Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Autor Wiadomość
Boss 
WordPress.Klub


Imię: Krzysztof
Dołączył/a: 09 Cze 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-01-22, 17:51   

Prowadzę bloga od 9 miesięcy. Komentarzy wciąż jak na lekarstwo. A z drugiej strony wiem z wymiany postów na forum kolarskim i z Twittera, że blog jest odbierany bardzo pozytywnie, wymieniany wśród najlepszych w tej dziedzinie, moje opinie są cenione w środowisku, cytowane gdzie indziej, itd. Mam więc świadomość, że nie działam w próżni, lecz mimo to, chciałbym oczywiście, by tych komentarzy było więcej. Blog bez nich jest jakby... niekompletny :)
______________________________________________________
http://reflektorbossa.pl/
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-22, 21:15   

Ja bym zapytał na tym forum, dlaczego ludzie nie chcą komentować, być może dowiesz się czegoś ciekawego i pozwoli Ci to rozwiązać problem.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Red-Angel 
Blogger.Klub


Wiek: 33
Dołączył/a: 24 Cze 2014
Posty: 50

Wysłany: 2015-01-22, 22:09   

Htsz napisał/a:

Ja bym zapytał na tym forum, dlaczego ludzie nie chcą komentować,
To ja zapodam swoje spostrzeżenie w tym temacie.

Ja na blogu trochę komentarzy mam, ale wiem, że czyta mnie dużo więcej osób, niż napisało kiedykolwiek komentarz. Skąd to wiem? Czy to z rozmów z osobami, które znam i mówią, że czytały, czy też z maili, które otrzymuję z jakimś zapytaniem.
Pewnie większości nie chce się nic pisać. Za to, jeśli wrzucę link do wpisu, czy zdjęcie na FB to od razu sypie się strumień lajków. Po prostu ludzie stali się leniwi i wolą kliknąć raz, niż cokolwiek napisać. Ja rzadko lajkuję cokolwiek na FB, wolę napisać nawet krótki komentarz - coraz częściej jest to jedyny wpis koło dziesiątków lajków pod danym zdjęciem/galerią.

Ale wracając do komentarzy na blogu...

Inną kwestią jest to, że u mnie najczęściej komentują te same osoby, które kiedyś znalazły mój blog, spodobał im się i zostali stałymi czytelnika.
Takie okazjonalne osoby, które wejdą tu przypadkiem z google, czy też w poszukiwaniu konkretnej informacji, najczęściej przeczytają co chcą i sobie pójdą. Rzadko zdarza się by chciało im się coś napisać.

Kolejnym spostrzeżeniem jest to, że głównie komentują inni blogerzy. Z jednej strony niektórzy liczą na wizytę u nich, ale trzeba też zaznaczyć, że między takimi komentującymi wytwarza się z czasem pewna relacja, która często zmienia się nawet w realną (w mojej tematyce nie jest to takie rzadkie).

Zastanawiam się, czy ktoś podzieli moje spostrzeżenie, czy jednak uważacie inaczej?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-01-22, 23:01   

Red-Angel napisał/a:

najczęściej przeczytają co chcą i sobie pójdą. Rzadko zdarza się by chciało im się coś napisać.
turystów z gógla bywa czasem sporo i rzeczywiście liczba komentarzy do łącznej ilości wizyt wypada wtedy blado. Z komentowaniem zawsze były problemy (chodzi mi o merytoryczne komentarze), teraz lenistwo lajkujących dodatkowo to utrudnia. Natomiast czasem jest to wina samej treści, która okazała się nietrafioną i:
- zawierała słowa klucze, ale nie to, co ktoś szukał
- wyczerpała dany temat tak, że nie ma nic do dodania
- brakowało kontrowersji lub zaczepiania osób z odmiennych poglądach
- było za trudne a ludzie rzadko piszą, że czegoś nie zrozumieli
- nieodpowiedni system komentarzy
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Pucha 
Blogger.Klub

Imię: Bartek
Wiek: 25
Dołączył/a: 28 Gru 2014
Posty: 30
Miasto: Polska

Wysłany: 2015-03-27, 21:05   

Przywiązuje dużo uwagi do komentarzy bo są cenna wskazówką pokazująca nastroje ludu :) Wiadomo zdarzają się pseudoczytelnicy którzy tylko smiecą ale tu ważna jest rola moderatora ^^
______________________________________________________
Szukasz podpowiedzi w wybraniu ciekawej książki - zajrzyj na mój blog ! http://wybieramfantasy.blogspot.com/
 
  podziel si� tym postem na:
InesInes 
Blogger.Klub


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 117

Wysłany: 2015-03-28, 19:39   

Dla mnie komentarze są ważniejsze niż lajki, bo to prawdziwy "dialog" z czytelnikiem. Niestety mam ich jeszcze bardzo mało, ale liczę, że wraz z rozwojem bloga ich liczba się zwiększy. Jeśli komentarz od czytelnika jest "sensowny" to staram się odpowiadać, żeby czytelnicy nie poczuli się zignorowani.
______________________________________________________


Bilingual Blog for English Learners
 
  podziel si� tym postem na:
pequeninha 
Blogger.Klub


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 133

Wysłany: 2015-03-30, 17:14   

A gdyby tak... blog bez żadnych komentarzy?

Tydzień temu znalazłam na ten temat bardzo ciekawy artykuł: www.alfabloger.pl/komentarze-na-blogu/

Autorka podaje argumenty z obu stron: zarówno za dopuszczaniem komentarzy na blogu, jak i przeciw. Ale i tak główne przesłanie tego artykułu jest raczej przeciw.

W grupie "przeciw" pojawia się spam, komentatorzy komentujący głównie po to, by zwrócić uwagę na swojego bloga, hejterzy i znikoma ilość komentarzy, nijak się mająca do faktycznej popularności bloga. O tej akurat kwestii już w tym wątku było :)

Najmocniej trafił do mnie cytat Setha Godina. Facet wyjaśniał, że przy opcji komentowania czuje się zobowiązany do udzielania wyjaśnień, myślenie o komentarzach zajmuje mu zbyt wiele czasu, moderowanie jest podobnie czasochłonne; wreszcie, komentarze zmieniają jego sposób pisania: zamiast pisać dla wszystkich czytelników, stara się przewidzieć i uprzedzić komentarze. Pokiwałam tu sobie głową nad tym akapitem, nie ukrywam. Wypisz wymaluj ja.

A Wy? Co myślicie o blogach zupełnie bez opcji komentowania?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-03-30, 18:08   

Komentarze od osób niezainteresowanych blogiem a jedynie reklamą oraz te obraźliwe da się w miarę szybko wyplewić. Trzeba być jedynie konsekwentnym w kasowaniu tego - a to na początku może rzeczywiście zająć trochę czasu.

Zabawne jak nie ma komentarzy, ale są ikony do dzielenia się postem. Niby nie interesuje go moje zdanie, ale dobrze jakbym je napisał gdzieś w społecznościach jednocześnie udostępniając linka znajomym ;-)

Ja jestem zwolennikiem komentarzy pod wpisami. Toczą się tam bardzo fajne dyskusje, które rozszerzają temat, weryfikują pewne kwestie i pokazują, że wokół blogera skupiają się ludzie, którzy reagują na jego teksty a nie są kolejnym numerem wśród fanów czy unikalnych użytkowników.

Jeżeli jednak ktoś wyczerpuje temat całkowicie, nie ma czasu na dyskusje, nie interesuje go zdanie innych bo musiał jedynie coś z siebie wyrzucić lub walczy bezskutecznie ze spamem, to może wyłączyć tę opcję. Jego blog, jego sprawa.

Można również zablokować publikowanie linków w treści i podpisach (np. na wordpress), wtedy spamerzy się odczepią, bo ich wpisy się nie pojawią.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
yagoda_she 
Blogger.Klub


Imię: Karolina G.
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 40

Wysłany: 2015-04-19, 10:06   

wiadomo, że zwracam uwagę na komentarze, ale biorę też poprawkę na to, że sama często czytam i nie mam czasu skomentować :(
______________________________________________________
PasjeKaroliny.pl
 
  podziel si� tym postem na:
Efa 
Blogger.Klub


Wiek: 37
Dołączyła: 05 Maj 2015
Posty: 35
Miasto: Poznań/Gorzów

Wysłany: 2015-05-15, 17:18   

Ja dopiero niedawno doceniłam to, ile dla mnie znaczą komentarze czytelników. Od jakiegoś czasu liczba komentarzy spadła diametralnie, po tym jak moje wpisy przestały się wyświetlać w paskach bocznych i na listach czytelniczych. Prowadzę blog o rękodziele, na którym przedstawiam swoje prace, więc dużo komentarzy było mało konstruktywnych (w stylu "bardzo ładne", "śliczne" itd.), ale pojawiały się też komentarze z poradami, czy pytaniami - których mi teraz bardzo brakuje.
______________________________________________________
http://www.prostejakdrut.com
 
  podziel si� tym postem na:
angielskapolka 
WordPress.Klub

Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 39
Miasto: Anglia

Wysłany: 2015-05-29, 13:37   

Szczerze? Uwielbiam komentarze of hejterów, jest się z czego pośmiać ;)
A ogólnie, to raczej nie przywiązuje do tego wagi
______________________________________________________
https://angielskapolka.wordpress.com/
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2015-05-30, 01:45   

angielskapolka napisał/a:

A ogólnie, to raczej nie przywiązuje do tego wagi
do tego, że są czy ich nie ma :P ? Nie potrzebujesz komentarzy? może warto rozważyć ich wyłączenie :P ?
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz