Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
tymcia_ 

Wiek: 41
Dołączyła: 23 Wrz 2007
Posty: 86

  Wysłany:    Lektury

Lepiej czytac streszczenia czy normalnie lektury, i zaznaczac w nich potrzebne do opracowan zdania ? P.S to co wprowadził DAWNY minister edukacji pan Roman G. to było bez sensu.. obowiązkowe lektury wybranych autorów.. Niech się on puknie w ten pusty łeb, i pomyśli, że szkoły i klasy idą programami nauczania. :P Elo
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-09-25, 22:05   

jeżeli twoja nauczycielka poważnie podchodzi do zawodu jaki wykonuje czyli - polonistka (lub nauczyciel - polonista) to niestety muszę cię zasmucić, że nawet najlepsze opracowania mogą okazać się za słabe ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-09-25, 22:16   

Htsz, prawda jest taka, że do matury wystarczą dobre opracowania lektur. Podobnie jest z egzaminem gimnazjalnym. Zresztą teraz przeczytać lekturę to żaden problem. Gazeta Wyborcza stanęła przed odwiecznym problemem wśród młodzieży i postanowiła ukoić ich zmęczone nauką i czytaniem (żal!) oczęta wydając lektury w formacie mp3. Co dla mnie jest całkowitą głupotą bo do czegoś takiego dostęp powinni mieć tylko niewidomi, a nie znudzone życiem dzieciaki, którym się nawet czytać nie chce!
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-09-27, 20:49   

lektury w postaci mp3 to rzeczywiście idiotyczny pomysł.
poza tym powiem jedno... ja czytałam książki interesujące, a pozostałe dopracowywałam na podstawie streszczeń. :hyhy:


ja przed maturą miałam stres, bo przez 'bardzo udaną' nauczycielkę języka polskiego miałam zaległości. całe dwie epoki nie zostały przerobione. jedynie dzięki opracowaniom udało mi się napisać rozprawkę! czytanie książek nie wchodziło w grę, kiedy obok była biologia, matematyka i chemia. :/
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-09-27, 21:26   

Ale tak między bogiem a prawdą to jest trochę naprawdę interesujących lektur, które da radę przeczytać.
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-09-27, 21:29   

zgadzam się! nawet spora ilość takich książek... no ale powiedzmy takie... 'dziady' na przykład.... no walić w głową w mur a i tak nic z tego nie wyjdzie :looka:
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Inez 
Blogowicz.Friend


Pomogła: 12 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2978
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2007-09-27, 21:33   

W "Dziadach" najważniejsze są tylko niektóre kwestie :P Rozmowa księdza Piotra, Wielki Monolog Konrada i coś tam jeszcze ;P
 
  podziel si� tym postem na:
Asiek 
Blogowicz.Friend


Imię: Asia
Pomogła: 39 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 1500
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2007-09-27, 23:39   

kazali nam przeczytać WSZYSTKO ... :/ zbyt ambitni chyba ;)
______________________________________________________
teraz ja jestem sprite, a ty pragnienie
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2007-09-28, 00:05   

Amira napisał/a:

lektury w postaci mp3 to rzeczywiście idiotyczny pomysł.

Ja tak "czytam" co tylko się da. Wole słuchać, a w dodatku fakt, ze moje lektury od dawna z polskim nie mialy nic wspolnego to przez sluchanie jednoczesnie sie ucze, jak i poznaje tresc ksiazki. Audiobooki to naprawde fajna rzecz, trzeba tylko wiecej skupienia, bo w tekscie mozna sie cofnac, a ciagle przewijac nikomu sie za bardzo nie chce.

Zzielona napisał/a:

Co dla mnie jest całkowitą głupotą bo do czegoś takiego dostęp powinni mieć tylko niewidomi, a nie znudzone życiem dzieciaki, którym się nawet czytać nie chce!

I tu się mylisz, bo słuchanie i przetwarzanie jest o wiele bardziej pracochłonne niż oglądanie. Postaraj się posłuchać czegoś, a później przeczytać. Zauważysz, że z czytania więcej zrozumiesz, tylko dlatego, że jest to o wiele łatwiejsza technika niż słuchanie (tu trzeba wiekszego zaangazowania w to co sie dzieje)

Ja nigdy wielką fanką lektur nie byłam, po prostu mnie nie interesowały. Tak więc czytanie lektur na języku polskim uznałam teraz z perspektywy czasu za stratę czasu, bo i tak już nie pamiętam co gdzie kiedy i kto napisał. Jak się nie pracuje z tym wszystkim, to się szybko zapomina. Drugą sprawą jest to, że dobór lektur po prostu wieje nudą, a są w kanonie tylko dlatego, że ich autorzy wpłyneli na historie literacka, nie zyja, oraz znajduja sie w encyklopedii :P
Do czego zmierzam, to fakt, ze nikomu nie chce sie czytac ksiazek, ktore sa nie na czasie, a ludziom trudno sie z nimi identyfikowac.

Maja one nas nauczyc niby jakichs wartosci. No przepraszam, ale to akurat mi rodzice przekazali, zycie nauczylo, badz sama je wyrobilam. Ksiazka tak naprawde nie zmieni nikogo, bo tylko ludzie maja wplyw na ludzi, a nie pare milionow liter, z ktorymi bardzo malo osob moze sie identyfikowac.
Jest jeszcze sprawa prestizu. Czesto widze jak sie ludzie przechwalaja co to oni nie przeczytali... wg mnie jest to typowe showing off [zapomnialam jak to jest po polsku].

Tak wiec, czytalabym lektury gdybym widziala sens w ich przeczytaniu, jakis dla mnie pozytek, ale jezeli widze, jak cos mnie odrzuca na sam widok, to po prostu olewam to i ide na sparknotes.com jezeli trzeba.
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Hytyszowa
[Usunięty]



Wysłany: 2007-09-28, 01:17   

Mysle ze lektury w mp3 maja swoje plusy i minusy... np taka lekture jak Dziady czy tego pokroju fascynujace erotyki :] wolalabym posluchac niz poczytac (mam to juz cale szczescie za soba) z drugiej strony wlasnie przez takie zabiegi rosnie dysortografia dyslekcja dysmóżdże generalnie :)
 
  podziel si� tym postem na:
Frozen Lust 
Her Infernal Majesty


Zaproszone osoby: 12
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 834

Wysłany: 2007-09-28, 13:17   

Hytyszowa napisał/a:

wlasnie przez takie zabiegi rosnie dysortografia dyslekcja dysmóżdże generalnie

Dysleksja to nie jest brak w edukacji :zdegustowany: a odmiennosc w fukncjonowaniu mozgu (to sie ma od urodzenia!). W dodatku jest to skłonność dziedziczna ;]

Cytat

Najprawdopodobniej niektórzy ludzie rodzą się z genetycznie zaprogramowaną zdolnością do wykorzystania tej części mózgu, która zmienia i kształtuje percepcję. Nie jest to cecha, która powoduje dysleksję, lecz sprawia, że dysleksja może się rozwinąć. Dyslektyk nie staje się dyslektykiem w przedszkolu, w pierwszej czy trzeciej klasie. On zaczyna wykorzystywać swój szczególny dar, który doprowadza go do dysleksji, około trzeciego miesiąca życia. Widząc np. fragment ręki, potrafi sobie wyobrazić, do kogo ona należy i zobaczy obraz matki stojącej obok. W ten sposób zdezorientował swoją percepcję i będzie robił to nadal, chcąc zbadać otaczający go świat. Nie wiadomo dokładnie, jak się to stało, że mały potencjalny dyslektyk zobaczył matkę. „Być może podświadomie skojarzył rękę, którą właśnie widzi, z przechowywanym w umyśle obrazem wcześniej oglądanej twarzy”.

wiecej

Kiedys (nie tak dawno) tez myslalam, ze dysleksja to jest jakis mit, ale teraz jak widze tą armie dyslektykow, ktora jest w moich klasach to zaczelam naprawde to widziec. Bo niektorych dyslektykow trudno poznac, ale mam takie przypadki, ze nawet bez przeczytanej opinii moge wskazac palcem.
Właśnie dzięki temu, że dostałam pracę w gimnazjum to zrozumiałam parę rzeczy...


Nie mniej, pewnie są przypadki osob, ktore symulują dysleksje by miec te przywileje, ktore maja dyslektycy (dyslektykom są one naprawde potrzebne! bez nich nie mogliby się normalnie uczyc! kazdy dzien w szkole to dla nich ciezka praca! i nalezy o tym pamietać)
______________________________________________________
Cross me, and you'll soon discover that under this playful, girlish exterior beats the heart of a ruthless sadistic maniac :>
 
  podziel si� tym postem na:
Hytyszowa
[Usunięty]



Wysłany: 2007-09-28, 13:33   

powiem tak .... pare lat temu za czasow naszych rodzicow takich problemow nie bylo .... i to nie jest tak ze byly niewidoczne . Po prostu sa zasady ortografii i nalezy sie ich nauczyc i tutaj nie ma zadnych przeciwwskazan....czytac, robic dyktanda, czytac.... to jest wlasnie jedna z wielu cech dzieci "neostrady". W momencie kiedy moja mama zauwazyla ze mam problemy z ortografia czytaniem i rozumieniem tekstu czytanego zaczela CWICZYC CWICZYC i jeszcze raz CWICZYC !! a nie biegac po papierki. Owszem rozumiem ze sa nieliczne przypadki ktore po prostu beda mialy z tym problem zawsze ale za przeproszeniem ... u mnie na sali na maturze na 20 osob bylo 7 dyslektyków....
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz