Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Zamknięty przez: Htsz
2013-04-23, 18:25
Autor Wiadomość
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-04-14, 16:58   

Jest kilka sposobów na zdobywanie zasięgu na FB, dużo blogerów zaczyna właśnie od wysyłania zaproszeń do swoich znajomych. Ja tego nie robiłam - zaledwie garstka najbliższych znajomych wie że mam bloga. Na facebooku mam 750 znajomych 17 z nich lubi mój fanpage z czego kilka osób nawet nie wie że jest mój.
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

adrkwi 
WordPress.Klub


Pomógł: 3 razy
Dołączył/a: 23 Sty 2013
Posty: 190

Wysłany: 2013-04-14, 17:34   

P4uli napisał/a:

Jest kilka sposobów na zdobywanie zasięgu na FB, dużo blogerów zaczyna właśnie od wysyłania zaproszeń do swoich znajomych. Ja tego nie robiłam - zaledwie garstka najbliższych znajomych wie że mam bloga. Na facebooku mam 750 znajomych 17 z nich lubi mój fanpage z czego kilka osób nawet nie wie że jest mój.


Też nie zapraszałem swoich znajomych a już 11 lubi mój FP i czyta mojego bloga.
______________________________________________________
Powiedzialem.pl na facebooku
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-14, 18:49   

Jeżeli chodzi o znajomych to wielu lubi stronę z uwagi na to, że lubi nas lub nie chce kolejnych zaproszeń. Po jakimś czasie anulują lub ukrywają nasze posty.
Ja do polubienia Blogowicza zaprosiłem tylko zainteresowanych blogowaniem lub posiadających własne blogi (głównie blogspot).

Zaglądałem niedawno na Twój FB Paulino i całkiem sporą grupę fanów nazbierałaś. Wydaje mi się jednak, że on żyje własnym życiem? Taki typowy kanał z obrazkami, który sam się napędza, niezależnie od bloga.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-04-14, 21:20   

Htsz napisał/a:

Zaglądałem niedawno na Twój FB Paulino i całkiem sporą grupę fanów nazbierałaś. Wydaje mi się jednak, że on żyje własnym życiem? Taki typowy kanał z obrazkami, który sam się napędza, niezależnie od bloga.


Tak to trochę prawda, wcześniej nie miałam kompletnie pomysłu na Fanpage wiedziałam że same zajawki postów nie wystarczą. Kiedyś napisałam że nie będę już pokazywać obrazków na blogu tylko na facebooku. W tym samym czasie założyłam też blog na TUMBLR. Na początku wstawiałam coś od czasu do czasu, jednak najbardziej skuteczne okazało się publikowanie ich regularnie 4-5 razy na dzień. Chyba zaczęłam tak robić jak pojechałam na wakacje - wtedy zaplanowałam sobie Facebooka na miesiąc do przodu. Ludzie są aktywni, niektóre zdjęcia miały prawie po 300 "lubie to" przez co zasięg wirusowy jest duży i pojawiają się nowe polubienia. Z samego bloga też mam dużo likeów w ostatnim miesiącu prawie 400 przez wtyczke społecznościową. Jak na razie wszystko ze sobą współgra - blog, tumblr i fanpage. Fanpage generuje ruch na blogu i tumblr, z tumblr mam wejścia na blog i facebook. Wiem że niektóre osoby które polubiły już moją stronę na facebooku nieco później się dowiadują że mam bloga - ale może ich zainteresować w końcu wszystko kręci się wokół jednej tematyki.

Z tego co widzę dużo podobnych blogowych Fanpageów robi tak samo, tylko mniej lub bardziej regularnie. Chyba cała skuteczność tkwi w tej regularności.
 
  podziel si� tym postem na:
Elviska 
Blogger.Klub


Imię: Dorota
Wiek: 40
Dołączyła: 12 Kwi 2013
Posty: 75
Miasto: Rzeszów

Wysłany: 2013-04-15, 09:29   

Z tym klikaniem "lubię to" z sympatii do mnie albo dla świętego spokoju to się zgodzę, ale i tak nie żałuję, że tak postąpiłam. :) Nikogo nie nagabywałam, jeśli nie skorzystał z zaproszenia, to nie. :) A jeśli po jakimś czasie anulował - trudno. Na początku jednak bardzo mi zależało, by mieć choć te kilkanaście czy kilkadziesiąt polubień. Teraz, nawet jeśli ktoś spośród znajomych anuluje lajka, i tak mam polubienia od nieznajomych osób. Muszę tylko poświęcić fan page więcej czasu, bo na razie jest to głównie miejsce, w którym publikuję linki do nowych postów, niestety... Czasem wrzucę jakiś obrazek związany z czytelnictwem lub link do artykułu znalezionego w sieci.
______________________________________________________
http://czytelnicze-zacisze.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
P4uli 
Blogger.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 7 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 232

Wysłany: 2013-04-17, 12:18   

A jak to jest z tymi obrazkami na Facebooku ? Trzeba podawać źródło czy nie ? ja staram się wstawiać zdjęcia które pochodzą z jednej strony którą mam podaną w info o stronie, ale widzę że mało kto zwraca na to uwagę. Nawet fanpage dużych serwisów nie podają linku źródłowego.
 
  podziel si� tym postem na:
krzysiekg65 
Blogger.Klub


Imię: KrzysieK
Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył/a: 18 Paź 2011
Posty: 76

Wysłany: 2013-04-17, 17:37   

Ja na FB linkuję/taguje tylko jeśli autor fotki ma swój fanpage.
______________________________________________________
AudiBlogPL - www.AudiBlogPL.com
Like it! - www.Facebook.com/AudiBlogPL
 
  podziel si� tym postem na:
Basia 
WordPress.Klub


Imię: Basia
Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 296
Miasto: Gliwice

Wysłany: 2013-04-20, 17:32   

Ze zdjęciami jest ten problem, że często ciężko dojść do prawdziwego autora. Strony repostują czyjeś zdjęcia i nie podają autora, potem jak chcesz 'pożyczyć' zdjęcie to linkując do nich jako autora tak de facto nie robimy przysługi prawdziwemu autorowi zdjęcia :)
______________________________________________________
www.SlonecznyBalkon.pl - Moje małe miejskie ogrodnictwo balkonowe :)
Słoneczny Balkon na FB
 
  podziel si� tym postem na:
Vashta_Nerada 
WordPress.Klub


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 84

Wysłany: 2013-04-23, 13:59   

Basia napisał/a:

Ze zdjęciami jest ten problem, że często ciężko dojść do prawdziwego autora. Strony repostują czyjeś zdjęcia i nie podają autora, potem jak chcesz 'pożyczyć' zdjęcie to linkując do nich jako autora tak de facto nie robimy przysługi prawdziwemu autorowi zdjęcia :)

Ale gdyby wszyscy to robili, to po kilku(nastu) kliknięciach udałoby się dotrzeć do autora lub przynajmniej osoby, która umieściła zdjęcie jako pierwsza i ma na niego jakieś namiary. Ostatnio żadne ze zdjęć, które próbowałam "wyśledzić" nie miało żadnych namiarów, ani na źródło, ani autora, kompletnie NIC.
Poza tym bo ja wiem czy to pomaga. Mam wrażenie, że ludzie w ogóle nie czytają. Ostatnio ktoś wziął dwa moje zdjęcia, podpisał "zdjęcia nie są moje, należą do użytkownika (mój nick), walnął wielkiego linka do strony na której je umieściłam gratulowali mu fajnych zdjęć - on jeszcze w komentarzu dopisał, że nie jego, bo przecież podał link i napisał czyje, a oni nadal swoje.

Btw. jak ktoś publikuje moje zdjęcia na facebooku, to one automatycznie przechodzą na własność facebooka?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-04-23, 18:25   

Vashta_Nerada napisał/a:

Btw. jak ktoś publikuje moje zdjęcia na facebooku, to one automatycznie przechodzą na własność facebooka?
nie, bo autor postów nie miał do nich praw.

Ten temat w sumie nam się wyczerpał, wszyscy sugerują żeby konto dla strony założyć jak najwcześniej, minusów z tego raczej nie będzie a może być wiele dobrego (do poczytania na poprzednich stronach).
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz