Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-25, 19:52   

miglu149 napisał/a:

Czyli jak w końcu?

wiara nie oznacza jednego. słowo to ma wiele znaczeń, a ja je zastosowałam ogólnikowo. wiara nie oznacza Boga, ale stosunek do tego, co nas otacza ;) ważne, żeby te pojęcia rozróżniać ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-08-25, 19:57   

ja nie łączę Boga z kościołem. zauważyłam to, o czym pisała Emm - że Bóg mnie słucha i pomaga, gdy tego potrzebuję. A to, że nie chodzę do kościoła, w niczym mi nie przeszkadza.
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-25, 20:01   

Cytat

Ja nie chodzę do kościoła i nie łączę Boga z kościołem, ale zauważyłam to, o czym pisała Emm - że Bóg mnie słucha i pomaga, gdy tego potrzebuję. A to, że nie chodzę do kościoła, w niczym mi nie przeszkadza.

amen Siostro. :D


powiem jedno. miałam wiele razy do czynienia z Kościołem, moje gimnazjum było katolickie, miałam wychowawców księży, żyłam blisko z całym tym bajzlem i chyba przez to się od tego odwróciłam. traktuje w tym momencie to jak tradycję i podoba mi się to, mam do tego szacunek, ale jeżeli mam ochotę porozmawiać z Bogiem to po prostu to robię.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Ewa 
Blogowicz.Friend

Imię: Ewa
Wiek: 29
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 448
Miasto: okolice Elbląga

Wysłany: 2009-08-25, 20:05   

Asiek napisał/a:

amen Siostro


nie strasz mnie ^^
______________________________________________________
Marzenia to niczym niezmącona rozkosz, a oczekiwanie aż się spełnią to prawdziwe życie.
Portfolio
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-25, 20:06   

Asiek napisał/a:

wiara nie oznacza Boga

Na przyszłość: pisz co masz na myśli używając słowa 'wierzę'. Myślałem, że wszyscy piszą wg. schematu "wierzę w Boga". :P

Asiek napisał/a:

stosunek do tego, co nas otacza

Rozwiniesz tą myśl? :)
 
  podziel si� tym postem na:
peggy.s 
Blogger.Klub


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lut 2009
Posty: 474
Miasto: Katowice

Wysłany: 2009-08-25, 21:40   

miglu149 napisał/a:


Asiek napisał/a:

stosunek do tego, co nas otacza

Rozwiniesz tą myśl? :)

mnie sie wydaje, że Asiek ma na myśli, że wierzyć można w bóstwa i tysiąc innych rzeczy, nie tylko w Boga. Ten kto nie wierzy w nic jest ateistą, ale ja nie wyobrażam sobie, że człowiek w nic nie wierzy, bo w końcu jednak zawsze w coś wierzy.
mam nadzieję, że ktoś to zrozumiał
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2009-08-25, 21:55   

Hotaru napisał/a:

mnie sie wydaje, że Asiek ma na myśli, że wierzyć można w bóstwa i tysiąc innych rzeczy, nie tylko w Boga.

dokładnie to mam na myśli. poza tym wiara nie odnosi się jedynie do bożych istot.

miglu149 napisał/a:

Na przyszłość: pisz co masz na myśli używając słowa 'wierzę'. Myślałem, że wszyscy piszą wg. schematu wierzę w Boga.

nie myśl schematycznie. utarło się już, że wiara kojarzy się tylko z Bogiem, a to nieprawda.
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-25, 22:07   

Ale sie tamat ładnie rozwinął. A można po prostu wierzyć w siebie?
Ja też chodziłem 4 miesiące do gimnazjum katolickiego (salezjanie) miało być tak pięknie itp itd. Jak na początek wchodziłem do sekretariatu (po zapisaniu) to wszyscy mnie radośnie witali, wszyscy szcześliwi. po 4 miesiącach stwierdziłem że to nie dla mnie, miałem nauczyciela świra. I jak przyszło się wypisac, to wszyscy wielce obrażeni że sie wypisuje, i zaraz stos pytań, a na końcu, on księdza dyrektora usłyszałem, ja nie się nie podoba to trzeba było się nie zapisywać i nie robic nam problemu. :x i takie sa szkoły katolickie w polsce.

tak, jakbyś zapytał/a kogoś na ulicy z czym ci sie kojarzy wiara to wiekszośc ci powie ze z bogiem. A wy? Pisze do wierzących i chodzacych regularnie do kościola, co myślicie o innych religiach? buddyzm, czy islam? tolerujecie to, że ktoś wierzy w co innego niż wy? bo pare razy spotkałem się z osobami które wręcz nienawidziły inaczej wierzacych a same nie chodziły do koscioła
 
  podziel si� tym postem na:
sMiley 
Ownlog.Klub
już kierowca


Imię: Katarzyna
Wiek: 31
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 458
Miasto: Kraków

Wysłany: 2009-08-26, 08:42   

wiara to sprawa osobista. mnie nie przeszkadza, że ktoś wyznaje inną religię niż ja. to jego sprawa w co lub w kogo wierzy. gdybym miała zacząć nienawidzić osób innej wiary to chyba musiałabym pozbyć się połowy moich znajomych, którzy są buddystami i świadkami Jehowy. takie religijne uprzedzenia to według mnie coś czego nie powinniśmy tolerować, bo inna religia wcale nie oznacza, że człowiek jest jakiś inny niż reszta.
______________________________________________________
sława przemija, ale internet pozostaje na zawsze
~Ferb
 
  podziel si� tym postem na:
lapavlo
[Usunięty]



Wysłany: 2009-08-26, 10:31   

poprostu nie nawidze jaki mi świadkowie jehowy pukaja do drzwi.
= dzień dobry, chciałam się zapytac co pan mysli o życiu jezusa.
i trzasnięcie drzwiami :wstyd:
 
  podziel si� tym postem na:
emm 
Blogowicz.Friend


Wiek: 30
Dołączyła: 31 Maj 2008
Posty: 156
Miasto: Zamość

Wysłany: 2009-08-26, 10:46   

u mnie w zamościu, chyba jakiś miesiąc temu był zjazd jehowych z całej polski. zajęli cały stadion i okolice wokół niego, przejść się nie dało ;p
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2009-08-26, 10:47   

Cytat

nie myśl schematycznie. utarło się już, że wiara kojarzy się tylko z Bogiem, a to nieprawda.

Eeeh... Myślałem, że jeśli mówimy Kościele Katolickim, to mówiąc 'wiara' w domyśle jest 'w Boga'. Chodziło mi potem, że jak mówicie, że wierzycie, to powiedzcie też w co.
Zresztą "Nieważne, napijmy się...". :D

Ksiądz kiedyś nam mówił, że jeden jego uczeń stwierdził, iż niebędzie dalej uczęszczał na religię (tutaj tak samo możemy debatować jaka to jest religia, ale chodzi o Kościół Katolicki). Próbował różnych: Islamu, Buddyzmu itd, aż w którejś z nich dowiedział się o Franciszku z Asyżu. Wtedy wrócił do Katolicyzmu i powiedział księdzu, że niepotrzebnie zmieniał religię, skoro w innych są te same postacie. :P
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz