Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
fatymid 
Blogger.Klub
Medyk!


Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył/a: 12 Maj 2013
Posty: 149
Miasto: Polska

Wysłany:    Rola mediów społecznościowych

Czy posiadanie konta na FB czy Twitterze w jakiś sposób pomaga zdobyć czytelników?
______________________________________________________
http://somatyczny.blogspot.com/
Blog popularnonaukowy
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Peen 
WordPress.Klub


Imię: Paulina
Pomogła: 10 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Lis 2013
Posty: 457
Miasto: Walencja

Wysłany: 2014-01-18, 14:20   

na pewno pomaga w budowaniu społeczności wokół bloga (przynajmniej fb, u mnie często wychodzą ciekawe dyskusje, a i fani lubią, kiedy bloger ma z nimi kontakt)

w promocji niby może pomóc reklama na fb, tu możesz o tym poczytać
http://forum.blogowicz.in...jsie-vt6135.htm
 
  podziel si� tym postem na:
nittka 
Blogger.Klub


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Sty 2014
Posty: 53

Wysłany: 2014-01-21, 22:06   

Jestem bardzo ciekawa w jak dużym stopniu? Zobaczymy czas pokaże.
______________________________________________________
Pozdrawiam cieplutko,
kobaltowa-sowa.blogspot.com
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2014-11-28, 14:57   

Dołączam się do pytania. Nie mam konta na fb czy innych tam wynalazkach, ale zastanawiam się czy nie założyć specjalnie dla swojego bloga.

Komuś to pomogło?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2014-11-28, 15:08   

W moim przypadku nie, bo największy ruch i tam mam z wyszukiwarek, ale ja nie prowadzę bloga. Z blogami jest różnie, tak samo jak z facebookiem. Czy pomoże w danym przypadku? Ciężko stwierdzić, ale blogerzy doradzali by zakładać jak najwcześniej. Nie traktowałbym tego jednak jako główne czy jedyne źródło wejść i szukałbym miejsca dla siebie także w innych. Nie ma sensu robić czegoś na siłę, lepiej wybrać sobie takie serwisy społecznościowe, które czujemy.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2014-11-28, 15:24   

Jeżeli forum można uznać za jakikolwiek odłam mediów społecznościowych, to jak najbardziej aktywnie działam na forach poświęconych NBA. Link do siebie mam ustawiony w opisach jak największą czcionką ;)

Dodatkowo ostatnio miałem "umowę" z z jednym z poczytniejszych portali o baskecie w Polsce. Zasada była prosta: ja podsyłam teks i nie chce żadnej zapłaty czy czegoś, ale w zamian na końcu tekstu chcę swoje imię i nazwisko oraz link do mojego bloga. Szybko się okazało, że czytelnicy wolą moje autorskie teksty niż kopiuj/wklej z serwisów zachodnich i się współpraca skończyła, chyba przez zazdrość, co jest głupie bo portalowi jak i sobie zapewniałem wejścia :yay:

Znajomi mnie namawiają do przeprosin z fb i zrobieniu fanpage'a, stąd moje pytanie.
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2014-11-28, 20:59   

Lizard_King, dużo zależy od tego, w jakiej tematyce się obracasz. Może spróbuj się zorientować, czy o koszykówce nie rozmawia się więcej na Twitterze, a nie na facebooku, czyli więcej zainteresowania naturalnie wygeneruje Ci się tam (istnieją do tego specjalne narzędzia, prześlę Ci za chwilę odpowiedniego linka).

Oczywiście jest to dość "chłodne", bardzo logiczne podejście. Nie każdemu ono pasuje. Jak pisze wyżej Htsz, nie warto się do niczego zmuszać. Sama w sumie musiałam się przełamać, żeby wysunąć nosa na facebook i na G+. Ale mój blog trudno przypiąć do jednej kategorii, z Twoim jest o wiele łatwiej :)

Może zainteresuj się także G+. Istnieje tam wiele grup tematycznych, do których możesz dołączyć i w nich publikować informacje o nowych postach. W przeciwieństwie do facebooka, G+ jeszcze nie tnie zasięgów tak mocno. Z drugiej strony, jeśli np. masz sporo potencjalnych zainteresowanych na facebooku (bo piszesz, że nagabują Cię znajomi), to może warto wyjść im naprzeciw.
 
  podziel si� tym postem na:
Lizard_King 
Blogger.Klub


Dołączył/a: 25 Lis 2014
Posty: 51
Miasto: Sochaczew

Wysłany: 2014-11-28, 21:29   

Ogromne dzięki za link. Na pewno się nim pobawię :)
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2014-11-28, 22:34   

pequeninha napisał/a:

Może spróbuj się zorientować, czy o koszykówce nie rozmawia się więcej na Twitterze, a nie na facebooku, czyli więcej zainteresowania naturalnie wygeneruje Ci się tam (istnieją do tego specjalne narzędzia, prześlę Ci za chwilę odpowiedniego linka).


Kojarzę ze swoich list przynajmniej jedną osobę tweetującą o koszykówce. A potem można podpatrzeć, kogo ma w obserwowanych i stopniowo wgryzać się w towarzystwo. Jakby trzeba było, to chętnie podpowiem. :)

Co do Facebooka - też mam znajomych, którzy wolą śledzić rzeczy na FB i też proszono mnie, abym wrzucał linki na fanpage'a, ale w moim odczuciu to coraz bardziej sztuka dla sztuki. Robię to z dobrej woli, ale potencjału w tym już od dawna nie widzę.

Dobre czasy na otwieranie stron na FB minęły już dawno. Po zaproszeniu wszystkich znajomych zaczyna się ściana i absurdalna konieczność podsypywania pieniędzmi już i tak kiepskich zasięgów. Nie każdy od razu generuje treści, które bronią się same, a w przypadku FB EdgeRank bywa kapryśny.
 
  podziel si� tym postem na:
Elaine Blath 
Blogger.Klub


Imię: Marta
Dołączyła: 14 Paź 2014
Posty: 45
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2015-01-16, 09:57   

Zgadzam się, ze w tej chwili fb tak ograniczył zasięg postów, że tak naprawdę zdobywanie nowych czytelników odbywa sie raczej inna drogą. :)
Pewnie pomagają konkursy (osobiście nie próbowałam), u siebie zauważyłam delikatne zwiększenie, kiedy jestem aktywna w blogosferze (na co brakuje czasu).
______________________________________________________
www.rudymspojrzeniem.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Zaciekawiony 
Blogger.Klub

Dołączył/a: 13 Wrz 2014
Posty: 75

Wysłany: 2015-02-28, 01:25   

Nie mam konta na Facebooku, ale jeśli ktoś na dobrym profilu podlinkuje, to przypomina trochę wykop-efekt. Nagła górka dużej popularności, nieco rozciągnięta w czasie, czasem jakiś komentarz. Rzadko po takim natłoku pojawia się nowy użytkownik obserwujący.
 
  podziel si� tym postem na:
zarazik1 
Blogger.Klub


Imię: Przemek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył/a: 05 Kwi 2015
Posty: 68
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-04-05, 20:21   

W moim przypadku jest tak, że mam fanpage i na Facebooku i na Twitterze. Czy to pomaga?
Myślę, że z jednej strony tak, bo są to portale społecznościowe, gdzie wiele osób "się kręci". Posta można pododawać na innych fanpage'ach. Ale jak to realnie się przekłada? Zależy od posta, jak jest bardzo ciekawy to pomaga to w dotarciu do szerszego grona.

A czy Twitter pomaga? Szczerze to nie jestem pewien. Być może, choć osobiście go nie lubię.
______________________________________________________
Student. Pasjonat muzyki. Prawie lekarz. Bloger.
Zapraszam do mnie: http://www.thinkhealthypz.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz