Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany:    Jak długo zamierzasz prowadzić bloga?

Jak myślicie, ile wasze blogi pociągną? Oczywiście, zaraz usłyszę, że długo i w ogóle co to za pytanie. Ale pytanie jest na rzeczy, skoro 99% blogów jest porzucanych po jakimś czasie? Może macie jakiś projekt od A do Z, i kiedy Z nastąpi wtedy zakończy się blog? A może misja przekazania czegoś? A może o kasę, kasiorke chodzi, o którą tak wszyscy nie lubią mówić w kontekście bloga. No bo przecież blog dla kasy? Jak śmiesz tak pisać! I zaraz hejt pełną parą się zacznie. Rzucam pytanie nieco przewrotnie do dyskusji.
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

ania 
Blogger.Klub


Imię: Ania
Wiek: 30
Dołączyła: 10 Lip 2013
Posty: 96
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-24, 17:19   

Będę pisać tak długo jak będę w stanie się przy blogu rozwijać. Jeżeli poczuję, że prowadzenie bloga doszło do etapu stagnacji i nic ciekawego już nie jestem w stanie osiągnąć/ napisać/ zaproponować zapewne skończę prowadzenie bloga. jednak konkretnej daty nie mam.
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-09-24, 18:00   

mariolinux napisał/a:

ile wasze blogi pociągną?

mariolinux napisał/a:

Ale pytanie jest na rzeczy, skoro 99% blogów jest porzucanych po jakimś czasie? Może macie jakiś projekt od A do Z, i kiedy Z nastąpi wtedy zakończy się blog?


Nie znasz dnia ani godziny :) . Ja nie mam żadnego ustalonego z góry projektu. Nikt chyba nie planuje zakładać bloga, by napisać x tekstów, a następnie go porzucać.

Wiele blogów jest porzucanych dlatego, iż blogerzy nie mają czasu pisać. Zakładają blogi, jak chodzą do szkoły, na studia bądź szukają pracy czy też nie mają jeszcze rodziny, czyli wtedy, gdy mają dosyć dużo wolnego czasu. Po kilku miesiącach życie blogerów wywraca się do góry nogami i na blogi nie mają czasu.

Ja mam zamiar pisać tak długo, jak to tylko będzie możliwe.
W przyszłości na brak tematów do opisania nie powinienem narzekać, ale na brak czasu zapewne będę.
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-24, 18:31   

O tych powodach zakończenia działalności można podyskutować oddzielnie, dlatego wydzieliłem do tego wątek: Dlaczego bloger porzuca swoje dzieło?

Cytat

Nie znasz dnia ani godziny :) . Ja nie mam żadnego ustalonego z góry projektu. Nikt chyba nie planuje zakładać bloga, by napisać x tekstów, a następnie go porzucać.
Są projekty, np. fotoblog 365 dni - przez cały rok, każdego dnia dodawane / robione jest jedno zdjęcie. Jeżeli autor nie przewidział kontynuacji, to taki blog zostaje zamknięty po wykonaniu planu.
Niektórzy piszą, bo mają o czym. Jednym wystarczy to na 5 lat z postami raz na tydzień, innym 3 miesiące publikowaniem codziennych wpisów.
Są też tacy, którzy planują karierę z wyprzedzeniem, przygotowują konkretne teksty i podejmują wcześniej zaplanowane działania. Wszystko by zdobyć dużą popularność i zarobić na swojej działalności. Taka osoba będzie pisać, do czasu kiedy to się opłaci.

W większości przypadków rzeczywiście ciężko określić czas/daty, ale jak ktoś planuje z tego żyć, to może napisać, że będzie blogować do śmierci. Najpierw zawodowo/komercyjnie (przyjemne z pożytecznym), do emerytury. Potem na emeryturze, dla samej przyjemności.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kot.kot 
Blogger.Klub


Dołączyła: 24 Mar 2013
Posty: 58
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-24, 20:16   

Przestanę prowadzić bloga, kiedy mi się to znudzi ;) . Nie mam żadnego konkretnego planu, który zakładałby, ile pociągnę w internecie.
 
  podziel si� tym postem na:
mariolinux 
WordPress.Klub

Imię: Mariusz
Wiek: 45
Dołączył/a: 30 Sie 2013
Posty: 80

Wysłany: 2013-09-25, 03:45   

No to odpowiedzi godne uwagi!
A myślicie, że prędzej czy później bloger musi stać stać się v blogerem? To nieuniknione? Kult obrazka wygra ze słowem pisanym?
______________________________________________________
life stylowy blog o smakach naszego życia
 
  podziel si� tym postem na:
Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-09-25, 05:16   

Odnośnie vlogów:

Nie sądzę, by ta forma wyparła klasyczną pisaninę. Jakoś mamy radio, mamy telewizję, a i tak istnieją gazety. Ja np. nie znoszę vlogów, wolę czytać, bywa, że zignoruję nawet najciekawszy temat, jeśli jest podany jako audio - video.
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:
Gorska_Kozica 
Blogger.Klub


Imię: Karolina
Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 71
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2013-09-25, 07:29   

Mam nadzieję, że tematów nie zabraknie mi jeszcze długo, długo. :) Póki co nieustannie walczę z czasem, który mi często uniemozliwia skrobnięcie czegoś, mimo że w głowie pełno pomysłów na posty. Wszystko wyjdzie w praniu, jak to mówią. :)
______________________________________________________
Góry, lifestyle - Po prostu życie ... Życie Me ... :)

Może polubisz? FB-Fanpage :)
 
  podziel si� tym postem na:
chomik21m 
Blogger.Klub


Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył/a: 28 Kwi 2012
Posty: 193

Wysłany: 2013-09-25, 13:40   

Cytat

No to odpowiedzi godne uwagi!
A myślicie, że prędzej czy później bloger musi stać stać się v blogerem? To nieuniknione? Kult obrazka wygra ze słowem pisanym?

W moim przypadku absolutnie nie. Skoro piszę artykuły, to niemożliwe jest, bym za jakiś czas zaczął przedstawiać swoją twórczość w postaci wideo.

Choć nie wykluczone, że zacznę przedstawiać jakieś rzeczy w postaci filmów, ale na pewno nie zastąpi to tekstu pisanego... no chyba że zacznę robić zrzuty ekranów artykułów i przedstawiać je w formie klipów :D :P .
______________________________________________________
Felietony, w szczególności motoryzacyjne, pisane w niebanalny sposób:
http://mateuszchomicki.pl
 
  podziel si� tym postem na:
rockman 
WordPress.Klub


Wiek: 40
Dołączył/a: 18 Wrz 2013
Posty: 30

Wysłany: 2013-09-25, 18:45   

mariolinux napisał/a:

No to odpowiedzi godne uwagi!
A myślicie, że prędzej czy później bloger musi stać stać się v blogerem? To nieuniknione? Kult obrazka wygra ze słowem pisanym?


Absolutnie nie. Natomiast być może każdy "zawodowy" bloger będzie musiał wejść na rynek video. Tak czy inaczej, jest dużo osób, które preferują przekaz pisany i od tekstu nie odejdą. Sam tak mam, czytam mnóstwo blogów/portali, a z vlogów raz na jakiś czas obejrzę pojedynczy odcinek, większości nawet nie trawię.
Inna sprawa to to, że blogosfera rośnie i za jakiś czas będzie na tyle duża na tyle duża konkurencja do grupy Ciągle-Te-Same-Gęby, że aby wbić się do pierwszej ligi, trzeba będzie oganiać dużo więcej rzeczy niż sam blog. Między innymi video.

Mój blog będzie istniał dotąd, do kiedy:
- będę miał coś do powiedzenia
- starczy mi czasu na pisanie

Kasa dla mnie nie jest tematem tabu. Nie nastawiam się na nią ale jeśli przyjdzie czas, że zacznie być dostępna, to powitam ją z otwartymi ramionami :)
______________________________________________________
www.rockmanattack.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Kuc_Filolog 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 25 Wrz 2013
Posty: 66

Wysłany: 2013-09-26, 02:13   

Mądre spostrzeżenie. Czasem nagranie będzie uzupełnieniem tekstu, jak ilustracja jest uzupełnieniem książki.
______________________________________________________
http://kucfilolog.blogspot.com
Pełen deathstyle. Inaczej mówiąc: Taki lifestyle, ale bez obcisłych spodni, koszulek z kryzą, kremów pod oczy i całej reszty ucinaczy penisa.
Tak, na blogu jest x postów. Sukcesywnie go zapełniam. Tak, blog jest szpetny. Muszę znaleźć kobietę, która potrafi się zajmować designem.
 
  podziel si� tym postem na:
Alabastrova 
Ownlog.Klub


Wiek: 34
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 555

Wysłany: 2013-09-26, 20:50   

Planuję do śmierci. Ale różnie może być :P Może psychofani zmusza mnie do jego zamknięcia, może stracę sens, może życie tak się zagmatwa że oszaleję (dosłownie) i nie będe w stanie produkować nowych postów, może zaczne żyć pełnią zycia i zbraknie mi czasu i chęci do bazgrolenia. Jeszcze kilka miesięcy/lat pociągnę. Zobaczymy co nowe dni przyniosą :)
______________________________________________________
Gdyby jutra miało nie być . . .
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz