Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-04-23, 17:25
Autor Wiadomość
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-27, 21:20   

Basia napisał/a:

sama liczba lajków też (niestety) ma znaczenie.
Mogłabyś rozwinąć tą myśl?
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-27, 21:41   

Ines napisał/a:

Mogłabyś rozwinąć tą myśl?
im więcej osób lub Twój fanpage tym więcej subskrybentów dla powiadomień o nowych postach czy tym co się u Ciebie dzieje. Im więcej osób o tym mówi (komentuje, lajkuje, udostępnia) tym większy zasięg Twoich postów a tym samym prawdopodobieństwo zdobycia kolejnych fanów.

Często można zauważyć także efekt kuli śniegowej. Jak fanów jest już dość sporo to kolejni przybywają szybciej niż na początku. Większa szansa na to, że pojawią się dyskusje pod postami.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-27, 22:21   

Niestety nikt mi nie lajkuje pojedynczych postów (a raczej linków do nich z fanpage), więc jedyna szansa dla innych osób na dowiedzenie się o blogu to kiedy ich znajomy go polubi, im na tablicy wyświetli się "Jacek Placek polubił Szczypta Pieprzu". Może z ciekawości wejdą.
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-27, 22:29   

Ines napisał/a:

Niestety nikt mi nie lajkuje pojedynczych postów (a raczej linków do nich z fanpage), więc jedyna szansa dla innych osób na dowiedzenie się o blogu to kiedy ich znajomy go polubi, im na tablicy wyświetli się Jacek Placek polubił Szczypta Pieprzu. Może z ciekawości wejdą.


Może wynika to z jakości Twoich wpisów? Np ten: http://www.szczyptapieprz...ojemu.html#more jest zgapiony z tego portalu : http://balala.pl/artykul/...ciebie_uslyszec
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-01-27, 22:48   

Ines napisał/a:

Niestety nikt mi nie lajkuje pojedynczych postów

Przyczyn może być wiele. Jedną z nich podał adrkwi.
Wszystko zależy z jakiego powodu ktoś polubił fanpage (namówiony znajomy, ktoś przeczytał jeden post i daj Ci szanse itd.) i jak bardzo go interesuje to co publikujesz.

Na blogowiczu przy 100-300 fanach nie było praktycznie żadnych interakcji, tak jakby 90% było duchami, niecała połowa czytała posty i na tym kończyła się ich aktywność. Przy 500 fanach zaczyna się coś dziać, są komentarze, spontaniczne lajki...ale to nadal kropla. Nad stroną trzeba pracować, przy 6 osobach raczej będzie ciężko by ciągle Ci komentowali czy lubili, szczególnie jak zaprosiłaś znajomych. U mnie może 1-3% zaproszonych się angażuje.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-01-27, 23:04   

Htsz napisał/a:

Ines napisał/a:

Mogłabyś rozwinąć tą myśl?
im więcej osób lub Twój fanpage tym więcej subskrybentów dla powiadomień o nowych postach czy tym co się u Ciebie dzieje. Im więcej osób o tym mówi (komentuje, lajkuje, udostępnia) tym większy zasięg Twoich postów a tym samym prawdopodobieństwo zdobycia kolejnych fanów.

Często można zauważyć także efekt kuli śniegowej. Jak fanów jest już dość sporo to kolejni przybywają szybciej niż na początku. Większa szansa na to, że pojawią się dyskusje pod postami.


Sama nie mogłabym tego lepiej napisać :) Jeszcze dochodzi tutaj efekt psychologiczny - skoro tyle ludzi to lubi to musi być dobre! Jak w sklepie - im więcej ludzi w środku tym bardziej nas tam ciągnie bo "przecież oni tam muszą widzieć coś ciekawego skoro tam są".

Mi fanpejdża trochę rozruszała niepisana współpraca z innymi fanpejdżami - polubienie ich i ich postów, czasem repostowanie itp. Potem oni robią to samo i Twoje posty pokazują się u nich - zdobywasz nową publikę.
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Ines 
Blogger.Klub


Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 71

Wysłany: 2013-01-28, 20:17   

adrkwi napisał/a:

Może wynika to z jakości Twoich wpisów? Np ten: http://www.szczyptapieprz...ojemu.html#more jest zgapiony z tego portalu : http://balala.pl/artykul/...ciebie_uslyszec

Już odpowiedziałam na to na blogu. Pierwszy raz zobaczyłam ten wpis z linka z komentarza, zapewne Twojego. Może temat jest taki sam, ale treść jest inna. To, że ktoś napisał o czymś nie oznacza, że na zawsze rezerwuje sobie dany temat. Poza tym temat jest niezbyt odkrywczy i oklepany, na pewno w Internecie jest o tym więcej tekstów, co nie oznacza, że każdy z nich to plagiat.

Basia napisał/a:

Mi fanpejdża trochę rozruszała niepisana współpraca z innymi fanpejdżami - polubienie ich i ich postów, czasem repostowanie itp. Potem oni robią to samo i Twoje posty pokazują się u nich - zdobywasz nową publikę.

Nawet nie wiedziałam, że z poziomu fanpage można komentować inne. Dobrze wiedzieć :) .
 
  podziel si� tym postem na:
VlogMateusz 
Youtuber


Imię: Mateusz
Wiek: 31
Dołączył/a: 28 Sty 2013
Posty: 28
Miasto: Kamień Pomorski

Wysłany: 2013-01-30, 11:25   

Fanpejdże to bardzo ważne miejsca komunikacji z fanami. Mógłbym się rozpisać - jak prowadzić fanpage, ponieważ sam prowadzę swój od dłuższego czasu, ale nie musicie mi w 100% ufać, ponieważ mam raptem 2,5 tysiąca lajków, co w skali innych jest średniawo.

Sam zauwazyłem, że trzeba angażować widzów. Być swoistą ciekawostką. To jest jak z nadawaniem tytułów do filmów, czy też postów. Nagrywamy film o pracy nad morzem, gdzie - jakby nie patrzeć - dużo jest budek z lodami. No to już mamy tytuł - do robienia lodów szukają ;) To działanie dobre, ale nie można go nadużywać oczywiście.

Nasz fan prędzej w to kliknie, aniżeli w tytuł "praca nad morzem". Do tego ważny aspekt odgrywają ciekawe zdjęcia. Dobre foto + angażujący tekst powinien zainteresować ;)

Co do samego założenia fan-page to myślę, że im wcześniej tym lepiej. I trzeba w czterech literach mieć komentarze "gwiazdorzysz".

Reasumując, to moje prywatne odczucia. I tu podobnie jest jak z ekonomią. Nie wszędzie te same zasady się sprawdzą :)
______________________________________________________
Pozdrawiam,
Mateusz Olech
 
  podziel si� tym postem na:
RayGarraty 
WordPress.Klub


Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył/a: 04 Lip 2012
Posty: 212

Wysłany: 2013-01-30, 14:24   

VlogMat napisał/a:

Mógłbym się rozpisać - jak prowadzić fanpage,


Rozpisz się, chętnie poczytam :)
______________________________________________________
www.czasemwidziane.pl
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-30, 14:33   

RayGarraty napisał/a:

VlogMat napisał/a:

Mógłbym się rozpisać - jak prowadzić fanpage,


Rozpisz się, chętnie poczytam :)


Ale tutaj nie ma żadnych skomplikowanych rzeczy, częste targetowe wpisy (przynajmniej 3 dziennie), wyszukany język, dużo obrazków we wpisach, dzięki temu są one dużo bardziej wartościowe dla facebooka i częściej się pokazują na tablicach fanów. Prowadziłem konkurs na facebooku o zasiego 200 000 osób, fan page firmowy i co nieco wiem na ten temat. Niestety na nowych fanów nie ma to żadnego wpływu, znalezienie lajków to zainteresowanie ludzi naszym produktem = blogiem.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Agatonek 
Blogger.Klub

Dołączyła: 28 Sie 2012
Posty: 125

Wysłany: 2013-01-30, 15:07   

adrkwi napisał/a:

RayGarraty napisał/a:

VlogMat napisał/a:

Mógłbym się rozpisać - jak prowadzić fanpage,


Rozpisz się, chętnie poczytam :)


Ale tutaj nie ma żadnych skomplikowanych rzeczy (...)

Może i nie ma. Ale to jest forum, które ma służyć wymianie doświadczeń, na bazie której osoby początkujące będą mogły się czegoś nauczyć, dowiedzieć. Więc opis tego, jak ktoś podchodził do tej kwestii zawsze będzie przydatny, w jakiś sposób pouczający i nie ma sensu kwitować tego krótkim "tutaj nie ma nic skomplikowanego" ;)
 
  podziel si� tym postem na:
adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-01-30, 16:57   

Agatonek napisał/a:

Może i nie ma. Ale to jest forum, które ma służyć wymianie doświadczeń, na bazie której osoby początkujące będą mogły się czegoś nauczyć, dowiedzieć. Więc opis tego, jak ktoś podchodził do tej kwestii zawsze będzie przydatny, w jakiś sposób pouczający i nie ma sensu kwitować tego krótkim tutaj nie ma nic skomplikowanego


no tak ale to trochę wyrwane z kontekstu. Dalej w miejscu całego wielokropka udzieliłem kilku fundamentalnych wskazówek.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz