Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-04-23, 18:25
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-02, 22:15   

kajettanus, a nie opisałeś reklamy fanpejdża przypadkiem? to chyba coś trochę innego niż promocja pojedynczego posta z tablicy?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Suunto 


Dołączył/a: 09 Lis 2012
Posty: 35
Miasto: Trójmiasto

Wysłany: 2013-01-02, 22:16   

a ile kosztuje reklama Fan Page'a ?
______________________________________________________
Pozdrawiam
Suunto

http://suunto.blog.pl
 
  podziel si� tym postem na:
kajettanus 
WordPress.Klub


Imię: Kajetan Obarski
Wiek: 36
Dołączył/a: 06 Mar 2012
Posty: 38
Miasto: Amsterdam

Wysłany: 2013-01-02, 22:36   

Htsz napisał/a:

kajettanus, a nie opisałeś reklamy fanpejdża przypadkiem? to chyba coś trochę innego niż promocja pojedynczego posta z tablicy?


Z tego co się orientuję, to posty też są promowane w ten sposób. Tak mi przynajmniej facebook pokazuje. Nie wyobrażam sobie spamowania ludziom na wallach bo przecież byłoby pełno tego typu treści. Po prawej stronie pojawiają mi się na przykład reklamy całych fanpageów i samych artykułów (a nawet pojedynczych zdjęć) z okolic Amsterdamu. Tu mieszkam i jestem targetem tych reklamodawców.

Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi ale... Jest na przykład miniaturka zdjęcia, nad nią jest napisane "polub stronę x" ale jak klikasz na miniaturę to nie otwiera Ci się fan page tylko zdjęcie z galerii strony x. Nie jest to zdjęcie profilowe, ani zdjęcie w tle tylko jedno konkretne, które chcieli zareklamować.

A i jeszcze jedno!
Można też 'promować" post! Wtedy rzeczywiście pojawia się on na tablicach wszystkich fanów ale tylko fanów. Więc wybaczcie jeśli trochę zbłądziłem i pytanie było o docieranie do wszystkich fanów, a nie do nowych czytelników :P
______________________________________________________
tu bloguję: www.obszary.com
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-20, 09:55   

Ja założyłam fanpage praktycznie od razu. Daję tam tylko linki do postów, bo nie mam pomysłu, co jeszcze można by zrobić. Może jakieś zdjęcia. Jeszcze nie wiem.
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-20, 21:08   

Ines napisał/a:

bo nie mam pomysłu, co jeszcze można by zrobić. Może jakieś zdjęcia. Jeszcze nie wiem.
Też mam z tym problem, staram się dodawać ciekawsze linki z forum, ale prawie zero interakcji ze strony fanów. Mam dylemat, ponieważ grupa użytkowników forum jest chyba w nieco innym przedziale wiekowym niż fani na FB - tam są to osoby 13-17 lat, czyli tacy co klikają w żebrolajki :D a tego chciałem unikać =.=
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-20, 23:08   

Mój fanpage ma na razie 4 fanów to aż tak bardzo na interakcję nie liczę. Na początku dawałam same linki do nowych tekstów, teraz daję kilka zdań + link do tekstu. Może jak ktoś "polubi" to zobaczą to znajomi i dzięki temu mini wstępowi się zainteresują.

Ja też zawsze patrzę na siebie, jak ja to robię z innymi blogami. Blogi, które obserwuję mam dodane w "Bookmarks" przeglądarki, nie lubię ich na fb. W ogóle ja prawie nic nie lubię na fb, nie chcę sobie tablicy zaśmiecać. Dlatego nie wiem, co się daje na fanpage poza wspomnianymi linkami. Może warto podpatrzeć, co robią inni?

Z przedziałem wiekowym też jest problem, bo co z tego, że dzięki fb ktoś trafi na naszego fanpage, jeśli się nim nie zainteresuje? Ciężko coś poradzić.

Uważam, że jest tutaj dość trafne stwierdzenie Kominka, cokolwiek wrzucisz na FB to jest to własność FB. Blog jest tylko Twój.
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-22, 18:35   

Ines napisał/a:

Mój fanpage ma na razie 4 fanów to aż tak bardzo na interakcję nie liczę. Na początku dawałam same linki do nowych tekstów, teraz daję kilka zdań + link do tekstu. Może jak ktoś polubi to zobaczą to znajomi i dzięki temu mini wstępowi się zainteresują.


A próbowałaś zapraszać swoich znajomych do polubienia strony? Ja w ten sposób zebrałam ok 20 'lajków'

Ines napisał/a:

Ja też zawsze patrzę na siebie, jak ja to robię z innymi blogami. Blogi, które obserwuję mam dodane w Bookmarks przeglądarki, nie lubię ich na fb. W ogóle ja prawie nic nie lubię na fb, nie chcę sobie tablicy zaśmiecać. Dlatego nie wiem, co się daje na fanpage poza wspomnianymi linkami. Może warto podpatrzeć, co robią inni?


Zawsze można wrzucać zdjęcia/linki związane z Twoim tematem ale z innych stron. Ja od siebie polecam jako ogromne źródło inspiracji stronę pinterest.com - można tam znaleźć dużo ciekawych, 'viral' obrazków które ludzie będą chcieli przekleić na swoje tablice. (jak ktoś potrzebuje zaproszenia to piszcie na prv, mogę wysłać :) )

Ines napisał/a:

Uważam, że jest tutaj dość trafne stwierdzenie Kominka, cokolwiek wrzucisz na FB to jest to własność FB. Blog jest tylko Twój.


To jest największy problem - dlatego ja na FB nie mam zdjęć, tylko zawsze linki - albo bezpośrednio do zdjęcia albo do wpisu. A jak dodaję zdjęcia gdziekolwiek to zawsze z umieszczonym na nim adresem bloga.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-23, 23:06   

Basia napisał/a:

A próbowałaś zapraszać swoich znajomych do polubienia strony? Ja w ten sposób zebrałam ok 20 'lajków'


Pokazałam bloga 2 koleżankom, ale to było raczej w formie przetestowania czy to się da czytać. Same polubiły, nie prosiłam. Wolę jak bloga lubią obce osoby. Daje mi to frajdę :) . Bo koleżanki nie muszą lubić bloga, wystarczy, że lubią mnie.

Basia napisał/a:

Zawsze można wrzucać zdjęcia/linki związane z Twoim tematem ale z innych stron. Ja od siebie polecam jako ogromne źródło inspiracji stronę pinterest.com - można tam znaleźć dużo ciekawych, 'viral' obrazków które ludzie będą chcieli przekleić na swoje tablice. (jak ktoś potrzebuje zaproszenia to piszcie na prv, mogę wysłać :) )


Ten pomysł mi się podoba. Ja sama lubię np weheartit.com . Jakbym wrzuciła jakieś fajne zdjęcia od nich to ktoś mógłby je udostępnić przez mojego fanpage'a.

Basia napisał/a:

To jest największy problem - dlatego ja na FB nie mam zdjęć, tylko zawsze linki - albo bezpośrednio do zdjęcia albo do wpisu. A jak dodaję zdjęcia gdziekolwiek to zawsze z umieszczonym na nim adresem bloga.


Masz rację. To może lepiej te zdjęcia i inne linki umieszczać na blogu i to linkować na fanpage?
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-23, 23:11   

Ines napisał/a:

Pokazałam bloga 2 koleżankom, ale to było raczej w formie przetestowania czy to się da czytać. Same polubiły, nie prosiłam. Wolę jak bloga lubią obce osoby. Daje mi to frajdę :) . Bo koleżanki nie muszą lubić bloga, wystarczy, że lubią mnie.


Masz trochę racji :) Ja szczerze mówiąc wysyłałam zaproszenia znajomym licząc na ilość a nie jakość :P też mi większą frajdę sprawia jak polubi profil ktoś kogo nie znam, ale sama liczba lajków też (niestety) ma znaczenie.

Ines napisał/a:

Masz rację. To może lepiej te zdjęcia i inne linki umieszczać na blogu i to linkować na fanpage?


Zdecydowanie lepiej tak robić. Masz wtedy większą kontrolę nad prawami do swoich zdjęć.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-23, 23:21   

Basia napisał/a:

sama liczba lajków też (niestety) ma znaczenie.
częściowo, bo teraz bardziej liczy się liczba zaangażowanych osób. Pisaliśmy już o tym na poprzednich stronach.

Basia napisał/a:

Zdecydowanie lepiej tak robić. Masz wtedy większą kontrolę nad prawami do swoich zdjęć.
zawsze można wrzucać miniaturki zdjęć, wtedy i tak nic z tym nie zrobią a ludzie żeby zobaczyć całość przejdą na stronę, ja tak robiłem ze zdjęciami jak wrzucałem je na fotobloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-24, 01:39   

FP powinno założyć się od początku istnienia bloga, nie ma co sobie obcinać źródła dostępu do czytelników.

PS Aby wzmocnić naszą siłę na WALLACH fanów należy wrzucać obrazki ale nie jako linki tylko do fejsbukowej galerii.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
adorable 
Blogger.Klub


Imię: Sylwia
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Gru 2012
Posty: 37

Wysłany: 2013-01-25, 23:03   

Nie pamiętam dokładnie, kiedy założyłam Fan Page mojego bloga na FB, ale wydaje mi się, że po dobrych kilku miesiącach blogowania. Nie liczyłam na zbyt duży odzew, ale okazało się, że mam już trochę 'lajków', co mnie bardzo cieszy.
______________________________________________________
Czasu coraz mniej, a książek coraz więcej.
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz