Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-01-26, 16:05   

Ruciński napisał/a:

Pogadanie z koleżankami nie jest ich głównym celem zapewne.

Ja uważam, że nie jest ich jedynym celem. ;)
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-03-05, 00:12   

To napiszę co ja myślę
[zaznaczę, że nie przeczytałem wszystkich postów do końca]

Jestem bardzo związany z kościołem. I zastanawiam się w co/kogo wierzą osoby "wierzące-niepraktykujące"? W Piśmie Świętym wyraźnie jest napisane, że władza i opieka nad wierzącymi spoczywa na władzach Kościoła. Zapomina się też często o tym, że Kościół to Papież, biskupi, księża, ale także wszyscy wierzący i podążający za nakazami tych poprzednich. Słowa "co zostanie postanowione na ziemi, zostanie postanowione w niebie" odbieram bardzo ogólnie, dlatego zgadzam się i jestem posłuszny nakazom władz kościelnych.

Nie rozumiem w ogóle mody nagonki na ojca Tadeusza i tych, którzy zgadzają się z jego zdaniem. Prawda, bywa czasem zbyt porywczy i mówi słowa za bardzo niepoprawne politycznie, ale jakoś nikt nie prowadzi nagonki na Kubę Wojewódzkiego, który podobno w sondażach jest idolem wielu młodych ludzi. A jeździ samochodem droższym od rydzykowego, na dodatek ma ich kilka. Irytuje mnie występowanie tej nagonki nawet w środowiskach Katolickich. Ludzie ostatnio nie potrafią trzeźwo patrzeć na różne sprawy.. Co złego jest w tym, czego naucza Kościół? Błagam, oświećcie mnie, biednego i zmanipulowanego. I co złego jest w tym, że niektórzy mają odwagę głośno mówić o tym, co im się nie podoba i jakie mają własne spojrzenie na dany temat?

Chciałem na koniec poruszyć jeszcze jedną kwestię. Czy zna ktoś osoby niewierzące, ale zgadzające się z nauczaniem Kościoła? Jest takich całkiem wiele. Wystarczy spojrzeć ilu niewierzących chodzi na Katolickie nauki dla małżonków. Czemu o tym się nie mówi?

Może jeszcze co do babć.. Jeżeli chodziłyby tylko poplotkować, to byłoby naprawdę głupie.. Siedzieć 30min-1h w kościele tylko po to, żeby z kimś porozmawiać i poplotkować O=.
 
  podziel si� tym postem na:
Rododendron 


Dołączyła: 29 Lis 2008
Posty: 630
Miasto: z łożyska

Wysłany: 2010-03-05, 17:01   

Cytat

Co złego jest w tym, czego naucza Kościół?

Wg. mnie nie ma nic złego, tylko sposób, jaki się tego naucza. Ale nie wiem, czy powinnam rozwijać tą myśl, bo ostatni raz w kościele byłam na swoim bierzmowaniu. I głównie z przygotowań do niego nabrałam dużej awersji do kościoła - ale to, jak w większości przypadków ludzi niechodzących do kościoła, za sprawą księdza...

Cytat

I co złego jest w tym, że niektórzy mają odwagę głośno mówić o tym, co im się nie podoba i jakie mają własne spojrzenie na dany temat?

Nie ma nic złego, tylko ci ludzie po drugiej strony barykady też chętnie by chcieli swoje zdanie wygłosić, ale nie mogą tego zrobić, bo zaraz zostaną posądzeni o Szatana, sekty, itp.

Cytat

Wystarczy spojrzeć ilu niewierzących chodzi na Katolickie nauki dla małżonków.

Nie uszykujmy się, bo część tych osób chodzi na nauki tylko po to, żeby je odbębnić i dostać ładny papierek.

Cytat

Może jeszcze co do babć.. Jeżeli chodziłyby tylko poplotkować, to byłoby naprawdę głupie.. Siedzieć 30min-1h w kościele tylko po to, żeby z kimś porozmawiać i poplotkować O=.

Mi to akurat nie przeszkadza - przeszkadza mi fakt PIANIA starszych kobiet wszystkich tych kościelnych pieśni :kwasny: Naprawdę, przecież te melodie mają nuty, mają ustaloną szybkość, ale nie, one muszą po swojemu.
 
  podziel si� tym postem na:
miglu149 
mm1

Imię: Piter
Wiek: 29
Dołączył/a: 21 Lip 2008
Posty: 2220

Wysłany: 2010-03-05, 22:57   

Rododendron napisał/a:

Naprawdę, przecież te melodie mają nuty, mają ustaloną szybkość, ale nie, one muszą po swojemu.

Śmiesznie jest, kiedy one zwalniają, a ksiądz przyspiesza i żadne nie chce ustąpić. xD
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-03-05, 23:30   

LimakXRobczuk napisał/a:


Może jeszcze co do babć.. Jeżeli chodziłyby tylko poplotkować, to byłoby naprawdę głupie.. Siedzieć 30min-1h w kościele tylko po to, żeby z kimś porozmawiać i poplotkować
Nie chodzi o sam fakt plotkowania w koście, tylko fakt pokazania się w nim, bo jeżeli uczęszczasz do kościoła to jesteś.
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-03-08, 06:26   

Rododendron napisał/a:

Wg. mnie nie ma nic złego, tylko sposób, jaki się tego naucza. Ale nie wiem, czy powinnam rozwijać tą myśl, bo ostatni raz w kościele byłam na swoim bierzmowaniu. I głównie z przygotowań do niego nabrałam dużej awersji do kościoła - ale to, jak w większości przypadków ludzi niechodzących do kościoła, za sprawą księdza...
Czyżbyś pochodziła z jakiejś miejscowości, gdzie jest tylko jeden ksiądz i jedna parafia? Ja nie przystąpiłem w czasie do bierzmowania. Jeżeli nie jesteś gotowa, to czemu ulegasz presji? Wszyscy idą, to ja też? Do bierzmowania mógłby Cie przygotować każdy ksiądz, z którym zechciałabyś się zaznajomić, poznać, polubić. Mamy o tyle dobrze, że księży jest całkiem sporo i każdy może chodzić na mszę, do spowiedzi, porozmawiać do jakiego tylko chce. Podam jeden przykład. Kiedy oglądasz jakiś serial, bardzo go lubisz, to czy po jednym beznadziejnym odcinku przestajesz go oglądać? Czy przez jednego księdza masz zamiar całkowicie odwrócić się od Kościoła? Może jeszcze nigdy do lekarza nie pójdziesz, bo przecież na pewno jakiś jeden wykorzystał swoją pacjentkę.

Rododendron napisał/a:

bo zaraz zostaną posądzeni o Szatana, sekty, itp.
Akurat niewierzący się taką uwagą bardzo przejmą q;. A szatan działa i nie mamy na to wpływu. Na Ciebie zadziałał poprzez księdza, na innych poprzez rozbudzoną seksualność, na mnie kiedyś zadziałał poprzez film.. i on tak właśnie sobie przebiegle działa.

Rododendron napisał/a:

Nie uszykujmy się, bo część tych osób chodzi na nauki tylko po to, żeby je odbębnić i dostać ładny papierek.
A na cholerę im taki papierek? Po co w ogóle odbębniać, skoro często deklarują wprost: "Jesteśmy ateistami, nie mamy zamiaru brać ślubu kościelnego, ale chcemy żyć w zgodzie z nauką Kościoła".

Rododendron napisał/a:

Mi to akurat nie przeszkadza - przeszkadza mi fakt PIANIA starszych kobiet wszystkich tych kościelnych pieśni :kwasny: Naprawdę, przecież te melodie mają nuty, mają ustaloną szybkość, ale nie, one muszą po swojemu.
To jest akurat najbardziej mój problem, jako organisty q;.

Krzysiek napisał/a:

Nie chodzi o sam fakt plotkowania w koście, tylko fakt pokazania się w nim, bo jeżeli uczęszczasz do kościoła to jesteś.
A, to jest akurat problem. Ale uważam mimo wszystko, że nie jest to zbyt powszechne. Ludzie są zbyt leniwi.
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-03-08, 13:37   

LimakXRobczuk napisał/a:

A, to jest akurat problem. Ale uważam mimo wszystko, że nie jest to zbyt powszechne. Ludzie są zbyt leniwi.
Może jeżeli żyjesz w większym mieście typu Wrocław czy Warszawa, ale w moim nie.
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-03-08, 20:13   

Obecnie studiuję w Poznaniu, ale wcześniej mieszkałem w Słupsku. Wystarczająco mała miejscowość?

Skąd możesz wiedzieć po jaką cholerę babcie do kościoła chodzą!? Ja z moja dziewczyną często idziemy do kościoła, na mszę, a potem na spacer, gadamy, plotkujemy, śmiejemy się.. I co? Gdyby ktoś powiedział, że poszliśmy na mszę tylko się pokazać, to nie wiem, jak gwałtownie bym zareagował..
 
  podziel si� tym postem na:
Krzysiek 
WordPress.Klub
Pan Cosiek


Zaproszone osoby: 4
Imię: Krzysztof
Wiek: 33
Dołączył/a: 18 Maj 2008
Posty: 3466
Miasto: R-ków.

Wysłany: 2010-03-08, 20:27   

LimakXRobczuk, wystarczy mieć choć cieniutką "żyłkę" do obserwowania zachowań ludzkich (jako 5w4 mogę powiedzieć, że ją mam). Ja Ci tylko mówię jaka jest możliwość i jaka jest specyfika motywacji w moim mieście, która nie ogarnia wyłącznie stare pomarszczone babcie. Ja widzę i słyszę w rozmowach, ot co.
 
  podziel si� tym postem na:
Ruciński 
Blogger.Klub

Imię: Emil
Wiek: 39
Dołączył/a: 25 Sty 2010
Posty: 56
Miasto: Łaziska Górne

Wysłany: 2010-03-09, 09:32   

Fajna piosenka dla antyklerykałów: http://www.youtube.com/watch?v=iD39WTMohCM

Nie wiem, czy tu tacy są. Jak się - pozdrawiam. :)
 
  podziel si� tym postem na:
LimakXRobczuk 
WordPress.Klub
konserwArTYSTA


Imię: LXR
Wiek: 34
Dołączył/a: 28 Paź 2009
Posty: 97
Miasto: 3miasto

Wysłany: 2010-03-09, 12:21   

^Krzyśku, nie oceniaj lepiej ludzi, bo oni zaczną Cie oceniać.

Ruciński, słuchałem, fajna q;.

[ Komentarz dodany przez: Krzysiek: 09-03-2010, 15:22 ]
Można powiedzieć, że za późno. Tym bardziej, że człowiek zawsze mimowolnie ocenia siebie względem -mówiąc jak najbardziej ogólniej - "swoich punktów zaczepienia". :oczami: Po za tym wyciągam jedynie wnioski z moich obserwacji. ;]
 
  podziel si� tym postem na:
zuzzi 
Blogger.Klub


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 35
Miasto: Warszawa

Wysłany: 2010-03-11, 13:19   

Ja jestem wierząca niepraktykująca. Tak jak większość z Was odstrasza mnie instytucja Kościoła i to co się tam wyprawia. Zaznaczę, że Kościół to jedno, a Bóg drugie. Byłam ostatnio na mszy za dziadka i czułam się tam nie na miejscu! Ksiądz czytał bez zaangażowania i nic nie mogłam zrozumieć, bo przecinki i kropki dla Niego nie istniały :wstyd:

[ Dodano: 11-03-2010, 13:20 ]
I tu przykład urazy do instytucji Kościoła :wstyd: http://www.ojciec-dyrektor.de/grzechy0.htm

[ Dodano: 11-03-2010, 13:22 ]
Kiedyś czytałam książkę w której było coś wspomniane o spowiedzi online! Zaciekawiona wpisałam w google i bingo! Wpisałam wszystkie najgorsze grzechy świata.... Przekonajcie się...
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz