Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2013-02-04, 22:46
Autor Wiadomość
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-01-29, 14:28   Re: Blog roku wpadka

Htsz napisał/a:

wpadek ciąg dalszy, tym razem jurorka kategorii Vlog: https://www.facebook.com/...51018565&type=1 :D


Chciałam się czegoś dowiedzieć o tej pani, a tu...
Czy to był adres jej bloga czy jakiś przypadkowy wynik z gogle? http://greenorchid.pinger.pl/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

VlogMateusz 
Youtuber


Imię: Mateusz
Wiek: 31
Dołączył/a: 28 Sty 2013
Posty: 28
Miasto: Kamień Pomorski

Wysłany: 2013-01-29, 16:12   

Kategoria "vlogi" to jedna wielka porażka w tym wydaniu. Udało mi się nawet popełnić felieton na ten temat. Nadmienię, że byłem chyba pierwszy vlogerem, który zrezygnował z udziału właśnie dzięki myleniu webshows i vlogów :) Link
______________________________________________________
Pozdrawiam,
Mateusz Olech
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-31, 22:32   Etap III - ocena blogów przez Jury

Za nami Etap II, czyli głosowanie SMS. W każdej z kategorii mamy po 10 blogów. Jak podobają się Wam wyniki? są wśród nich Wasze typy (ktoś się wyłamie i zdradzi wreszcie na kogo stawa)?

Głosy (komentarze) w internecie są raczej sceptyczne, ludzie twierdzą, że słabe blogi trafiły do dziesiątek półfinałowych.

Z tego co widzę najwięcej głosów zebrał kolorowyvlog, jestem pod wrażeniem ilości, bo dostał aż 859 głosów (zmasakrował konkurencję). Z drugiej strony ma dużo widzów, więc było kogo namawiać. Z pierwszej dziesiątki (wg liczby głosów) kojarzę jeszcze anwen.pl, bo jej blog przewinął się w jakimś temacie pomocy blogowej.

Blog Michała (śledzę jego zmagania, więc wspominam) też ładnie, 280 co dało mu przewagę 96 głosów nad kolejnym w kategorii TEEN.

Ciekawe jak się będzie miała liczba głosów do wybranych trzech blogów z każdej kategorii przez kapitułę. Listę poznamy w walentynki tj. 14.02.2013

Podczas trzeciego etapu będzie prezentowany także ranking blogów oraz nominowanie blogów do wyboru bloga blogerów. Ranking powstanie na podstawie badań - pod uwagę będą brane wzmianki o blogach, liczba komentarzy, like'ow, udostępnień itp.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Jadźka 
WordPress.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 12 Gru 2012
Posty: 116
Miasto: Olszew

Wysłany: 2013-01-31, 22:40   

Zaskoczyła mnie taka przewaga kolorowyvlog, który naprawdę zostawił w tyle wszystkich. Ale na YT chyba łatwiej jest zebrać sporą ilość głosów, jak się ma oczywiście dużą publikę.
W mojej kategorii wygrał blog gościa, jeżdżącego ciężarówką po Stanach i muszę powiedzieć, że szczerze będę mu kibicował, ponieważ w rewelacyjny sposób opisuje co przeżywa. I jak to mówię przy walce Adamka "Trzeba kibicować naszemu tam daleko, bo sam jest" ;)
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-31, 23:04   

Haha co do dużych ilości głosów : http://ogrodniktomek.pl/2...s-na-blog-roku/
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-31, 23:32   

To nie jest odkrycie Ameryki, każda z metod nie jest idealna, ale w sumie ciężko znaleźć właściwą. Przecież jury nie będzie siedziało kilka miesięcy i czytało wszystkich zgłoszeń by wytypować kilka najlepszych a potem wspólnie wybrać zwycięzcę ;)
Wygrywa najlepszy kombinator. Jeden uruchamia swoje znajomości a drugi inwestuje własne środki na startery.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-02-01, 12:26   

Htsz napisał/a:

To nie jest odkrycie Ameryki, każda z metod nie jest idealna, ale w sumie ciężko znaleźć właściwą. Przecież jury nie będzie siedziało kilka miesięcy i czytało wszystkich zgłoszeń by wytypować kilka najlepszych a potem wspólnie wybrać zwycięzcę ;)
Wygrywa najlepszy kombinator. Jeden uruchamia swoje znajomości a drugi inwestuje własne środki na startery.

Racja. Aczkolwiek wydaje mi się, że powinni jednak popracować nad tym, bo kolejne aferki wokół tego konkursu dobrze mu nie robią. A wartościowe blogi, w którymś momencie przestaną brać udział, skoro wartość, jakość przegrywa z bylejakością.
Można inaczej zorganizować etap zgłaszania i na tym etapie ustalić konkretniejsze kryteria, które w jakiś sposób już dokonałyby weryfikacji. Wtedy z tych 4000 zostałoby na bank mniej. Można też wyróżnić więcej kategorii, lepiej dopasowanych do realiów i wtedy 1 juror nie przeglądałaby dużej ilości blogów.

co do tego na kogo stawiam:
- ekundelek - to wrocławski team :D
- anwen - moim zdaniem blog jest naprawdę wartościowy
Pozostali z moich typów przepadli w otchłani innych blogów :/
Ale ciekawa jestem, jak skończy Maltreting, bo dość często się pojawia przy różnych tematach blogerskich.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-01, 14:19   

Zawężanie kryteriów spowoduje raczej, że konkurs stanie się niszowy? jak będzie o połowę mniej zgłoszeń to i mniej ludzi o nim będzie mówiło a wtedy inwestorów będzie mniej i nagród i szumu itd. Tak mi się wydaje. Przecież to wszystko ma napędzać gadanie o Onecie.

Cytat

- ekundelek - to wrocławski team :D
rzeczywiście są. Słabo przeglądałem zgłoszenia a znam przecież właścicieli z pogaduch :D

W rankingu blogów prowadzi w tech chwili Kamil Scheicht, który miał zaledwie 98 głosów SMS.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-02-01, 19:54   

Htsz napisał/a:

Zawężanie kryteriów spowoduje raczej, że konkurs stanie się niszowy? jak będzie o połowę mniej zgłoszeń to i mniej ludzi o nim będzie mówiło a wtedy inwestorów będzie mniej i nagród i szumu itd. Tak mi się wydaje. Przecież to wszystko ma napędzać gadanie o Onecie.

Ja wątpię. Wywalenie stamtąd tysiąca blogów z kilkoma notkami na pewno nie zaszkodziłoby konkursowi, bo w jaki niby sposób one miałyby napędzać popularność onetowi skoro nie mają (jeszcze?) żadnych czytelników?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-01, 20:02   

Vashta_Nerada napisał/a:

Ja wątpię. Wywalenie stamtąd tysiąca blogów z kilkoma notkami na pewno nie zaszkodziłoby konkursowi, bo w jaki niby sposób one miałyby napędzać popularność onetowi skoro nie mają (jeszcze?) żadnych czytelników?
mają mało czytelników, ale dodają posty związane z konkursem :-) Tysiąc blogów mniej to i tak za dużo do ogarnięcia.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-02-01, 20:06   

Htsz napisał/a:

Zawężanie kryteriów spowoduje raczej, że konkurs stanie się niszowy? jak będzie o połowę mniej zgłoszeń to i mniej ludzi o nim będzie mówiło a wtedy inwestorów będzie mniej i nagród i szumu itd. Tak mi się wydaje. Przecież to wszystko ma napędzać gadanie o Onecie.

Dlaczego niszowy ? Moim zdaniem to raczej mogłoby podnieść wartość całego konkursu.
Kryteria typu czas działania, częstość aktualizacji, ilość postów, itp. mogłyby już na początku odrzucić blogi, które zgłaszają się tam nie wiadomo po co albo takie, które jeszcze niewiele mają do pokazania. Dzięki temu można spokojnie zwiększyć ilość kategorii i jurorów i wtedy nie robić żebrających głosowań, tylko normalny wybór jurorski.

Ja słyszę o konkursie blog roku, ale nikt nie łączy tego z onetem. Jakby sobie umieścili nazwę w tytule konkursu tak, jak jest to przy imprezach sportowych to może bardziej konkurs kojarzyłby się z nimi. Ale tak po prostu jest nazwa konkursu, ale spotykam się z tym, że ludzie nie wiedzą kto go organizuje ;)

Htsz napisał/a:

rzeczywiście są. Słabo przeglądałem zgłoszenia a znam przecież właścicieli z pogaduch

Jak mogłeś "swoich" nie zauważyć :P

Vashta_Nerada napisał/a:

a wątpię. Wywalenie stamtąd tysiąca blogów z kilkoma notkami na pewno nie zaszkodziłoby konkursowi, bo w jaki niby sposób one miałyby napędzać popularność onetowi skoro nie mają (jeszcze?) żadnych czytelników?

To też słuszna uwaga :)
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-02-01, 20:59   

Agatonek napisał/a:

Dlaczego niszowy ? Moim zdaniem to raczej mogłoby podnieść wartość całego konkursu.
Skoro można kupować setki starterów i organizator nie ma nic przeciwko, gadać głupoty będąc jurorem czy delegować do ustawiania kategorii osoby kompletnie nieogarnięte w blogach i vlogach to nie wiem czy komuś zależy na tym by podnosić poziom. Zobaczymy w kolejnej edycji co wyniosą z obecnej.

Cytat

Ja słyszę o konkursie blog roku, ale nikt nie łączy tego z onetem. Jakby sobie umieścili nazwę w tytule konkursu tak, jak jest to przy imprezach sportowych to może bardziej konkurs kojarzyłby się z nimi. Ale tak po prostu jest nazwa konkursu, ale spotykam się z tym, że ludzie nie wiedzą kto go organizuje ;)
Tyle, że na początku onet organizował ten konkurs dla swojej platformy, potem otworzyli się na innych i to też sugeruje, że zależy im na zasięgu - jak największym. To nie musi być bezpośrednie gadanie. Onet to nie tylko domena .pl, to także platforma blog.pl, która jest patronatem konkursu. Różne media wspominają o tym za darmo, a to przecież przedsięwzięcie prywatnej firmy. Pomyśl sobie ile by kosztowały artykuły sponsorowane w tych wszystkich gazetach i na portalach.

//edit

Agatonek napisał/a:

Jak mogłeś swoich nie zauważyć :P

Ja nie zaglądam tam by szukać znajomych czy ciekawych blogów do poczytania. Może jak sobie poukładam czas tak, by mieć go trochę na lekturę takich treści to zacznę szukać właśnie na listach zgłoszeń. Obecnie interesują mnie głównie emocje i opinie związane z tą imprezą.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz