował zgwałcić jakąś kobietę - nie wiem, czy prawdziwe, bo powiedział mi o nim kumpel. Dziwię się więc, skąd opinia, że każdy ksiądz ma kochanka, kochankę i dziecko, które gwałci. Czyżby ktoś czytał zbyt dużo Newsweeka :p?
Nie można zapomnieć o tym, jak bardzo Kościół, jako instytucja, pomaga biednym. Każdy zna chyba Caritas, czy Szlachetną Paczkę. Te dwie, prowadzone, odpowiednio, przez Kościół i księdza, organizacje robią wiele dobrego dla potrzebujących ludzi w naszym kraju.
To, że znajdzie się jeden, czy dwóch księży, którzy jeżdżą drogimi autami, namawiają do głosowania na pis, mają gdzieś wiernych, czy też gwałcą dzieci, nie oznacza, że wszyscy tacy są. Nie dajmy się zwariować, tylko sami pójdźmy do kościoła i sprawdźmy, jak jest ;) .
 
  podziel si� tym postem na:
Leniwiec Gniewomir 
Blogger.Klub


Wiek: 45
Dołączył/a: 01 Lis 2014
Posty: 12
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2014-11-01, 20:41   

Jestem ateistą więc nie chodzę. Już jako dziecko wiedziałem, że nie wierzę - do komunii nie poszedłem z własnego wyboru. Mój syn nie był chrzczony i nie będzie o ile sam świadomie nie dokona takiego wyboru (póki co ma 3 miesiące więc jeszcze troszkę to potrwa :P ). Jeżeli będąc już w miarę świadomym człowiekiem stwierdzi, że jest wierzący i chce zostać ochrzczony - nie będę robił z tym problemów, ba, pomogę to załatwić. Ale bez jego wiedzy i chęci - nie ma mowy.
 
  podziel si� tym postem na:
monashee 


Imię: Patrycja
Wiek: 26
Dołączyła: 21 Maj 2016
Posty: 24

Wysłany: 2016-05-23, 13:16   

Nie chodzę do kościoła, lecz nie określam siebie jako osobę niewierzącą. Zdaję sobie sprawę, że nie istnieje ktoś taki jak :"wierzący, niepraktykujący". Dlatego na pytanie : w co wierzysz? odpowiadam: wierzę w ludzi. Mam troszkę odmienną definicję Boga. Uważam, że Bóg to całe dobro, które jest nam dane i którym obdarowujemy innych. Boga możemy znaleźć w człowieku, ale też ktoś może znaleźć Boga w nas. Wydaje mi się, że taka definicja Boga jest uniwersalna i pasuje do każdego wyznania.
 
  podziel si� tym postem na:
Zygrin 
WordPress.Klub


Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył/a: 17 Sie 2013
Posty: 92
Miasto: internet

Wysłany: 2016-05-23, 21:36   

Wierzę, praktykuję lecz nigdy nikogo do wiary nie namawiałem chociaż sporo w moim towarzystwie jest ateistów.
 
  podziel si� tym postem na:
Firaga 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2015
Posty: 65
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2016-05-24, 00:36   

Nie jestem katoliczką, ani nawet chrześcijanką. Jedyna wspólnota/instytucja posiadająca w nazwie słowo "Kościół" z jaką jest mi w jakikolwiek sposób po drodze to Rodzimy Kościół Polski. Ale na organizowane przez nich obrzędy nie chodzę - nie czuję takiej potrzeby. Mam naturę pustelnika i wolę oddawać cześć Bogom i Naturze indywidualnie.
______________________________________________________
OGIEŃ W USZACH - blog muzyczny. Rock, metal, folk, alternatywa.
 
  podziel si� tym postem na:
kaczkakk 
Blogger.Klub

Dołączyła: 06 Wrz 2016
Posty: 27

Wysłany: 2016-09-06, 17:38   

Nie chodzę. Jestem ateistką.
 
  podziel si� tym postem na:
veryrude 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 33
Dołączyła: 17 Wrz 2015
Posty: 26

Wysłany: 2017-06-02, 01:03   

Nigdzie nie spotkałam tyle złych emocji, co właśnie w kościele. Ściślej - na rekolekcjach ;)
Od tego czasu trzymam się od tego towarzystwa z daleka.
______________________________________________________
http://www.pkndl.pl - profesjonalne ocieplanie wizerunku nienawiści.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz