Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany:    [dyskusja] uzależnienie od komputera

Jak myslicie czy od komputera mozna sie uzaleznic? Czy jest to poważne? Kiedy można to nazwa uzaleznieniem ;)

Ja bardzo duzo spedzam wolnego czasu przy komputerze, dla zabicia nudy lub kiedy jest zimno i nie chce mi sie wyjsc na dwor. To ze rano jak wstane pierwsze co to sprawdzam skrzynke i wiadomosic na tlenie nie moge nazwac uzaleznieniem chyba ;) jednak czasami bywalo tak ( rok temu) ze jedyny sposb spedzania wolnego czasu to komp ale juz mi sie to znudzilo. Moim zdaniem jest to uzaleznienie wtedy gdy jesli nie ma sie dostepu do kompa to wpada sie w scieklosc lub nie wie sie co ze sobą ma się zrobic oraz gdy wstanie sie rano o 12 usiadzie do kompa wszystko sie przynil robi i pojdzie sie spac o 3-4 nad ranem i tak co dziennie przez tydzien ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-11-01, 21:46   

Artur napisał/a:

Jak myslicie czy od komputera mozna sie uzaleznic?
tak.

Artur napisał/a:

Czy jest to poważne?
czasem nawet bardzo..

Artur napisał/a:

Kiedy można to nazwa uzaleznieniem

Artur napisał/a:

Ja bardzo duzo spedzam wolnego czasu przy komputerze, dla zabicia nudy [..]
sam sobie odpowiedziałeś ;)

Artur napisał/a:

To ze rano jak wstane pierwsze co to sprawdzam skrzynke i wiadomosic na tlenie
jeżeli robisz to przed zjedzeniem śniadania i umyciem twarzy to masz problem ^^

Artur napisał/a:

Moim zdaniem jest to uzaleznienie wtedy gdy jesli nie ma sie dostepu do kompa to wpada sie w scieklosc lub nie wie sie co ze sobą ma się zrobic oraz gdy wstanie sie rano o 12 usiadzie do kompa wszystko sie przynil robi i pojdzie sie spac o 3-4 nad ranem i tak co dziennie przez tydzien
ja uważam, że jestem uzależniony, nie denerwuje mnie jednak fakt niedostepności komputera, tam gdzie wybywam są komputery i na nich nie siedze, wole swój i mój kochany internet :P z tym siedzeniem do późna potem to prawda :P
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-02, 00:29   

Htsz napisał/a:

Artur napisał/a:
Jak myslicie czy od komputera mozna sie uzaleznic?

tak.
tak

Htsz napisał/a:

Artur napisał/a:
Czy jest to poważne?

czasem nawet bardzo..
popieram - wystarczy spojzec na htsza :rotfl:

Artur napisał/a:

Kiedy można to nazwa uzaleznieniem

Artur napisał/a:

wtedy gdy jesli nie ma sie dostepu do kompa to wpada sie w scieklosc lub nie wie sie co ze sobą ma się zrobic oraz gdy wstanie sie rano o 12 usiadzie do kompa wszystko sie przynil robi i pojdzie sie spac o 3-4 nad ranem i tak co dziennie przez tydzien
ja bym jeszcze dodal
-siedzi sie aby siedziec: fora, gry itp bo czasami ludzie pracuja po 10h dziennie przy kompie...
-wlaczysz kompa mimo ze nie chcesz na nim nic robic
-jak nie slyszysz szumu wientylatora to czegos ci brakuje
-99% znajomosci utrzymujesz tylko przez neta - zycie poza kompem zanika

takich pkt jest duzo i ciezko je wszystkie wymienic...
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2006-11-02, 00:32   

moron napisał/a:

takich pkt jest duzo i ciezko je wszystkie wymienic...
jak nie umiesz wymienić punktów to też jest obiaw uzależnienia :yay:
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Kamila 
Mephistopheles


Wiek: 35
Dołączyła: 15 Mar 2006
Posty: 599
Miasto: Waldenburg

Wysłany: 2006-11-02, 09:38   

Moron napisał/a:

siedzi sie aby siedziec: fora, gry itp bo czasami ludzie pracuja po 10h dziennie przy kompie...

To chyba jest najgorsze. Marntrastwo czasu który możnaby wykorzystać bardziej korzystnie.
 
  podziel si� tym postem na:
moron 
Administrator
Forum God


Dołączyła: 01 Sty 2006
Posty: 714
Miasto: litwini wracali?

Wysłany: 2006-11-02, 09:43   

co do pracy to sie zgodze :rotfl:
______________________________________________________
jestem moron i uzywam painta :wstyd:
a ty
?
 
  podziel si� tym postem na:
klejnot
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-02, 20:44   

Uzależnienie od komputera to bardzo poważny problem współczesnych czasów. Niestety sam mogę się nazwać osobą uzależnioną od komputera. Często siedzę przed komputerem, aby siedzieć... Na szczęście mam taką psychikę, że gdybym chciał mógłbym w każdej chwili zmniejszyć ilość minut spędzonych przed kompem (wiem, że tak często mówią uzależnieni, nie tylko do komputera, ale jak miałem tydzień bez kompa to na luzie mogłem robić coś innego, nie byłem wściekły, nic). Znajomych poza komputerem mam (chociaż rzadko się z nimi spotykam zwłaszcza ostatnio - przez pogodę - a jeżeli już to najczęściej gramy w piłkę nożną). Jak nie siedzę na kompie, spokojnie robię coś innego (jak pogoda pozwala to idę jak wyżej pograć, jak nie to najczęściej czytam książkę, ćwiczę). Najgorszy mam problem taki, że jak chcę posłuchać muzyki to muszę iść na kompa (wieży ani mp3 nie mam, a jedyne radio mi się akurat spi.......o), wtedy zawsze zostawiam komunikator włączony (monitor próbuje wyłączony), ludzie piszą i od razu łapie haczyk, włączam monitor i siedzę na necie (co jednak jest jakimś uzależnieniem ;/). Rodzice wiedzą, że jestem trochę uzależniony, ale nie robią mi wyrzutów bo więdzą, że rzadko gram (mogę z cztystym sumieniem powiedzieć, że mam 14 lat i komputer nie jest mi potrzebny do gier, w przeciwieństwie do moich kolegów), a głównie rozwijam swoje zainteresowania i umiejętności (grafika, programowanie, webdesign, matematyka, język angielski).
 
  podziel si� tym postem na:
Bartek 
WordPress.Klub
Powrotny

Zaproszone osoby: 15
Imię: Bartek
Wiek: 31
Dołączył/a: 18 Mar 2006
Posty: 734
Miasto: Freiburg im Breisgau

Wysłany: 2006-11-02, 22:18   

Ja osobiście moge powiedzieć że na dzien dzisiejszy nie jestem uzależniony od komputera ale jeszcze w lipcu Miałem Bardzo poważne problemy z tym .
;]
Więc poszedłem na terapie bo chciałem się z tego wybronic . a powodem mojego problemu była Gra TIBIA :/ ( boże zastanawiam sie jak ja w takie smierdzące rzeczy mogłem grać )
Na terapi byłem raz , potem olałem wszystko odciełem sie od swiata komputerów przez 2 tygodnie , usunelem gre i teraz normalnie mam czas i na nauke i na komputer :P
______________________________________________________
Wiesnaaa! ... :D
Zarejestruj się na Forum
:hyhy:
 
  podziel si� tym postem na:
delete
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-12, 21:55   

Nazywam się delete i jestem uzależniona od komputera..
w tle słychać odpowiedź: jesteśmy z Tobą delete

A serio... zdając sobie sprawę z własnego uzależnienia łatwo można samemu postawić sobie ograniczenia.. :) Dziennie (gram, piszę na forach, pracuję) po 12 godzin na kompie, ale bywają dni kiedy z premedytacją w ogóle go nie włączam.. i świat mi się nie zawala :) tylko że potem wynajduję w sieci jakąś stronę, program, albo inne cudo nad którym ślęczę do rana aż mi się nie uda opanować nowych "umiejętności" do perfekcji. Gdy mi się uda - znów znudzona go porzucam i tak w kółko..

A tu teścik na Maniaka Komputerowego

Mam 50%, więc nie jest on idealny..
 
  podziel si� tym postem na:
madziana
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-13, 07:31   

Szczerze? Zdaje sobie sprawe z mojego uzaleznienia, ale nie tyle co od samego kompa, ale podobnie jak Htsz, od kochanego internetu, do ktorego mam dostep 24h. W domu, na uczelni. I kiedy mi to cholerstwo sie psuje, to faktycznie, bywam nieco nerwowa.
A w tesciki na maniaka komputerowego itp nie zagladam, jako przyszly informatyk wiem, o moim maniastwie :D :P
 
  podziel si� tym postem na:
Piranha
[Usunięty]



Wysłany: 2006-11-13, 14:54   

Powiem szczerze, że bez kompa nie potrafiłabym chyba normalnie funkcjonować. Codziennie siedzę po 4h, a w weekendy po 27h (czasem noce też zarywam). Kiedy wchodzę do pokoju to zawsze włączam kompa, nawet jak jest mi niepotrzebny. Co tu dużo mówić, to jeden z moich najlepszych przyjaciół :D ( uniwersalny, nie ględzi mi nad uchem :hyhy: ).
 
  podziel si� tym postem na:
Artur 
Ownlog.Klub

Zaproszone osoby: 15
Dołączył/a: 07 Mar 2006
Posty: 356

Wysłany: 2006-11-14, 19:53   

70% mam z testu
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz