Blogerzy wszystkich platform, łączcie się!

Dyskusje Blogerów, Fotoblogerów i Vlogerów, fora blogowe, graficzne, ogólnotematyczne
rozmowy o blogach, porady, instrukcje, ciekawostki z internetu



::
Przesunięty przez: Htsz
2019-09-07, 15:26
Autor Wiadomość
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-03-24, 22:32   

tylko, że na bloggerze https jest do włączenia jedynie w domenie blogspot.com a jak dodasz własną to pole na adres pomija protokół i wpisujesz od www.
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:




Utwórz darmowe konto na forum --- Zaloguj się --- Polub Blogowicza na FB!
Dołącz do grupy Bloggerów na FB

Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-03-24, 23:03   

Da się to zrobić nawet pomimo braku obsługi po stronie Bloggera, wyklikałem przykład na szybko. Ruch od użytkownika do domeny jest szyfrowany i tym zajmuje się Cloudflare. Dopiero ruch pomiędzy Cloudflare a serwerem Bloggera przestaje być szyfrowany. Jeśli serwer stojący za domeną obsługuje szyfrowanie (ewentualnie Google zdecyduje się udostępnić szyfrowanie dla niestandardowych domen), to można je wymusić także po tej stronie.

Ale widzę już inny problem - na stronę da się wejść bez problemu, ale wszystkie linki w szablonie generowane przez Bloggera zawierają HTTP. :dobani:

[ Dodano: 2016-04-01, 15:04 ]
W sumie przypomniałem sobie jeszcze, że ostatni punkt można obejść poprzez przekierowanie odwiedzającego ze strony z http do tej samej strony z https za pomocą JavaScriptu. W dalszym ciągu jest to bardziej kwestia estetyczna niż pełnoprawne rozwiązanie problemu, ale to jest maximum, co da się zrobić, poza pisaniem petycji do Google o wsparcie SSL po ich stronie.
 
  podziel si� tym postem na:
niesfornazuzia 

Dołączyła: 06 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłany: 2016-04-06, 23:36   witryna jest nieosiągalna

Mam ten problem co większość piszących tutaj, czyli nie działa mi domena. Analizowałam błędy innych wypowiadających się, ale wydaje mi się, że wszystko mam zrobione jak należy i nie sama nie jestem w stanie znaleźć w czym tkwi problem, dlatego zwracam się o pomoc
 
  podziel si� tym postem na:
Malwina 
Blogger.Klub

Dołączyła: 19 Mar 2016
Posty: 4

  Wysłany: 2016-04-07, 07:07   

Htsz, udało się :D Dzięki za pomoc!
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-04-07, 08:54   

niesfornazuzia, nie jest to zrzut ekranu całej strefy dns, ale digwebinterface widzi wpis ghs, więc może spróbuj jeszcze raz wpisać adres w ustawieniach bloggera?

Malwina, jeszcze edytuj ustawienia domeny na blogspocie i zaznacz przekierowanie bez www na www, bo nie działa ;)
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
specialk
[Usunięty]



Wysłany: 2016-04-24, 13:13   Linki na stronach blogspot.

Witam!

To teraz ja spróbuję się czegoś dowiedzieć :)

Mam bloga na Bloggerze. Myślę o przeniesieniu się na własną domenę. Na żadnej stronie "forum" czy "pomocy" nie rozwiałem swoich wątpliwości - nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi (czarno na białym, krowie na rowie)... :)

Chodzi mi o to:
Czy po przejściu na własną domenę będę musiał ręcznie zmieniać adresy wszystkich linków, które znajdują się na stronach mojego bloga?

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-04-24, 14:11   

specialk napisał/a:

Chodzi mi o to:
Czy po przejściu na własną domenę będę musiał ręcznie zmieniać adresy wszystkich linków, które znajdują się na stronach mojego bloga?


Adresy w tytułach wpisów, archiwum, pasku bocznym (tzn. wszystkie, które są generowane w szablonie bloga), itd. zmienią się automatycznie. Wyjątkiem są linki do wpisów, które wstawiałeś ręcznie w treści tekstów i te pozostaną niezmienione. Ale stary adres i tak będzie przekierowywał do nowej lokalizacji, więc nie jest to duży problem.
 
  podziel si� tym postem na:
specialk
[Usunięty]



Wysłany: 2016-04-24, 17:52   

Dzięki za odpowiedź, ale...

Lukem napisał/a:

Ale stary adres i tak będzie przekierowywał do nowej lokalizacji, więc nie jest to duży problem.


...i tego właśnie nie rozumiem. To w końcu: "powinienem", "muszę", "trzeba", "nie trzeba", "nie powinienem", "można", "nie muszę"? Czy jak nic nie zmienię w adresach linków na tej stronie:

http://marekkproject.blogspot.com/p/podroze.html

...to po zmianie domeny na niestandardową, te linki będą się prawidłowo otwierać, czy będą prowadzić donikąd?
 
  podziel si� tym postem na:
Htsz 
Blogger Product Expert
Blogowicz.Team


Zaproszone osoby: 84
Imię: Arkadiusz Narowski
Pomógł: 816 razy
Wiek: 38
Dołączył/a: 01 Sty 2006
Posty: 8948
Miasto: Wrocław

Wysłany: 2016-04-24, 17:59   

Po ustawieniu niestandardowej domeny na bloggerze wszystkie linki wewnętrzne automatycznie przekierowują na nowe (przekierowanie 301). Po wywołaniu powyższego adresu w przeglądarce zostanie on zamieniony na:

Kod

http://tutajnowyadrestwojegobloga.pl/p/podroze.html


p.s. możesz kategoryzować posty za pomocą etykiet i linkować je w menu bloga => http://forum.blogowicz.in...iety-vt4629.htm
______________________________________________________
nie radzisz sobie? :arrow: pomoc indywidualna oraz blogi i strony na zamówienie
zapraszam do przewodnika po forum oraz grupy Blogger Polska! na fb

Think before you post™ | ^_^ na każdego posta znajdzie się riposta™

Jeżeli nasze posty pomogły rozwiązać Twoje problemy możesz odwdzięczyć się, udostępniając link do tego forum na swoim blogu, fanpejdżu lub stronie!
Nie zapomnij kliknąć
lubię to! na facebooku. :^^:
 
  podziel si� tym postem na:
specialk
[Usunięty]



Wysłany: 2016-04-24, 22:12   

OK. Dzięki za wskazówki. Coś na pewno będę z tym robił... :)

Pozdrawiam
 
  podziel si� tym postem na:
posredniczkaa 
Blogger.Klub

Wiek: 37
Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 2
Miasto: Polska

  Wysłany: 2016-04-25, 14:10   

:help:

Cześć

Mam problem. Wykupiłam domenę, opłaciłam itd. No i tylko tyle udało mi się bez problemu zrobić. Cholery już dostaję z tym od piątku

Ja swoje, a blogger swoje i tak w kółko :(

Co jest nie tak?
 
  podziel si� tym postem na:
Lukem 
Blogowicz.Friend

Pomógł: 89 razy
Dołączył/a: 01 Kwi 2006
Posty: 1739

Wysłany: 2016-04-25, 14:53   

W Bloggerze dodajesz domenę posredniczkaa.pl, a masz wykupioną posreniczkaa.pl (bez literki "d" w środku).
 
  podziel si� tym postem na:
Wyświetl posty z ostatnich:   
::
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów. Zobacz szczegły.
Nie możesz odpowiadać w tematach. Zobacz szczegły.
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB & Weblove.pl © 2006-2024 Wrocław | modified by Przemo © 2003 phpBB Group.
skocz na górę   |  shoutbox
 
Dodaj na Facebooku:

Zobacz także:


Szablony blogów i stron na wordpress
ogromna baza motywów WP, podzielona na kategorie tematyczne. Proste, jednostronicowe wizytówki lub zaawansowane układy, także z funkcją sklepu internetowego (ecommerce).
Wyszukaj na Blogowiczu:
snapchat blogowicz instagram blogowicz