Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów - fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu

::
Autor Wiadomość
pudi91 

Wysłany:    Wulgaryzmy . . .

Witam. Jak wiadomo wulgaryzmy są w naszej kulturze czymś normalnym, aczkolwiek nie wszyscy je lubią i tolerują.
Jak często przeklinacie i w jakich okolicznościach ? A może słowo "kurvva" służy wam jako przecinek ?
No i jeszcze jedno- czy kiedykolwiek przeklinaliście przy rodzicach ?

Ja nadużywam brzydkich wyrazów, tylko wtedy jak się zdenerwuję. Zazwyczaj leci wtedy szybka wiązanka wyrazów na k,ch itp.
Zaraz potem się wyciszam i powracam do codzienności. Specjalnie nie zwracam uwagi czy ktoś obok mnie stoi, chodź wiem że powinienem.

A więc jak to u was wygląda ? :]

Why Can't We Be Friends ??
:teletubisie:

podziel się tym postem na:

Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do społeczności na G+ --- Dołącz do grupy Bloggerów na FB

teneniel 
WordPress.Klub
Lineage II Gamer

Miasto: z DNA

Wysłany: 2010-08-11, 14:21   

ja muszę unikać jak ognia :D
moja córcia jest teraz na etapie "powtarzania" i chyba zapadłabym się pod ziemię jakby moje dziecię wyrwało "kurla"*
kiedyś się zapomniałam i jak przydzwoniłam dużym placem stopy o coś, to wyrwało mi się "cholera" - po tym przez cały wieczór mała miała zabawę z nowym słowem -_-

*tak to mniej więcej by brzmiało w ustach dziecka

Rododendron 
Myspot.Klub

Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-11, 17:14   

Przeklinam bardzo często, zresztą osoby z najbliższego otoczenia wcale nie ukrywają tego, że im to przeszkadza.

Jest to mój mało kulturalny sposób na pozbycie się złości. A ja się bardzo szybko denerwuję.

Przy rodzicach raz mi się wymskło, bo przy nich się staram. Ale też byłam wściekła, więc - choć oczywiście nie powinnam *sarkasm* - czuję sie usprawiedliwiona.

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team

Zaproszone osoby: 83
Imię: Arkadiusz (Arek)
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2010-08-11, 21:09   

czasem wśród ludzi, ale staram się nie przesadzać, sam nie lubię jak inni przeklinają - szczególnie kobiety. Częściej jak jestem sam - wtedy wyżywam się przed monitorem odpowiednimi epitetami.

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku lub dodać do obserwowanych na google+. :^^:

Yowi 

Imię: Sebastian

Wysłany: 2010-08-12, 09:29   

Tak, to mój problem ;p Teraz juś się umiem powstrzymać, nie przeklinam(no zdarzy się raz na jakiś czas) ale wcześniej to co chwila ku**a, pier***e itd. ;p

Zresztą, co ciekawe - jak zacząłem przeklinac to i na innych powoli przechodziło xD Dziewczyna, spokojna, wiecie dobre oceny, uczy się itd., lekcja fizyki - Pani pokazuje jakąś prace i mówi że źle zrobiona a ona z tekstem "a co spierdoliła?" ;P Tak, zły wpływ xD

Sam nie lubie przeklinać, ale z kuzynką długo przebywałem, a ona co chwila też ładowała... I przeszło na mnie ;p

Co do rodziców - nigdy jeszcze nie użyłem wulgaryzmu przy nich, ale mama ma dobry słuch i w "argh nosz" słyszy słowo "ku**a" więc? :P

Rododendron 
Myspot.Klub

Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-08-12, 10:41   

Yowi napisał/a:

Co do rodziców - nigdy jeszcze nie użyłem wulgaryzmu przy nich, ale mama ma dobry słuch i w argh nosz słyszy słowo ku**a więc?

To tak samo jak u mnie ;) Ale to było kiedyś, bo rodzice stwierdzili, że od kiedy stuknęła mi 18 to jestem odpowiedzialna sama za siebie i rób sobie dziecko co chcesz ;)
Ale właśnie kiedyś, jak nie mogłam sobie przekląć soczyście, to ładowałam "Kurrrrrna", a mama zawsze "Co powiedziałaś?!" - bo wydawało się, że zamiast "n" jest "w" ;)
Za to właśnie niedawno sobie przeklęłam przy ojcu, i to dość brzydko, bo aż "Kur-dablju-a mać", minę miał taką, jakby nie chciał uwierzyć w to, co usłyszał :D

Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||

Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-08-12, 12:51   

Rododendron napisał/a:

Za to właśnie niedawno sobie przeklęłam przy ojcu, i to dość brzydko, bo aż Kur-dablju-a mać, minę miał taką, jakby nie chciał uwierzyć w to, co usłyszał
:padam:
dobre ;D

ja niestety nie dostałam liberalizmu po 18stce, ale z drugiej strony nigdy nie byłam karana za przeklinanie a mi się czasem zdarzało ;)

ogólnie staram się oduczyć przeklinania, ale czasem się nie da inaczej ;D BLIP ciekawie to zrobił, bo tam jest #wyraz i wszystko jasne ;)

Laleczka 

Wysłany: 2010-08-13, 19:16   

Ja staram się nie przeklinać. I naprawdę bardzo rzadko mi się coś takiego zdarza, aczkolwiek zdarza. ;p Zdarza mi się szczególnie na drodze. Nie mówię tylko o sytuacjach, gdy jestem uczestnikiem ruchu w charakterze kierowcy, ale też o takich, gdy "świetny" kierowca staje mi na pasach i w żaden sposób nie mogę przejść na drugą stronę, gdy mając warunek nie przepuszcza pieszych tylko jedzie na oślep, gdy wymusza pierwszeństwo, etc. No krew zalewa. ;-D

Ostatnio klęłam jak szewc, gdy musiałam być w domu na 20, autobus był 19:01, a z centrum Warszawy do mnie jedzie się około 40 minut. Oczywiście musiał zepsuć się przed samym przystankiem, a następny 517 był za 20 minut, czyli spóźnienie murowane. : )

Verden 
WordPress.Klub

Wysłany: 2010-08-14, 12:56   

Słowa jak każde inne. I jak każde inne, często używane, tracą swój ładunek.
To jest jedyna wada częstego przeklinania. Niestety moje "ku**a!" od dłuższego czasu jest porządnie wyprane z mocy ;)

EDIT: Cenzura :/

gossip_girl 

Wysłany: 2010-08-14, 16:44   

Nigdy nie miałam z tym jakiegoś ogromnego problemu. Wprawdzie czasami, w sytuacjach stresowych z ust wypływało jakieś przekleństwo, ale nigdy nie były to jakieś dwuminutowe wiązanki przekleństw.

Odkąd przeklnęłam przy księdzu, słowo "ka-u-er-wu-a" zamieniłam na "kurde". Nie przekleństwo, a można się rozładowac :P

Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek

Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-08-25, 13:44   

Jakoś bardzo rzadko używam wulgarnych słów. Hm... W każdym razie przeszkadza mi to u dziewczyn, a im bliże relacje mają ze mną tym bardziej mnie to irytuje :oczami:

Yzoja 
WordPress.Klub
Psychofanka ||l||

Zaproszone osoby: 3
Imię: Angelika Wincenta
Miasto: Zabrze

Wysłany: 2010-08-25, 17:03   

Krzysiek napisał/a:

przeszkadza mi to u dziewczyn, a im bliże relacje mają ze mną tym bardziej mnie to irytuje
haha ;D poprawię się. Ale czasem się nie da ;}

::
Odpowiedz do tematu